Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

całkiem ładne wokale).

Właśnie wokale, tu jak porównywałem z Chordem Qutest to raz jeden mi się bardziej podobał a raz drugi. Za to jak podłączyłem do niego (Cyrusa 😎) Cambridge Azur 851 N w roli przetwornika to pierwszy raz cmokałem z zadowolenia jak to ładnie gra i to zarówno z PMC 20. 21 i Dynaudio x14. No ale Cambridge buczał trafem jak Atolle i nie mogłem ogarnąć tematu z Tidal więc klamot wrócił do salonu. Jednak sporo można zyskać dobrym źródłem, wiadomka. Ale też nie przesadzałbym w drugą stronę, że ten wbudowany jest lipny, jak się trafi synergia (paczki AP) to jest bardzo fajnie. Także każdy kij ma dwa końce czy jak to szło 😉 synergia i takie tam... 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adam 38 napisał:

synergia i takie tam... 

👍 ja na razie jestem zadowolony, pytanie jak długo... W każdym razie decyzja podjęta. Zostaje 8.2, One idzie na sell. Przepaści nie ma, ale jednak 8.2 to oczko wyżej 🤗 

A żeby nie było za słodko i audiofilsko z mojej strony, to gra z prolinkiem za 20zl, głośnikowymi za 4zl/metr i sieciowka z pralki 😂

Tu miało być to DSP, ale się Adam pospieszył 😉

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sławoj napisał:

wszelkiej maści eq - zło. 

Nie wyobrażam sobie słuchania muzyki bez przycięcia moich upierdliwych 50Hz 😉 więcej to daje niż zmiana wzmacniacza 👍 utraty jakości nie ma... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Nie wyobrażam sobie słuchania muzyki bez przycięcia moich upierdliwych 50Hz 😉 więcej to daje niż zmiana wzmacniacza 👍 utraty jakości nie ma... 

Rozumiem. Natomiast lepiej nie ingerować w gotowe nagranie często robione przez wykonawców (nie licząc polskich nagrań robionych na pluginach) i masterowanych przez zawodowców. 
np. Dziś. Passenger płyta Runaway. Nagranie Abbey Road. Master Bob Ludwig.  Lepiej się nie da. A u mnie dźwięki A Gis z oktawy razkreślnej i subkontra czyli bas buczą. Tak gra moje pomieszczenie. Nie płyta. I takich produkcji mam sporo ale nie wyobrażam sobie cięcia ich eq bo znam te urządzenia i nigdy nie działają tylko na to co mi się nie podoba. Jeśli masz problem z A lub As czyli ok. 50hz z dolnych oktaw to poszukaj w pomieszczeniu. U mnie na bank to pasmo gra ściana karton-gips. Ale nie będę burzył chałupy😊

Na razie😊 choć dla muzyki zrobię dużo. 
Znam i rozumiem moc eq, sam często mam dość modów i przestaje słuchać płyt, które buczą a je lubię ale to nie „dokładna” droga. 

A i dodam że interesowałem się sprzętem takim jak Accuphase i Luxman ze względu na wbudowane eq. Żaden sprzedawca nie tych drogich gratów nie powiedział że wbudowany eq rozwiąże problem. 

A raczej mówili że lepiej tego nie używać. Czyli flat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sławoj napisał:

A raczej mówili że lepiej tego nie używać. Czyli flat. 

Analogowe DSP to faktycznie porażka. Zawsze słyszałem zmulenie dźwięku od wpiecia w tor kilkunastu potencjometrów 👍

Ale ze słucham muzyki przez PC, tam włączenia DSP w postaci Apo Equalizer nie słychać. Mało tego z pomiarów na ASR wychodzi ze Apo poprawia sterowniki Windows pod kątem THD. 

Dodania EQ do toru nie słychać (bez korekcji - testowo na 0) czyli nie mam żadnego kompromisu jak chodzi o jakość. 

Po korekcie (wcześniej zmierzone REW) dźwięk poprawia się tak bardzo, że nie ma opcji powrotu do stanu sprzed korekt. 

Nie ma płyty z której bym musiał rezygnować... Bas po zdjęciu moda jest sprężysty jak nigdy 😉

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów.

Pragnę dołączyć ze swoim nowym transportem Cyrus CD t.

Gra z DAC wykonanym przez zaprzyjaźnionego elektronika ( Kustagon, Amparo Audio ) oraz z Unison Research UNICO 90 i głośnikami Vandersteen 2Ce Sign ll.

W tej chwili testuje różne kable analogowe RCA oraz cyfrowe RCA i optyczne.

