Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, Nikonman said:

8.2 DAC + CDt to ich sprzęt redakcyjny. Pod koniec porównują wbudowany DAC do wersji QXR. Byłem tam z prezentacją. Naprawdę opadła im szczęka. To samo w Stereo - w obu przypadkach wystarczyło kilka sekund nagrania (bezpośrednie porównanie).

Poczytajcie jeszcze to: https://www.bellevueaudio.de/wp-content/uploads/2019/06/Cyrus_8-2-DAC-QXR_STEREO-6-15.pdf

Edytowane przez Bart73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, Adam 38 said:

Decydujesz się w ciemno na zmianę? Ja właśnie przeczyłem jakąś zagraniczną recenzję Cyrusa 8.2 QXR i nie podoba mi się to co tam piszą o wysokich tonach, jakimś utwardzeniu dźwięku, za szybko rwanymi wybrzmieniami na średnicy co słychać na wokalach (w odniesieniu do konkurencji) a co miałoby moim zdaniem sens, gdy ktoś zdecyduje się jednocześnie na Cyrusa CD t (dla mnie góra CDt jest wycofana, nasycona, miękka, zaokrąglona, gra to ogólnie miękko i brakuje rozdzielczości więc ten QXR z twardą górą i trochę skracanym wybrzmieniem na średni ładnie mógłby się zgrać ).

Wygląda to tak jak napisał Pan Bartek, że Cyrus ustawia sygnaturę pod charakter grania wszystkich swoich zabawek i wtedy to ma oczywiście sens. Nie pójdę w CDt przez obecną cenę (za nowego mógłbym dać max 3 kzł) więc dla mnie temat zamknięty. 

No i utwardzać górę i urywać wybrzmienia mając paczki ATC? Oj to nie może się udać. A z paczkami od PMC to już byłby dramat bo dla mnie one bardziej twardo i sucho od ATC grają. Sybilanty zajechałyby  wszystkie gorsze realizacje... 

Hifi jest bardzo proste jak się ma duży budżet. Wtedy wiadomo co zrobić, problem zaczyna się jak budżet jest ograniczony i wtedy trzeba w sposób bardzo przemyślany wprowadzać kompromisy. Każdy z nas słyszy trochę inaczej, ma inne głośniki i warunki akustyczne. I niestety tego króliczka nie dogonimy, bo co nie podłączymy nowe klocki, to usłyszymy, że coś się poprawiło kosztem czegoś innego. A tu wybrzmiewają wokale lepiej, a tam średnica zamula itd. Tu można dodać cała audiofilską paletę cytatów. To co myślę, jest najważniejsze to żeby produkt był przemyślany, żeby jego brzmienie było zrównoważone, żeby miało charakter, który nam odpowiada. Taj jak pisałem wcześniej w audio dokonuje się postęp, i tak naprawdę chodzi o jedno - ograniczenie zakłóceń, czy w domenie analogowej czy cyfrowej. Karta QXR jest dużym krokiem do przodu jeśli chodzi o domenę cyfrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęliśmy pisać o recenzjach produktów Cyrusa więc zerknąłem na oficjalną stronę producenta i... zabawnie wygląda jak Cyrus wybiórczo chwali się recenzjami na swojej stronie. ?

Wystarczy, że ktoś w recenzji chociaż jednym zdaniem wskazał słabszy element urządzenia Cyrusa czy jego brzmienia i już Cyrus takiej recenzji nie uznaje/nie dostrzega ("recenzje" HifiClass są cacy a naszego Audio z pomiarami Cyrusa One już niekoniecznie? hah). Jak What HiFi chwali produkty to Cyrus zachwycony chwali się takimi recenzjami a jak pisze krytycznie to Cyrus krytykuje What HiFi ?

Czemu Cyrus tak obawia się recenzji, które wskazują, że można/należy coś w zabawkach Cyrusa poprawić, że coś jednak nie wyszło? W internecie można znaleźć dyskusje użytkowników Cyrusa, gdzie cena modułu QXR nazywana jest wręcz "kradzieżą" ?

Firma z taką tradycją a tylko patrzeć jak zaczniecie wysyłać i zamieszczać recenzje z naszego Stereo i Kolorowo bo tam tylko chwalą, warunek byle   urządzenie przyjechało sprawne i wydało z siebie jakiś dźwięk. Nasze “Audio“ tak ładnie pomierzyło i opisało Cyrusa ONE i też się nie spodobało. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bart73 napisał:

Taj jak pisałem wcześniej w audio dokonuje się postęp, i tak naprawdę chodzi o jedno - ograniczenie zakłóceń, czy w domenie analogowej czy cyfrowej. 

Mam odmienne zdanie. Pamiętacie czasy kultowych Cyrusków  One, Two?

Teraz liczy się tylko jak wyprodukować za grosze jakiegoś  "impulsiaka", następnie jak wypromować go w Hificlass-ach i dać maksymalnie zarobić dystrybutorom i firmie. Niestety taki mamy teraz postęp, postęp w marketingu...

