Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Bart73 napisał:

Panie Adamie, może za ostro zareagowałem, sorry

OK, ja nie byłem dłużny, również przepraszam. Wyjaśniliśmy sobie  chyba wszystko. Może zwyczajnie nie stać mnie już na klamoty Cyrusa i trzeba się z tym pogodzić. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, japs said:

Te filmiki są sympatyczne, niestety niczym nie różnią się od reklam past do zębów, pralek, itp. Można je zamieszczać na stronie sklepów. Nie nadają się na forum do odbioru przez ludzi, którzy niejeden sprzęt posiadali. We mnie wzbudzają lekką irytację.

Czy inni są podobnego zdania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadasz Cyrusów, musze sie zgodzic z Adam 38 odnosnie cen u tego producenta. Znajomi anglicy sami narzekaja, że ceny są za wysokie i kupują sprzety innych marek. To wcale nie wygląda tak, ze na zachodzie ludzie zarabiaja więcej to dla nich te ceny są do przełknięcia. Anglicy są pragmatyczni, praktyczni i skąpi. Mimo, ze zarabiaja 2x, 5 x tyle co my, to wydatek 5 tys jest dla nich tak samo bolesny jak dla nas. Pół życia tam spędziłem i  takie wnioski wyciągnąłem. 

Natomiast Cyrusy z drugiej ręki są w bdb cenach względem jakości. PSX-R mam i uważam , zę sporo wnosi jak za cene uzywki nieco ponad 1 tyś; o wiele więcej niz kable - tj wg mnie lepiej wydac na ten zasilacz niz na kable itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Adam 38 said:

Łukasz, uwierz mi, że po podłączeniu PSX R2 do Cyrusa 8.2 nie wykrzykniesz - SENSATIONAL!!, SYSTEM SOUNDING THE BEST! ? Zmiany są ale bardzo subtelne, a patrząc przez pryzmat obecnych cen  za PSX R2 to zwyczajnie słaby interes. Czemu o tym nie pisać?

Jak jak w innych dziedzinach obowiązuje to zasada malejących korzyści - 80% ideału stosunkowo łatwo osiągnąć, kolejne 10% jest drogie, ale już każdy następny procent to majątek.

Jeśli chodzi o cenę tego zasilacza, powiem tylko, że jest na najmniej zmarżowany produkt z serii klasycznej Cyrusa. Czyli firma zarabia na nim najmniej. Co pokazuje jak drogie jest dobre zasilanie. Jak cos ma być dobre to musi swoje kosztować. 

A w swojej karierze robiłem wiele prezentacji 8.2 DAC +PSX-R2 i wiele zależy od reszty systemuakustyki/kolumn/etc. Były systemy, kiedy poprawa była mniejsza, a były takie, gdzie była spektakularna. 

15 hours ago, japs said:

Dobrze, że mój projekt jest skończony i niczego już dokupować nie trzeba. Może tylko monosy ale to już nie Cyrusa. Ciekawe jakiej jakości jest przedwzmacniacz w Lyricu.

Lyric zawiera w sobie Stereo 200, ciężko będzie poprawić brzmienie stosując oddzielne końcówki mocy ?

1 hour ago, Łukasz_62438 said:

Dziwny ten nasz klubik Cyrusa... Zamiast wychwalać pod niebiosa swój sprzęt i poniewierać konkurencję, my tutaj kręcimy nosami i narzekamy na wysokie ceny, nie widząc jego oczywistych przymiotów. Przynajmniej tak to robią w innych klubach, i to nie tylko na naszym forum ?

Pozwolę sobie na prywatny komentarz, uważam, że Polacy są narodem generalnie pesymistycznym, narzekającym i przez to bardziej wymagającym niż inne bogatsze narody. Obserwowałem to w wielu sytuacjach. I nie ma tutaj żadnej ukrytej aluzji, proszę mnie źle nie zrozumieć jest to po prostu obserwacja.