Kombinacji jest wiele i za każdym razem inne brzmienie.

Pozdrawiam wszystkich 

Tomasz

tomekkk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tomekkk napisał:

Witam klubowiczów.

Pragnę dołączyć ze swoim nowym transportem Cyrus CD t.

Gra z DAC wykonanym przez zaprzyjaźnionego elektronika ( Kustagon, Amparo Audio ) oraz z Unison Research UNICO 90 i głośnikami Vandersteen 2Ce Sign ll.

 

Gratuluję zakupu. Napisz proszę jak się sprawuje w systemie. Co do głośników to mialem bardzo pozytywne wrażenia z modelem 1Ci. Rewelacyjna przestrzeń i gdyby nie to, że jest u mnie kilka futrzanych predatorów, które tylko czekały aby potraktować obudowę tych Vandesteenów jako drapak to na pewno zostałyby u mnie na dłużej. Wzmacniacz Unico tez miałem testować ale nie mogłem się doczekać na dostawę i poddałem się ale jestem ciekaw jak gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, tomekkk napisał:

Witam klubowiczów.

Pragnę dołączyć ze swoim nowym transportem Cyrus CD t

Witamy w naszym klubiku. Gratulacje, to fajny transport - mam taki sam 👊

Pozdrowienia i przyjemnego słuchania! 

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziękuję za miłe przyjęcie !!

Odpowiadając na pytanie Lesheck'a - też czekałem na dostawę UNICO 90 (ok. miesiąc)  jednak nie było z tym problemu gdyż miałem/mam jeszcze, inny wzmacniacz Unison Research PRELUDIO, w pełni lampowy w klasie A i SE.

Miałem też Vandersteen 1Ci i z nimi PRELUDIO " robił co chciał ". Dopiero zmiana 1Ci na 2Ce skłoniła mnie do kupienia UNICO 90. Niższa skuteczność    2Ce Sign ll ( o 4 db  a to sporo ) w dużym pomieszczeniu sprawiła, że potrzebowałem mocniejszej hybrydy.

PRELUDIO jest na sprzedaż w ogłoszeniach na audiostereo.

UNICO 90 gra inaczej lecz mam porównanie tylko z moimi lampami.

Ma oczywiście więcej mocy lecz nie w postaci głośności a silniejszego basu, wykopu i dynamiki. Niestety nie ma tej różnorodności barw dobywającej się z PRELUDIO.  Ogólnie jest bardzo przyjemnym wzmacniaczem.

Pozdrawiam Tomasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomekkk napisał:

UNICO 90 gra inaczej lecz mam porównanie tylko z moimi lampami.

Ma oczywiście więcej mocy lecz nie w postaci głośności a silniejszego basu, wykopu i dynamiki. Niestety nie ma tej różnorodności barw dobywającej się z PRELUDIO.  Ogólnie jest bardzo przyjemnym wzmacniaczem.

Ciekawe spostrzeżenia. Ja w poszukiwaniu lepszego dźwięku testowałem Cyrusa Stereo 200 i w końcu zdecydowałem się na lampę gdyż bas i dynamika była wystarczająca a barwa, scena i mikrodetale dawały efekt „wow”. Unico 90 / 150 miał być tym złotym środkiem ale za długo to trwało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Lesheck napisał:

 w końcu zdecydowałem się na lampę gdyż bas i dynamika była wystarczająca a barwa, scena i mikrodetale dawały efekt „wow”. Unico 90 / 150 miał być tym złotym środkiem ale za długo to trwało. 

Rozumiem i napisałem wcześniej, że lampa robiła co chciała z V. 1Ci i miałem na myśli dokładnie to co jest  powyżej w cytacie, mimo ponad 50 m2 powierzchni. Jednak drżenia podłogi było trochę mało.

Po zmianie głośników na 2Ce zmieniłem wzm. na Unico 90  jest lepiej poza barwą np wokali, brzmieniem np gitar itp. Tutaj pełna lampa w klasie A oraz topologii SE jest lepsza pod warunkiem skutecznych głośników ( pow. 90 dB ).

Kompromis - a Unico 90 w "ogólnym słuchaniu" w moich warunkach (w części pomieszczenia wysokość 4 do 5 m} jest sporo mocniejszy a dzięki 6 lampom jednak zachowuje to co lubię.

To tyle w temacie.

Pozdrawiem i gratuluję wzm. lampowego. Z ciekawości - co to za wzm. ??

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomekkk napisał:

Pozdrawiem i gratuluję wzm. lampowego. Z ciekawości - co to za wzm. ??

