Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

No i sprawiłem sobie One'a do swojego systemu. Zakup pierwotnie miał na celu porównanie czy będę miał takie samo podbicie basu (mody) jak na Atollu 100. Wykres Rew wyszedł identyczny, korekcje robię taką samą jak na Atollu. Pierwsze wrażenie z Cyrusa to mniej konturowe granie i brak takiego p.... cia jak Atoll. Po tygodniu słuchania One, zapiąłem Atolla... i zostaje One ? ale gwoli sprawiedliwości Atolla miałem prawie rok, a to baaardzo długo ?

 

Matko i córko, największy miłośnik Atolla jakiego znam zamienia go na Łana. Marcin to nie jest jakieś powikłanie po koronawirusie? ?

A przecież Atoll 100 to taaaka precyzja, taaaka przestrzeń, taki fantastyczny dół, taka fenomenalna budowa ... czyli wszystko czego Atoll 100 nie miał i mieć nie będzie. 

Ps. Ale to nie jest żart? Bo jak jest, to słaby ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Robert 7800 napisał:

z jakimi kolumnami?

Quadral Ascent 90 LE

8 minut temu, Adam 38 napisał:

Ps. Ale to nie jest żart? Bo jak jest, to słaby ?

Nie, z tymi Quadralami trochę ładniej brzmi one - po prostu super się zgrały. A za ciepłe, przyjemne brzmienie wybaczam mu brak takiej dynamiki jak ma 100 ?

10 minut temu, Adam 38 napisał:

Marcin to nie jest jakieś powikłanie po koronawirusie? ?

jak miałem to nieświadomie ?

A Cyrus mi się od zawsze podobał (w sensie brzmienia), ale jeszcze nigdy nie miałem, jak pisałem kiedyś, no to przyszła pora... akurat do sprzętu ałdio się nie przywiązuje ?

A Atoll to mega piec, nigdy i nigdzie nie słyszałem takiej dynamiki, ale trochę jednak zbyt brutalnie z niemcami grało to

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marcinmarcin napisał:

A Atoll to mega piec, nigdy i nigdzie nie słyszałem takiej dynamiki, ale trochę jednak zbyt brutalnie z niemcami grało to

A dla mnie on jest dziwny, z jednej strony chciałby zagrać dynamicznie, z drugiej ułożonym dzwiękiem i na końcu całościowo dupa z tego wychodzi. No ale co tam komu się podoba ?

Ps. Jednak w życiu bym go dynamicznym nie nazwał a prędzej "poszarpanym" heh

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cyrus podniósł ceny niektórych urządzeń ? Ceny  w PLN.

                            2019    2020     2021

Stereo 200         7999 > 8999 > 9999

X-power              4999 > 5999 > 6999

Stream X Sig       6599 > 7999 > 8999

Stream Xa           5999 > 6999 > 7999

PSX R2               3399 > 3999 > 4499

Phono Sig           5999 > 7499 > 7999

Pre2DAC             4999 > 5799 >  5999

PRE2DAC QXR    7299 > 8499 > 8999

----------------------------------------

8.2DAC               6999 > 8499 > 6999

8.2DAC QXR      9499 >10999 >9999

6DAC                 4999 > 6199 > 4999

6DAC QXR          7799 >8999 > 7999

CD-t                 3999 > 4499 > 4499

CD-xt Sig            7999 >8999 > 6999

CD-i                   4999 >5999 >5999

Mono X SIg      11999 > 14999 >14999

DAC X Sig        12999 >14999 > 14999

LYRIC              11900 > 13999 > 13999

ONE                 2999 > 3999 >3499

ONE HD           4199 > 4899 > 4499

ONE CAST        6499 >  6599 > 5999

ONE LINEAR    1999 > 3699 > 1999

 

QXR moduł     2999 > 2999 > -----

 

A reszta trochę potaniała lub bez zmian ,ewentualnie symbolicznie > 499zł

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, za tanio... ?