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, Adam 38 said:

Zaczęliśmy pisać o recenzjach produktów Cyrusa więc zerknąłem na oficjalną stronę producenta i... zabawnie wygląda jak Cyrus wybiórczo chwali się recenzjami na swojej stronie. ?

Wystarczy, że ktoś w recenzji chociaż jednym zdaniem wskazał słabszy element urządzenia Cyrusa czy jego brzmienia i już Cyrus takiej recenzji nie uznaje/nie dostrzega ("recenzje" HifiClass są cacy a naszego Audio z pomiarami Cyrusa One już niekoniecznie? hah). Jak What HiFi chwali produkty to Cyrus zachwycony chwali się takimi recenzjami a jak pisze krytycznie to Cyrus krytykuje What HiFi ?

Czemu Cyrus tak obawia się recenzji, które wskazują, że można/należy coś w zabawkach Cyrusa poprawić, że coś jednak nie wyszło? W internecie można znaleźć dyskusje użytkowników Cyrusa, gdzie cena modułu QXR nazywana jest wręcz "kradzieżą" ?

Firma z taką tradycją a tylko patrzeć jak zaczniecie wysyłać i zamieszczać recenzje z naszego Stereo i Kolorowo bo tam tylko chwalą, warunek byle   urządzenie przyjechało sprawne i wydało z siebie jakiś dźwięk. Nasze “Audio“ tak ładnie pomierzyło i opisało Cyrusa ONE i też się nie spodobało. 

Nikt nie chwali się krytycznymi recenzjami, to oczywiste. A niestety opinie są różne, zawsze. Cyrus nie obawia się negatywnych opinii, po prostu promuje te pozytywne. Jak każda forma w każdym biznesie, nie znam firmy która jest do tego stopnia idealistyczna, że promuje dla siebie krytyczne opinie. A o recenzjach, budżetach reklamowych, powiązaniach kapitałowych i ich wpływie na recenzje może kiedyś pogadamy prywatnie, nie chcę o tym pisać na forum, temat rzeka. Liczę tylko, że poprzez posiadaną wiedzę na temat audio każdy będzie mógł sam dojść do swoich wniosków i nie będzie ślepo ufał recenzjom. Także pomiary do końca nie oddają o co chodzi w klasie D, czy ktoś słuchał Cyrus ONE, czy wszyscy po pomiarach stwierdzili, że nie warto? 

32 minutes ago, Adam 38 said:

Mam odmienne zdanie. Pamiętacie czasy kultowych Cyrusków  One, Two?

Teraz liczy się tylko jak wyprodukować za grosze jakiegoś  "impulsiaka", następnie jak wypromować go w Hificlass-ach i dać maksymalnie zarobić dystrybutorom i firmie. Niestety taki mamy teraz postęp, postęp w marketingu...

Poproszę o argumenty, obecnie produkowane rzeczy są pod każdym względem lepsze niż te stare. To tak jak by porównać nowe bmw z tym starym. Tak, niektórzy mają sentyment to silnika wolnossącego V6, ale nie ma wątpliwości, że współczesny silnik z turbiną wyciągnie więcej mocy z mniejszej pojemności, przy mniejszym zużyciu paliwa. Zostawmy sentyment na boku, spójrzmy na fakty.

Obecnie poziom zakłóceń jest i konwersji ADC i DAC jest zdecydowanie lepszy. Tyle, że niektórzy wolą cieplejsze albo zimniejsze granie (w zależności od gustu) - czyli odpowiednio podane zakłócenia harmoniczne czy nieharmoniczne, ewentualnie przesunięcia fazowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bart73 napisał:

Nikt nie chwali się krytycznymi recenzjami, to oczywiste. A niestety opinie są różne, zawsze. Cyrus nie obawia się negatywnych opinii, po prostu promuje te pozytywne. Jak każda forma w każdym biznesie, nie znam firmy która jest do tego stopnia idealistyczna, że promuje dla siebie krytyczne opinie. A o recenzjach, budżetach reklamowych, powiązaniach kapitałowych i ich wpływie na recenzje może kiedyś pogadamy prywatnie, nie chcę o tym pisać na forum, temat rzeka. Liczę tylko, że poprzez posiadaną wiedzę na temat audio każdy będzie mógł sam dojść do swoich wniosków i nie będzie ślepo ufał recenzjom. Także pomiary do końca nie oddają o co chodzi w klasie D, czy ktoś słuchał Cyrus ONE, czy wszyscy po pomiarach stwierdzili, że nie warto? 

Brzmi lepiej niż się mierzy... I tak z wieloma klockami

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że ten współczesny "postęp" w audio nie sprawi, że następna Rega Brio R czy Heed Obelisk też  staną się  "ultranowoczesnymi impulsiakami". Postęp... aż muszę iść  pojeździć rowerkiem po leśnych i polnych drogach, w miejscach, gdzie postęp jeszcze nie dotarł ?

