Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najmniejszego problemu nie ma, napęd jest wysokiej jakości. Cichy i precyzyjny, płyty się nie rysują. Czasem tylko trochę trudno chwycić, gdy masz np. śliskie ręce, ale można się przyzwyczaić.

 

Możesz zdradzić, jaka cena za CD-t?

 

Szczerze to nie wiem dokładnie gdyż będę go kupował w zestawie z przetwornikiem, prawdopodobnie rega dac r, ale w Q21 zaproponowali mi bardzo dobrą cenę, tyle że za zestaw.

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Ja kupiłem z drugiej ręki, praktycznie nieużywany, za mniej niż 50% dzisiejszej ceny sklepowej - ale to był łut szczęścia.

Q21 ma ich teraz w dystrybucji, muszą się postarać. Moim zdaniem, to jest bardzo dobra marka i świetny mają sprzęt, ja osobiście wyżej go pozycjonuję niż Naim, choć ceny podobne.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Ja kupiłem z drugiej ręki, praktycznie nieużywany, za mniej niż 50% dzisiejszej ceny sklepowej - ale to był łut szczęścia.

Q21 ma ich teraz w dystrybucji, muszą się postarać. Moim zdaniem, to jest bardzo dobra marka i świetny mają sprzęt, ja osobiście wyżej go pozycjonuję niż Naim, choć ceny podobne.

 

Pozdrawiam!

Ja mam Cyrus 8 2 DAC + Cyrus CDt + PMC DB1 Gold, wszystko spięte Tellurium Q Black II / włącznie z jumperami w monitorach /. Dźwięk...bajka. Bardzo na plus...po Naim z serii 5si. Kupiłem komplet w rozsądnej cenie. Podziękowania dla Planety Dźwięku ! Edytowane przez arenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowni !

Potrzebuję pomocy w doborze pilota ,podejrzewam że zamiennika do wzmacniacza 8vs2 (kupiłem bez pilota) .Czy ktoś z posiadaczy Cyrusa mógł by doradzić jakiś model w sensownej cenie ?

Wzmacniacz kupiłem do drugiego zestawu i mam nadzieję,że zostanie na dłużej :) Czy jak bym kupił cd Cyrusa,to jego pilot obsłuży wzmacniacz ?

Z góry dziękuję,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cd 8x i muszę powiedzieć że po podłączeniu psx-ra dźwięk bardzo ładnie się poukładał i na razie źródła nie muszę szukać. Nie miałem okazji go porównywać z innymi cd-kami, grałem jeszcze na usher cd-7, którego cyrus bez trudu pokonał.

Zobaczę jeszcze jak zagra z zewnętrznym daciem - jako transport.

 

Jeszcze używam tuner FM 7.5 i tu mimo oczywiście słabszej dynamiki jest przyjemny analogowy nalot.

 

Jaki ten świat mały. Mam nadzieję, że się zgra.

Pilot obsłuży - ja używałem pilota od cd do wszystkich 3 elementów (wzmak, tuner, cd). To był ten srebrny, zaokrąglony.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Pocztę Polską, żeby nie nabroili przy dostawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Cyrus 8 2 DAC + Cyrus CDt + PMC DB1 Gold, wszystko spięte Tellurium Q Black II / włącznie z jumperami w monitorach /. Dźwięk...bajka. Bardzo na plus...po Naim z serii 5si. Kupiłem komplet w rozsądnej cenie. Podziękowania dla Planety Dźwięku !

W komplecie mam oczywiście jeszcze PSX-R2 Edytowane przez arenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to jest bardzo dobra marka i świetny mają sprzęt, ja osobiście wyżej go pozycjonuję niż Naim, choć ceny podobne.

 

Pozdrawiam!

 

Cyrus moim zdaniem jest atrakcyjniejszy cenowo i lepszy stosunek cena/jakość. Jest tez bardziej funkcjonalny ze względu na tryb standby A co za tym idzie nie trzeba trzymać włączonego 24h pod prądem jak NAIM aby zagrało.

 

Nie wszyscy jednak lubią niewielkie kompaktowe klocuszki i zapewne dlatego niektórzy audiofile omijają Cyrusa myśląc ze to "zabawka" ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowni !

Potrzebuję pomocy w doborze pilota ,podejrzewam że zamiennika do wzmacniacza 8vs2 (kupiłem bez pilota) .Czy ktoś z posiadaczy Cyrusa mógł by doradzić jakiś model w sensownej cenie ?

 

 

Kup sobie np. Logitech harmony 350 za ok. 100 zł. Świetny , ergonomiczny pilot z olbrzymią bazą urzadzeń nawet tych „ egzotycznych” Uzywam takiego osobiście a ori piloty do klocków sobie leżą w pudełku.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobrą muzę :)

 

Co do pilotów, to u mnie w komplecie był taki srebrny, plastikowy...i prawdę mówiąc, to pomimo bezbłędnego działania i całej masy różnych funkcji (raczej do całego systemu Cyrusa), to brzydal okrutny i trochę tandeta. Można dokupić piękny pilot z podświetlanymi klawiszami, reagujący na poruszenie, również z obsługą całego zestawu i możliwością pracy na innych markach. Cena ok. 60 GBP, kiedyś widziałem na eBay.

Więc ja tylko swoim remotem wyłączam podświetlenie wyświetlacza, i potem chowam go głęboko w szufladzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Lyric tego dużego grafitowego pilota z ogromem funkcji. Trzeba przyznać że jest ergonomiczny z jednym zastrzeżeniem a mianowicie to podświetlenie które się automatycznie włącza poruszając pilotem. Baterie do wymiany co ok. 2 tygodnie ;)

 

Używam Logitech Harmony 350 :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje szybki kurs obslugi tego zaawansowanego heh pilota do Cyrusa, wylacza mi on wzmacniacz standardowym guziczkiem ale wlacza sie chyba tym lustrzanym odbiciem guziczka - play, z wiersza opisanego na pilocie jako SOURCE. Tak ma byc? Czy piecyk nie powinien sie wlaczac i wylaczac tym samym guziczkiem na pilocie jak to jest zwyczajowo przyjete u innych producentow?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam38 , widzę że nawet pilot w cyrusie potrafił zaskoczyć :-) ja mam zdaje się inny jego model i inne urządzenie , bynajmniej włącza się i wyłącza tym samym przyciskiem.

 

Dźwiękowo musisz sobie sam odpowiedzieć , jak sam stwierdziles jest nad czym myśleć. Miałem niedawno u siebie najwyższy model hybrydy Docet Lector vfi 700. Po ponownym powrocie Cyrusa do systemu wszystko znów ożyło i odetchnąłem z ulgą :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham muzy i dalej Cyrus pozytywnie zaskakuje, na tyle, ze juz nie chce sluchac zadnego wyzszego modelu Atoll-a ani innych piecykow, jest dobrze, nawet bardzo, nie ma co dalej kombinowac jak kon pod gore i po malu zbierac z forum swoje manatki, bo tu za duzo pokus by szukac nowej, niekoniecznie lepszej drogi, czas odpoczac od tej podrozy...

Takie wnioski dla potomnosci, moim zdaniem: jak wzmaczek do 5kzl. za nowy to Dayens Menuetto, jak do 7kzl. koniecznie posluchaj poszukiwaczu Cyrus-a 8-2DAC oraz Haiku Audio SOL 2, dla reszty szkoda czasu i kasy (omijac szerokim lukiem najnizszy model Hegla, to urzadzenie zabija muzyke).

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham muzy i dalej Cyrus pozytywnie zaskakuje, na tyle, ze juz nie chce sluchac zadnego wyzszego modelu Atoll-a ani innych piecykow, jest dobrze, nawet bardzo, nie ma co dalej kombinowac jak kon pod gore i po malu zbierac z forum swoje manatki, bo tu za duzo pokus by szukac nowej, niekoniecznie lepszej drogi, czas odpoczac od tej podrozy...

Takie wnioski dla potomnosci, moim zdaniem: jak wzmaczek do 5kzl. za nowy to Dayens Menuetto, jak do 7kzl. koniecznie posluchaj poszukiwaczu Cyrus-a 8-2DAC oraz Haiku Audio SOL 2, dla reszty szkoda czasu i kasy (omijac szerokim lukiem najnizszy model Hegla, to urzadzenie zabija muzyke).

A sluchales moze z tego wbudowanego DACa?