A z ciekawostek, właśnie dotarł kabelek Klotz-a i mogę podłączyć swoje dwa DAPy po line out do wzmacniacza Cyrusa, żeby porównać sekcje DAC z mojego 8.2 i FiiO x5-3 oraz Astell & Kern sr25. Na pierwszy ogień poszedł Astell i jakbym miał inny wzmacniacz. Spodziewałem się różnic na granicy percepcji a tu wyraźnie inne granie. Nie ma tej ciasnoty i podkolorowań średnicy, dół bardziej konturowy, góra idzie zdecydowanie wyżej ale nie wiem czy nie jest za "szkieletowa" i w końcu wokale nie są wstydliwe i jakby zrobiły krok do przodu. No nic, szykuje się nowe, ciekawe doświadczenie ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak góra ma odpowiednio długie wybrzmienia i ciężar. Dół w A&K jest wyraźnie bardziej utwardzony w stosunku do przetwornika z Cyrusa. Wręcz wydaje się, że na tle cyrusowego przetwornika Astell jest ustawiony na linijkę. 

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

4 i biere ??

Gdzie mam Panu wysłać sprzęcik? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powaznie mówiąc, kapitalnie się jedynka zgrała z Quadralami. Jest.. analogowo, aż dziwne na D klasse. Atolla miałem zostawić, ale stwierdziłem że fajnie sobie będzie jeszcze posłuchać innych klamotów, więc pewnie jak się coś trafi ciekawego kupię posłuchać

8 minut temu, Adam 38 napisał:

Gdzie mam Panu wysłać sprzęcik? 

Za tyle to sam po niego pojadę z wiadrem bimbru żeby się szanowny Pan nie rozmyślił ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam 38 napisał:

A ja Marcin w końcu mam wokal ale nie wystraszony, mały wokalik. Co ten Cyrus namieszał w swoim przetworniku to ja nie wiem ale nakombinowali zdrowo i moim zdaniem zepsuli środek.

chyba taki urok większości wbudowanych daców, a u mnie ten śmieszny topping e30 gra tak że nie chce go zmieniać... ?

a najlepszy ostatnio zakup to Umik-1 i zabawy z korektą - nigdy nie miałem lepszego brzmienia

z kolei znajomy który chyba miał już wszystko, zachwyca się ostatnio taniutkim teac'iem 301 ? 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam 38 napisał:

Kuźwa ale zobacz, takie małe, nie audiofilskie gówienko jak  DAP a jako źródło gra tak, że palce lizać. Aż nabrałem ochoty sprawdzić z Cyrusem np. NuPrime Alita. 

Ja lubię zwyczajnego Chromecast Audio - nawet po analogu gra dla mnie OK, jest przyjemnie i stabilnie. A laptop z windozą 10, Tidalem, Apo Equalizerem to już naprawdę fajne źródełko USB. Trochę zabawy z tym było, ale gra to teraz zacnie.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

w końcu mam wokal ale nie wystraszony, mały wokalik.

Aj, jednak sprostowanie. Porównanie pokazało, że za szybko wyciągnąłem wnioski. Wokale z grajka Astella są troszkę bardziej pogrubione na tle przetwornika Cyrusa i tyle. Do tego niskich tonów w Astelu jest troszkę więcej. Jutro posłucham co gra DAP FiiO. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie zabawy z  trzema przetwornikami:

1. Zwycięża (ogromne zaskoczenie) grajek FiiO X5-3 a ja staje się fanem przetwornika AKM 4490, jest rozdzielczość, jest soczystość (największa z całej trójki), nic nie krzyczy ale i nic nie jest zgaszone, bardzo przyjemnie gra sekcja DAC z tego DAPa (w przeciwieństwie do sekcji wzmacniacza w tym grajku...), przestaję analizować dźwięki, zakresy itd. a zwyczajnie słucham muzyki.

