Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo tego, będzie większe pole do wyboru optymalnie pod siebie. Napisz jak wrażenia, może i ja coś z tego sprawdzę jak zagra pięknie u Ciebie. Ja staram się połączyć wodę z ogniem, kontur, szybkość z wypełnieniem, nasyceniem a wszystko to przy jak najbardziej realistycznej (czasem surowej) barwie. Może kiedyś się uda a jak nie to przecież Dynie też dają dużo przyjemności :).

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym dobrze wydać pieniądze żeby móc później czerpać przyjemność ze słuchania. Biorę też pod uwagę x14, miałem możliwość odsłuchu emit m20 i bardzo mi dźwięk pasował, ale że ładnie mówiąc nie mam u siebie akustyki to muszę we własnych warunkach odsłuchać. W załączeniu schemat...

pomeszczenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w d...e, wyjątkowo niefartowny do ustawienia kolumn pokoik. Chyba zdajesz sobie sprawę, że z tym  umeblowaniem itd. ciężko bedzie gdzieś sensownie je ustawic. Gdyby za każdym razem do odsłuchu wystawiał kolumny do przodu (w stosunku do miejsca, gdzie stoją na rysunku)  centrował je w pokoju, to siedząc na kanapie zaraz za stolikiem i tworząc wedle tego miejsca odsłuchowego trójkąt równoboczny powinno być najlepiej. A na dole rysunku po lewej stronie od kanapy masz jakieś drzwi czy pusta przestrzeń? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na w miarę  prawidłowo oddanej stereofonii zostaje jeżdżenie z monitorami przed każdym odsłuchem. Jak muszą stać cały czas tak jak na rysunku to osobiście kupiłbym kolumny typu Dali Zensor i nie szedł wyżej. X14 w takim ustawieniu nie pokażą nic ze swoich możliwości. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Zensor 3 bo te miałem swoje i lepiej je znam a Z5 tylko w salonie słuchałem. Więcej jakości wyciągniesz jednak z DM a które kolumny bardziej polubią się z twoim Cyrusem i oczekiwaniami to już Ci nie powiem. No i nie znam modelu One i nie wiem na ile różni się barwą, rozdzielczością, dynamiką itd. od mojego Cyrusa (a pewnie różnice jakieś są). Jak masz dobrą cenę na Dynie, nie są one po jakichś nieudanych przeróbkach i nie mają "naprawianych" suszarkami do włosów, taśmami i odkurzaczami wgniecionych wysokotonowych głośników to osobiście brałbym Dyniaczki. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Studiując ostatnio prasę natrafiłem na test Cyrus One i wersje HD, pytanie do posiadaczy w/w modeli czy jest rażąca różnica miedzy tymi modelami. Wiem,że jest dołożony DAC do wersji HD i czy to będzie duża różnica jeżeli chodzi o odsłuch z BT plus okazjonalnie gramofon?
Jeżeli mogę poprosić też o podpowiedź odnośnie głośników, może RLS Callisto III lub IV dodać można również Fyne Audio F500? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się jak W. Pacuła :), nawet masz  troszkę podobne do niego ustawienie kolumn hah. Ja bym się bał, że w tym rogu bas się potwornie wzbudzi i przykryje całą resztę, no i nie wiem jak Cyrus One ogarnie dm 3/7. Nie wiem co Ci powiedzieć, co zerknę na ten rysunek wyżej to widzę przed oczami to co mam właśnie na "uchach" - słuchawki. Przykro mi ale ja nie wiem co tu będzie lepszym wyborem. Ps. A może najbezpieczniej postawić tam maluszki dm 2/6? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Adam 38 napisał:

co zerknę na ten rysunek wyżej to widzę przed oczami to co mam właśnie na "uchach"

młodydg - Adam38 próbuje Ci delikatnie wytłumaczyć , że wstawianie tam jakichkolwiek głośników nie ma najmniejszego sensu. Szkoda Cyrusa i kolumn. To będzie niewiele lepiej grało od przysłowiowego bumboxa. Brak stereofonii , choć namiastki głębi. Przewidywane problemy z akustyką i wzbudzającym się basem. Twoje pieniądze i Twoja sprawa, ale forum ma też służyć pomocą i ustrzec przed popełnianiem błędów. Masz fajny wzmak i wykorzystaj jego możliwości choć w 70%. Jeśli to ma być tylko do plumkania przy przyrządzaniu posiłków , ewentualnej konsumpcji to są lepsze alternatywy.  Do odsłuchów to pomieszczenie się nie nadaje. Jeśli nam nie wierzysz spytaj jeszcze innych, np. w klubie Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2019 o 23:30, Adam 38 napisał:

Czuję się jak W. Pacuła :), nawet masz  troszkę podobne do niego ustawienie kolumn hah. Ja bym się bał, że w tym rogu bas się potwornie wzbudzi i przykryje całą resztę, no i nie wiem jak Cyrus One ogarnie dm 3/7. 

