Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.08.2020 o 11:51, Bart73 napisał:

Może się okazać, że zabrzmią lepiej

Czarny kolor płyt to tylko wpływ zastosowanego barwnika do ich produkcji .Ponieważ płyty produkuje niewielka grupa firm,każda ma opatentowany swój kolor , od złotego,czarnego,zielonego po niebieski.

Kopie nie mogą dorównać oryginałowi w żaden sposób.Mogą zabrzmieć inaczej,tj. pokazać np. poszczególne pasma w innych proporcjach.Osobiście nagrywałem płyty nagrywarkami do audio z różnych źródeł.Głównie cd,ale też z analogu,

Aktualnie w dobie istnienia serwisów streamingowych kopiowanie płyt to jest przeżytek,strata czasu.

To tak jak byś proponował,kup sobie decka za 200 zł parę kaset (CC) ,nagraj muzykę na nie i słuchaj tego szajsu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baltfan napisał:

Kopie nie mogą dorównać oryginałowi w żaden sposób.Mogą zabrzmieć inaczej,tj. pokazać np. poszczególne pasma w innych proporcjach.

Nie zgadzam się. Chodzi tylko i wyłącznie o redukcję błędów lasera. Jeżeli łatwiej odczytać dane, występuje mniej błędów, co przekłada się na lepsze brzmienie. Niestety większość płyt teraz tłoczonych jest tanio, ze zużytych matryc. Proszę spróbować, można się zdziwić.

4 godziny temu, baltfan napisał:

Aktualnie w dobie istnienia serwisów streamingowych kopiowanie płyt to jest przeżytek,strata czasu.

Również nie zgadzam się. Streaming jest wygodny i tani, to niezaprzeczalne fakty. Natomiast jakością nie dorównuje on dedykowanym napędom CD. O tym zresztą mówią same wytwórnie z audiofilskim ECM na czele. Sam zachłysnęłam się kiedyś streamingiem, mam do dyspozycji firmowe konto Qobuz z natywnymi flacami do 24/192, ale wróciłem do CD. Wolę 16/44.1 nawet jeżeli korzystam ze streamera i ripów CD. Ciągle zaskakuje mnie jak wiele z tego formatu można jeszcze wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bart73 napisał:

Chodzi tylko i wyłącznie o redukcję błędów lasera.

Z technicznego punktu widzenia,płyty CD-R mają mniejsze odbicie światła lasera o minimum 15 % :)od płyt tłoczonych.

Kolor warstwy odbijającej nie ma wpływu na dźwięk.Może mieć takowy zastosowanie opaski wokół płyty,która eliminuje refleksy powstające w warstwie ochronnej.

Redukcją błędów lasera zajmuje się serwo i standardowe CIRC ,bez tego ani rusz.

Godzinę temu, Bart73 napisał:

Streaming

Nie podejmuje się oceny i porównania jakości streamingu do płyty cd.

Nie o to mi chodziło ! Ja osobiście nie mam zamiaru wracać do czasów ,kiedy kopiowało się płyty.

 

Godzinę temu, Bart73 napisał:

wróciłem do CD

Ja nie muszę,trwam przy tym formacie,z jednego powodu.na nim jest 100 % muzyki ,którą słucham.

Żaden z działających obecnie serwisów streamingowych nie ma każdej muzyki,którą by się chciało słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, aby układ korekcji błędów włączał się jak najrzadziej... a to niestety przy współczesnych wydaniach płyt CD jest trudne, z uwagi na bardzo marną jakość - i dotyczy to nawet dużych, kiedyś renomowanych wydawnictw. W porównaniu z nimi, płyty sprzed kilku / kilkunastu nawet lat, byle w formacie CD, idą równo i bez zająknięcia. No i brzmienie jest, moim zdaniem oczywiście, lepsze pod względem dynamicznym.

Choć i tak, najlepsze granie to z czarnych płyt sprzed ery cyfrowej ? Pozdrawiam i dobrego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Trzeba było pisać z prośbą tu na forum ? Obstawiam, że na 10 wskazanych  przez siebie userów  miałbym ok. 80% skuteczności w trafieniu pracowników zatrudnionych przez EIC. Może któryś nie interesowałby się tylko i wyłącznie szukaniem nowych klientów na Unisony, PMC, Cyrusy, Opery, Audiosymptomy itd. a zechciałby Ci pomóc. Mamy tu w Klubie  Pana od marketingu Cyrusa, też powinien pomóc z serwisem. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do autoryzowanego serwisu Cyrusa - LetMeRepair. Widzę, że obecnie serwisują sprzęt w Medientechnik Bentlage, może teraz się poprawiło i odpisują na początek na maile. Z dystrybutorem kontaktował się sprzedawca, według którego dystrybutor miał zadzwonić do Cyrusa, który miał się potem ze mną skontaktować. Niestety to nie nastąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też przyszła mi taka odpowiedź do głowy. Miałem przez niedługi czas dwa egzemplarze Liryca, ale wadliwe. Teraz zastanawiam się, czy nie dać mu trzeciej szansy. Szkoda, że u nas są takie beznadziejne ceny - 13999 złotych. Tymczasem w Richer Sounds - 1199 funtów. Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcinzp napisał:

 dwa egzemplarze Liryca, ale wadliwe 

Pewnie radio FM nie działało. Spotkałem się już z takimi egzemplarzami. U mnie póki co działa. Co do cen to poupadali na głowę. Mój kosztował jeszcze przed podwyżką 2 tys. mniej ale i tak uważam, że za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to od kogo ?

