Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy miesiące remontu całego mieszkania, nerwy, fachowcy partacze, prawie rozwód z kobitą, ostatnie dwa tygodnie z covidem w domu ale najgorsze już za mną. Zabawki w dniu dzisiejszym przywiezione od rodziców ? Przy okazji podmieniłem  swój audio pokoik z pokoikiem syna bo u niego ściany z cegły a u mnie ze zbrojonego betonu i dzwoniło niemiłosiernie, zwłaszcza po "zmianie podłóg" i wywaleniu wiszących półek i moich szpetnych ustrojów akustycznych. Jeszcze parę obrazów na ściany, zakup ciężkich, solidnych zasłon na okno, gęsty dywanik i akurat na święta będę mógł się wygodnie rozsiąść i posłuchać ulubionej muzyki ? Super.

 

IMG_20201205_235851.jpg

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Adam 38 napisał:

Trzy miesiące remontu całego mieszkania, nerwy, fachowcy partacze, prawie rozwód z kobitą, ostatnie dwa tygodnie z covidem w domu ale najgorsze już za mną. Zabawki w dniu dzisiejszym przywiezione od rodziców ? Przy okazji podmieniłem  swój audio pokoik z pokoikiem syna bo u niego ściany z cegły a u mnie ze zbrojonego betonu i dzwoniło niemiłosiernie, zwłaszcza po "zmianie podłóg" i wywaleniu wiszących półek i moich szpetnych ustrojów akustycznych. Jeszcze parę obrazów na ściany, zakup ciężkich, solidnych zasłon na okno, gęsty dywanik i akurat na święta będę mógł się wygodnie rozsiąść i posłuchać ulubionej muzyki ? Super.

 

IMG_20201205_235851.jpg

To teraz miłego słuchania i spokoju ducha... i żadnych zmian/wypożyczeń itp itd cza leczyć uzależnienia ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Marcin, kuna korci mnie SVS 2000 pro sprawdzić bo Koledzy mają suby i mówią, że warto a ja żadnego doświadczenia z subami nie mam. Chyba, że syn szybciej wymarudzi PS5 to temat suba sam się rozwiąże. 

Ja przerabiałem temat kilkukrotnie... Bez sukcesów niestety. Teraz mam nawet Quadral Qube 10 przypadkiem na stanie ?,  do moich 18m jest trochę duży ale poświęciłem na ustawienie całe 5 minut i go wyłączyłem, z braku czasu. Mam podłogówki Quadrala Ascent 90 i basu nie brakuje nawet w filmach ...  Dobrze przy małym metrażu się spisywał rel T5 kumpla. Mi w wieloletniej zabawie z subwooferami najbardziej jednak przeszkadzalo że słyszałem gdzie kierunek gdzie stoi sub. Kiedyś w większym pomieszczeniu pewnie wrócę do tematu, ale z dwoma takimi Qube 10 np. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, japs napisał:

Zleć zadanie postawienia suba żonie jako zwieńczenie remontu ?

Ty wiesz, że najbardziej by się z tego suba ucieszyła. Dla niej wszystkie paczki, które u siebie miałem poza dużym monitorem od Elac-a nie mają basu ? Do dziś wspomina te monitory, tylko że jak one grały to trzy ściany obok w kuchni bas garki przesuwał ? Oczywiście były spięte z Cyrusami i dla mnie najbardziej podobała się w nich przestrzeń oraz wysokie tony a mojej żonie ( i dla syna) niskie tony ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Adam 38 napisał:

Ty wiesz, że najbardziej by się z tego suba ucieszyła. Dla niej wszystkie paczki, które u siebie miałem poza dużym monitorem od Elac-a nie mają basu ? Do dziś wspomina te monitory, tylko że jak one grały to trzy ściany obok w kuchni bas garki przesuwał ? Oczywiście były spięte z Cyrusami i dla mnie najbardziej podobała się w nich przestrzeń oraz wysokie tony a mojej żonie ( i dla syna) niskie tony ?

