Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lowfi81 napisał:

dorzucę wygraną Cyrusa z Atoll in200 ;-). Dodatkowo ONE dokopał Rotelowi A-14 i na tym może lepiej poprzestanę :-).

Nie no, nie krępuj się, trochę tu  marudziliśmy więc przyda się teraz jakiś świeży powiew optymizmu 🙂 Przecież był już na forum pewien NAD, który "kosił" równo dużo droższą konkurencję i chyba kosi po dziś dzień chociaż wynalazca tej teorii jakoś zmienił go na inny piecyk, który też powinien być "skoszony" przez NADa... Tak działa nasze forum, ma to do siebie, że wystarczy, iż kilka osób pochwali lub skrytykuje dany klamot i większość  powtarza to za nimi jak baranki 🙂

Ty masz swoje zdanie a to już coś. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie no, nie krępuj się, trochę tu  marudziliśmy więc przyda się teraz jakiś świeży powiew optymizmu 🙂 Przecież był już na forum pewien NAD, który "kosił" równo dużo droższą konkurencję i chyba kosi po dziś dzień chociaż wynalazca tej teorii jakoś zmienił go na inny piecyk, który też powinien być "skoszony" przez NADa... Tak działa nasze forum, ma to do siebie, że wystarczy, iż kilka osób pochwali lub skrytykuje dany klamot i większość  powtarza to za nimi jak baranki 🙂

Ty masz swoje zdanie a to już coś. 

Weź go posłuchaj w końcu 😉 Rotel gra basem i sybilantami, One średnicą. Wolę styl grania One mimo że A14 dawno temu słuchałem. Biorąc pod uwagę jak w bezpośrednim porównaniu zagrał z Atollem 100, nie zdziwiłbym się też ze może zagrać lepiej od 200...

Nad nigdy mnie jeszcze nie urzekł... A One chyba zostanie na długo. Ostatnie moje słuchanie Teac'ow też dało wrażenie że mimo większej ilości detali przy Ap505, średnicę ładniejsza ma One

2 godziny temu, lowfi81 napisał:

i na tym może lepiej poprzestanę :-).

Nie przejmuj się, każdy ma swoje zdanie. Często słuchałem drogich sprzętów grających wręcz tragicznie... A właściciel tego nie słyszał 😉 coś jeszcze słuchałeś? 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, wczoraj trochę podpytałem tu i tam i niestety, żeby było ładniej, z lepszą dynamiką, z większą fakturą jak moje Cytrusy to niestety  trzeba zaczynać od czegoś takiego jak Naim supernait 2/3, Trigon Exxceed czy ATC sia 150. I widząc ceny chyba odpuszczę. No kuźwa 20kzl za 6 kondów i trafo to boli. Przecież to już cena jak za auto 🙂

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, polecam spróbować z piecem Leema Tucana. Wygląd to kwestia gustu, lecz granie jest bez zarzutu, idealnie równo bez faworyzowania jakiegoś zakresu. Nie gra wypchniętą średnicą, nie gra skrajami pasma, po prostu wzmacnia sygnał i już. I nie jest sucha czy ostra, jak to gdzieś czytałem; słuchałem jej kilka razy, w tym u siebie, i był to jedyny wzmacniacz solid-state, jaki wziąłbym w ciemno 😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

polecam spróbować z piecem Leema Tucan

Znajomy z wyrafinowanym uchem bardzo mi polecał, a maruda pierońska 🤣

 Z 

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Duża różnica w stosunku do Lyrica? 

Lyric to One 2 generacje wstecz jak się uczyli chytrysy D klasę robić 🤭

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2021 o 18:54, marcinmarcin napisał:

Znajomy z wyrafinowanym uchem bardzo mi polecał, a maruda pierońska 🤣

 Z 

Lyric to One 2 generacje wstecz jak się uczyli chytrysy D klasę robić 🤭

Miałem BAT-a VK300SE, zjadł Leeme Tucane na śniadanko 😉 . Teraz gram na Lyric Three i nie mam się do czego przyczepić 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, gregorypek2 napisał:

Miałem BAT-a VK300SE, zjadł Leeme Tucane na śniadanko 😉 . Teraz gram na Lyric Three i nie mam się do czego przyczepić 😄 

Co ucho to inne opinie 👍

I każda prawdziwa

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2021 o 22:33, marcinmarcin napisał:

Co ucho to inne opinie 👍

I każda prawdziwa

też tak uważam.

