Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Nikonman napisał:

Jakość odtwarzanego radia internetowego woła o pomstę do nieba.To jest oficjalna kupa i dno.Już wiem ,że do odtwarzania kupi się coś za 700 czy 8k to jest to samo.

U mnie CA 851n z internetowych  stacji  radiowych (zagranicznych) z Cyruskiem grał całkiem ok. Podobało mi się. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam .

Nabyłem Cyrusa Dac XP oraz CD8X . Nie mam ich jeszcze u siebie .Będą grały z końcówką mocy Meridian 557 oraz z Audio Physicami Tempo VI. Kupiłem te klocki w ciemno . Słyszałem sprzęty Cyrusa na Audio Video Show połączone z AP i powiem że dżwięk z takiego mariażu był bardzo dobry . Jaki rodzaj dżwięku odtwarzają Cyrusy ? Z czym u Was grają Cyrusy i jakimi kablami je łączycie ? Co sądzicie na temat dwóch zakupionych przeze mnie klocków .

Pozdrawiam

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Riczi75 napisał:

Witam .

Nabyłem Cyrusa Dac XP oraz CD8X . Nie mam ich jeszcze u siebie .Będą grały z końcówką mocy Meridian 557 oraz z Audio Physicami Tempo VI. Kupiłem te klocki w ciemno . Słyszałem sprzęty Cyrusa na Audio Video Show połączone z AP i powiem że dżwięk z takiego mariażu był bardzo dobry . Jaki rodzaj dżwięku odtwarzają Cyrusy ? Z czym u Was grają Cyrusy i jakimi kablami je łączycie ? Co sądzicie na temat dwóch zakupionych przeze mnie klocków .

Pozdrawiam

Gratuluje wyboru.Dac XP spoko,do CD ludzie zalecają zasilacz PSX-R  -jest słyszalna poprawa dźwięku.Ja mam Chord company C-line series  i głośnikowe 2x 4PR Kimber Kable.Zasilający Elecaudio ,na razie jeden do listwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Riczi75 napisał:

Witam .

Nabyłem Cyrusa Dac XP oraz CD8X . Nie mam ich jeszcze u siebie .Będą grały z końcówką mocy Meridian 557 oraz z Audio Physicami Tempo VI. Kupiłem te klocki w ciemno . Słyszałem sprzęty Cyrusa na Audio Video Show połączone z AP i powiem że dżwięk z takiego mariażu był bardzo dobry . Jaki rodzaj dżwięku odtwarzają Cyrusy ? Z czym u Was grają Cyrusy i jakimi kablami je łączycie ? Co sądzicie na temat dwóch zakupionych przeze mnie klocków .

Pozdrawiam

Witamy w klubie ? gratuluję zakupu i życzę przyjemnego słuchania.

Swoją drogą, zestawienie Cyrusków podczas ostatniego AS nie było, moim zdaniem, szczególnie udane... pisaliśmy o tym klika postów wyżej. Tym bardziej cieszę się, że Tobie się podobało i zdecydowałeś się na zakup. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nikonman napisał:

Gratuluje wyboru.Dac XP spoko,do CD ludzie zalecają zasilacz PSX-R  -jest słyszalna poprawa dźwięku.Ja mam Chord company C-line series  i głośnikowe 2x 4PR Kimber Kable.Zasilający Elecaudio ,na razie jeden do listwy .

Dziękuję za odpowiedź . Ja w jednym zestawie mam zasilające Nordosta bluehaven i sygnałowe Nordosty Baldur , optyk Wireworld Supernova 7 i głośnikowe Chord signature XL. Zobaczymy .                           W tym którym obecnie będzie Cyrus grał mam Xlr Chorda chameleon optyk Audioquesta Cinamon i głośnikowe VdH 352 hybrid. Mam nadzieje źe Cyrus troszkę otworzy górę bo VdH muli nieco . Chociaź ostatnio miałem podpiętego Hegla i było cudnie . Szukam teraz jeszcze Hegla za Meridiana . 

Pozdrawiam 

5 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Witamy w klubie ? gratuluję zakupu i życzę przyjemnego słuchania.

Swoją drogą, zestawienie Cyrusków podczas ostatniego AS nie było, moim zdaniem, szczególnie udane... pisaliśmy o tym klika postów wyżej. Tym bardziej cieszę się, że Tobie się podobało i zdecydowałeś się na zakup. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Witamy w klubie ? gratuluję zakupu i życzę przyjemnego słuchania.

