Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś moze dodawał PSX-R do koncówki X- Power i moze opisac swoje doświadczenia ??? 

Ewentualnie jak grają 2 koncówki jako monobloki bez zasilaczy oraz z nimi ?

X-Power to wg mnie bardzo ciekawy sprzęt. Jesli natomiast chodzi o dac qx Cyrusa to tutaj jest daleko za dac Chord. Bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psx-R2 będę miał na dniach do X-powera.Podpiąłem mój zasilacz który zasila Pre2DAC do X-powera.

Jako ,że musiałem się podzielić jednym to z X-powerem wzrasta dynamika ,zauważalnie poprawa basu i czystości góry.Tak jakby był wzmak jeszcze lepszej klasy.Ale ,że go zabrałem z Pre to straciłem na rozdzielczości.

Poczekam ,aż bedę miał dwa to wtedy będzie to...

Moim zdaniem same X-power bez Psx jest tylko poprawne.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jest kompletne zasilanie Gigawatt Pf-1e +LC 1 EVO. Przyszłościowo  będą na pewno kolumny odpowiednie do sprzętu.Brakuje mi jeszcze zasilania 6x ....Ale po kolei...

18 minut temu, Adam 38 napisał:

To już dewiacja hehe

Ale czy w dobrą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Nikonman napisał:

Ale czy w dobrą stronę?

Nie wiem ?

Jest w tym niesamowita konsekwencja a z drugiej strony za cały ten pieniądz wyłożony na pudełka po butach kupiłby już jakiegoś fajnego Accuphase, Luxmana czy innego Bladeliusa. 

Ps. Z pewnością im więcej Cyrusów tym bardziej cieszą oko ? Brakowało takiego zdjęcia w Klubie. Gratki. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 17:14, Nikonman napisał:

Psx-R2 będę miał na dniach do X-powera.Podpiąłem mój zasilacz który zasila Pre2DAC do X-powera.

Jako ,że musiałem się podzielić jednym to z X-powerem wzrasta dynamika ,zauważalnie poprawa basu i czystości góry.Tak jakby był wzmak jeszcze lepszej klasy.Ale ,że go zabrałem z Pre to straciłem na rozdzielczości.

Poczekam ,aż bedę miał dwa to wtedy będzie to...

Moim zdaniem same X-power bez Psx jest tylko poprawne.

Dzieki za odzew. No to podobnie jak u Naima (XS). 

Tam zasilacz do wzmaka mnie był konieczny i poprawa była natychmiastowa i wg mnie ogromna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Nikonman napisał:

IMG_6062.JPG

Super! Tyle Cyrusków razem, w jednym miejscu... to tylko na wystawach widziałem. Niezły set, gratulacje ?

 

13 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jest w tym niesamowita konsekwencja a z drugiej strony za cały ten pieniądz wyłożony na pudełka po butach kupiłby już jakiegoś fajnego Accuphase, Luxmana czy innego Bladeliusa. 

Pewnie byłoby inaczej, ale czy lepiej? I czy dla nas "lepiej" to będzie znaczyło to samo, co dla innych? Jest jeszcze kwestia estetyki i wyglądu zewnętrznego: sprzęt Cyrusa wielu ludziom się podoba (w tym mnie) i są oni w stanie przymknąć oko na pewne niedoskonałości funkcjonalne czy brzmieniowe, jeśli w zamian dostają tak nietuzinkowy i chwytający za serce look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Cyrusów bardzo chciałbym posłuchać u siebie Cyrusa mono X 300 signature, może to byłby mój nowy cel zakupowy za rok, dwa. Tylko ten sprzęcik ogromnie mnie ciekawi, gdy chodzi o Cyrusa. Niestety raczej nikt mi tego na testy nie wyśle. 

Nikonman miałeś może u siebie mono X 300 signature? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

 

Nikonman miałeś może u siebie mono X 300 signature? 

Niestety nie. Ponoć tak samo dobre są tańsze X 200 Signature.

https://hifipig.com/cyrus-x200-signature-mono-amplifiers/

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Nikonman napisał:

Niestety nie. Ponoć tak samo dobre są tańsze X 200 Signature.

https://hifipig.com/cyrus-x200-signature-mono-amplifiers/

Tylko x200 signature nie widzę w ofercie EIC (salon Na temat audio), chyba już tego modelu nie produkują? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
58 minut temu, japs napisał:

Wszystkie euforyczne. A jak jest w rzeczywistości wszyscy wiemy.

