Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.11.2019 o 23:52, Adam 38 napisał:

Czołem.

Gdyby ktoś z Klubu był na AVS to posłuchajcie jak tam wypadły nasze maleństwa i z czym je w tym roku łączył dystrybutor. 

Na gorąco, Cyrus daje radę. Trochę twardo, bo gra podłączony do jakichś niemieckich AP... lecz ogólnie bardzo spoko ?

 

IMG_20191109_154448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile uważam, że twardo na dole grająca kolumna jest wręcz obowiązkowa do piecyka Cyrusa a średnica Cyruskowa zawsze i ze wszystkim się obroni to jednak góra nie może być twarda, tu Cyrusowi trzeba "pomóc" w nasyceniu, pełnych wybrzmieniach. Posłuchałbym Cyrusa z AP, żeby utwierdzić się w mojej opinii. Ps. Tyle Cyrusów w jednym miejscu, piękny widok ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tam siedziałem ? wszystkie (prawie) klocuszki w wersji Signature, na jednej półce, robią cudowne wrażenie. Dynamika i stereofonia super, ale z tymi głośnikami (nie wiem, co to za model, teraz tych AP jest więcej niż gatunków jabłek) sucho i twardo, momentami nawet jazgotliwie. Na samym końcu mogliśmy posłuchać Joanny Bejm i w tego rodzaju muzyce już było lepiej, znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grali z CD czy odtwarzaczy strumieniowych ? Powiem Ci, że coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że  Cyrus pomyślany jest od A do Z jako system oparty o klamoty tego producenta. Pamiętam, że u mnie Cyrus CDt w porównaniu do transportu Atolla bardziej nasycał lekko ostrawą górę wzmaka i dawał większe źródła pozorne, do tego dochodziła lepsza barwa i plastyka. Możnaby spojrzeć na ten "najtańszy" ich plikograj ale on jakiś upośledzony funkcjonalnie na dzisiejsze czasy się wydaje i nie wiem czy w związku z tym zaraz nie wypuszczą jego następcy... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało z plików FLAC 16/44.1 i tutaj było chyba najgorzej, choć sprzęt był w specyfikacji Signature. Potem już było lepiej, bowiem włączyli transport CD, lecz to znów były płyty CD-R... więc sam już nie wiem, czy to nie była kwestia nie najlepszego sygnału wyjściowego? Byłem tam pół godziny, potem miała się zacząć jakaś prezentacja związana z nagraniem nowej płyty J. Bejm, lecz już nie miałem czasu i nie zostałem. Szkoda, z pewnością fajny wykład, no i troszkę ten system imho nie był idealnie dopasowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam chłopaki Wasze Cyrusiki się sprawują ?

Niestety jestem zmuszony zamianem pomieszcceń do życia ale narazie wyrokuje to nieźle tzn. Mój ulubiony Cyrus Lyric współpracuje dobrze z PMC 22 nawet w dużych nieprzygotowanych do końca akustycznie pomieszczeniach . Bas o dziwo jest , to sprawka chyba linii transmisyjnej ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Wy też  macie takie spostrzeżenia ale na różnych paczkach i klamotach różna muza gra nam wybornie lub nie gra kompletnie. Marvin Gaye na systemie Cyrus - PMC to jest to! Pysznie ? Jak słucham tej muzy to nawet lampowego DACa odechciewa mi się szukać hah.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, masz bardzo dobre i zdrowe podejście do tych poszukiwań. Nic na siłę, zobaczysz, któregoś dnia znajdziesz coś fajnego i odpowiadającego Twoim oczekiwaniom. Nie odpuszczaj jednak, naprawdę, dobry DAC na lampowym wyjściu potrafi cudnie zagrać - uwierz mi! Pozdrawiam i dobrej niedzieli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Po dwudziestu latach oglądania ,czytania postanowiłem zmienić mój system marantza na Cyrusa.Mam nadzieję ,że nie będę żałował tego wyboru.Melduje się w klubie z nowym Cyrusem Pre2DAC, X power i CD t.W późniejszym etapie ma dołączyć PSX-R2 i,Stream Xa i FM 7 (7,5  , 8 ).Czy wybór okablowania sygnałowego melodiki to dobry wybór?Głośnikowe Kimber Kable 4PR zostają w biwirningu.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęt jeszcze czekam,a kolumny od 20 lat te same Mission 703.Na razie muszą zostać i to dłuższy czas.Przyszłościowo myślę o PMC Twenty 23.Wszystko naraz to kupa kasy.Trzeba być cierpliwym.Na bank kupię jeszcze listwę Gigawatt PF-1e i zrobię sobie zasilające melodiki na porządnych wtykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 16:48, Nikonman napisał:

wybór okablowania sygnałowego

Jeżeli mogę zaproponować,to sygnałówkę zrób z Canare (tego 2 żyłowego) .Będziesz potrzebował do połączenia pre z końcówką.

Aaa,wtyki minimum Amphenol ,pewien model sprzedawany parami na znanym portalu.

Oczywiście nie zapomnij o cyfrówce solidnej (coaxial najlepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Przyniósł Wam coś Mikołaj pod poduszkę? Ja tam coś znalazłem, i to nawet coś dużego ?

Bardzo ładnie, bardzo ładnie ?  ale najważniejszy dzisiaj i tak jest boks, sercem za Meksykaninem! Tylko czy te smażone i zasypane sowicie żółtym serem żarcie to nie za dużo na współczesną medycynę...

IMG_20191207_093916.jpg

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i podłączyłem. Na gorąco i z całkiem nowego Azur-a  to różnice są ale bardzo niewielkie między Azurem dającym cyfrę na DAC Cyrusa a Azurem po analogu na Amp Cyrusa. Mocniej zaznaczony dół gdy korzystam z DACa Azura, bardziej "wycięty" z tła wokal z DACa Cyrusa, pierwszy plan bliższy w CA. No dobra, niech sprzęt gra i za kilka dni znów zrobię porównanie. Ps. Cyrusy ładne są ale ten "Kambodż" ? jednak bardziej cieszy oko. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie mam granie z Cyrus Soundkey ze słuchawkami ;). Różne perturbacje spowodowały iż na pewno poczekam na odsłuchowy troszkę jeszcze,  tyle ze będzie on musiał być bardziej uniwersalny aniżeli stricto odsłuchowy . Kolumny PMC przeniosę wraz z Cyrus Lyric oczywiście .

 

A tak w ogóle na dzisiejszy wieczór coś lekkiego .Uwielbiam tego gościa i po wykonie tego kawałka nie ma wątpliwości iż wyśpiewać może wszystko z jakże lekkością i gracją. Prawdziwa legenda TSA ! Ehh to były czasy .

 

Samo TSA nowożytne ale jakże dobre

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.