Swoją drogą, zestawienie Cyrusków podczas ostatniego AS nie było, moim zdaniem, szczególnie udane... pisaliśmy o tym klika postów wyżej. Tym bardziej cieszę się, że Tobie się podobało i zdecydowałeś się na zakup. Pozdrawiam!

Jak to bywa ilu słuchających tyle opinii?. Poniewaź od dłuźszego czasu posiadam Audio Physicki to zainteresowałem się ich pokoikiem odsłuchowym. W 2018 roku wyszedłem bardzo zniesmaczony z ich połączenia z Cyrusem . Nawet kląłem na czym świat stoi bo markę sobie psują?

W 2019 poszedłem ponownie na odsłuch . I byłem bardzo pozytywnie zaskoczony do tego stopnia źe w sobotę spędziłem przed zamknięciem z godzinkę tylko w ich pokoju bez tłoku i gwaru i powiem szczerze jak dla mnie i mojego kolegi teź posiadacza AP było to bardzo fajne granie . Teraz jak pojawiły się te Cyrusy za śmieszne pieniądze postanowiłem spróbować i mieć kolejne doświadczenie . Moźe zagrają dobrze i zostaną na dłuźej . Dodam źe Dac XP ma zastąpić Abrahamsena V6.0 . Niestety brak regulacji głośności przy Cd trochę komplikuje sprawę . Zobaczymy co zaprezentuje Cyrus w moim systemie . Nie ukrywam źe jak zmiany nadchodza to podekscytowany jestem jak dziecko?. Moźe do wtorku staną na półce .

Pozdrowionka 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 

Jako posiadacz Streamline od 6 lat, postanowiłem coś ulepszyć. 

Tzn. dodać końcówkę lub wzmacniacz, też Cyrusa.

Obecnie słucham na Proac studio140, dźwięk jest dobry, ale brakuje ciut mocy, dynamiki, wyrafinowania. 

Streamline ma dobry DAC i pre, więc pytanie, czy dodanie Cyrus Power lub X Power dużo zmieni. 

Drugą opcją jest Cyrus 8vs, vs2

Dziękuję i proszę o wskazówki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam do was pytanie:

Kupiłem odtwarzacz cd Cyrus dAD7 + PSX-R.

Podłączyłem do prądu PSX-R  i  wbudowanym kablem podłączyłem do dAD7 i nic.

PSX-R świeci się na czerwono i nic. Nie płynie prąd do odtwarzacza. Dioda "standby" się nie świeci w odtwarzaczu.

Ale jak podłączę bezpośrednio do gniazdka odtwarzacz dAD7 i jednocześnie jest do odtwarzacza podłączony PSX-R to ten zasilacz zaświeca się na zielono i w teorii działa.

Jak to jest? Coś jest nie tak z tym zasilaczem czy tak ma być?

 

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem to co napisałeś to aby to działało to musisz mieć podpięte zasilanie 230V do dwóch urządzeń :cd i do  PSX .A z PSX firmowym kabelkiem do cd.Zasilacz  jest sprawny.On przejmuje część zasilania cd.Wenętrzne trafo cd zasila napęd i odczyt,wyświetlacz.Zewnętrzne zasilanie zasila układy cyfrowe i analogowe.To tak w skrócie.

IMG_5043.JPG

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja mam pytanie do doświadczonych już posiadaczy Cyrusów. Dzisiaj odebrałem dwie nieużywane jeszcze skrzyneczki . Cyrus Dac XP oraz CD8X . Generalnie wygląd mi się podoba. Jest niestety problem z dżwiekiem . Przy odtwarzaniu muzyki przez XP które jest podłączone do Meridiana 557 a następnie do AP Tempo VI . Gwizdki w kolumnach maja wyrażne przesterowanie . To jakby charczenie , świszczenie coś w ten deseń . Czy te urządzenia tak mają ? Taki ich urok , sygnatura dżwięku czy to się może ułożyć ? Na obecną chwilę tylko wokale są akceptowalne. Bas pudelkowaty a wysokie jak wyżej pisałem mocno przesterowane . Trochę mina jak na razie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Riczi75 napisał:

Witam . Ja mam pytanie do doświadczonych już posiadaczy Cyrusów. Dzisiaj odebrałem dwie nieużywane jeszcze skrzyneczki . Cyrus Dac XP oraz CD8X . Generalnie wygląd mi się podoba. Jest niestety problem z dżwiekiem . Przy odtwarzaniu muzyki przez XP które jest podłączone do Meridiana 557 a następnie do AP Tempo VI . Gwizdki w kolumnach maja wyrażne przesterowanie . To jakby charczenie , świszczenie coś w ten deseń . Czy te urządzenia tak mają ? Taki ich urok , sygnatura dżwięku czy to się może ułożyć ? Na obecną chwilę tylko wokale są akceptowalne. Bas pudelkowaty a wysokie jak wyżej pisałem mocno przesterowane . Trochę mina jak na razie ?