Też się zdziwiłem, że Nikonman wkleił te - poczytaj mi mamo - recenzje...

Nie dość, że na forum  EIC szaleje z reklamą aż do obrzydzenia to jeszcze w Klubie te same reklamy znaczy recenzje...  Po co to wklejać jak i tak nikt już tym pismakom i gazetkom nie wierzy. Niech EIC wyśle Cyrusy czy PMC do Szymonfabera na recenzje, z pewnością będzie to bardziej obiektywne. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co... Z pewnością Szymon to nie HiFi Class, gdzie płacisz i wymagasz reklamy a nie recenzji. Ale nie skreślałbym całkowicie naszych zabawek, pewne elementy brzmienia i Szymon by docenił. Zwłaszcza, że on lubi paczki, których charakter powinien pasować pod Cyrusa. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jakies opinie na temat Cyrus Dac XP ? (ten starszy) Chodzi mi generalnie o preamp.

Aktualnie mam Chord 2Qute podpiety do X-Power z zasilaczem - bez przedwzmacniacza. Głośnością steruje z Bluesound

Miałem ostatnio Cyrus Stream XP2 (streamer, dac, preamp) i musze przyznac, ze totalna porażka.

Brzmienie daleko, daleko za Chord. Apka beznadziejna. Albo Chord jest tak dobry albo ten klocek Cyrusa tak slaby.

Generalnie na zachodnich forach piszą, że wzmaki i zasilacze od Cyrusa są super ale Dac-i czy przedwzmacniacze słabe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Krzysz napisał:

Generalnie na zachodnich forach piszą, że wzmaki i zasilacze od Cyrusa są super ale Dac-i czy przedwzmacniacze słabe.

Żadna tajemnica, tak faktycznie jest co sam usłyszałeś. Krzysiek zdradziłeś Naim-a? ? Chyba dobrze Cię kojarzę? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ? Męczyłem sie z tymi klockami Naima i nie grało mi to z zadnymi kolumnami tak jak chciałem. 

Cyrus zagrał mi od razu- lepiej, wreszcie jest niski bas, wreszcie słysze wysokie tony, jest scena i holografia.

Mniejszy, ładniejszy, nic nie brumi, nie grzeje się, sam sie włączy i wyłączy jak muzyka gra/nie gra, nie ma "obowiązku" serwisowania itd. Ale zasilacz obowiązkowy. 

Miałem Naim XS + Flatcap XS a zamieniłem na X-Power + Psx-R. Od kilku miesiecy gram bez przedwzmacniacza i jest bardzo dobrze.No  i 2 x taniej.  

DAC XP sobie daruje , zreszta własnie czytałem jego recenzje i było porównanie do mojego daca, którego recenzent ocenił wyżej nic Cyrusa, mimo ceny. Zaufam.

Miałęs chyba Chord Qutest. Tam  mozna zmienic sygnał wyjsciowy z 3v na 2v i 1v i to by mi pasowała. Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysz napisał:

Miałęs chyba Chord Qutest. Tam  mozna zmienic sygnał wyjsciowy z 3v na 2v i 1v i to by mi pasowała. Zgadza się?

Miałem ale nie pamiętam na 100%, na 90% jest taka możliwość ale sprawdź - w każdej recce pamiętam o tym pisali, chyba nawet w recenzji naszego Audio. 

Fakt, u mnie też nic nie brumi, ani Cyrus 8.2 ani psx r2, cisza choćby nie wiem gdzie "ucha"  im wsadzał ?

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozmawiacie tutaj o historycznych produktach. A niestety w dziedzinie audio dokonuje się ciągle duży postęp. Szczególnie w dziedzinie konwersji DA, stąd nowsze technologicznie produkty zabrzmią lepiej niż starsze. Szczerze polecam platformę QXR, jest to rozwiązanie moim zdaniem na podobnym poziomie co FPGA, o ile nie lepsze. Chodzi o  ogromne nadpróbkowanie, aby filtr miał przebieg praktycznie płaski - co gwarantuje maksymalną jakość w paśmie słyszalnym. Uważam też, że bardzo niedocenionym produktem jest Stereo 200, tradycyjni audiofile nawet nie chcą go wypróbować jak usłyszą, że to klasa D. Ale to rozwiązanie jest wyjątkowe, szczerze polecam, są osoby które wolą ten charakter brzmienia od Mono 300 Signature. Poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde i tu jest problem jak pisze Bart73, że pchanie przetwornika (przyjmijmy, że Cyrusowi faktycznie wyszedł ten moduł QXR i wart jest on tych 3kzl) w moim przypadku do integry 8.2 zawsze będzie kompromisem w stosunku do zewnętrznego przetwornika np. NUPRIME DAC 9 (już nie wspominam o  wszystkich niedogodnościach związanych z fizyczną czynnością wymiany na moduł QXR...). 