Heh mam to samo, Atoll daje dużo basu, Ascenty są gigantyczne, ja stwierdziłem że za dużo basu, a połowica nie da mi ich sprzedać bo jest zachwycona jak mruczą ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Ty wiesz, że najbardziej by się z tego suba ucieszyła. Dla niej wszystkie paczki, które u siebie miałem poza dużym monitorem od Elac-a nie mają basu ? Do dziś wspomina te monitory, tylko że jak one grały to trzy ściany obok w kuchni bas garki przesuwał ? Oczywiście były spięte z Cyrusami i dla mnie najbardziej podobała się w nich przestrzeń oraz wysokie tony a mojej żonie ( i dla syna) niskie tony ?

Adam, spróbuj z Quadral 8. Dziś się bawię pół dnia z tą moją 10... I jest kurcze genialna ? jakbyś miał bliżej do Opola to bym Ci go pożyczył... A że nie mam kartonu, to nie ma jak wysłać. Błąd robiłem bo puszczałem TV do ampli po Pcm, a trzeba mu było dac na Dolby. Teraz to dostało życia ?

A zresztą do czego ja Cie namawiam, sorki ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi coś powiedzieć na temat Cyrus One Cast ?
1.Jaki ma charakter grania ?

2. Jak by się zgrywał z bardzo neutralnymi kolumnami ?

3. Jak gra przy bardzo cichym odsłuchu?
4. No i najważniejsze jak z obsługą z z smartfona ?

Chciałbym słuchać z serwisu deezer oraz radia internetowego ale nie z smartfonu , smartfon uzywać jedynie jako pilot coś tak jak obecnie do yamahy miusic cast ?
Jeszcze pytanie czy ma możliwość ustawić jakis timer czasowy albo czy jest tam auto power standby ?
Dzikuje za odpowiedzi z gory

aha i czy jest jakas regulacja tonów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum już Branża odpowiedziała komuś (może i nawet Tobie) na to pytanie. Dostajesz praktycznie to samo brzmienie co z Cyrusa One HD ale płacisz dwa razy więcej za "cyfrowe bajery" w jednej skrzynce oszczędzającej miejsce na półce. I to tyle w temacie charakteru grania One Cast (w podobnym tonie wypowiedziało się What HiFi w recenzji Cyrusa One Cast). Jeżeli chodzi o samą jakość brzmienia to Cyrus One, One HD i One Cast są najniższymi modelami w ofercie tego producenta, nastawionymi na masową sprzedaż więc logicznym jest, że nie będą prezentowały poziomu brzmienia np. Cyrusa 6 czy 8 oraz Lyric czy nowej, ładniejszej serii Cyrusa. Na Twoim miejscu odezwałbym się do Salonu - Na Temat Audio - gdzie Pan Michał z przyjemnością wyśle Ci na testy każdy sprzęt Cyrusa (to sklep należący do EIC a więc dystrybutora Cyrusa w kraju i nie będzie żadnych problemów z wypożyczeniem). Jedyne sensowne wyjście.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Na sąsiednim forum już Branża odpowiedziała komuś (może i nawet Tobie) na to pytanie. Dostajesz praktycznie to samo brzmienie co z Cyrusa One HD ale płacisz dwa razy więcej za "cyfrowe bajery" w jednej skrzynce oszczędzającej miejsce na półce. I to tyle w temacie charakteru grania One Cast (w podobnym tonie wypowiedziało się What HiFi w recenzji Cyrusa One Cast). Jeżeli chodzi o samą jakość brzmienia to Cyrus One, One HD i One Cast są najniższymi modelami w ofercie tego producenta, nastawionymi na masową sprzedaż więc logicznym jest, że nie będą prezentowały poziomu brzmienia np. Cyrusa 6 czy 8 oraz Lyric czy nowej, ładniejszej serii Cyrusa. Na Twoim miejscu odezwałbym się do Salonu - Na Temat Audio - gdzie Pan Michał z przyjemnością wyśle Ci na testy każdy sprzęt Cyrusa (to sklep należący do EIC a więc dystrybutora Cyrusa w kraju i nie będzie żadnych problemów z wypożyczeniem). Jedyne sensowne wyjście.

