Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Bart73 napisał:
  • Nikonman, ułatwię Ci sprawę zamilknę na wieki. I tak mam okropny niesmak. Takie typowe Polskie piekiełko, od którego się chyba odzwyczaiłem za bardzo. Ostatnich postów nawet nie chce mi się komentować, może ktoś inny z grupy ma na to ochotę. Pozostanę do dyspozycji na priv, gdyby ktoś miał pytania. Pozdrawiam.

Bart73. Po co ten foch? Nie rozumiem. Nikt nie skrytykował nowego sprzętu Cyrusa bo z klubu jeszcze nikt go chyba nie słyszał. Jesteś przedstawicielem firmy, zgodnie z regulaminem powinieneś być oznaczony na niebiesko. Krytykujemy za to decyzję EIC, wrzucenie sprzętu do recenzowania przez Viioleta mija się z celem. Czytałeś jego poprzednie recenzje? Jeśli nie to poświęć chwilę i zrozumiesz o czym my tu piszemy. Wcześniej krytykowałeś What Hi-Fi. Wybacz ale wolę w/w (choć nie zawsze muszę się z nimi zgadzać) niż poezję stereoikolorowo. Na to zwrócił uwagę Adam 38, co spotkało się z usunięciem postu. O tym samym piszemy Nikonman i ja. Nie wiem czy zauważyłeś ale wszyscy mamy sprzęt Cyrusa. Nie jesteśmy konkurencją a zwykłymi userami, którzy wydali swoje pieniądze na Wasz sprzęt. Jeśli jesteś rzeczywiście pracownikiem Cyrusa to uszanuj nasze zdanie. Tu nie ma polskiego piekiełka i oby nigdy się nie pojawiło. Ja ze swojej strony kończę ten temat. Co Ty zrobisz, Twoja sprawa ? chociaż będzie mi przykro, że nie pojawiają się informacje bezpośrednio od producenta.

Sorry Nikonman , że się wciąłem

Edytowane przez japs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart73 może faktycznie zwyczajnie nie wiedzieć, że część tych najbardziej szanujących się krajowych dystrybutorów nigdy nie wyśle na testy swojego sprzętu do danej "redakcji" z powodów o których każdy user tego forum wie. 

Czy ktoś wyobraża sobie, że Nautilus wysyła zapowiedziane właśnie topowe, limitowane monitory Dynaudio na recenzję do.... A w życiu! 

48 minut temu, japs napisał:

Jesteś przedstawicielem firmy, zgodnie z regulaminem powinieneś być oznaczony na niebiesko.

Oczywista oczywistość, zwłaszcza patrząc przez pryzmat treści, które Pan Bartek tu zamieszcza. Ewidentnie jest to charakter marketingowy i moim zdaniem powinno to wyglądać tak jak czyni to np. Sklep RMS czyli mają wykupione odrębne tematy pod reklamę swoich MF itd. 

I kończąc, wszyscy posiadamy prywatnie sprzęt Cyrusa (oczywiście może nie wszyscy mamy idealnie pod sprzęt Cyrusa skrojone głośniki - mówię o sobie :)) więc może warto wysłuchać również naszych krytycznych uwag, by sprzęt marki Cyrus w naszym kraju mógł zdobywać większą popularność a nie być niszą o którym pisze tylko pięciu userów na forum, nie licząc sprzedawców... 

Luzik i miłego dnia, już jutro piątek ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To które nowe pudełka kupujemy? Ja bym przygarnął nowego CDt i może jeszcze przedwzmacniacz ? Do tego ostatnio myślę wypróbować Cyrusy ze Spendorem A2. Co prawda znajomi sprzedawcy twierdzą, że obecna seria A Spendora to kiepskie granie ale jakoś sam wolę się przekonać. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny:

Wzmacniacz  i7-XR  2295 funtów

                         i9-XR  2995 funtów

                         Pre-XR  3995 funtów

CD                    CDt-XR 2195 funtów          

                         CDi-XR 1995 funtów

PSU                 PSU-XR   -brak ceny

 

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nikonman napisał:

Cena zasilacza pewno koło 1995 funtów.

Adam 38 zbieraj kasiore ?

Jestem znokautowany nowymi cenami. Przecież te nowe  klamoty muszą grać fenomenalnie, żeby z tymi cenami obronić się na rynku. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak mojego wymarzonego CD-Xt Signature. No cóż, nikt nie mówił, że będzie tanio ? za to podtrzymuję swoje zdanie o nowym wyglądzie zewn, bardzo fajny i świeży, a równocześnie od razu widać, co to za marka. 

Ps. Dzięki serdeczne za polskie napisy w filmach dla @Bart73, bo to zapewne jego dzieło? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne... ale drogie. 

A dla pocieszenia to, ja mam skromnego X-Power z Psx-R ale ostatnio sie przekonałem jaki to świetny sprzęt.