Skrzyneczki z OLX z Norwegii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Nikonman napisał:

Spróbuj pożyczyć jakąkolwiek końcówkę Cyrusa. Albo spróbuj stłumić sygnał wejściowy z cd w menu DacXP o 2,3 kreski na -

Jak podłączyłeś do końcówki?XLR czy rca?

 

Może uszkodzony jest DacXP ?

Podłączony jest po xlr . Zastanawiam się czy końcówka nie rbi tego zamieszania ale z Abrahamsenem jest git

8 minut temu, p1otrek napisał:

Nie kupiłem, ale miałem ochotę na te fanty. Jednak coś mówiło, że to ryzykowny temat... 

Ma jeszcze cztery końcówki . Chce mi podesłać dwie . Nie jestem na obecną chwilę przekonany chyba że uda mi sie coś zrobić z dżwiękiem . Bo na razie gra to delikatnie mówiąc tak sobie 

3 minuty temu, Riczi75 napisał:

Podłączony jest po xlr . Zastanawiam się czy końcówka nie rbi tego zamieszania ale z Abrahamsenem jest git

Ma jeszcze cztery końcówki . Chce mi podesłać dwie . Nie jestem na obecną chwilę przekonany chyba że uda mi sie coś zrobić z dżwiękiem . Bo na razie gra to delikatnie mówiąc tak sobie 

Generalnie chłopak jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie plików MQA nie da się słuchać . Żezi jak stary dziad . Zwróciłem uwagę ze podczas regulacji balansem po przesunięciu na skali w prawo gra prawy głośnik a po przesunieciu na skali w lewo nie gra żaden ?

Ktoś coś może doradzić ? 

Z góry dziękuję . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Riczi75 napisał:

Panowie plików MQA nie da się słuchać . Żezi jak stary dziad . Zwróciłem uwagę ze podczas regulacji balansem po przesunięciu na skali w prawo gra prawy głośnik a po przesunieciu na skali w lewo nie gra żaden ?

Ktoś coś może doradzić ? 

Z góry dziękuję . 

Tam może być uszkodzony scalak lub coś koło niego.I dlatego te cyrki.Ja bym zwrócił ten sprzęt z powrotem do właściciela.Szkoda by było się zrazić do dźwięku tych klocków.Albo do serwisu odesłać-tylko Anglia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy on ma nastaw stereo/mono ? Bo on gra jak mono . W jednym komplecie gniazd XLR przy sterowaniu balansem gra lewa kolumna albo obie jak balans jest w położeniu środkowym ale nie gra prawa po przesunięciu balansu w prawo . W drugim komplecie gniazd analogicznie prawa kolumna lub dwie w srodkowym położeniu ale nie gra lewa 

Teraz podłaczyłem Abrahamsena V6.0 . O matko to kosmos w porównaniu do Cyrusa.

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzonego tego DAC-a.Spróbuj po RCA jeszcze.

wykonaj reset urządzenia:

Przywracanie ustawień fabrycznych dla DacX / XP to:

Wyłącz urządzenie w sieci.

Przytrzymaj przycisk stadnd by z przodu.

Włącz urządzenie w sieci.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikonman problem rozwiązany . Jestem głupcem do potęgi entej albo po prostu przepracowany . Grał mono ponieważ trochę inaczej jak w dotychczasowych sprzetach dwa gniazda do lewego kanału są obok siebie i dwa prawego sa obok siebie . Poniewaz mam utrudniony dostęp to z uporem maniaka pchałem w dwa skrajne gniazda po lewej albo dwa po prawej . Czyli albo w prawy kanał oby dwa Xlry albo w lewy . Dopiero coś mnie piknęło jak gary myłem , eureka . Wymontowałem i wyciągnąłem wszystko i bingo . Głupi ja głupi i zamieszania tylko narobiłem . Ponieważ Sprzęt nie był używany musi troszkę pograć . Szorstkość po mału znika . I muszę powiedzieć ze gość który mi to sprzedał też się przejął tematem . Szukał odpowiedzi na problem na angielskich forach . Do tego doszło że nowe sprzęty chciał wysyłać . Dziękuje za pomoc i przepraszam za zamieszanie 

Teraz gra pięknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.