Pacuła wg mojej opinii wydaje wiele trafnych wskazówek  .  No ale nie o tym ...Cyrus One spokojnie ogarnie Dynki DM 3/7 a nawet będzie mu za mało.  Ze swojej strony proponowałbym spróbować "śmiesznie tanie" i dedykowane do niego podstawkowce "Cyrus ONE linear " . Mogą się okazać w tym secie lepsze niż inne b.drogie kolumny .Kwestia tylko czy basu wystarczy w kwestii kolumn co do pomieszczenia.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja się doczepię do sprzętu, a mianowicie jak posłucha się Cyruska 8-2 DAC z PSX - r2 to potem, po czasie.... jednak brakuje większego wypełnienia wokali i pełniejszych wybrzmień na wysokich  bez jednoczesnego spadku dynamiki jakie dawał mi z X14 ten zasilacz. Widzisz Luk77 coś jednak znalazłem :) Zawsze się coś znajdzie heh

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Po wielu latach z NADem ktorego cenie po dzis dzien postanowilem na zmiany w dazeniu do lepszego dzwieku.Mojego Nada C326bee wymienil z powodzeniem nowy Cyrus One.Jestem w trakcie pierwszych odsluchow ale juz po 2 godzinach sluchania stwierdzam is Nad w stosunku do Cyrusa gral mocno napompowanym dzwiekiem szczegolnie srednie i dolne rejestry dzwiek mial zdecydowanie mniej szczegolowy lecz odrobine cieplejszy.Cyrus ma fajna  scene piekna gore  jest przrzejrzysty w kazdym rejestrze gra pieknie nie wyolbrzymia dzwiekow jak NAD to robil.Jest to naprawde poziom wyzej grania wobec Nada. Cyrus ma ladna kontrole dolnych rejestrow nie rozmywa basow  jest naprawde super choc szczuplej od Nada Na pochowale zasluguje niezly pre amp gramofonowy :).Cyrus gra z kolumnami B&W 685 +Cd NAD 545BEE oraz Rega Rp3 z wkladka Elis2 kabelki to glosnikowe Chord Odyssey2 i Chord Cobra.

Oczywiscie mocy temu maluszkowi nie brakuje i jest potezny choc Nad ulomkiem tez nie byl.

Wzornictwo od zawsze mi sie Cyrusa podobalo zreszta jak Naim ,Nad,czy Quad ja lubilem zawsze brytyjski ascetyzm. Jestem mega zadowolony teraz musze dokupic dobre sluchawki i na jakis czas nic nie bede zmienial choc pewnie zaczne sie rozgladac za kolumnami chocby Proac ktore juz prawie kupowalem.

Pozdrawiam klubowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć w ten najpiękniejszy dzień tygodnia:)

Mam od wczoraj na testach nówkę sztukę Chorda Qutesta (ostatnia sztuka z chyba dobrej promocji). Niestety na tę chwilę tylko optyk mi w nim działa, najprawdopodobniej za bardzo (naprawdę bardzo:)) oszczędziłem na adapterku BNC   i tu mi coś "czkawkuje" więc zamówiony już droższy adapter. Powiem tak, nie wiem jak to ma się do wbudowanego DACa w Cyrusie 8-2 DAC ale mam nieodparte wrażenie, że ten Chord uzależnia bardziej a to chyba najważniejsze...

Gra to tak bez wysiłku, z bardzo, bardzo fajną górą, świetnie trzyma basik, no dobre "gówno" jak to mówimy żartobliwie z kolegami w robocie. Chociaż może to piątkowe popołudnie tak na mnie euforycznie działa. Cdn :))

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2019 o 17:03, Adam 38 napisał:

Cześć w ten najpiękniejszy dzień tygodnia:)

Mam od wczoraj na testach nówkę sztukę Chorda Qutesta (ostatnia sztuka z chyba dobrej promocji). Niestety na tę chwilę tylko optyk mi w nim działa, najprawdopodobniej za bardzo (naprawdę bardzo:)) oszczędziłem na adapterku BNC   i tu mi coś "czkawkuje" więc zamówiony już droższy adapter. Powiem tak, nie wiem jak to ma się do wbudowanego DACa w Cyrusie 8-2 DAC ale mam nieodparte wrażenie, że ten Chord uzależnia bardziej a to chyba najważniejsze...

Gra to tak bez wysiłku, z bardzo, bardzo fajną górą, świetnie trzyma basik, no dobre "gówno" jak to mówimy żartobliwie z kolegami w robocie. Chociaż może to piątkowe popołudnie tak na mnie euforycznie działa. Cdn :))

 

Adam , posłuchaj i ochłoń troszkę. Chord to zacna elektronika , no cóż też brytyjska (heh :) )

Jednak to co masz w Cyrusie jest dobrze spasowane i zestrojone . Cyrus tak jak Naim lubi swoje graty i połączenia .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.