Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Nikonman napisał:

Jakość odtwarzanego radia internetowego woła o pomstę do nieba.To jest oficjalna kupa i dno.Już wiem ,że do odtwarzania kupi się coś za 700 czy 8k to jest to samo.

U mnie CA 851n z internetowych  stacji  radiowych (zagranicznych) z Cyruskiem grał całkiem ok. Podobało mi się. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

Nabyłem Cyrusa Dac XP oraz CD8X . Nie mam ich jeszcze u siebie .Będą grały z końcówką mocy Meridian 557 oraz z Audio Physicami Tempo VI. Kupiłem te klocki w ciemno . Słyszałem sprzęty Cyrusa na Audio Video Show połączone z AP i powiem że dżwięk z takiego mariażu był bardzo dobry . Jaki rodzaj dżwięku odtwarzają Cyrusy ? Z czym u Was grają Cyrusy i jakimi kablami je łączycie ? Co sądzicie na temat dwóch zakupionych przeze mnie klocków .

Pozdrawiam

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Riczi75 napisał:

Witam .

Nabyłem Cyrusa Dac XP oraz CD8X . Nie mam ich jeszcze u siebie .Będą grały z końcówką mocy Meridian 557 oraz z Audio Physicami Tempo VI. Kupiłem te klocki w ciemno . Słyszałem sprzęty Cyrusa na Audio Video Show połączone z AP i powiem że dżwięk z takiego mariażu był bardzo dobry . Jaki rodzaj dżwięku odtwarzają Cyrusy ? Z czym u Was grają Cyrusy i jakimi kablami je łączycie ? Co sądzicie na temat dwóch zakupionych przeze mnie klocków .

Pozdrawiam

Gratuluje wyboru.Dac XP spoko,do CD ludzie zalecają zasilacz PSX-R  -jest słyszalna poprawa dźwięku.Ja mam Chord company C-line series  i głośnikowe 2x 4PR Kimber Kable.Zasilający Elecaudio ,na razie jeden do listwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Riczi75 napisał:

Witam .

Nabyłem Cyrusa Dac XP oraz CD8X . Nie mam ich jeszcze u siebie .Będą grały z końcówką mocy Meridian 557 oraz z Audio Physicami Tempo VI. Kupiłem te klocki w ciemno . Słyszałem sprzęty Cyrusa na Audio Video Show połączone z AP i powiem że dżwięk z takiego mariażu był bardzo dobry . Jaki rodzaj dżwięku odtwarzają Cyrusy ? Z czym u Was grają Cyrusy i jakimi kablami je łączycie ? Co sądzicie na temat dwóch zakupionych przeze mnie klocków .

Pozdrawiam

Witamy w klubie ? gratuluję zakupu i życzę przyjemnego słuchania.

Swoją drogą, zestawienie Cyrusków podczas ostatniego AS nie było, moim zdaniem, szczególnie udane... pisaliśmy o tym klika postów wyżej. Tym bardziej cieszę się, że Tobie się podobało i zdecydowałeś się na zakup. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nikonman napisał:

Gratuluje wyboru.Dac XP spoko,do CD ludzie zalecają zasilacz PSX-R  -jest słyszalna poprawa dźwięku.Ja mam Chord company C-line series  i głośnikowe 2x 4PR Kimber Kable.Zasilający Elecaudio ,na razie jeden do listwy .

Dziękuję za odpowiedź . Ja w jednym zestawie mam zasilające Nordosta bluehaven i sygnałowe Nordosty Baldur , optyk Wireworld Supernova 7 i głośnikowe Chord signature XL. Zobaczymy .                           W tym którym obecnie będzie Cyrus grał mam Xlr Chorda chameleon optyk Audioquesta Cinamon i głośnikowe VdH 352 hybrid. Mam nadzieje źe Cyrus troszkę otworzy górę bo VdH muli nieco . Chociaź ostatnio miałem podpiętego Hegla i było cudnie . Szukam teraz jeszcze Hegla za Meridiana . 

Pozdrawiam 

5 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Witamy w klubie ? gratuluję zakupu i życzę przyjemnego słuchania.

Swoją drogą, zestawienie Cyrusków podczas ostatniego AS nie było, moim zdaniem, szczególnie udane... pisaliśmy o tym klika postów wyżej. Tym bardziej cieszę się, że Tobie się podobało i zdecydowałeś się na zakup. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Witamy w klubie ? gratuluję zakupu i życzę przyjemnego słuchania.

Swoją drogą, zestawienie Cyrusków podczas ostatniego AS nie było, moim zdaniem, szczególnie udane... pisaliśmy o tym klika postów wyżej. Tym bardziej cieszę się, że Tobie się podobało i zdecydowałeś się na zakup. Pozdrawiam!