Dla porównania o głębi sceny napiszę o moich wrażeniach przy odsłuchu utworu  Riders On The Storm-zespołu The Doors

Odsłuch spokojny ,niegłośny  i zwykły domowy pokój  24m.

Mam wrażenie że razem z zespołem jestem w dużej hali pod dachem- wrażenie takiej ciszy przestrzeni pomiędzy mną i  muzykami .

Mam wrażenie szerokiego a zarazem spójnego  i czytelnego  grania zespołu kilka metrów przede mną.

 Za zespołem w tle  jest już otwarta  przestrzeń i  pada rzęsisty ale nie mocny deszcz.

No i pioruny, są głównie w oddaleniu , kojarzą mi się z naturalną burzą która już przeszła -pozostał tylko deszcz- ale jeszcze pomrukuje i grozi  z oddali. To wrażenie burzy tak z 2-3 kilometry w tle . A odsłuch dotyczył na wzmacniaczu vintage Denon 737. Dla odmiany słuchałem na Cyrusie 8vs z PSX-r i tu raczej grało blisko bez tej spektakularnej głębi jak na Denonie i takiej realności deszczu i pomruków burzy.

Dla testu porównawczego słuchałem jeszcze na Nakamichi SR-4 i Rotelu 840bx3  no i każdy gra  na swój sposób inaczej choć podobnie sceną do Cyrusa.  Największą głębię dał Denon.

A jak to nagranie wypada u was?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają podłogówki stare Vienna Acoustic Mozart . Na początku z Cyrusem było zbyt ciemno i ogólnie trochę byłem zawiedziony. Ale postanowiłem  nad nimi popracować( kabel głośnikowy ,zasilający) i teraz jestem zadowolony , choć zawsze można coś więcej wyciągnąć. Monitory  lepiej by się sprawdziły tylko blokuje kasa. Żałuję że koło nosa poszły mi Epos Elan 15 za 1300 zł. Chciałem też B&W DM685 S2 ale odsłuch w salonie jakoś mnie nie przekonał. Może z większą głośnością było by lepiej ,ale jestem ograniczony  realiami mieszkaniowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2021 o 17:41, Adam 38 napisał:

Duża różnica w stosunku do Lyrica? 

Adam38 Oj duża. Co najmniej ze dwie klasy wyżej pod każdym względem. Najbardziej dynamika i dół. Supernait to fajny klocek. Niestety nie miałem go u siebie tylko słuchałem u kolegi zupełnie niezainteresowanego muzyką, Sprzęt jest jego syna. Kolega się trochę złościł, że przyjechałem do niego i gadam z synem. Do Naima podpięte były Spendory 2/3 i cd jakiś stary Soniacz. Niestety nie miałem swoich płyt, a młody słucha rap i pop.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2021 o 13:18, Adam 38 napisał:

Marcin, wczoraj trochę podpytałem tu i tam i niestety, żeby było ładniej, z lepszą dynamiką, z większą fakturą jak moje Cytrusy to niestety  trzeba zaczynać od czegoś takiego jak Naim supernait 2/3, Trigon Exxceed czy ATC sia 150. I widząc ceny chyba odpuszczę. No kuźwa 20kzl za 6 kondów i trafo to boli. Przecież to już cena jak za auto 🙂

Adam, słuchałem ostatnio pre2dac vs dac xp sig no i trigon exceed na paczkach PMC 20 5 23i. Mi bardziej leży Cyrus ale dzielony. Kiedyś rozmawialiśmy na temat Integry.  Dla mnie różnica jest potężna na korzyść pre + power. Signature gra potężniej może trochę i przez to wydał mi się cieplejszy. 2k bym dołożył ale nie 10k. Trigon jest fajny, duży bas, wysokie atrakcyjne ale ciut podcięta średnica. Z Dynaudio byłoby fajnie, tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym was prosić o pomoc.Posiadam cyrusa one z kolumnami quadral platinum m40. Czy można z cyrusem połączyć jakieś urządzenie aby korygować tony i balans kolumn. Chciałbym też móc podpiąć odtwarzacz ibasso dx90 kablem coaxialnym przez może jakiegoś daca? Jakiego daca byście polecili do cyrusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny zestaw. Cyrus One i Platinum M35. U mnie koryguje EQ mody czyli podbicie pomieszczenia w okolicy 50Hz, z tym że ja używam laptopa z Deezer jako źródło wpiętego do daca. Zgrał mi się z tym topiing E30, ale jak chcesz korygować np z CD to dobrym pomysłem będzie dac  Rme Adi fs2 z EQ. Co Ci przeszkadza z ciekawości?