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem i tak naprawdę to tylko! dzięki temu DAC-owi mi się spodobało bo jak słuchałem z moim cedekiem Atoll cd100 se mk2 to było to niesłuchalne, jednym słowem dramat ... Ten nierówny cedek - jak chyba wszystko co budżetowe od Atolla i niestety większości innych producentów - chyba tylko w miarę dobrze gra z piecami Atolla (niekoniecznie z in100 se, podobno ale nie sprawdzałem, troszeczkę lepiej z in200 se ale dalej dupowato).

Z wbudowanym w Cyrusie DAC wokale nie były nadmuchane i wszystko miało odpowiednie proporcje na scenie, całkiem dobrą chociaż bez szału separację, wokale się nie rozlewały na całą scenę jak to miało miejsce z moim cedekiem... a wysokich tonów praktycznie z cedekiem Atolla nie było, to samo tyczy się głębi sceny, jeden wielki bałagan i brak wyrazistości na scenie z cedekiem Atolla, chaos, zamazanie i dominujący nadmuchany i rozpuszczony we wszystkie strony wokal. Oczywiście dalej brakuje mi ilości (nie jakości) wysokich tonów z moich Dynek co zaczyna mnie już irytować... bo wychodzi na to, że trzeba szukać wzmacniacz z wyraźnie podbitymi wysokimi tonami, gdy piec będzie grał równo to raczej tylko osoby po sześćdziesiątce (nikomu nie ubliżając) będą zadowolone z wysokich w x14 (tak wyraźnie są wycofane w stosunku do średnicy). Barwowo ciężko mi rozgryźć tego Cyrusa bo egz. który miałem może maksymalnie tydzień pograł w salonie, moim zdaniem troszkę lubi dosłodzić wokale i górę, delikatnie ale jednak. Bas ani za miękki ani za twardy, taki optymalny jak dla mnie, ilościowo też było ok., gorzej z różnicowaniem barw instrumentów na basie, tu nic nie pokazał - ale może to wina niewygrzanego egz. Taki japoński Soul Note SA300 duuuużo lepiej oddawał barwy instrumentów na basie, ale znowu był trochę wolniejszy od Cyrusa.... Zawsze jakieś kompromisy.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Regi to jakoś nie wierzę w górkę na wysokich, no to chyba ostatnia firma jaką bym podejrzewał o podkręcenie góry heh ale mooooże zaszaleli, na pewno te wysokie modele Regi mają fajną separację, nic się nie zlewa, jest duża precyzja, dużo powietrza i to służy naszym Dyniom

 

A co do Cyrusa, to dobry DAC chyba raczej trzeba dodatkowo u Cyrusa dokupić, w poprzedniej serii dawali również do integry ten swój najlepszy DAC i ten "zwykły" co teraz w 8-2 DAC, obecnie w integrach już jest tylko ten "zwykły DAC", nie ma tego ich najlepszego przetwornika, trzeba go dokupić osobno i słusznie za to zapłacić. Ja byłem już bardzo zadowolony z tego co siedzi w 8-2 DAC bo jak już pisałem, grało to fajnie, podobało mi się w przeciwieństwie do przecież nie najtańszego cedeka od Atoll-a...

 

Żeby było ciekawiej - wbudowany w Cyrusie DAC grał po optyku ze Spotify Premium i grało to razem bezdyskusyjnie lepiej niż te same kawałki z płyt CD z cedeka Atolla, był porządek i precyzja na scenie, nic nie było nadmuchiwane i nic nie było wycofywane jak to czynił mój cedek. Niestety nie sprawdziłem cedeka Atolla w roli transportu ale tu też spodziewałbym się Atollowej kupy...

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten DAC w Cyrusie jest ponoc baardzo dobry, to chyba u kolegi Luk77 wykosil on DACa od Chorda a to mowi samo za siebie.

 

Pozbyłem się dac-a Chord-a gdyż kupiłem kompletne urządzenie all in one czyli Cyrus Lyric który oczywiście ma przetwornik w środku. Niezasadne jest i to szczególnie w tym przypadku użycie zewnętrznego bo jeszcze można coś schrzanić :)

 

Chord Hugo 2 sam w sobie jest świetnym dac-iem i raczej nie trudno go spasować ze wzmacniaczem ale ja poszedłem inną drogą i jestem zadowolony. Nigdzie nie pisałem o żadnym wykaszaniu :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.