Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Lesheck napisał:

Planowałem właśnie taki upgrade i testowałem kilka miesięcy temu Stereo 200 co prawda nie z pre tylko z 8XPd (potem miałem zamienić 8 na DAC xp) ale nawet w porównaniu ze zwykłym 8XPd plus PSX nie słyszałem większych różnic na plus.  Spodziewałem się choć lepszej kontroli na basie ale niestety niczego takiego nie zaobserwowałem. 

Ja właśnie zmieniłem 8xp na Pre2 dac + X Power i dla mnie upgrade był nieprawdopodobny w stosunku do integry. Czyżby X power był taki dobry?😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sławoj napisał:

Ja właśnie zmieniłem 8xp na Pre2 dac + X Power i dla mnie upgrade był nieprawdopodobny w stosunku do integry. Czyżby X power był taki dobry?😊

Sądzę, że przesiadka z integry Cyrusa na pre + power daje zdecydowaną poprawę. Jak kiedyś pożyczyłem do testów to potem nie miałem ochoty w ogóle słuchać mojej 8XPd przez długi czas. Koszt wówczas był dla mnie nie do przeskoczenia więc została ósemka, ale zawsze chciałem sprawić sobie taki zestaw. W trakcie lockdownu pomysł wrócił, kasa się znalazła ale po przetestowaniu Stereo 200 doszedłem do wniosku, że nie warto i skończyło się na zupełnie innym sprzęcie. Nawet sprzedawca z salonu nie był specjalnie zdziwiony, że oddaje sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lesheck napisał:

Sądzę, że przesiadka z integry Cyrusa na pre + power daje zdecydowaną poprawę. Jak kiedyś pożyczyłem do testów to potem nie miałem ochoty w ogóle słuchać mojej 8XPd przez długi czas. Koszt wówczas był dla mnie nie do przeskoczenia więc została ósemka, ale zawsze chciałem sprawić sobie taki zestaw. W trakcie lockdownu pomysł wrócił, kasa się znalazła ale po przetestowaniu Stereo 200 doszedłem do wniosku, że nie warto i skończyło się na zupełnie innym sprzęcie. Nawet sprzedawca z salonu nie był specjalnie zdziwiony, że oddaje sprzęt. 

A na co zamieniłeś jeśli to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sławoj napisał:

A na co zamieniłeś jeśli to nie tajemnica?

Nie jest to tajemnica 🙂 Też integra tylko lampa - Mastersound Dueventi. Cyrusa już nie mam ale po 10 latach sentyment pozostał. Uważam, że to bardzo muzykalny sprzęt i gdyby nie to, że wygląda jak radio od Kadetta to byłby na pewno dużo bardziej popularny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lesheck napisał:

Nie jest to tajemnica 🙂 Też integra tylko lampa - Mastersound Dueventi. Cyrusa już nie mam ale po 10 latach sentyment pozostał. Uważam, że to bardzo muzykalny sprzęt i gdyby nie to, że wygląda jak radio od Kadetta to byłby na pewno dużo bardziej popularny. 

Tak, to ciekawe zagadnienie. Ja dopiero zacząłem się nad tym zastanawiać kiedy o tym przeczytałem. Mam 6 klocków, ładny stolik i dla mnie wygląda to pięknie. 😊 też w pandymi zacząłem kombinować i chciałem z nudów zmienić Cyrusa na coś… jednak jak zadawałem sobie pytanie czego mi brakuje to nie miałem  mu nic do zarzucenia. Sprawdziłem pre + power i było lepiej, zmieniłem kolumny, zrobiłem adaptacje pokoju i nie mam się co czepiać sonicznie do Cyrusika. Natomiast niestety mam zastrzeżenia co do awaryjności. Miałem kłopoty i to z nowymi klockami.  Może to po prostu sort na East Europe. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marcinmarcin napisał:

@Adam 38 szybkie pytanie do Ciebie i wszystkich posiadaczy 8.2 dac. Można wyłączyć całkiem wyświetlacz? Na pilocie widze że jest display off.

Najpierw duży przycisk Cyrus potem light. 

Czyli przycisk z żarówką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sławoj napisał:

Najpierw duży przycisk Cyrus potem light. 

Czyli przycisk z żarówką. 