Fajnie się tej płytki słucha. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2020 o 15:09, Adam 38 napisał:

dla mnie góra CDt jest wycofana, nasycona, miękka, zaokrąglona, gra to ogólnie miękko i brakuje rozdzielczości

No, troszkę tak faktycznie jest, i słychać to zwłaszcza w przejrzystych systemach... toteż mając powyższe na względzie, i z racji tego, że nie będzie mnie raczej szybko stać na wersję Signature (lecz mimo wszystko dziękuję @Bart73 za zachętę) - postanowiłem cosik poprawić swego CD-t. Przy nieocenionej pomocy mojego Kolegi, dokonana została lekka modyfikacja transportu w sekcji zasilania i dziś, po przeszło tygodniu słuchania popartego szczerą opinią Małżonki (właśnie leci jej ulubiona płyta A. Zauchy) stwierdzam, iż poprawa brzmienia jest jednoznaczna i pozytywna. To, o czym pisał @Adam 38 zniknęło bezpowrotnie, góra pasma jest czysta i otwarta, dźwięk ma świetną rozdzielczość i bardzo ładne plany - wcześniej grał poniekąd nieco "po angielsku", a ja byłem nieobiektywny ? jak to zwykle właściciele średniej klasy sprzętu...

Z pewnością, nie jest to Xt Signature, lecz zarazem nie jest to już dźwięk seryjnego CD-t. Ewolucja, nie rewolucja - i o to mi chodziło, nie chciałem przewracać wszystkiego do góry nogami. Ogólna sygnatura (nomen omen) brzmienia została zachowana, co mnie cieszy, lecz równocześnie poprawiliśmy to, co chciałem. Pozdrawiam wszystkich miłośników tych małych diabełków, jest w nich potencjał! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy materiał - może kogoś zainteresuje ? Ponieważ pytano mnie już jak jest zasilany DAC w tych produktach, uzupełniam: sekcja cyfrowa DAC-a będzie zasilana przez wewnętrzny zasilacz, natomiast część analogowa DAC-a (przetwornik prądowo-napięciowy, filtracja oraz napięcie referencyjne) – będzie zasilana przez PSX-R2.

Można włączyć napisy w j polskim:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem zasilacza PSX r2 (czarny) jeszcze na gwarancji to proszę o info na priv. Możliwe, że będzie na sprzedaż po testach MF 5 si, chyba że Cyrus ,w mojej opinii, się wybroni. Z pewnością cena będzie fajniejsza niż sklepowa, nawet z rabatami. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem zasilacza PSX r2 (czarny) jeszcze na gwarancji to proszę o info na priv. Możliwe, że będzie na sprzedaż po testach MF 5 si, chyba że Cyrus ,w mojej opinii, się wybroni. Z pewnością cena będzie fajniejsza niż sklepowa, nawet z rabatami. 

Adam, napisz proszę, gdy już będziesz po wszystkim - jakie wrażenia z odsłuchów M5si? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem odtwarzacz cyrus cd7 wraz z pilotem cyrus commander jak w załączniku. Czy ten pilot może nie być kompatybilny z tym odtwarzaczem?

Jedyna funkcja jaka działa z pilota to przycisk wyłącz. Odtwarzacz sprawny gdyż reaguje na polecenia z pilota hegla.

Pozdrawiam. 

 

69506FC0-F77C-4632-ABEB-5D6B0FAA371E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, nautilus81 said:

Witam. Kupiłem odtwarzacz cyrus cd7 wraz z pilotem cyrus commander jak w załączniku. Czy ten pilot może nie być kompatybilny z tym odtwarzaczem?

Jedyna funkcja jaka działa z pilota to przycisk wyłącz. Odtwarzacz sprawny gdyż reaguje na polecenia z pilota hegla.

Pozdrawiam. 

 

69506FC0-F77C-4632-ABEB-5D6B0FAA371E.jpeg

Pilot jest właściwy, jeżeli inne przyciski nie działają, pewnie jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij najpierw  CD ,a potem spróbuj użyć którejś funkcji przyporządkowanej odtwarzaczowi.

Jak to nie zadziała ,to może być uwalony pilot.Cd Cyrusa pracują na kodzie RC-5 od Philipsa.

https://www.euro.com.pl/piloty-uniwersalne/vivanco-ur-82-se.bhtml

W razie czego,ten ładnie działa z Cyrusami (amp,cd) ,nawet open/close tacki działa ;) 

Można w sklepie sprawdzić szybko (jak obsługa będzie miła) ,gdyż może być uwalony odbiornik w odtwarzaczu (nie można tego wykluczyć).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nautilus81 napisał:

Cd gra jak na te pieniądze kapitalnie

No jasne, nie może być inaczej - w końcu to Cyrusek ?

Co do sterownika, to mój też urodą nie grzeszy... i kiedyś miałem z nim identyczną zagwozdkę, tak samo pomogło wciśnięcie przycisku CD. 

IMG_20200807_194202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom płynnie posługującym się jeżykiem angielskim polecam dołączenie do różnych grup na facebook-u:

https://www.facebook.com/groups/1551546611530082

https://www.facebook.com/groups/cyrusaudio

Miłej niedzieli

A to jedno z moich ostatnich odkryć:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.