Mastersound Dueventi

W dniu 5.07.2021 o 21:15, tomekkk napisał:

Pragnę dołączyć ze swoim nowym transportem Cyrus CD t.

A czy rozważałeś wersję signature? Pierwotnie nie miało być już CD w moim systemie ale zacząłem ostatnio słuchać całych albumów i doszedłem do wniosku że może jednak dołożyć transport CD i odkurzyć kolekcję płyt. 
 

W dniu 5.07.2021 o 21:15, tomekkk napisał:

W tej chwili testuje różne kable analogowe RCA oraz cyfrowe RCA i optyczne.

Kombinacji jest wiele i za każdym razem inne brzmienie.

Masz jakiś faworytów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeżeli ktoś jest zainteresowany moim wzmacniaczem Cyrus 8.2 DAC oraz zasilaczem PSXr2 to zapraszam na priv. Sprzęt 3 letni, wszystko co daje producent, dokumenty potwierdzające datę zakupu (wiek sprzętu). Nigdy nie naprawiane, nie przenoszone, przewożone itp. Bardzo zadbane. Powód sprzedaży - gonię za chyba lepszym brzmieniem a z pewnością dużo droższym. Zapraszam. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lesheck przepraszam że siedziałem cicho lecz miałem remont dachu i wystarczająco nerwów.

Jeśli chodzi o kable to nic narazie nie powiem. Dopiero jak przesłucham inne.

Na ten moment i po 2 tygodniach słuchania cdt mam już wstępną diagnozę.

Od kilku lat słuchałem plików i byłem w miarę zadowolony. Pewnego dnia zauważyłem że mój stary Arcam ma wyjścia cyfrowe. Po podłączeniu stwierdziłem że jest wyraźnie lepiej niż z plików. Zacząłem poszukiwania transportu i nabyłem cdt.  Przykro mi to pisać lecz brzmienie na cdt wróciło do poziomu plików. Jest zbyt techniczne itd. Arkam niestety już umiera i nie czyta większości płyt. Pozostało mi szukanie transportu na poziomie reszty toru co jednak wiąże się z kosztami. Oczekuje od Państwa propozycji.

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomekkk napisał:

Lesheck przepraszam że siedziałem cicho lecz miałem remont dachu i wystarczająco nerwów.

Jeśli chodzi o kable to nic narazie nie powiem. Dopiero jak przesłucham inne.

No problem. Jestem na wakacjach więc i tak mam przymusową przerwę od sprzętu audio. A forum czytam sobie wieczorkami gdyż gdy wrócę to zamierzam kontynuować dopieszczanie systemu. Kabelkami interesowałem się przed wyjazdem - przetestowałem w sumie 8 modeli i nic mi się nie podoba. Chciałbym trochę utemperować górę ale bez poświęcania detaliczności. Widzę jednak, że nie będzie łatwo. W międzyczasie zainwestowałem w izolatory do kolumn Isoacoustics Gaia oraz przetestowałem kilka listw, a w końcu stanęło na kondycjonerze. Jeszcze RCA i temat okablowania i zasilania będzie zamknięty. 

2 godziny temu, tomekkk napisał:

 Przykro mi to pisać lecz brzmienie na cdt wróciło do poziomu plików. Jest zbyt techniczne itd. Arkam niestety już umiera i nie czyta większości płyt. Pozostało mi szukanie transportu na poziomie reszty toru co jednak wiąże się z kosztami. Oczekuje od Państwa propozycji.

Kiedyś przez krótki czas miałem Cyrusa CD 8 i brzmiał wybornie ale cały system był inny.. pomyślałem wiec ponownie o Cyrusie. Cóż, jestem ciekaw na co finalnie się zdecydujesz. 

Edytowane przez Lesheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się bawił integra Cyrusa z jakimkolwiek innym Pre? Ja ma początku porównałem wbudowany dac Cyrusa 8.2 do Toppinga E30 i Topping spodobał mi się bardziej pod każdym względem. Dynamika, mniej cukru. Po jakimś czasie wpadłem na pomysł żeby 8,2 zapiąć jako końcówkę mocy, a Toppinga jako pre. Pewnie mało kto uwierzy ale dynamika na Toppingu ponownie się poprawiła. Bas jest idealnie punktowy, dźwięk krystaliczny i bardzo neutralny. Ktoś może powie ze znikło ciepełko, ale też znikł ewidentny koc. Szkoda ze firmowe pre/dac trochę przymulone.... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już we wtorek zacznę dogłębne i wyczerpujące porównanie dwóch wzmacniaczy od brytyjskich legend audio, moje Cyrusy vs kultowy już Supernait (wersja 3). 