Mam ciągle wrażenie, że standardowy  DAC z Cyrusa 8.2 wszystko "ściska" a zwłaszcza na średnicy  w odniesieniu do mojego grajka Astell&Kern sr25 (tu muszę w końcu podłączyć sr25 pod Cyrusa i sprawdzić czy faktycznie dobrze to słyszę wykorzystując DAC tego grajka). 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Nikonman said:

Bart73 z jakiej firmy jesteś? Jak branża? Branża znana...

Powiem tak, wiem dużo więcej o Cyrusie niż przeciętny człowiek, ale po ilości postów widzisz, że nie sprzedaję tutaj. Staram się pomóc jak tylko mam chwilę czasu. A branża ma problemy, widać to po recenzji, o której rozmawialiśmy na innym wątku, czasy się zmieniły a recenzje ciągle te same. Niestety wiele firm zachowuje się, jakby nie zauważyli, że czasy się zmieniły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bart73 napisał:

Powiem tak, wiem dużo więcej o Cyrusie niż przeciętny człowiek, ale po ilości postów widzisz, że nie sprzedaję tutaj. Staram się pomóc jak tylko mam chwilę czasu. A branża ma problemy, widać to po recenzji, o której rozmawialiśmy na innym wątku, czasy się zmieniły a recenzje ciągle te same. Niestety wiele firm zachowuje się, jakby nie zauważyli, że czasy się zmieniły. 

Przecież ta recenzja to jakiś żart, wiadomo tylko, że Cyrus gra muzykalnie i to wszystko. Coś wspomina się, że kuleje precyzja, scena ale to na tle jakiegoś modowanego pieca autora tej "recenzji". A na końcu cena  9kzl... ale tu już nikt głupi nie jest i zostaje tylko życzyć powodzenia w sprzedaży Cyrusa 6 QXR. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Adam 38 said:

Kurde i tu jest problem jak pisze Bart73, że pchanie przetwornika (przyjmijmy, że Cyrusowi faktycznie wyszedł ten moduł QXR i wart jest on tych 3kzl) w moim przypadku do integry 8.2 zawsze będzie kompromisem w stosunku do zewnętrznego przetwornika np. NUPRIME DAC 9 (już nie wspominam o  wszystkich niedogodnościach związanych z fizyczną czynnością wymiany na moduł QXR...). 

Mam ciągle wrażenie, że standardowy  DAC z Cyrusa 8.2 wszystko "ściska" a zwłaszcza na średnicy  w odniesieniu do mojego grajka Astell&Kern sr25 (tu muszę w końcu podłączyć sr25 pod Cyrusa i sprawdzić czy faktycznie dobrze to słyszę wykorzystując DAC tego grajka). 

Tutaj musisz jedną integrę porównac z inną. Oczywiście zestaw dzielony jest zawsze krokiem do przodu ?

2 minutes ago, Adam 38 said:

Przecież ta recenzja to jakiś żart, wiadomo tylko, że Cyrus gra muzykalnie i to wszystko. Coś wspomina się, że kuleje precyzja, scena ale to na tle jakiegoś modowanego pieca autora tej "recenzji". A na końcu cena  9kzl... ale tu już nikt głupi nie jest i zostaje tylko życzyć powodzenia w sprzedaży Cyrusa 6 QXR. 

Słuchajcie mnie już w tej branży nic nie zdziwi, opinie są czasami tak skrajne, że naprawdę nie wiadomo co z tym zrobić i jak zareagować ? A tak poważnie, dla wielu osób 6 DAC QXR jest warty swoich pieniędzy i się na niego decydują. Bo 6 DAC QXR jest w porównywalnej cenie co 8.2 DAC bez QXR. Zależy czy zależy nam bardziej na mocy, czy jakości konwersji i obsłudze kosmicznych częstotliwości próbkowania ? Trzeba posłuchać. I zawsze jest możliwość rozbudowy za jakiś czas, nie każdy ma na początku kasę na wszystko. Ktoś z was słuchał tego modelu? Może warto, żeby wyrobić sobie zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.