Na razie go nie mam, ale brak możliwości wyłączenia byłby sporym minusem, dzięki 👍

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sławoj napisał:

Tak, to ciekawe zagadnienie. Ja dopiero zacząłem się nad tym zastanawiać kiedy o tym przeczytałem. Mam 6 klocków, ładny stolik i dla mnie wygląda to pięknie. 😊 też w pandymi zacząłem kombinować i chciałem z nudów zmienić Cyrusa na coś… jednak jak zadawałem sobie pytanie czego mi brakuje to nie miałem  mu nic do zarzucenia. Sprawdziłem pre + power i było lepiej, zmieniłem kolumny, zrobiłem adaptacje pokoju i nie mam się co czepiać sonicznie do Cyrusika. Natomiast niestety mam zastrzeżenia co do awaryjności. Miałem kłopoty i to z nowymi klockami.  Może to po prostu sort na East Europe. 😊

Mi się też podoba - tylko trzeba było się do tego wyglądu trochę przyzwyczaić. Moja pierwsza reakcja na propozycję kupna Cyrusa 6 nie była zbyt entuzjastyczna. Ale to właśnie Cyrus został po przesłuchaniu wzmacniaczy od NAD, Arcam, CA, Atoll i już nie pamietam czego.
 

A btw co się zepsuło? 

Edytowane przez Lesheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lesheck napisał:

Mi się też podoba - tylko trzeba było się do tego wyglądu trochę przyzwyczaić. Moja pierwsza reakcja na propozycję ku-na Cyrusa 6 nie była zbyt entuzjastyczna. Ale to właśnie Cyrus został po przesłuchaniu wzmacniaczy od NAD, Arcam, CA, Atoll i już nie pamietam czego.
 

A btw co się zepsuło? 

Cdi świrował, jakieś dziwne dźwięki takie jakby cyfrowy „przester” się robił. Wymienili mi na gwarancji. Ale szczerze to nadal to ma tylko bardzo rzadko więc olałem. Bratu CD 6 tak się roz… że nawet Niemce w serwisie nie dali rady naprawić. Teraz od dwóch miesięcy mam nowy Pre2 Dac i w niedziele po powrocie z weekendu wszystko się włączyło oprócz tego pre. Odłączyłem go i po jakimś czasie ruszył. Na razie gra. Pewnie przestanie po gwarancji. 😉

12 minut temu, Adam 38 napisał:

Na pilocie od 8.2 jest taki przycisk z żarówką, naciskasz i już. Sam z niego korzystam bo nie podoba mi się to zielone podświetlenie. 

U mnie muszę wybrać źródło na pilocie czyli Big Cyrus gaśnie Pre, Cd to gaśnie cd 👻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Czołem Panowie.

Trochę wrażeń, przemyśleń z audiofilskiej orgietki 😉 , która odbyła się u mnie w minioną sobotę 

Na wstępie podziękowania dla Kolegi @Ipomis i jego Żony za odwiedziny i miłą atmosferę. Super sprawa. Dzięki! 

Mój subiektywny ranking z tego spotkania (pamiętajmy o ograniczeniach - metraż i elektronika Cyrus 8.2 DAC + Cyrus psx r2).

6. Audio Physic Classic 3, na pierwszy strzał świetna synergia z klamotami Cyrusa bo przestrzeń, bo wyrazista średnica ale.... głoski ssssyczące w wykonaniu AP C3 i Cyrusa są nie do zaakceptowania. Są momenty ale to za mało.

5. JMR Lucia, nie tak je zapamiętałem... brzmienie bardzo lekkie, największy brak dociążenia z całej gromadki monitorów, jasne ale na szczęście gładkie, bez ssssyczenia AP C3, Luśki co wam się  stało? 

4. Elac Solano, bardzo ciepło, za duszno na średnicy, najwięcej dołu i najmniej góry ze wszystkich testowanych monitorów ale to nie jest tanie granie AP C3, jest potencjał (większy jak w przypadku JMR Lucia, stąd oczko wyżej) . Nasycone, gładkie. Chyba Elac trochę za dosłownie potraktował nazwę Solano  

3. Dynaudio Excite X14, nasycone, dociążone, gładkie, spokojne. Za dużo gubią, za bardzo ujednolicają, za spokojnie na tle zwycięzcy ale to ta sama szkoła. 