A podobno wg Cyrusa redakcja What HiFi na niczym się nie zna i zatrzymała  się w czasie jakieś 10 lat temu (po krytycznej recenzji Cyrusa One Cast czy jak tam się zwie ten najnowszy One) ? Słuchał ktoś tego CDi u siebie? Gra to w miarę równo czy może góra wycofana i zaokrąglona? 

Ps. No i gdzie te nowe Cyrusowe zabawki, miała być premiera i cisza. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że premiera na przełomie roku wraz z obowiązkowymi większymi cenami od stycznia Adamie 38... ?  .Wpadnie nowy Lyric i coś tam jeszcze v3.Ale cena obowiązkowo 1000-2000PLN za klocek więcej.A ja jeszcze chcę dokupić jednego X-Powera i PSX-R2 do kompletu...Ale nie wiem czy zdążę przed podwyżkami...

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, japs napisał:

Już wiem jak Lyric gra z Fyne F1.8. Gra przyjemnie. Na tyle dobrze, że zamówiłem. Niestety z tej pary to Cyrus jest znacznie słabszym elementem i trzeba bbędzie pomyśleć o dużo lepszym wzmacniaczu.

To żeś zaszalał ? Aj, gdyby tak mi się udało uzbierać taaaaką gotówkę to w ciemno brałbym flagowe Meze i Grado a do tego piecyk Trilogy 933. Z głośniczków po ATC 7 już za bardzo nie mam gdzie "się udać" więc tu temat zamknięty - przynajmniej do czasu wyjścia ATC 7 v4 ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 22:21, Marcinzp napisał:

A jak jest obecnie z serwisem Cyrusa? Dalej bida z nędzą? Jak miałem rok temu u siebie drugiego wadliwego Cyrusa Lyric, to nawet nie raczyli odpisać na maile. 

https://cyrus-service.eu/pl/index.html

Nowy serwis w Niemczech. Co tydzień analizujemy wszystkie przypadki także nic się nie przeleży. Jest możliwa komunikacja w języku polskim. Jak jest problem proszę o PM - popchnę temat. Działa o wiele sprawniej niż wcześniej (zmieniliśmy partnera serwisowego)

W dniu 3.10.2020 o 20:37, Marcinzp napisał:

Zastanawiam się, jak będą wyglądały ewentualne naprawy serwisowe Lyric w sytuacji zakończenia produkcji i braku dostępności zastosowanych w nim podzespołów. Nie będzie problemów z ewentualnymi naprawami?

Serwisowane jest wszystko do 10 lat od daty produkcji. Zdarza się naprawić też urządzenia starsze, ale wtedy już nie ma gwarancji.

W dniu 9.10.2020 o 16:18, Adam 38 napisał:

I to od kogo ?

A podobno wg Cyrusa redakcja What HiFi na niczym się nie zna i zatrzymała  się w czasie jakieś 10 lat temu (po krytycznej recenzji Cyrusa One Cast czy jak tam się zwie ten najnowszy One) ? Słuchał ktoś tego CDi u siebie? Gra to w miarę równo czy może góra wycofana i zaokrąglona? 

Ps. No i gdzie te nowe Cyrusowe zabawki, miała być premiera i cisza. 

Cieszy nas wyróżnienie ale mamy zastrzeżenia do ich opinii. Stad nie chwaliłem się tą nagrodą tutaj. Cierpliwości, coraz bliżej do premiery, co nieco napisali w niemieckim Stereo, nic więcej ponad to nie mogę powiedzieć:

https://stereo-magazine.com/article/highend-zuwachs-bei-cyrus

Dla zainteresowanych co nieco o odtwarzaczach CD, na razie bez polskich napisów, spróbuję wrzucić w ciągu kilku dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 17:58, Marcinzp napisał:

Jeden miał krzywo zmontowaną obudowę, drugi często się wyłączał w trybie awaryjnym. Dostałem z dwóch sklepów odpowiedź, że Lyrica już nie ma i nie będzie. Z jednego, że mówi się o jego następcy. Ktoś coś słyszał na ten temat?

Na razie następcy w takim wymiarze nie planujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bart73 napisał:

Cierpliwości, coraz bliżej do premiery, co nieco napisali w niemieckim Stereo, nic więcej ponad to nie mogę powiedzieć:

https://stereo-magazine.com/article/highend-zuwachs-bei-cyrus

Strzelam, że nowa seria będzie oparta o klasę D. No i liczę na nowoczesny i elegancki wygląd jak np. Naim Atom. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, japs napisał:

To błąd. Zmienić tylko wygląd na mniej kontrowersyjny.

Nie wiemy jaki był popyt, może słabo się sprzedawał i tak jak piszesz, nie tyle przez samo brzmienie co paskudny wygląd. Nowa seria Cyrusa raczej już tego błędu nie powtórzy. No i sporo tych zabawek wypuszczają ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.