Poza tym ogólna zasada w biznesie jest taka, że ci co są niezadowoleni są o wiele głośniejsi i zauważalni niż ci zadowoleni. Ci drudzy nie mają potrzeby się wyżalić czy szukania wsparcia/rozwiązania problemu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bart73 napisał:

Lyric zawiera w sobie Stereo 200, ciężko będzie poprawić brzmienie stosując oddzielne końcówki mocy 

?

Może Pan napisać coś więcej i uzasadnić? Szkoda, że założyciel klubu rzadko ostatnio odwiedza forum. O ile pamiętam w jego systemie był Lyric z monosami lampowymi+ tulipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, japs said:

Może Pan napisać coś więcej i uzasadnić? Szkoda, że założyciel klubu rzadko ostatnio odwiedza forum. O ile pamiętam w jego systemie był Lyric z monosami lampowymi+ tulipy

Prywatnie uważam, że Lyric jest genialnym produktem, szczególnie patrząc na jego cenę. Niestety nie będzie kontynuowany, bo kończy się dostępność zastosowanych w nim modułów, ale jeżeli ktoś  rozważa zakup rewelacyjnie brzmiącego all in one nie ma lepszej oferty. Jeżeli nie jest dostępny w Polsce, na pewno uda się kupić w UK.

Lyric jest połączeniem średniej klasy komponentów w jednej obudowie, więc jest to cdt + stream Xa + pre2 oraz Stereo 200. Kompromis polega na umieszczeniu ich wszystkich w jednej obudowie. Więc jeżeli jest to jakieś ograniczenie to właśnie wzajemne zakłócenia. A w tym końcówka mocy nie pomoże, uważam że Stereo 200 jest rewelacyjna, sam ją stosuję w domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, japs said:

Tu się zgadzam. Gdyby to wszystko złożyć z osobnych pudełek cena byłaby dla mnie nie do zaakceptowania.

Cieszę się ? To pokazuje, ile kosztują oddzielne obudowy z dedykowanymi zasilaczami, jeżeli chce się to zrobić porządnie...... Sama obudowa klasyczna jest jednym z droższych komponentów, ale ma niezaprzeczalny wpływ na brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, japs said:

Panie Bartku czy Cyrus wycofuje się ostatecznie z all-in-one? Zostaną tylko dzielonki?

ONE Cast jest takim nowym All-in-one. Na razie nie są planowane inne produkty.

20 minutes ago, maciekplacek said:

Dzień dobry, czy Cyrus One Cast jest Roon Ready lub ma w sobie jakieś rozwiązania które pozwalają na odtwarzanie Tidala? 

ONE Cast nie jest roon ready natomiast można korzystać z ROON-a wybierając ONE Cast jako wyjście (korzystając z technologii chromecast). Do Tidala wystarczy natywna aplikacja, wybieramy w niej ONE Cast jako wyjście tyle. Proszę spojrzeć na ten materiał: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bart73 napisał:

ONE Cast jest takim nowym All-in-one. Na razie nie są planowane inne produkty.

ONE Cast nie jest roon ready natomiast można korzystać z ROON-a wybierając ONE Cast jako wyjście (korzystając z technologii chromecast). Do Tidala wystarczy natywna aplikacja, wybieramy w niej ONE Cast jako wyjście tyle. Proszę spojrzeć na ten materiał: 

 

Przesył 24/96 trochę słabo nie o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, maciekplacek said:

Przesył 24/96 trochę słabo nie o to mi chodziło.

To i tak więcej niż potrzebujemy ? Uprzedzając pytanie o MQA - nie Cyrus tego rozwiązania nie wspiera. Jest to rozwiązanie problemu, który nie istnieje i dodatkowo duży koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bart73 napisał:

Czy inni są podobnego zdania?

Filmy są bardzo ok, moim zdaniem, krótko i na temat. Proszę o więcej ?

Pisałem o tym wcześniej, i jeszcze raz powtórzę: że swojego transportu CDt jestem bardzo zadowolony i na chwilę obecną nie widzę na rynku dla niego alternatywy (mówię o cenach urządzeń SH, nowe ceny katalogowe to już inna bajka). Gra pięknie, wygląda wspaniale, ma łatwo dostępny laser, no i można go nieco ulepszyć... A na horyzoncie jest jeszcze wersja Signature, o której wiem, że jest jednak sporo lepsza, i niestety droższa. 