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, pazi1980 napisał:

Wszystko jest ok tylko chciałbym zwiększyć funkcjonalność zestawu

Ktoś pisał na forum że M40 dość ostro gra na górze. Mnie to zdziwiło bo M35 ma ten sam tweeter a jest zero metaliczności jak dla mnie i b. ładna "dźwięczna" góra... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krzysz napisał:

Witam

Czy ktoś miał moze doświadczenia z Cyrus Stereo 200? 

Jak on sie ma do X- Power z PSX-R?  Bo nie wiem czy warto zmieniac

Witaj. Obie mają dość dobre opinie. Ja mam X Power. Przymierzam się aby pożyczyć Stereo 200 i porównać. Ciekawe czy ktoś porównywał bo u nas nie znalazłem żadnych treści a sam mam podobny dylemat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wszystko na PSX ale pre mam bez xlr i jakby ta opcja mi nie potrzebna. Ostatnio w sklepie słuchałem pre signature na Stereo 200 ale to inne środowisko odsłuchowe dlatego muszę to w chałupie side by side i wtedy będzie coś można powiedzieć. 

Postaram się porównać w najbliższym czasie i dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem właśnie taki upgrade i testowałem kilka miesięcy temu Stereo 200 co prawda nie z pre tylko z 8XPd (potem miałem zamienić 8 na DAC xp) ale nawet w porównaniu ze zwykłym 8XPd plus PSX nie słyszałem większych różnic na plus.  Spodziewałem się choć lepszej kontroli na basie ale niestety niczego takiego nie zaobserwowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie.

Trochę wrażeń, przemyśleń z audiofilskiej orgietki 😉 , która odbyła się u mnie w minioną sobotę 

Na wstępie podziękowania dla Kolegi @Ipomis i jego Żony za odwiedziny i miłą atmosferę. Super sprawa. Dzięki! 

Mój subiektywny ranking z tego spotkania (pamiętajmy o ograniczeniach - metraż i elektronika Cyrus 8.2 DAC + Cyrus psx r2).

6. Audio Physic Classic 3, na pierwszy strzał świetna synergia z klamotami Cyrusa bo przestrzeń, bo wyrazista średnica ale.... głoski ssssyczące w wykonaniu AP C3 i Cyrusa są nie do zaakceptowania. Są momenty ale to za mało.

5. JMR Lucia, nie tak je zapamiętałem... brzmienie bardzo lekkie, największy brak dociążenia z całej gromadki monitorów, jasne ale na szczęście gładkie, bez ssssyczenia AP C3, Luśki co wam się  stało? 

4. Elac Solano, bardzo ciepło, za duszno na średnicy, najwięcej dołu i najmniej góry ze wszystkich testowanych monitorów ale to nie jest tanie granie AP C3, jest potencjał (większy jak w przypadku JMR Lucia, stąd oczko wyżej) . Nasycone, gładkie. Chyba Elac trochę za dosłownie potraktował nazwę Solano  

3. Dynaudio Excite X14, nasycone, dociążone, gładkie, spokojne. Za dużo gubią, za bardzo ujednolicają, za spokojnie na tle zwycięzcy ale to ta sama szkoła. 

2. ATC scm 7 v3 (obecnie produkowane) , najbardziej uniwersalne z całej gromadki (wyraźnie lepsze rozciągnięcie niskich tonów jak u Dali) ale zabrakło troszeczkę jakości, bogactwa wybrzmień aby je pokonać.

1.  Dali Menuet (obecna produkcja), nasycone, zrównoważone, żywe, czytelne, świetna przestrzeń, ciepłe. Bogate w wybrzmienia, faktury, kapitalna artykulacja. Szlachetne i wybitnie muzykalne. Przyjaciel na całe życie. Mam nadzieję, że kiedyś będą moje... 

Dziękuję 

Adam

IMG_2357.JPG

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.