Supernait podobno stawia na jakość przedwzmacniacza. 

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Szkoda ze firmowe pre/dac trochę przymulone.... 

Będzie okazja porównać. 

Zwrócę też uwagę na nie/słynne przypadłości Naima jak nierówne granie kanałów, jakieś ewentualne zakłócenia w głośnikach czy brumy trafa. Takich bajerów 🙂 Cyrusy nie oferują. 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jaka dokładnie jest różnica w przypadku Cyrusa 8.2 z modułem QX, a Cyrusem 8.2 z QXR? Wiem, że moduł QX jest już nieprodukowany, ale jak wypada względem podstawowego modułu DAC i QXR? I nie chodzi mi tutaj o czysto techniczne dane. Czy w przypadku modułu QX ulepszeniu ulega też wyjście słuchawkowe?

Na zdjęciach te moduły znacznie się różnią. QX to po prostu podłużna płytka. QXR montuje się natomiast w zastępstwie do podstawowego modułu.

Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, simopl napisał:

Cześć. Jaka dokładnie jest różnica w przypadku Cyrusa 8.2 z modułem QX, a Cyrusem 8.2 z QXR?

A można w ogóle QX zamontować do 8.2?

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.cyrusaudio.com/wp-content/uploads/2021/01/Upgrade-pricelist-2021.pdf&ved=2ahUKEwiEkdaIqfzxAhVplYsKHW3VBDEQFjAAegQIBBAC&usg=AOvVaw3PXvJGga8f3SUezvRWaxN7

U mnie wrażenie po zapięciu Toppinga są podobne jak ludzie pisali o upgrade do QXr 🙄

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

A można w ogóle QX zamontować do 8.2?

Tak, w początkowej fazie produkcji były takie wersje.

Cytat: Wzmacniacz ten może być rozbudowany o moduł Qx, umożliwiający upsampling 24/192. Moduł Qx DAC jest płytką DAC zbudowaną z wysokiej klasy komponentów, Konwertuje źródła cyfrowe do sygnału analogowego w najwyższej możliwej rozdzielczości, jaka jest dostępna. Najlepsze pliki to pliki o 24-bitowe o wysokiej rozdzielczości. Qx DAC sprawia, że takie są dostarczane z dowolnego wejścia.

Wygląda jakby ten moduł umożliwiał tylko obsługę plików 24/192 z każdego możliwego wejścia. Podstawowy DAC ma ograniczenia.

@marcinmarcin
przypomnij proszę z jakim dokładnie Toppingiem spinasz Cyrusa i jakie masz odczucia w porównaniu do wbudowanego przetwornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Od 2 dni jestem posiadaczem Cyrusa CD T. Zamienił on Yamahę CD-S700. Różnica zdecydowanie na korzyść Cyrusa. Zaraz po podłączeniu okazało się, że gra trochę ciszej, ale ... pełniej. Dżwięk pełniejszy, głębszy i szersza scena. Widać, że Yamaha grała mocniej skrajami. W sumie jestem zadowolony z "zamiany". A co najważniejsze ten Cyrus jest taki ... ładniutki, jakiś malutki, zgrabniejszy. Przy nim M-DAC+ wygląda na kolosa. Sygnał idzie z Cyrusa do M-DAC+, a potem do Pier Audio MS-680 Anniversary Edition. Na końcu łancucha są Tannoy-e Revolution XT 6F. W sumie gra to bardzo fajnie. Jest różnica na korzyść CD w stosunku  do Deezera HiFi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, simopl napisał:

@marcinmarcin
przypomnij proszę z jakim dokładnie Toppingiem spinasz Cyrusa i jakie masz odczucia w porównaniu do wbudowanego przetwornika?

E30, ale jeszcze na Akm (od któregoś numeru seryjnego jest Sabre) odczucia w poście 1253 😉

Generalnie bardziej przezroczyście, z większą dynamiką i punktowo. 

Największą różnice robi dac i tu gra to zupełnie inaczej, użycie pre z Toppinga zamiast pre Cyrusa to kolejne parę procent - barwa się już mało zmienia, najbardziej punktowoscia i uderzeniem

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hlary napisał:

Jest różnica na korzyść CD w stosunku  do Deezera HiFi. 

A z jakiego źródła Deezer? Niektóre dac zwłaszcza starsze słabo grają z USB. Ze słuchanych przeze mnie najgorzej po USB - w stosunku do innych wejść grał Teac 501. Plus jest dość nowy, ale ESS9018 ma swoje lata i nie widzę nigdzie co użyli do obsługi USB. Może to ten trop? 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.