Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Po troszkę bliższym poznaniu z CA Azur 851n powiem Wam, że gdy ustawiłem jednakowy poziom głośności i gram z CA Azur po RCA oraz gdy robi on  za transport po Coaxialu do DACa Cyrusa jednak ja różnic nie słyszę, czyli prostuję to co napisałem w pierwszym dniu testów - przy niewyrównanym  poziomie głośności. A co do brzmienia, nie wiem czy nie wolałbym więcej odcieni szarości na średni zamiast kremowych wokali kobietek oraz bardziej metalicznej/chłodniejszej góry. Jutro sprawdzę inny, konkurencyjny strumień, powinien być mniej kremowy na średnicy, może też blachy będą bardziej metaliczne. Wtedy też podejmę decyzję, co u mnie zostaje. Ps. Azur ma fajną sprężynę na niskich tonach.

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 minuty temu, Adam 38 napisał:

A ja mam dzisiaj "randkę" z muzyką, która na zawsze będzie u mnie nr 1, posłuchajcie tego albumu późną nocą, gdy cały świat wokół już dawno zasnął... 

Adaś a jakie masz wydanie ? z którego roku  ? Kupie se w ciemno bo jak piszesz , że dobrze gra to warto zaryzykować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Paweł, kupuj w ciemno oczywiście, tylko jak Twoja Kobieta tak jak moja będzie uciekała na drugi koniec mieszkania, żeby nie słyszeć Kaśki Krzak proszę nie mieć do mnie o to pretensji ? W sumie to i dobrze czasem na trochę  pozbyć się Kobity z pola widzenia ?

A płytka chyba z pierwszego tłoczenia, żaden remaster, chociaż dzisiaj słucham ze "strimu". 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
47 minut temu, Nikonman napisał:

Jakby co to od 2020 Cyrus podnosi ceny średnio o 1000-2000 zł za klocek.

To bardzo, bardzo smutne, bo u nas marka całkiem zejdzie na margines a ceny za obecnego dystrybutora przecież i tak mocno podskoczyły w porównaniu do cen za czasów poprzedniego. Pamiętam jak chciałem kupić zasilacz PSX r2 to cena wynosiła 3600zl a poprzednik (PSX r) za czasów wcześniejszego dystrybutora kosztował 2500zl. Podobna sytuacja miała miejsce z ceną transportu CD-t. A tu się okazuje, że jeszcze za niskie ceny, fiu, fiu. Powodzenia na krajowym rynku życzę... Ps. Na szczęście jest alternatywa ani troszkę nie ustępująca brzmieniem Cyruskowi a za połowę jego  ceny i też jest to zgrabne, małe pudełeczko ? A może by tak mniej tej nachalnej reklamy PMC/Cyrus na forum a wtedy ceny stare zostawić? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nikonman napisał:

Możesz mieć cenowy hi-end w cenie średniej klasy......Ceny nie odzwierciedlają wartości Cyrusa.A spróbuj coś sprzedać......

http://www.cyrusaudio.pl/pl/Produkty/Cennik#

Nie rozumiem co masz na myśli? Że niby obecne ceny Cyrusa nie odzwierciedlają jakości klamotów na tle konkurencji? Przecież taki Dayens Menuetto niczym nie ustępuje Cyrusowi 8.2 DAC , a nawet go przewyższa w takich elementach jak przestrzeń/stereofonia, mikrodynamika czy lepiej uchwycona barwa średnicy. No sorry, mimo iż mam swoje Cyruski to nie będę kłamał, że konkurencja nie daje więcej za połowę ceny bo daje. Już nie wspomnę o cenach za roczne Cyrusy na gwarancji, za mojego 8.2 DAC nikt nie zapłaci więcej jak 3.500zl a przecież to zaledwie roczny sprzęt, który katalogowo kosztował 7 kzl. Dla mnie podnoszenie obecnych cen to koniec Cyrusa na krajowym rynku.

Teraz spojrzałem na nowy cennik, to jakiś żart musi być...

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz sam:Cyrus Dac X Signature 12999 i nowa cena 14999.Gdzie jest uzasadnienie wzrostu cen?W Polsce zaczęliśmy zarabiać więcej?Nie dość ,że niszowy sprzęt to ceny z dupy.A prawda jest taka,że Cyrus jest dość dobry na tle innych.Ja jestem zadowolony ale nie aby aż tak przepłacać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to raczej pobożne życzenia producenta bardziej, niźli realne ceny na rynku... spójrzcie na cenniki w sklepach internetowych (ja patrzę na sklep z Pabianic) - ceny chyba takie same, jak w ubiegłym roku? Przynajmniej, mój CD-t wciąż kosztuje 3.999 PLN.

Inna sprawa, że te seny są z sufitu wzięte - tutaj się z Wami całkowicie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, Salon Pabianice ? pewnie zakupił CDt od dystrybutora przed wzrostem cen, stąd to co mają u siebie na magazynie będą oferować w starszych cenach. Nowe zamówienia będą już zgodne z cennikiem. Ciekawe co na to Naim, Rega, Roksan, pewnie też ceny poszybują.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam trochę przesadzasz. Taki prosty przykład.W 2009 roku za chleb płaciłem 3.20 zeta. Teraz za niego płacę 6.80. Taki sam. A nie, nie taki sam . Ten dzisiejszy jet mniejszy. Zamiast kilograma 750 gram. Jak dobrze pamiętam Lyric u starego dystrybutora 16 900. U obecnego przez dłuższy czas kosztował katalogowo 11900. Zarówno 16900 jak i obecnie 13900 bym nie dał.

Edytowane przez japs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, japs napisał:

Adam trochę przesadzasz

Ja naprawdę lubię swoje klamoty Cyrusa ale nie mogę się z Tobą zgodzić. Za przykład niech posłuży  firma Gato i jej cennik. Mają kapitalne wzmacniacze i kolumny a zeszli z ceną o 50% na swoich klamotach. W tej chwili Koledzy z forum AS kupują bezpośrednio od Gato piece np. model dia 250s taniej niż Cyrus 8.2 QXR. Zadzwoń do każdego salonu audio w kraju i zapytaj o porównanie obu tj. 8.2 qxr i dia 250 czy swojego Lyrica, brzmieniowo nie bardzo jest co porównywać na niekorzyść naszych zabawek. Ps. I doprawdy nie wiem, gdzie i jakie ty bochny chleba kupujesz bo u mnie w Szczecinku cena chleba oscyluje w granicach 2 do 3 kzl  ( mogę Ci przesłać skany paragonów z kasy ). A że właśnie jestem po codziennym - pobiegłem pochodzić - ? to idę zjeść chlebek 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.12.2019 o 22:58, Adam 38 napisał:

? Paweł, kupuj w ciemno oczywiście, tylko jak Twoja Kobieta tak jak moja będzie uciekała na drugi koniec mieszkania, żeby nie słyszeć Kaśki Krzak proszę nie mieć do mnie o to pretensji ? W sumie to i dobrze czasem na trochę  pozbyć się Kobity z pola widzenia ?

A płytka chyba z pierwszego tłoczenia, żaden remaster, chociaż dzisiaj słucham ze "strimu". 

Dziś odebrałem paczkę z płytami ? 

 

 

DSC03706.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.