Jak to bywa ilu słuchających tyle opinii?. Poniewaź od dłuźszego czasu posiadam Audio Physicki to zainteresowałem się ich pokoikiem odsłuchowym. W 2018 roku wyszedłem bardzo zniesmaczony z ich połączenia z Cyrusem . Nawet kląłem na czym świat stoi bo markę sobie psują?

W 2019 poszedłem ponownie na odsłuch . I byłem bardzo pozytywnie zaskoczony do tego stopnia źe w sobotę spędziłem przed zamknięciem z godzinkę tylko w ich pokoju bez tłoku i gwaru i powiem szczerze jak dla mnie i mojego kolegi teź posiadacza AP było to bardzo fajne granie . Teraz jak pojawiły się te Cyrusy za śmieszne pieniądze postanowiłem spróbować i mieć kolejne doświadczenie . Moźe zagrają dobrze i zostaną na dłuźej . Dodam źe Dac XP ma zastąpić Abrahamsena V6.0 . Niestety brak regulacji głośności przy Cd trochę komplikuje sprawę . Zobaczymy co zaprezentuje Cyrus w moim systemie . Nie ukrywam źe jak zmiany nadchodza to podekscytowany jestem jak dziecko?. Moźe do wtorku staną na półce .

Pozdrowionka 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 

Jako posiadacz Streamline od 6 lat, postanowiłem coś ulepszyć. 

Tzn. dodać końcówkę lub wzmacniacz, też Cyrusa.

Obecnie słucham na Proac studio140, dźwięk jest dobry, ale brakuje ciut mocy, dynamiki, wyrafinowania. 

Streamline ma dobry DAC i pre, więc pytanie, czy dodanie Cyrus Power lub X Power dużo zmieni. 

Drugą opcją jest Cyrus 8vs, vs2

Dziękuję i proszę o wskazówki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam do was pytanie:

Kupiłem odtwarzacz cd Cyrus dAD7 + PSX-R.

Podłączyłem do prądu PSX-R  i  wbudowanym kablem podłączyłem do dAD7 i nic.

PSX-R świeci się na czerwono i nic. Nie płynie prąd do odtwarzacza. Dioda "standby" się nie świeci w odtwarzaczu.

Ale jak podłączę bezpośrednio do gniazdka odtwarzacz dAD7 i jednocześnie jest do odtwarzacza podłączony PSX-R to ten zasilacz zaświeca się na zielono i w teorii działa.

Jak to jest? Coś jest nie tak z tym zasilaczem czy tak ma być?

 

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem to co napisałeś to aby to działało to musisz mieć podpięte zasilanie 230V do dwóch urządzeń :cd i do  PSX .A z PSX firmowym kabelkiem do cd.Zasilacz  jest sprawny.On przejmuje część zasilania cd.Wenętrzne trafo cd zasila napęd i odczyt,wyświetlacz.Zewnętrzne zasilanie zasila układy cyfrowe i analogowe.To tak w skrócie.

IMG_5043.JPG

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. PSX-R działa tylko w konfiguracji jak na twoim rysunku.

Nie wiedziałem, że PSX-R jest odpowiedzialne jedynie za zasilanie części D/A.

Dziękuję za pomoc.

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja mam pytanie do doświadczonych już posiadaczy Cyrusów. Dzisiaj odebrałem dwie nieużywane jeszcze skrzyneczki . Cyrus Dac XP oraz CD8X . Generalnie wygląd mi się podoba. Jest niestety problem z dżwiekiem . Przy odtwarzaniu muzyki przez XP które jest podłączone do Meridiana 557 a następnie do AP Tempo VI . Gwizdki w kolumnach maja wyrażne przesterowanie . To jakby charczenie , świszczenie coś w ten deseń . Czy te urządzenia tak mają ? Taki ich urok , sygnatura dżwięku czy to się może ułożyć ? Na obecną chwilę tylko wokale są akceptowalne. Bas pudelkowaty a wysokie jak wyżej pisałem mocno przesterowane . Trochę mina jak na razie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Riczi75 napisał:

Witam . Ja mam pytanie do doświadczonych już posiadaczy Cyrusów. Dzisiaj odebrałem dwie nieużywane jeszcze skrzyneczki . Cyrus Dac XP oraz CD8X . Generalnie wygląd mi się podoba. Jest niestety problem z dżwiekiem . Przy odtwarzaniu muzyki przez XP które jest podłączone do Meridiana 557 a następnie do AP Tempo VI . Gwizdki w kolumnach maja wyrażne przesterowanie . To jakby charczenie , świszczenie coś w ten deseń . Czy te urządzenia tak mają ? Taki ich urok , sygnatura dżwięku czy to się może ułożyć ? Na obecną chwilę tylko wokale są akceptowalne. Bas pudelkowaty a wysokie jak wyżej pisałem mocno przesterowane . Trochę mina jak na razie ?