Jednak ze wszystkich urządzeń Cyrusa, moim obiektem westchnień jest... Phono Signature. Jego funkcjonalność, mnogość ustawień, obsługę z pilota - prywatnie uważam za genialną. Do tego naprawdę dobrze gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Łukasz_62438 said:

Jednak ze wszystkich urządzeń Cyrusa, moim obiektem westchnień jest... Phono Signature. Jego funkcjonalność, mnogość ustawień, obsługę z pilota - prywatnie uważam za genialną. Do tego naprawdę dobrze gra ?

Zwłaszcza z PSX-R2 ?

Edytowane przez Bart73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam 38 napisał:

A który model przedwzmacniacza jest flagowcem i bezdyskusyjnie najlepszym przedwzmacniaczem u Cyrusa? 

Adam i tak musisz dołożyć PSX-R2? żeby był najlepszy. Kurczę Cyrus młóci niezłą kasę na tych zasilaczach skoro trzeba je dokładać do niemal każdego klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat zrozumiałe, zwłaszcza w kontekście przedwzmacniaczy korekcyjnych... Poniżej zdjęcie mojego preampu Nuda, z oddzielnym zasilaczem liniowym. Poprzednio miałem Grahama Slee, on także brzmiał znacząco lepiej z dodatkowym zasilaczem, który później dokupiłem. I tak samo czyni np. firma Gold Note z modelem PH-10 (można dokupić oddzielnie PSU-10).

IMG_20200827_150646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, japs said:

Adam i tak musisz dołożyć PSX-R2? żeby był najlepszy. Kurczę Cyrus młóci niezłą kasę na tych zasilaczach skoro trzeba je dokładać do niemal każdego klocka.

Właśnie nie musisz  i to jest piękne. W ten sposób można inwestycję rozłożyć w czasie. Zasilacz można albo nie kupić później. I istnieje możliwość poprawy brzmienia w późniejszym etapie zamiast sprzedawać cały system i rozpoczynać od zera. Wtedy tracimy najbardziej. Tak jak pisałem parę postów wyżej na zasilaczach Cyrus zarabia najmniej. Ale chyba po to istnieje firma żeby na czymś zarabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bart73 napisał:

DAC XP Signature, choć pre2 DAC QXR bardzo się do tego poziomu zbliżył. 

To jeszcze zapytam, pre2DAC QXR jako samo PRE to jakościowo to samo co w moim 8.2DAC uwzględniając dołączonego u mnie psx r2? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Adam 38 said:

To jeszcze zapytam, pre2DAC QXR jako samo PRE to jakościowo to samo co w moim 8.2DAC uwzględniając dołączonego u mnie psx r2? 

Nie lepiej, przynajmniej moim zdaniem. Ale to już przewaga systemów dzielonych. Korzystałem kiedyś z 8.2 DAC QX jako pre i zamiana na dedykowane pre wnosi dużą poprawę. W obu przypadkach końcówką była Stereo 200. Natomiast dodanie Stereo 200 wnosi poprawę w stosunku do samego 8.2 DAC Qx.

Edytowane przez Bart73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś korzysta z transportu / odtwarzacza CD i chce sprawdzić czy refleksyjność dysku ma wpływ na brzmienie polecam przegranie oryginalnych płyt na te z linku. Może się okazać, że zabrzmią lepiej ?

https://www.amazon.de/gp/product/B018269KAO/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o07_s00?ie=UTF8&psc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, japs said:

Panie Bartku jeszcze o coś zapytam odnośnie nazwy. Spotkałem się z takimi : Lyric Three i Lyric Stealth. Jak to rozumieć. Te pierwsze są młodsze ( ja mam Three na naklejce z tyłu)?

Three to to samo co Lyric, musieliśmy zmienić nazwę. Wcześniej był Lyric 05 i 09 - różniły się mocą. Zostawiliśmy w ofercie tylko ten model mocniejszy (09). Stealth i Stone to oznaczenia kolorów, czytaj czarny i szary ? Wiadomo musi nazywać się poetycko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.