2. ATC scm 7 v3 (obecnie produkowane) , najbardziej uniwersalne z całej gromadki (wyraźnie lepsze rozciągnięcie niskich tonów jak u Dali) ale zabrakło troszeczkę jakości, bogactwa wybrzmień aby je pokonać.

1.  Dali Menuet (obecna produkcja), nasycone, zrównoważone, żywe, czytelne, świetna przestrzeń, ciepłe. Bogate w wybrzmienia, faktury, kapitalna artykulacja. Szlachetne i wybitnie muzykalne. Przyjaciel na całe życie. Mam nadzieję, że kiedyś będą moje... 

Dziękuję 

Adam

IMG_2357.JPG

Pięknie to opisałeś, cenna wiedza.

A powiedz mi jeszcze jak dodajesz zdjęcie bo mi odrzuca każdą wielkość jaką zrobię smartpontonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławoj, kupiłeś oryginalnie zamknięte, nówki PMC czy już rozegrane? I jaki dokładnie model posiadasz? PMC potrzebują konkretnego rozruszania, zyskuje zwłaszcza wokal, warto dać tym paczkom trochę czasu. Jak są nowe to nie docenimy ich średnicy. No i nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał - nie podkreślają Ci PMC głosek syczących? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównał ktoś bezpośrednio do siebie 8.2 z One? Korci mnie trochę taki teścik...

NIe trzeba nawet programu instalować, w windozie jest paint. Zmniejszasz do 50%/50% i jest poniżej 1mb każde zdjęcie

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Sławoj, kupiłeś oryginalnie zamknięte, nówki PMC czy już rozegrane? I jaki dokładnie model posiadasz? PMC potrzebują konkretnego rozruszania, zyskuje zwłaszcza wokal, warto dać tym paczkom trochę czasu. Jak są nowe to nie docenimy ich średnicy. No i nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał - nie podkreślają Ci PMC głosek syczących? 

Kupiłem ze sklepu ale myślę że polatały trochę po ludziach zanim trafiły do mnie. Kurczę nie zapytałem nawet w sklepie.

Początek miałem trudny bo Dynki F160 to była jednak "ciemność" była a PMC Twenty5 23 dużo jaśniejsze ale słuchałem i zacząłem łapać o co w nich chodzi. Grają tak jak płyta została zrealizowana. Większość mojej kolekcji to jednak albumy dobrze zrobione ( żadnych absolutnie polskich ) tak mam po prostu, nie lubię. 

Jak jest jasne nagranie, szczególnie blaszki lubią błysnąć, czasem werbel jakiś wyjdzie brzydkawy, ale to momenty są w nagraniach. Ale szczegóły, scena, przestrzeń naprawdę piękna.  Miałem jeszcze Spendor A7, jeszcze jaśniejsze i pchnięta średnica. (wokale) Bas mi się jednak "gotował". Długo nie słuchałem na nich. Nie wciągnęły mnie i wróciłem do PMC. Wcześniej jak zmieniłem z F160 na PMC to niechętnie wracałem do Focusów.

Dynki to może Trigon by fajnie uzupełnił, jest bardziej techniczny z mniejszą średnicą, no ale zostałem z Cyrusem i PMC.

2 minuty temu, Sławoj napisał:

Kupiłem ze sklepu ale myślę że polatały trochę po ludziach zanim trafiły do mnie. Kurczę nie zapytałem nawet w sklepie.

Początek miałem trudny bo Dynki F160 to była jednak "ciemność" była a PMC Twenty5 23 dużo jaśniejsze ale słuchałem i zacząłem łapać o co w nich chodzi. Grają tak jak płyta została zrealizowana. Większość mojej kolekcji to jednak albumy dobrze zrobione ( żadnych absolutnie polskich ) tak mam po prostu, nie lubię. 

Jak jest jasne nagranie, szczególnie blaszki lubią błysnąć, czasem werbel jakiś wyjdzie brzydkawy, ale to momenty są w nagraniach. Ale szczegóły, scena, przestrzeń naprawdę piękna.  Miałem jeszcze Spendor A7, jeszcze jaśniejsze i pchnięta średnica. (wokale) Bas mi się jednak "gotował". Długo nie słuchałem na nich. Nie wciągnęły mnie i wróciłem do PMC. Wcześniej jak zmieniłem z F160 na PMC to niechętnie wracałem do Focusów.

