Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, baltfan napisał:

Czy dźwięk przysuwa się bardziej do przodu (przed linię kolumn) ?

Można tak powiedzieć. Dźwięk jest wtedy bardziej  przestrzenny  , potrafi jakby bardziej fizycznie zaistnieć. Muzyka, głosy  wydają mi się bardziej zbliżone do realizmu.  Ogólnie preferuję dźwięk wypełniający muzyką całe pomieszczenie przed, za  i na boki kolumn.

Scena zmienia się u mnie zależnie od użytych kabli głośnikowych. Aktualnie mam Audioquest Type 4 - który gra bardziej w przód- bo droższy Audioquest Rocket 33 u mnie strasznie mulił. Mam  takie odczucie  po wielu latach używania  wzmacniacza Cyrus że woli kable o mniejszym przekroju. Mam jeszcze Qed Profile Silver 12 i gra podobnie jak Audioquest  Type 4 choć delikatnie  się różnią barwą .

Testowałem też kable  które tworzyły scenę tylko do tyłu ale zarazem ją mocno zawężały miedzy kolumny czego nie lubię.

Wczoraj zmieniłem kolumny na podstawkowe Dali  i użyłem sampler Naima i odczucia mam takie same jak w poprzedniej konfiguracji. Gdy faza zasilania była na lewym pinie to dźwięk był lekko węższy, bardziej w tył ,  ale dźwięk instrumentów i głosy miał taką jakby delikatną matowość ,przytłumienie  co wpływało na mniejszy realizm.

  Faza na lewym pinie i instrumenty i głosy zyskiwały więcej blasku i realizmu  i przestrzeń w której dzieją się zdarzenia muzyczne większa. Ostatnio słyszałem w sklepie system grający podobną manierą w większej skali ale kosztował 300 000 zł.

Nie słucham głośno. Wczoraj wyjątkowo na potrzeby testu podkręciłem tak że zapaliła dioda na godzinie 10.

 

Edytowane przez dzeus67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować u siebie ;) Typowe objawy grania w przeciw fazie,to mocne wysunięcie dźwięku do przodu,które może się podobać.

Wzmacniacz Cyrus 8vs2 przekazuje aż nadto blask i realizm :) W zestawieniu z mocno doświetlonym źródłem czy lekko grającymi kolumnami może wprowadzać wrażenie suchości czy szorstkości.Całościowo jest jednak bardziej nastawiany na prawdziwość przekazu ze źródła niż jego upiększanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimi głównymi kolumnami są Vienna Acoustics Mozart stara wersja. Kolumny grają raczej  po stronie neutralnie /ocieplonej. Wzmacniacz rozkręcony z reguły  od 8 do 9 godziny . Nie mam możliwości głośniejszego grania.

Zrobiłem sobie kiedyś porównanie/ wpływ kabli zasilających przy obydwu polaryzacjach przy zasilaniu wzmacniacza .Wykorzystałem tzw komputerowo /AGD) o przekroju 0,75 ,1.0 i 1,5mm i posiadanych tzw audiofilskich  DIY Furutecha 314 brązowego  , Wireworlda , Enerra Blue i  Technokabel   do zasilania falowników  .  Chodziło mi o jak najbardziej podobne  -realistyczne brzmienie instrumentu z  płyty Jimmiego Smitha( muzyk grający na organach) a punktem odniesieniem były organy z 1975 r które miałem w domu.

Wygrał wtedy dźwięk wzmacniacza zasilanego przewodem Technokabel  i faza była na prawym pinie.

Aktualnie zestaw Cyrusa zasilam poprzez listwę Enerr Powerpiont z kablem Enerr Blue. Z listwy dalej kablami Technokabel .

 Kable Furutech, i  Wireworld odbierałem jako basowo -  spowalniające dźwięk.

Posiadam trochę sprzętu vintage więc muszę korzystać z listw , ale już mam  poczwórne gniazdo typu zachodniego i będę montował na ścianie aby wzmacniacz i  psx-r miały możliwość zasilania bez listwy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzeus67 napisał:

wzmacniacz i  psx-r

Ja używam do 8vs2 stosunkowo prostej sieciówki i zauważyłem,że nie lubi on bardziej wyrafinowanych kabli.Podłączenie egzotycznych sieciówek z reguły burzy równowagę pasma.Robiłem kilka prób i za każdym razem wracałem do zwykłej sieciówki na bazie kabelka 3x1mm2 w ekranie.

Z tym,że mój wzmacniacz zasila się sam,bez PSX-r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ten mój Technokabel to z sklepu elektrycznego 4x1,5mm za około 10 zł metr.

taki    https://www.ceneo.pl/70234282 

i tu opis jaki dałem kiedyś na audiostereo

Dziś postanowiłem posłuchać jak gra wzmacniacz zasilany - zwykła sieciówka 0,75mm kontra  Technokabel .

Źródłem dziś był Akai CD-79  z łączówką QED  Qunex Silver Spiral a muzyka to składanka z szantami.

Słucham niegłośno, gałka między 8 a 9.

Różnice są i to istotne z uwagi na muzykę. Chwile posłuchałem na Technokablu i przeszedłem na zwykłą sieciówkę.

Odczułem podbicie-dudnienie na tonach niskich . Po tym co słucham na co dzień to odczuwam że wokal i instrumenty  są po stronie takiej szarości, bezbarwności .Brak odczuwania jakieś większej głębokości ,wielowymiarowości , namacalności drobnych impulsów muzycznych. Niby są ale dźwięk wydaje mi się  taki jednowymiarowy ,niezbyt ciekawy.

Podpiąłem do wzmacniacza Technokabel i muzyka ożyła.Niskie tony przestały dudnić,są obfite ale komponują się z resztą.