Podłączyłem do niego Esa Continuum 2 - holografia i naturalność  była uderzająca ! Masa detali, wybrzmien i ta ściana dzwięku w tle daleko za kolumnami. Także te "starsze" Cyrusy potrafią grac. Co prawda X-Power był zdecydowanie za slaby aby wysterowac te kolumny ale.. ma potencjał, wiekszy niz myslałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę monotematycznie, ale w końcu jesteśmy w klubie Cyrusa... Powiem Wam jeszcze, że ostatnie 2 tygodnie ostro sprawdzałem transport NuPrime CDT-10 w opozycji do mojego poczciwego Cyruska. No i tamten jest naprawdę niezły, co nie dziwi, biorąc pod uwagę jego cenę, lecz i mój staruszek daje sobie znakomicie radę. Tak więc, dobry sprzęt mamy, Koledzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, dla mnie te nowe pudełka nie są jakoś ładne, zachwytu brak ale rozumiem, że chcieli pozostać przy swoich obudowach więc za wielkiego pola manewru nie było. Wyświetlacze są fajniejsze ? To kto pierwszy dostanie od Na Temat Audio nowego Cyrusa do przetestowania? Ciekawią mnie różnice między moim 8.2 a nową dziewiątką. Czy poszli w kierunku większej neutralności, detalu, rozdzielczości czy może różnice są jak po zmianie okablowania w systemie. Prądu w nowych zabawkach  nadal trochę za mało dla Dynaudio czy ATC, tu chyba nic nie zmienili. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc procentowo na wzrost cen nowych modeli nowy zasilacz powinien się zamknąć w cenie między 6 a 8 kzł. Nowa integra Cyrusa - dziewiątką to koszt około 15kzl plus nowy zasilacz  i zbliżamy się cenowo do potworków typu Hegel 390 czy Leema Tucana 2 itp. Ciekawe jaką strategię przygotował Cyrus na konkurencję z tymi potężnymi i cenionymi maszynami.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nikonman napisał:

Poczekajmy na "rzetelne opinie i testy w sieci".

Gdyby to był test zbiorowy w magazynie Audio to jestem za. Niestety  będzie test Violeta w Stereo i Kolorowo, i to chyba za mało, żeby ktoś zrezygnował z Hegla 390, Tucany 2, Gato dia 400 czy Bladeliusa TYR 3 na rzecz nowego Cyrusa i9, nawet jak wiemy co będzie napisane w recenzji Violeta. Naprawdę nie wiem jaki pomysł przyświeca Cyrusowi na sprzedaż naszych "pudełek po butach", sentyment do marki i posiadanie już jakichś elementów Cyrusa wystarczy? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nikonman napisał:

Na pewno nie obniżenie cen starszej serii w Polsce jak to ma miejsce w niektórych sklepach w UK. Przeceniają już np.DAC XP Signature z 15k na 10k

https://petertyson.co.uk/brands/c-d/cyrus

Myślisz, że te przeceny starej linii produktów Cyrusa to efekt wycofywania ich z produkcji? Mój Cyrusek 8.2 DAC do kupienia  za 6500zl, u nas dalej  za 8500zl, dziwne. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że będą 2 równoległe serie.DAC w XP ma co najmniej 10 lat i jest zwyczajnie przestarzały.Dopiero wprowadzony ze dwa lata temu QXR jest w miarę aktualny.A reszta to coś koło roku 2014...Po prostu będzie tańsza seria wg Cyrusa i ta właściwa /lepsza-wyżej pozycjonowana.Zauważ,że teraz do każdego elementu można podpiąć PSU.Więc sobie zrekompensują to i tamto.

 

A i oferta drugiego sklepu:

https://www.audioaffair.co.uk/cyrus_audio?dir=desc&limit=all&order=price

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę się skłaniał do stwierdzenia, że nowa linia zastąpi tradycyjnie wyglądające Cyrusy. Zobaczymy czy inne sklepy w UK też zejdą z cenami "starych" Cyrusów. Te nowe zasilacze chyba nie pasują do naszych klamotów i odwrotnie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasują.Mają złącza 15pinowe i wewnętrzny procesor do komunikacji z innymi urządzeniami.

Może wykasują tą serie 6 i coś tam jeszcze ,zostawią wybrane z serii classic/signature.

U nas EIC to chyba nic nie wie o nowościach Cyrusa.Strona po staremu.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nikonman napisał:

U nas EIC to chyba nic nie wie o nowościach Cyrusa.Strona po staremu.

Wie, wie i również bardzo dokładnie czyta co tu piszemy ? Nikonman, gdybyś gdzieś w UK natrafił na akceptowalną cenę za CDt lub CDi to daj znać, w sumie szkoda mi moich płyt CD, tak leżą bezużytecznie po sprzedaży odtwarzacza Atolla. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.