Dynki to może Trigon by fajnie uzupełnił, jest bardziej techniczny z mniejszą średnicą, no ale zostałem z Cyrusem i PMC.

Ale kiedyś do Cyrusa 6 kupiłem chyba PMC DB1, jakieś malutkie. Znienawidziłem je z całego serca i obiecywałem że do tego brandu nie wrócę...😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam38 opisał swoje wrażenia z odsłuchu monitorów to i ja coś skrobnę. 9 miesięcy temu zakupiłem Fyne 1.8 i jeszcze grają z Lyriciem. Zacznę od tego, że głośnik współosiowy daje niesamowite zszycie wszystkich pasm. Dół spodziewałem się, że będzie mocniej przysłaniał pozostałe pasma (to przyzwyczajenie z CG Premium+ gdzie wyższy dół jest podbity). W Fyne jest teoretycznie mniej dołu, w rzeczywistości jest bardziej rozciągnięty i zróżnicowany. Wyraźnie można rozróżnić poszczególne instrumenty. Nie ciągnie się i nie leje, schodzi bardzo nisko. Wszystko oczywiście zależy od muzyki. W tej, której słucham trudno zauważyć ten zakres (jest piękny kontrabas, poszczególne struny - jest, słuchać gitarę basową - słychać, itd.), Jest spokojnie.. Dół zauważyłem jak potrafi zagrać gdy córka puściła swoją muzę. Myślałem, że ściany rozwali. Bałem się, że sąsiad wpadnie z miotaczem ognia. Był punktowy, szybki, nic się nie wzbudzało - oczywiście informacji było mniej, to była jakaś rąbana córki. Średnica jest niesamowita. Wokale damskie brzmią pięknie, intymnie. Najciekawsza moim zdaniem jest góra ze względu na możliwość regulacji. Mam te regulatory ustawione na "+" o jedną pozycję. Nie wiem ile to dB dodaje. Od pozycji neutralnej są kropki. Góra nie kłuje, a jest dużo informacji. Wszelkie blachy, trójkąty, przeszkadzajki słuchać dokładnie. Trąbka brzmi spektakularnie. Najbardziej podoba mi się w tych monitorach sposób przekazywania muzyki - nie wiem jak to napisać prosto a zrozumiale, ale spróbuję - te wszystkie dźwięki jakby pływały w innych ale są od siebie oddzielone. Przekaz idzie w głąb, plany wyraźnie zaznaczone. Niestety średnica jest zbyt wycofana w głąb. Scena na boki dość szeroka, moim zdaniem jednak trochę za niska. Niestety Lyric je zbyt mocno ociepla i chyba będę musiał szukać czegoś chłodniejszego. Co mi się nie podoba w F 1.8-  zbyt niska scena, brak maskownic (!), niestety wymagają znacznie lepszej elektroniki niż Lyric, chora cena za oryginalne podstawy (5 tysi) - postawiłem na swoich Rogozach choć oryginalne ładniejsze.  Myślę, że to docelowe monitory. Tym razem nie zrobię błędu i dobiorę, mam nadzieję, odpowiednią elektronikę do możliwości F1.8. 

PW1.thumb.jpg.456e5d532c7178bfeb696c8c6faf3093.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... W życiu audiofila są i takie chwile, chwile kiedy trzeba się pokajać.

Nie przedłużając wkleję mój dzisiejszy opis Audio Physic Classic 3, który przesłałem znajomym podzielającym  audio hobby. 