Dziękuję Adam za odpowiedź nie szukalem odpowiedzi na innym forum szczerze nawet nie wiedzialem ze istnieje , nie znam tez charakteru ani barwy grania one, ani one hd  dla tego pytam czy cyrus jest dla mnie dobrym kierunkiem poszukiwań , aktualnie mam yamahe rn-803 d uwielbiam ją za funkcjonalność gra ładnie ale no wlasnie zawsze moze byc lepiej i dlatego pomyślałem o tym one cast . Czytalem jakieś recenzje na necie ale na wlasnej skórze  sie kilka razy przekonalem że recenzje to jedno a rzeczywistość drugie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, metalowy napisał:

Dziękuję Adam za odpowiedź nie szukalem odpowiedzi na innym forum szczerze nawet nie wiedzialem ze istnieje , nie znam tez charakteru ani barwy grania one, ani one hd  dla tego pytam czy cyrus jest dla mnie dobrym kierunkiem poszukiwań , aktualnie mam yamahe rn-803 d uwielbiam ją za funkcjonalność gra ładnie ale no wlasnie zawsze moze byc lepiej i dlatego pomyślałem o tym one cast . Czytalem jakieś recenzje na necie ale na wlasnej skórze  sie kilka razy przekonalem że recenzje to jedno a rzeczywistość drugie .

One słuchałem i mi się podobał, muszę to przyznać, ale nie porównywałem go wtedy z niczym innym. Może faktycznie brzmienie bardziej techniczne i cyfrowe niż wyższe modele. Najlepiej posłuchać u siebie. 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marcinmarcin napisał:

One słuchałem i mi się podobał, muszę to przyznać, ale nie porównywałem go wtedy z niczym innym. Może faktycznie brzmienie bardziej techniczne i cyfrowe niż wyższe modele. Najlepiej posłuchać u siebie. 

To prawda najlepiej by było u mnie w domu posluchac , tak sie przejechalem na NADzie c368 w salonie ok a w domu poza ladnią kontrola basu to porażka yamaha gra duuużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełda hifi ktoś sprzedaje swojego Cyrusa 8.2 za 3kzl, jeszcze na gwarancji. W tej cenie chyba warto. Po dłuższym osłuchaniu uważam, że z całego pasma to właśnie niskie tony najbardziej kuleją w Cyrusie, góra i środek (po dodaniu psx r) trzyma poziom za to niskie tony ujednolicone, również przestrzeń licha. To tak na marginesie, gdyby Kolega Metalowy pomyślał o tym 8.2 z giełdy. A i Cyrusy z serii One mają jeszcze gorszą stereofonię i jakość niskich tonów od 8.2. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od głośników, ogólnie 8.2 gra bardzo delikatną górą i takimi jakby nieśmiałymi, małymi wokalami, o niskich tonach i stereofonii  już pisałem. Gra tak raczej "ciemnawo", słychać ocieplenie. Moim zdaniem jak chcesz Cyrusa i wszystko w jednym to zamiast bardzo przepłacić za nowego Cyrusa One Cast lepiej kupić używkę Cyrusa Lyric (chyba nawet jeden Kolega z forum mógłby Ci Lyrica sprzedać). Z pewnością stosunek cena - jakość będzie dużo lepszy niż przy nowym One Cast. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła sie nowa recenzja Cyrus i9-XR na stereoikolorowo ? Super!. Wystarczy dokupic zasilacz, kolumny oraz źródło i za 60-80 tyś mozemy miec ciekawy system! Pod warunkiem, że podłączymy głosniki o skuteczności conajmniej 90db (patrz recenzja). I ominiemy ten wbudowany Dac, bo jesli jest tylko troche lepszy od QX to bedzie tylko uzyteczny dodatek.

