Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja słucham zestawienia Cyrus 8-2 DAC + Cyrus CDt+PSX-R2 + PMC DB1 Gold i... stwierdzam, że lepszego dźwięku w domu nie miałem, a trochę audio-niedopasowań już mi się zdarzyło i sprzętu przez dom przeszło... To sprawia, że uważam cenę, jaką za zestaw zapłaciłem, za całkiem sensowną / lub, jak kto woli, usprawedliwioną /.

 

Każdy ma takie niebo, jakiego pragnie... piekło, jakie sam sobie lub innym stworzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze za kilka dni do Was dolacze z moim Cyruskiem. A za kilka tygodni jak Cyrus troche pogra z Dyniami bede mial ogromna przyjemnosc posluchac jak Cyrus zagra z najwyzszym modelem monitorow Canto Grand. Beda emocje! Arenia, swietny system, troche rozmawialismy o naszych doswiadczeniach w audio i tez postawilem na 8-2DAC, chociaz bylo kilku swietnych konkurentow.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak Cyrus troche pogra z Dyniami bede mial ogromna przyjemnosc posluchac jak Cyrus zagra z najwyzszym modelem monitorow Canto Grand.

 

Z Canto może być bardzo fajnie. Grand-y grają potężnym dźwiękiem i nie jestem pewien czy "zmieszczą" się basem do małego pomieszczenia. Trzeba je też odsunąć sporo od tylnej ściany. Jak się "uduszą" to niższa średnica i bas przysłoni górę i ciężko będzie coś usłyszeć. Należy jednak spróbować choć może się okazać że w malutkim metrażu Canto One lepiej się sprawdzą.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem Luk77, tylko z drugiej strony miałem u siebie podstawową wersję CG w połączeniu z in 100 se, który podkręca dół a i nie ma takiej jego kontroli jak Cyrus 8-2 i nie było większych problemów z dołem. Fakt, że mam odstawione kolumny na ok. 80 cm od tylnej ściany i tylko z dużymi monitorami Elac-a bas wyraźnie (bardzo wyraźnie) mi się wzbudzał ale one też szły wyraźnie dużo niżej niż CG. Bardzo możliwe, że jednak zamiast najwyższego modelu CG posłucham właśnie Canto One - jak najbardziej wydaje się to bezpiecznym i dobrym kierunkiem, no ale to wszystko dopiero w przyszłości, teraz niech Cyrus pogra trochę z Dyniami. Canto też zdążę z Cyruskiem posłuchać.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też o tym myślałem Luk77, tylko z drugiej strony miałem u siebie podstawową wersję CG w połączeniu z in 100 se, który podkręca dół a i nie ma takiej jego kontroli jak Cyrus 8-2 i nie było większych problemów z dołem. Fakt, że mam odstawione kolumny na ok. 80 cm od tylnej ściany i tylko z dużymi monitorami Elac-a bas wyraźnie (bardzo wyraźnie) mi się wzbudzał ale one też szły wyraźnie dużo niżej niż CG. Bardzo możliwe, że jednak zamiast najwyższego modelu CG posłucham właśnie Canto One - jak najbardziej wydaje się to bezpiecznym i dobrym kierunkiem, no ale to wszystko dopiero w przyszłości, teraz niech Cyrus pogra trochę z Dyniami. Canto też zdążę z Cyruskiem posłuchać.

 

Luk teraz siedzi może gdzieś w Tokyo czy USA, zarządza swoją działającą globalnie firmą i zastanawia się z Tobą jak tu ustawić w małym pokoiku monitorki :) Jak widać jednak są w sytuacje w których pasja do audio nie tylko nas tutaj dzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Cyrus to bardzo nie doceniona firma w Polsce. zbiera się na to kilka przyczyn. Ale to tylko na plus bo ceny nie szaleją jak w przypadku Krell , Sansui i wiele innych . Dobrze zestawiony Cryus zostawia daleko w tyle sprzęt o wiel droższy w zakupie. Nie mówiąc że taki One z pierwszych lat produkcji jeżeli jest w dobrym stanie kasuje wiele tuzów audio jeżeli chodzi o separację czy barwę brzmienia, nie mówiąc o muzykalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam i ja swojego dziewiczego, swiezego Cytrusa, slucham muzyczki dopiero pierwsza godzinke a juz mi gra najladniej ze wszystkich klamotow jakie mialem, baa nawet ladniej gra jak egz. testowy Cytrusa, taaaki numer! Heh. Male to to ale kawal bardzo fajnego grania.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam i ja swojego dziewiczego, swiezego Cytrusa, slucham muzyczki dopiero pierwsza godzinke a juz mi gra najladniej ze wszystkich klamotow jakie mialem, baa nawet ladniej gra jak egz. testowy Cytrusa, taaaki numer! Heh. Male to to ale kawal bardzo fajnego grania.

