Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.11.2019 o 23:52, Adam 38 napisał:

Czołem.

Gdyby ktoś z Klubu był na AVS to posłuchajcie jak tam wypadły nasze maleństwa i z czym je w tym roku łączył dystrybutor. 

Na gorąco, Cyrus daje radę. Trochę twardo, bo gra podłączony do jakichś niemieckich AP... lecz ogólnie bardzo spoko ?

 

IMG_20191109_154448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile uważam, że twardo na dole grająca kolumna jest wręcz obowiązkowa do piecyka Cyrusa a średnica Cyruskowa zawsze i ze wszystkim się obroni to jednak góra nie może być twarda, tu Cyrusowi trzeba "pomóc" w nasyceniu, pełnych wybrzmieniach. Posłuchałbym Cyrusa z AP, żeby utwierdzić się w mojej opinii. Ps. Tyle Cyrusów w jednym miejscu, piękny widok ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tam siedziałem ? wszystkie (prawie) klocuszki w wersji Signature, na jednej półce, robią cudowne wrażenie. Dynamika i stereofonia super, ale z tymi głośnikami (nie wiem, co to za model, teraz tych AP jest więcej niż gatunków jabłek) sucho i twardo, momentami nawet jazgotliwie. Na samym końcu mogliśmy posłuchać Joanny Bejm i w tego rodzaju muzyce już było lepiej, znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grali z CD czy odtwarzaczy strumieniowych ? Powiem Ci, że coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że  Cyrus pomyślany jest od A do Z jako system oparty o klamoty tego producenta. Pamiętam, że u mnie Cyrus CDt w porównaniu do transportu Atolla bardziej nasycał lekko ostrawą górę wzmaka i dawał większe źródła pozorne, do tego dochodziła lepsza barwa i plastyka. Możnaby spojrzeć na ten "najtańszy" ich plikograj ale on jakiś upośledzony funkcjonalnie na dzisiejsze czasy się wydaje i nie wiem czy w związku z tym zaraz nie wypuszczą jego następcy... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało z plików FLAC 16/44.1 i tutaj było chyba najgorzej, choć sprzęt był w specyfikacji Signature. Potem już było lepiej, bowiem włączyli transport CD, lecz to znów były płyty CD-R... więc sam już nie wiem, czy to nie była kwestia nie najlepszego sygnału wyjściowego? Byłem tam pół godziny, potem miała się zacząć jakaś prezentacja związana z nagraniem nowej płyty J. Bejm, lecz już nie miałem czasu i nie zostałem. Szkoda, z pewnością fajny wykład, no i troszkę ten system imho nie był idealnie dopasowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam chłopaki Wasze Cyrusiki się sprawują ?

Niestety jestem zmuszony zamianem pomieszcceń do życia ale narazie wyrokuje to nieźle tzn. Mój ulubiony Cyrus Lyric współpracuje dobrze z PMC 22 nawet w dużych nieprzygotowanych do końca akustycznie pomieszczeniach . Bas o dziwo jest , to sprawka chyba linii transmisyjnej ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Wy też  macie takie spostrzeżenia ale na różnych paczkach i klamotach różna muza gra nam wybornie lub nie gra kompletnie. Marvin Gaye na systemie Cyrus - PMC to jest to! Pysznie ? Jak słucham tej muzy to nawet lampowego DACa odechciewa mi się szukać hah.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, masz bardzo dobre i zdrowe podejście do tych poszukiwań. Nic na siłę, zobaczysz, któregoś dnia znajdziesz coś fajnego i odpowiadającego Twoim oczekiwaniom. Nie odpuszczaj jednak, naprawdę, dobry DAC na lampowym wyjściu potrafi cudnie zagrać - uwierz mi! Pozdrawiam i dobrej niedzieli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Po dwudziestu latach oglądania ,czytania postanowiłem zmienić mój system marantza na Cyrusa.Mam nadzieję ,że nie będę żałował tego wyboru.Melduje się w klubie z nowym Cyrusem Pre2DAC, X power i CD t.W późniejszym etapie ma dołączyć PSX-R2 i,Stream Xa i FM 7 (7,5  , 8 ).Czy wybór okablowania sygnałowego melodiki to dobry wybór?Głośnikowe Kimber Kable 4PR zostają w biwirningu.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęt jeszcze czekam,a kolumny od 20 lat te same Mission 703.Na razie muszą zostać i to dłuższy czas.Przyszłościowo myślę o PMC Twenty 23.Wszystko naraz to kupa kasy.Trzeba być cierpliwym.Na bank kupię jeszcze listwę Gigawatt PF-1e i zrobię sobie zasilające melodiki na porządnych wtykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2019 o 16:48, Nikonman napisał:

wybór okablowania sygnałowego

Jeżeli mogę zaproponować,to sygnałówkę zrób z Canare (tego 2 żyłowego) .Będziesz potrzebował do połączenia pre z końcówką.

Aaa,wtyki minimum Amphenol ,pewien model sprzedawany parami na znanym portalu.

Oczywiście nie zapomnij o cyfrówce solidnej (coaxial najlepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Przyniósł Wam coś Mikołaj pod poduszkę? Ja tam coś znalazłem, i to nawet coś dużego ?

Bardzo ładnie, bardzo ładnie ?  ale najważniejszy dzisiaj i tak jest boks, sercem za Meksykaninem! Tylko czy te smażone i zasypane sowicie żółtym serem żarcie to nie za dużo na współczesną medycynę...

IMG_20191207_093916.jpg

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i podłączyłem. Na gorąco i z całkiem nowego Azur-a  to różnice są ale bardzo niewielkie między Azurem dającym cyfrę na DAC Cyrusa a Azurem po analogu na Amp Cyrusa. Mocniej zaznaczony dół gdy korzystam z DACa Azura, bardziej "wycięty" z tła wokal z DACa Cyrusa, pierwszy plan bliższy w CA. No dobra, niech sprzęt gra i za kilka dni znów zrobię porównanie. Ps. Cyrusy ładne są ale ten "Kambodż" ? jednak bardziej cieszy oko. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie mam granie z Cyrus Soundkey ze słuchawkami ;). Różne perturbacje spowodowały iż na pewno poczekam na odsłuchowy troszkę jeszcze,  tyle ze będzie on musiał być bardziej uniwersalny aniżeli stricto odsłuchowy . Kolumny PMC przeniosę wraz z Cyrus Lyric oczywiście .

 

A tak w ogóle na dzisiejszy wieczór coś lekkiego .Uwielbiam tego gościa i po wykonie tego kawałka nie ma wątpliwości iż wyśpiewać może wszystko z jakże lekkością i gracją. Prawdziwa legenda TSA ! Ehh to były czasy .

 

Samo TSA nowożytne ale jakże dobre

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.