Skrzyneczki z OLX z Norwegii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pożyczyć jakąkolwiek końcówkę Cyrusa. Albo spróbuj stłumić sygnał wejściowy z cd w menu DacXP o 2,3 kreski na -

Jak podłączyłeś do końcówki?XLR czy rca?

 

Może uszkodzony jest DacXP ?

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Nikonman napisał:

Spróbuj pożyczyć jakąkolwiek końcówkę Cyrusa. Albo spróbuj stłumić sygnał wejściowy z cd w menu DacXP o 2,3 kreski na -

Jak podłączyłeś do końcówki?XLR czy rca?

 

Może uszkodzony jest DacXP ?

Podłączony jest po xlr . Zastanawiam się czy końcówka nie rbi tego zamieszania ale z Abrahamsenem jest git

8 minut temu, p1otrek napisał:

Nie kupiłem, ale miałem ochotę na te fanty. Jednak coś mówiło, że to ryzykowny temat... 

Ma jeszcze cztery końcówki . Chce mi podesłać dwie . Nie jestem na obecną chwilę przekonany chyba że uda mi sie coś zrobić z dżwiękiem . Bo na razie gra to delikatnie mówiąc tak sobie 

3 minuty temu, Riczi75 napisał:

Podłączony jest po xlr . Zastanawiam się czy końcówka nie rbi tego zamieszania ale z Abrahamsenem jest git

Ma jeszcze cztery końcówki . Chce mi podesłać dwie . Nie jestem na obecną chwilę przekonany chyba że uda mi sie coś zrobić z dżwiękiem . Bo na razie gra to delikatnie mówiąc tak sobie 

Generalnie chłopak jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie plików MQA nie da się słuchać . Żezi jak stary dziad . Zwróciłem uwagę ze podczas regulacji balansem po przesunięciu na skali w prawo gra prawy głośnik a po przesunieciu na skali w lewo nie gra żaden ?

Ktoś coś może doradzić ? 

Z góry dziękuję . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Riczi75 napisał:

Panowie plików MQA nie da się słuchać . Żezi jak stary dziad . Zwróciłem uwagę ze podczas regulacji balansem po przesunięciu na skali w prawo gra prawy głośnik a po przesunieciu na skali w lewo nie gra żaden ?

Ktoś coś może doradzić ? 

Z góry dziękuję . 

Tam może być uszkodzony scalak lub coś koło niego.I dlatego te cyrki.Ja bym zwrócił ten sprzęt z powrotem do właściciela.Szkoda by było się zrazić do dźwięku tych klocków.Albo do serwisu odesłać-tylko Anglia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy on ma nastaw stereo/mono ? Bo on gra jak mono . W jednym komplecie gniazd XLR przy sterowaniu balansem gra lewa kolumna albo obie jak balans jest w położeniu środkowym ale nie gra prawa po przesunięciu balansu w prawo . W drugim komplecie gniazd analogicznie prawa kolumna lub dwie w srodkowym położeniu ale nie gra lewa 

Teraz podłaczyłem Abrahamsena V6.0 . O matko to kosmos w porównaniu do Cyrusa.

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzonego tego DAC-a.Spróbuj po RCA jeszcze.

wykonaj reset urządzenia:

Przywracanie ustawień fabrycznych dla DacX / XP to:

Wyłącz urządzenie w sieci.

Przytrzymaj przycisk stadnd by z przodu.

Włącz urządzenie w sieci.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikonman problem rozwiązany . Jestem głupcem do potęgi entej albo po prostu przepracowany . Grał mono ponieważ trochę inaczej jak w dotychczasowych sprzetach dwa gniazda do lewego kanału są obok siebie i dwa prawego sa obok siebie . Poniewaz mam utrudniony dostęp to z uporem maniaka pchałem w dwa skrajne gniazda po lewej albo dwa po prawej . Czyli albo w prawy kanał oby dwa Xlry albo w lewy . Dopiero coś mnie piknęło jak gary myłem , eureka . Wymontowałem i wyciągnąłem wszystko i bingo . Głupi ja głupi i zamieszania tylko narobiłem . Ponieważ Sprzęt nie był używany musi troszkę pograć . Szorstkość po mału znika . I muszę powiedzieć ze gość który mi to sprzedał też się przejął tematem . Szukał odpowiedzi na problem na angielskich forach . Do tego doszło że nowe sprzęty chciał wysyłać . Dziękuje za pomoc i przepraszam za zamieszanie 

Teraz gra pięknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.