Wygląda na to , ze w czasach kryzysu ceny urządzeń Cyrusa rosną szybciej niż złota, wiec moze dobra inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krzysz napisał:

Pojawiła sie nowa recenzja Cyrus i9-XR na stereoikolorowo ? Super!. Wystarczy dokupic zasilacz, kolumny oraz źródło i za 60-80 tyś mozemy miec ciekawy system! Pod warunkiem, że podłączymy głosniki o skuteczności conajmniej 90db (patrz recenzja). I ominiemy ten wbudowany Dac, bo jesli jest tylko troche lepszy od QX to bedzie tylko uzyteczny dodatek.

Wygląda na to , ze w czasach kryzysu ceny urządzeń Cyrusa rosną szybciej niż złota, wiec moze dobra inwestycja.

A ja się zastanawiałem czemu audiofile w kraju przekręcają nazwę  Cyrusa na Chytrusa (nie, nie Chrystusa ? ). Powinniśmy być dumni, że mamy sprzęt, który jest najlepiej wyceniony patrząc przez pryzmat cena - jakość. Cyrus miał przebić Naima i właśnie się udało ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

I mamy test najnowszego CDt-XR u redaktora Pacuły. Nadto entuzjastyczny nie jest, lecz może to i dobrze wróży? I do tego przeszedł ultra trudny sprawdzian na płycie, co nawet boskiego Jajona udupiła... Ja tam wierzę w jakość mechanicznego odczytu płyt u Cyruska, a tutaj widać, że mocno nad tym popracowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem i faktycznie sztucznych, niesmacznych zachwytów jak u Violeta ze Stereo... nie ma. Jest za to ciekawy opis cech nowego transportu. Ogólnie wygląda na to, że to nadal granie stawiające na pierwszym miejscu muzykę a nie żyłowanie precyzji, detalu, rozdzielczości. Oczywiście nie można zapominać o roli samego przetwornika jaki dostanie ten transport ;). Tak czy owak jakiś  malutki postęp w stosunku do starszej serii z pewnością jest. Ps. Nadal nie mogę się przekonać do tego unowocześnionego wyglądu, jakoś tak plastikowo i kiczowato mi te guziczki wyglądają. Może "na żywo" jest OK. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

?

Kuna, ludzie w klubie Naima psioczą na ceny ich klamotów ale to co z cenami zrobił Cyrus dla mnie przebija wszystko.  12,5 kzł ? za trochę ponad 40W "pierdzielka" (Cyrus i7 XR) a przecież, żeby zagrał optymalnie trzeba mu jeszcze dokupić zasilacz Cyrusa ( strzelam, że cena będzie w okolicach 6,5 kzł) a to daje nam już praktycznie cenę  Supernaita 3 czy Luxmana 505 (tu dochodzą świetne rabaty od Top HiFi, nawet lepsze niż u Pana Michała z Na Temat Audio ;)) A przecież jest jeszcze mój "mokry sen" Bladelius TYR mk 3 w cenie Cyrusa i7 XR. 

Czy Cyrus to już marka - legenda na miarę Accuphase? A może jestem głuchy i nie doceniam jakie cudeńka  u mnie grają? Świat  audio - klamotów  oszalał...

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 17:45, marcinmarcin napisał:

One słuchałem i mi się podobał, muszę to przyznać, ale nie porównywałem go wtedy z niczym innym. Może faktycznie brzmienie bardziej techniczne i cyfrowe niż wyższe modele. Najlepiej posłuchać u siebie. 

No i sprawiłem sobie One'a do swojego systemu. Zakup pierwotnie miał na celu porównanie czy będę miał takie samo podbicie basu (mody) jak na Atollu 100. Wykres Rew wyszedł identyczny, korekcje robię taką samą jak na Atollu. Pierwsze wrażenie z Cyrusa to mniej konturowe granie i brak takiego p.... cia jak Atoll. Po tygodniu słuchania One, zapiąłem Atolla... i zostaje One ? ale gwoli sprawiedliwości Atolla miałem prawie rok, a to baaardzo długo ?

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.