Cyt.:

Aj, tak dzisiaj na pożegnanie od rana podłączyłem AP C3 bo o 13.00 odjadą na zawsze, gdzieś w okolice Koszalina i nawet głoski syczące mi nie przeszkadzają... Są fajnie otwarte, przyjemnie się słucha już cicho! grających. Muzyka jak : Afternoons in Stereo (którą uwielbiam) chociażby kawałek King Of The Iron Coast czy Gianni Brezzo np. utwór Moof! czy St Germain brzmi ładnie  Wokal Niia kawałek Cup of Trouble, ma ładną barwę, jest zniuansowany. Trochę coś mi nie pasuje w niskich tonach, nie wiem czy to praca BR czy akustyka mojego pokoju ale tam mi coś nie pasuje do końca. Kuna, chyba będę musiał lekko zmodyfikować mój opis AP C3  Dla mnie ich barwa kojarzy się z letnim, pięknym porankiem na plaży z szumem morza w tle  . Takie radosne, świeże, młodzieńcze granie i w sumie we wszystkim sobie radzą. I tyle warte są te testy... No ale będę miał jeszcze raz dzisiaj na godzinkę Menuety więc się posłucha.

Myślę, że w połączeniu z Cyrusem 8 miejsce nr 2 w moim rankingu AP C3 się należy. Młodszy Kolega  @Ipomis ma jednak lepsze ucho, po prostu młodość 

Pozdrawiam. 

Adam 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Eee tam.

Panie, dzisiaj AP rozwaliły odsłuch i wygrały...

Starczy na dzisiaj tych testów, nie przy takich upałach. 

Prawdziwy tester upałów się nie lęka. 😊

Ja próbuje coś posłuchać i nie da rady. Są tzw „kanapowe przyklejanki” 

Miałem chęć posłuchać AP bo mają Panowie z Na tema audio ale jakoś mnie nie zachęcali to i nie wziąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Starczy na dzisiaj tych testów, nie przy takich upałach. 

Ja mam 8.2 😉 na razie na starcie słychać że inne charakterystyka grania od One, ale czy lepsza? 😁

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adam 38 napisał:

Jakby co, pisz ile byś chciał dać za 8.2

Ja go już kupiłem 😁 teraz testuję. Na razie wpięty do Toppinga. Później się pobawię z wbudowanym Dac. Co muszę przyznać, oba świetnie się zgrywają z Quadralami.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Adam 38 napisał:

A to gratki. Niech się sprawdzi i służy. 

Fajnie to gra całkiem 👍 ale dac wbudowany jest zbyt ciepły i kluskowaty. Do wokali i plumków jeszcze się nada ale np już taki Perturbator brzmi anemicznie i zbyt miękko. Jak na mój gust i moje kolumny Topping E30 dużo bardziej różnicuje. Jak trzeba przywalić, przywali. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.2 jest bardzo przyzwoitym wzmacniaczem. Może stosunek ceny do jakości nie jest tak dobry jak w One, ale nic mu nie brakuje.

Z minusów - wbudowany dac to poziom chińczyków za 100zl, no i słaba dziurka na słuchawki, na dodatek od dupy strony 😂

Co do Daca z 8.2 to Chromecast Audio na wyjściu analogowym brzmi lepiej niż na optycznym... 

Usb jest ograniczone do 16/48 i trudno i tak słucham 16/44,1, ale czemu gra to tak strasznie mdło i słodko. 

Wzmacniacz z tanim Toppingiem E30 pokazuje pazur i wykop, na wbudowanym DACu nadaje się tylko do plumków (całkiem ładne wokale).

Z Toppingiem bas dostaje kontroli, zapuszcza się nizutko, ladnie punktuje. Talerze i przeszkadzajki na wysokich pojawiają się znikąd, może nawet aż za bardzo. Przestrzeń której nie bylo, nagle dźwięki się rozłażą po pokoju, a kolumny znikają. Ciekawe czy QXR za 3k zagralby lepiej od Toppinga 😉

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wbudowany DAC jest naprawdę słaby. Nie sądzę, że coś usprawnili od czasów 8XPd - ja przynajmniej miałem wrażenie, że każdy inny klocek z DACiem grał lepiej w prawie każdym aspekcie niż to co dawał Cyrus. A gdy podłączyłem Topping D90 to już była prawdziwa przepaść. 
 

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Z Toppingiem bas dostaje kontroli, zapuszcza się nizutko, ladnie punktuje. Talerze i przeszkadzajki na wysokich pojawiają się znikąd, może nawet aż za bardzo. Przestrzeń której nie bylo, nagle dźwięki się rozłażą po pokoju, a kolumny znikają. Ciekawe czy QXR za 3k zagralby lepiej od Toppinga 😉

Też byłbym ciekawy ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.