Wokal i instrumenty nabrały wielowymiarowości i obecności przestrzennej.Instrumenty i wokaliści jakby  koegzystują w przestrzeni nie zamazując się nawzajem , lecz razem tworzą spektakl którego chce się słuchać. Miałem posłuchać wybrane utwory , tymczasem poleciało ciągiem do końca.

i drugi test

Tak dla pewności dziś postanowiłem jeszcze raz porównać zwykłą sieciówkę 0,75mm do sieciówki  Technokabla .

Jak piszą na forum inna pora ,inny nastrój , inne doznania.

Tym razem składak cd wydana przez Sony Music Box Blues.

Wrażenie umiejscowienia muzyki podobne  od linii kolumn do przodu. Puściłem kilka utworów i wszystkie w tym temacie graja podobnie . Podobnie oba kable tylko  ciut większe wrażenie przestrzeni i głębi na Technokablu.

Różnice to dźwięk na zwykłej sieciówce jest  bardziej martwy /techniczny taki trochę sztuczny/mechaniczny. Brakuje mu takiej wyrazistości, perlistości-fajne określenie jakie znalazłem w jakimś opisie. Na Technokablu wzmacniacz oddaje  dźwięki które maja taką bardziej naturalna fakturę i wybrzmienie.

Sam wokal na zwykłem kablu 0,75 po prostu był i nic nie zwróciło w nim mojej uwagi. Bez finezji..

Puściłem te same utwory gdy zasilał Technokabel i przy damskim wokalu np: moja uwagę zwróciła  zmiana barwy  głosu wokalistki gdy śpiewała z różnym natężeniem. Odczucie że wokalistka pracuje głosem który jest bardziej naturalny. Na zwykłem było to jednowymiarowe.

Puściłem utwór John Lee Hooker - Shake it Baby.  Na początku Hooker wydaje  przeciągły okrzyk. Na Technokablu ma on duża siłę , duże umiejscowienie i rozciągniecie w przestrzeni. Miałem wrażenie że słyszę wręcz gulgot  mokrego gardła wokalisty który jest w pewnej odległości ode mnie. . Na zwykłem kabelku  ten efekt był co najmniej o 50% słabszy i dźwiękowo bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dzeus67 napisał:

mój Technokabel

No widzę zwykły kabel sterowniczy o ciut większym przekroju.Jak ci się podoba,to dobrze,bo nie zrujnowały ci kieszeni drogie sieciówki od renomowanych producentów :)

Dlatego nawet do odtwarzacza Cd8x nie stosuję nic wyrafinowanego a Piotrka 608 (baza to kabel : miedź cynowana w silikonie).Bardzo ładnie wygładza ta sieciówka,nie tłamsząc dynamiki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Antonio1974 napisał:

Czy to objaw kończenia się lasera?

Sprawdź na innych płytach ,o podobnej długości.

Możliwe ,że to efekt zabrudzeń soczewki ew. prowadnicy sanek lasera.

Może być wadliwa płyta,jakaś krzywa.

Jak efekt będzie na wielu płytach,to najpierw czyszczenie napędu i soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Antonio1974 napisał:

Wow, a jak to się robi

Lepiej nic nie rób.Sprawdź działanie na innych płytach.

Jak efekt się będzie powtarzał,zleć czyszczenie lub inne czynności serwisowe profesjonaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy miał ktoś moze doświadczenia z koncówką Cyrus Stereo 200 ?

Mam obecnie X-Power z Psx-R i zastanawiam sie czy jest sens zamienic to na Stereo 200 - jeden klocek, wieksza moc.

Czysto teoretycznie bo X-Power, szczegolnie (czy dopiero) z zasilaczem gra świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 13:14, Krzysz napisał:

Czy miał ktoś moze doświadczenia z koncówką Cyrus Stereo 200 ?

Mam obecnie X-Power z Psx-R i zastanawiam sie czy jest sens zamienic to na Stereo 200 - jeden klocek, wieksza moc.

Czysto teoretycznie bo X-Power, szczegolnie (czy dopiero) z zasilaczem gra świetnie. 

Zawsze można pomyśleć o drugiej sztuce X-Powera i zrobić 2xmono ?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to w wątku założonym przez zwykłych userów... Zrozumiałbym, gdyby to był wykupiony wątek z miejscem na reklamę ale przecież założycielem jest nasz Kolega Łukasz. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie, oj nieładnie. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. A Violeta to chyba czytają sami poeci. Gratuluję wyboru recenzenta. Takich recenzji mógłbym napisać jednego dnia kilkaset nie widząc sprzętu na oczy. Moja pełna rekomendacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, japs napisał:

Nieładnie, oj nieładnie. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. A Violeta to chyba czytają sami poeci. Gratuluję wyboru recenzenta. Takich recenzji mógłbym napisać jednego dnia kilkaset nie widząc sprzętu na oczy. Moja pełna rekomendacja.

A i grosza trochę wpadnie przy okazji...

A przy okazji ktoś tu powinien być oznaczony na niebiesko jako branża,mimo iż jest tu ćwierć prywatnie aby wybadać rynek.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nikonman napisał:

A i grosza trochę wpadnie przy okazji...

A przy okazji ktoś tu powinien być oznaczony na niebiesko jako branża,mimo iż jest tu ćwierć prywatnie aby wybadać rynek.

  • Nikonman, ułatwię Ci sprawę zamilknę na wieki. I tak mam okropny niesmak. Takie typowe Polskie piekiełko, od którego się chyba odzwyczaiłem za bardzo. Ostatnich postów nawet nie chce mi się komentować, może ktoś inny z grupy ma na to ochotę. Pozostanę do dyspozycji na priv, gdyby ktoś miał pytania. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 46

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.