Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, zildjian napisał:

Gdzie można najtaniej zainstalować QXR?

W którymś wątku w klubie Cyrusa Bart73 mówił o serwisie w Warszawie.

Koszt wysyłki na Polskę i robotę wychodzi taniej niż kurs funta i paczki do GB.

Problem jest z tym taki ,że wymiana płytki to jest 5min.Po wymianie trzeba wgrać nowy soft przez wewn usb.Tylko trzeba dysponować oprogramowaniem układowym którego nikt nie udostępni.Podobno jeszcze trzeba zrobić drobną zmianę na płycie gównej.Jaką nie wiem.W tym filmie nic o tym nie ma...

Ludzie ciągle mylą QX z QXR.

QX jest podłużny i jest rozszerzeniem aktualnej płytki. A QXR to moduł podobny do standardowej płytki.

 

 

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie Kolega zildjian z naszego klubu namawia, żebym mu sprzedał swojego psxr2, że aż dzisiaj mówię - a posłucham bez i z dodatkowym zasilaczem i może sprzedam sam zasilacz.

No i nie mogę się przestawić na granie z gołego Cyrusa 8.2.  Jakby nie analizował i słuchał to z psxr2 gra mi to za każdym razem ładniej. Słuchane na ATC 7. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprzedawałem mojego Cyrusa to nie wyobrażałem sobie aby ktoś nie chciał całego zestawu z Psx-r. Okazało się, że jednak klocki poszły do innych osób (pozdrawiam forumowiczów  🙂 ale w międzyczasie obawiałem się, że zostanę z samym wzmacniaczem i to byłoby dla mnie nie do zaakceptowania. W Cyrusie można chyba tylko dokładać kolejne klocki 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zildjian napisał:

Adam 38

 

Bądż precyzyjny:proponowałem Ci zamianę mojego PSX-R na Twój PSX-R2 z moją dopłatą.

Prawda?

A dwa wpisy wcześniej w prywatnej poczcie  pytałeś - chcesz sprzedać swojego? 

Prawda? 

Ale mniejsza o to...

Pewne jest jedno, warto do Cyrusów dorzucić psx-y, może nie nowe (chociaż - tu mała podpowiedź - Pan Michał z Na Temat Audio to człowiek z którym można wynegocjować adekwatną do jakości cenę za nowe zabawki Cyrusa ) ale używki zdecydowanie tak. 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wróciłem ponownie do Cyrusa, obecnie 8xpd z Ma gs60. 

Niestety, wbudowany DAC odstaje od mojego hegla HD12, a miałem spore oczekiwania i chęć "scięcia" zewnętrznego przetwornika z systemu. 

No i pytanie : jak się ma 8xpd do 8vs2 z psx-r?

Bo pojawia się wizja zmiany na sam wzmacniacz bez opcji cyfrowych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zildjian napisał:

Gents,

Mieliście do czynienia z DAC X? Proszę o wrażenia

 

 

Z technicznego punktu widzenia DAC X to dokładnie to samo co DAC XP tyle, że wykastrowany o przedwzmacniacz dla lepszej separacji. Wrażenia dźwiękowe powinny być bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.13thnote.net/2019/05/30/dac-xp-signature-review-cyrus-top-pre-amp-dac/

 

Pytasz co może przynieść podłączenie PSX-R do DAC X. Masz obydwa urządzenia więc je podłącz! I nie zapomnij napisać co usłyszałeś. 😉

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wśród szanownych klubowiczów są posiadacze Cyrusa ON HD albo Cyrusa Cast? Czy rzeczywiście można się jakoś czepiać jakości wykonania (bo takie opinie się pojawiają)?

Mój kolega nieaudiofil jest zainteresowany zakupem. Myślał o PowerNode, ale ten ma kiepską obsługę dysków USB i brak zgodności z upnp, więc skoro i tak musi kombinować z konfiguracją to woli coś z lepszym brzmieniem. Kolega sprzętu już słuchał i brzmienie ocenia pozytywnie. Skłania się do wersji Cast ze względu na wygodę(będzie kupował w zestawie i różnica między Cast a HD będzie sporo niższa od katalogowej). 

Niby w cenie One HD są propozycje typu Audiolab albo Quad (oba z dopiskiem Play) ale platforma Play Fi ma kiepskie opinie - więc Chromecast do muzyki z sieci i USB Audio do własnych plików nie musi być złym rozwiązaniem, a na pewno prostszym i bardziej stabilnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam One z topping e30 i Chromecast Audio plus dedykowany laptop jako źródła. Gra to zaskakująco dobrze i jest otwarte, w sensie mogę do woli zmieniać. Na laptopie np używam DSP. Mogę zmieniać dace itd. Jedyny minus że stoją 2 małe pudełka obok wzmacniacza 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ja mam One z topping e30 i Chromecast Audio plus dedykowany laptop jako źródła. Gra to zaskakująco dobrze i jest otwarte, w sensie mogę do woli zmieniać. Na laptopie np używam DSP. Mogę zmieniać dace itd. Jedyny minus że stoją 2 małe pudełka obok wzmacniacza 

Rozumiem. Sam też kombinuję - co prawda amp i dac mam w jednym ale za to zasilacz osobno i jeszcze zasilacz do PC i ze 3 programy, które grają naraz. Ale kolega ma inne preferencje. Chromecasta miał - ale kot mu go zniszczył więc ma raczej alergię na małe przystawki. 🙂 Znam go - kupi raz i przestanie kombinować - pewnie skończy się na graniu przez Casta.

Czy jest powód do czepiania się do jakości wykonania One? Słyszałem, że gałki są dziwne i gniazda takie sobie? Coś jest na rzeczy czy to raczej malkontenctwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzarro napisał:

Czy jest powód do czepiania się do jakości wykonania One? Słyszałem, że gałki są dziwne i gniazda takie sobie? Coś jest na rzeczy czy to raczej malkontenctwo?

Blacha ujdzie. Gniazda, pilot i pokrętła zrobione z gównolitu. Blutut działa cały czas po uj jaki to nie wiadomo... Do tego ledowe lampki. One jest angielski i pokrętła w nim jeszxze kręcą sie prosto. W Cast jest ponoć z tym kiepsko. Natomiast co do jakości dźwięku to jestem cały czas zachwycony jak to gra z Quadralami. Miękko na górze, sporo średnicy, konturowo na basie. Dość szczegółowo, kulturalnie, ale np takie Infected Mushroom bardzo dynamicznie i ostro. Zero jakiś szumów, przydźwięków, brumienia itp. Nie grzeje sie. Nie wybija korków. Z minusów jeszcze to fatalne wyjście słuchawkowe - nie wiem jak ktoś mógł się spuszczać nad tym 😂

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Blacha ujdzie. Gniazda, pilot i pokrętła zrobione z gównolitu. Blutut działa cały czas po uj jaki to nie wiadomo... Do tego ledowe lampki. One jest angielski i pokrętła w nim jeszxze kręcą sie prosto. W Cast jest ponoć z tym kiepsko. Natomiast co do jakości dźwięku to jestem cały czas zachwycony jak to gra z Quadralami. Miękko na górze, sporo średnicy, konturowo na basie. Dość szczegółowo, kulturalnie, ale np takie Infected Mushroom bardzo dynamicznie i ostro. Zero jakiś szumów, przydźwięków, brumienia itp. Nie grzeje sie. Nie wybija korków. Z minusów jeszcze to fatalne wyjście słuchawkowe - nie wiem jak ktoś mógł się spuszczać nad tym
Dzięki. A z jakimi Quadralami gra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.