 

A z czym gra ten Cytrus? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 10.04.2018 - 12:36

 

A ja słucham zestawienia Cyrus 8-2 DAC + Cyrus CDt+PSX-R2 + PMC DB1 Gold i... stwierdzam, że lepszego dźwięku w domu nie miałem, a trochę audio-niedopasowań już mi się zdarzyło i sprzętu przez dom przeszło... To sprawia, że uważam cenę, jaką za zestaw zapłaciłem, za całkiem sensowną / lub, jak kto woli, usprawedliwioną /.

 

Każdy ma takie niebo, jakiego pragnie... piekło, jakie sam sobie lub innym stworzy...

 

podłączyłeś PMC przez biwiring czy na pojedyńczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No angielskiego mam heh, wrzuce fotke w poniedzialek w robocie, w domu unicestwilem kompa, 8 godzin klepania w klawiature w pracy i to ciagle tych samych gluposci wystarczy, Z forum tez czas sie zwijac bom goly i wesoly po zakupie 8-2 DAC. Pozna jesienia wroce, bedzie wiecej czasu. A teraz Duran Duran i jest pieknie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No angielskiego mam heh, wrzuce fotke w poniedzialek w robocie, w domu unicestwilem kompa, 8 godzin klepania w klawiature w pracy i to ciagle tych samych gluposci wystarczy, Z forum tez czas sie zwijac bom goly i wesoly po zakupie 8-2 DAC. Pozna jesienia wroce, bedzie wiecej czasu. A teraz Duran Duran i jest pieknie.

 

:) taki los Panie. Jak już się tak umęczyłeś, to cieszyć się, że dobrze wybrałeś, a nie jakąś ściemę, co to niby taka Boska, a krew z uszu leci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Heh. Male to to ale kawal bardzo fajnego grania.

 

Trzeba być otwartym w kwestii audio i fajnie że nie uległeś forumowej modzie a przede wszystkim nie przeliczyłeś dźwięku na gabaryty czy kilogramy.

 

Miłej zabawy.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mode na forum (teraz chyba DACi z im bardziej egzotyczna nazwa tym popularniejsze, chociaz pewnie daja rade) nie zwracam uwagi. Posluchalem u siebie Haiku SOL2, Hegla H90, Soul Note SA300, Dayensa Menuetto i Cyrusa 8-2 DAC. Z jednymi brzmienie mi sie bardzo podobalo, jeden (Hegel h90) odrzucil mnie swoim graniem. Cyrus pokazal najwiecej, wiec kasa poszla na niego.Chociaz wczoraj czekajac na kuriera, pierwszy raz mialem moralniaka, ze wydalem tyle siana na sprzet audio, powaznie! Az wzialem sie za sprzatanie calej, doslownie calej chaty, od okien po podlogi, zeby jakos odreagowac, 12h zapieprzalem jako Marysia domowa. Taki moralniak heh. Na szczescie teraz, gdy slucham muzy jest radosc, odprezenie! i swiadomosc, ze nie utopilem tej niemalej przeciez kasiorki. Bez rozkladania muzyki na slynne - gora, srodek, bas powiem tylko, ze gra to pieknie, swietny wybor pod Dynaudio Excite.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podłączyłeś PMC przez biwiring czy na pojedyńczym?

Pojedynczym Tellurium Q Black II i dałem z tego samego kabla oryginalne zwory na górne zaciski.

 

Na mode na forum (teraz chyba DACi z im bardziej egzotyczna nazwa tym popularniejsze, chociaz pewnie daja rade) nie zwracam uwagi. Posluchalem u siebie Haiku SOL2, Hegla H90, Soul Note SA300, Dayensa Menuetto i Cyrusa 8-2 DAC. Z jednymi brzmienie mi sie bardzo podobalo, jeden (Hegel h90) odrzucil mnie swoim graniem. Cyrus pokazal najwiecej, wiec kasa poszla na niego.Chociaz wczoraj czekajac na kuriera, pierwszy raz mialem moralniaka, ze wydalem tyle siana na sprzet audio, powaznie! Az wzialem sie za sprzatanie calej, doslownie calej chaty, od okien po podlogi, zeby jakos odreagowac, 12h zapieprzalem jako Marysia domowa. Taki moralniak heh. Na szczescie teraz, gdy slucham muzy jest radosc, odprezenie! i swiadomosc, ze nie utopilem tej niemalej przeciez kasiorki. Bez rozkladania muzyki na slynne - gora, srodek, bas powiem tylko, ze gra to pieknie, swietny wybor pod Dynaudio Excite.

Gratuluję Koledze. Obaj wiemy, że było warto wydać pieniądze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.