2. Drugie miejsce - jednak dla Cyrusowego DACa, chociaż wokalom brakuje dociążenia (są takie "malutkie", wycofane,  niedoważone, góra trąci kompresją to jednak większa czytelność, precyzja zdecydowała, że nie jest u mnie na trzecim miejscu. 

3. Najdroższy (Astell & Kern sr25) a jednak nie do końca polubił się z sekcją wzmacniacza Cyrusa lub ATC, całe pasmo bardziej soczyste jak z DAC Cyrusa 8.2 i najpotężniejszy z całej trójki i najlepszy jakościowo dół ale coś niedobrego dzieje się na średnicy, dolna się rozmywa a górna wpada w krzykliwość. 

A podobno wszystkie nowoczesne przetworniki grają tak samo ?

Jak wyżej pisałem, to tylko zabawa a nie "najprawdziwsza prawda" , mogę się mylić ale tak to u siebie słyszę. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

a ja staje się fanem przetwornika AKM 4490

Bo to zwyczajnie w świecie gra muzykalnie... Wszystkie dac na Akm które mialem graly przyzwoicie, wliczając w to wbudowany w Chromecast Audio. Podobno Akm się fabryka spaliła więc mogą zniknąć powoli z rynku sprzęty z ich kościami 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

mam dziś problem z Cyrus Stream X Sig.

Od rana nie mogę ani słuchać radia, nie działa TIDAL - pokazuje server niedostępny. Pliki z NAS'a odtwarza - nie działają tylko usługi online.

Macie też taki problem?

 

dodatkowo widzę, że mam stary firmware - można go skądś pobrać czy faktycznie trzeba jechać do serwisu? Może ktoś z Was posiada?:)

Edytowane przez rollins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rollins napisał:

hej

mam dziś problem z Cyrus Stream X Sig.

Od rana nie mogę ani słuchać radia, nie działa TIDAL - pokazuje server niedostępny. Pliki z NAS'a odtwarza - nie działają tylko usługi online.

Macie też taki problem?

 

dodatkowo widzę, że mam stary firmware - można go skądś pobrać czy faktycznie trzeba jechać do serwisu? Może ktoś z Was posiada?:)

Serwer niedostępny-Zdarza się od czasu do czasu.

Ja mam wersję SW 4.3 

Tylko wysyłka do serwisu.Jest w Warszawie autoryzowany.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zildjian napisał:

Czy połączenie piecyka 8 Xp d z podłogowymi Focalami będzie brzmieniowo szczęśliwe?

Nie dowiesz się zanim nie podłączysz. Mnie już chyba nic nie zdziwi... ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam sprzęt Cyrusa od ładnych paru lat. Zaczynałem od 6 potem zmieniłem na 8, potem dokupiłem PSXa. Niewiele brakowało a zostałby u mnie DAC XP z Power X ale stwierdziłem że dozbieram do mono no i nie dozbierałem. I została 8XPd.

 

Teraz wymieniam sprzęt i zastanawiam czy ktoś już może słyszał nowe wersje np. i9-XR? Wypożyczyłem ostatnio sobie stereo 200, posłuchałem w bi ampingu ale wrażenie było takie meh. Na pewno nie warte dodatkowych 10k. 

 

Swojego czasu wybrałem Cyrusa po przesłuchaniu chyba z 10 różnych wzmacniaczy ale teraz nie wiem czy jest sens wymieniać 8 na nową 9???

 

Tak czy owak będę żegnał się z 8XPd black + PSX (1) jeśli ktoś miałby ochotę. Sprzęt kupiony w salonie służył mi wiernie 10 lat.

Edytowane przez Lesheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zildjian napisał:

Lesheck,

 

Jaka cena?

 

Z jakimi kolumnami łączyłeś?

Z ceną może na PW:) Cyrus gra u mnie z Esa Neo 3 se. 

 

Na razie testuję jeszcze różne opcje. Teraz na weekend miałem takie cudeńko:

Brzmi IMHO wybornie i zdecydowanie lepiej niż Cyrus. 

 

 

frankie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.