Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Robert 7800 napisał:

jak to cały czas? przecież przełączasz źródła, musisz poruszać tą gałką z lewej strony

Teoretycznie tak, ale możesz sterowac apka z komórki i BT jest cały czas aktywny, podobnie jak Ledy na potencjometrach. Na szczęście nie słyszę najmniejszych zakłóceń od wyżej wymienionych anty audiofilskich badziewiów 👍

Ja mam wybrane źródło dac po RCA 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dzarro napisał:

Czy wśród szanownych klubowiczów są posiadacze Cyrusa ON HD albo Cyrusa Cast? Czy rzeczywiście można się jakoś czepiać jakości wykonania (bo takie opinie się pojawiają)?

Mój kolega nieaudiofil jest zainteresowany zakupem. Myślał o PowerNode, ale ten ma kiepską obsługę dysków USB i brak zgodności z upnp, więc skoro i tak musi kombinować z konfiguracją to woli coś z lepszym brzmieniem. Kolega sprzętu już słuchał i brzmienie ocenia pozytywnie. Skłania się do wersji Cast ze względu na wygodę(będzie kupował w zestawie i różnica między Cast a HD będzie sporo niższa od katalogowej). 

Niby w cenie One HD są propozycje typu Audiolab albo Quad (oba z dopiskiem Play) ale platforma Play Fi ma kiepskie opinie - więc Chromecast do muzyki z sieci i USB Audio do własnych plików nie musi być złym rozwiązaniem, a na pewno prostszym i bardziej stabilnym.

 

hej, ja mam Cyrus, nie ma co się zastanawiać. Audiolab 6000a  to odwieczna konkurencja One HD. Lecz granie jest bardzo rozlazłe, jednolity nisko schodzacy bas. Jeszcze w tej cenie porównywałem przed zakupem NuPrime Ida-8, fajne maleństwo które gra bardziej ciepło. Wybrałem Cyrusa One HD, gra równo na każdym pasmie, nic nie dominuje, nie dudni basem, bas jest wielowarstwowy, nie jest jednolity. Czasem lubie posłuchać mocniejszej  muzyki i nic tu się nie zlewa. Używam Cyrusa z Bluesound NODE 2i, i Dual 491. Pozdrawiam.

a, jeszcze. brak pilota do wzmacniacza i streamer- w NOD masz świetną aplikację do sterowania, i możesz zaprogramować każdy dowolny pilot, np od telewizora

Edytowane przez Robert 7800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Robert 7800 napisał:

Czasem lubie posłuchać mocniejszej  muzyki i nic tu się nie zlewa.

Dokładnie takie same odczucia. Z jednej strony muzykalnie, ale wszystko odseparowane i na miejscu

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Dokładnie takie same odczucia. Z jednej strony muzykalnie, ale wszystko odseparowane i na miejscu

fajne jest to, że wiele wzmacniaczy ma określony charakter, gra skrajnymi, lub ciepło, lub dominuje któreś pasmo, a tu mozna posłuchać reggae, punka, funky, i wszystko jest na miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Robert 7800 napisał:

fajne jest to, że wiele wzmacniaczy ma określony charakter, gra skrajnymi, lub ciepło, lub dominuje któreś pasmo, a tu mozna posłuchać reggae, punka, funky, i wszystko jest na miejscu 

Ja koryguje trochę mody pokoju Equalizerem, ale fakt że słucham metalu, rocka, pop, jazzu, klasyki, elektroniki i wszystko brzmi dobrze

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Robert 7800 napisał:

gdzie po drodze masz equalizer?

Słucham muzyki z laptopa albo z Chromecast Audio. Przy CA po prostu zmniejszam bas o 2-3 kreski w aplikacji Google Home. Przy dedykowanym laptopie z windows 10 używam Apo Equalizer do korekty. Korekta to przede wszystkim jakieś - 8dB na 50Hz, plus różne drobne korekty powyżej. Deezer korzysta ze sterowników Windows, więc mam ustawione na sztywno 24bit/44,1kHz. (dodatkowe 8bit na EQ) 

Pomiary robię Umik1 i REW

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja mam Cyrus, nie ma co się zastanawiać. Audiolab 6000a  to odwieczna konkurencja One HD. Lecz granie jest bardzo rozlazłe, jednolity nisko schodzacy bas. Jeszcze w tej cenie porównywałem przed zakupem NuPrime Ida-8, fajne maleństwo które gra bardziej ciepło. Wybrałem Cyrusa One HD, gra równo na każdym pasmie, nic nie dominuje, nie dudni basem, bas jest wielowarstwowy, nie jest jednolity. Czasem lubie posłuchać mocniejszej  muzyki i nic tu się nie zlewa. Używam Cyrusa z Bluesound NODE 2i, i Dual 491. Pozdrawiam.
a, jeszcze. brak pilota do wzmacniacza i streamer- w NOD masz świetną aplikację do sterowania, i możesz zaprogramować każdy dowolny pilot, np od telewizora
Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przeszkadzają Wam wycofane wokale w piecach (nie mówię o odtwarzaczach CD i strumieniowych) Cyrusa? Nie brakuje tej namacalności średnicy, jakby był  za duży dystans, oddalenie? 

Tak z opisów to mi wygląda, że piece Cyrusa grają "odwrotnie" do pieców Naima, gdzie Naim gra bliskim, gęstym pierwszym planem, brzmienie środka jest pełne, wokale są namacalne a przez to angażujące, wysokie są dociążone ale najwyższa góra u Naima jest "ucięta" , a w Cyrusie góra i środek są jakby pomniejszane, odchudzane, "sfilcowane" ale "góra Cyrusa idzie w przeciwieństwie do Naima wysoko" . Miałem takie odczucia z paczkami Xavian Perla, ATC 7 i 11, Elac (modelu już nie pamiętam ale z tych wyższych już modeli) oraz JMR Lucia i PMC 20.21. Najmniej dokuczał mi ten charakter środka i góry Cyrusowych piecyków  z paczkami Dynaudio ale tu Cyrus nie dawał rady na niskich i wszystko było ujednolicone, aż do przesady zmiękczone, najbardziej z tych wszystkich ww paczek. Co ciekawe niskie tony Cyrus ładnie różnicuje z ATC 7 (chociaż też są trochę za bardzo zmiękczone) ale wokal jest "malutki" a już na starszych nagraniach to wokale są wielkości główki od szpilki i tak samo na starszych nagraniach było z paczkami  Xavian Perla i PMC. Uprzedzając stwierdzenia, że to przez DAC z Cyrusa 8.2 dodam, że z Chordem Qutest było jeszcze gorzej na średni i wysokich, jedynie niskie tony zyskiwały na sprężystości, dynamice. 

2 godziny temu, Robert 7800 napisał:

hej, ja mam Cyrus, nie ma co się zastanawiać. Audiolab 6000a  to odwieczna konkurencja One HD. Lecz granie jest bardzo rozlazłe, jednolity nisko schodzacy bas. 

A nie lepiej napisać, posłuchaj obu i sam dokonaj wyboru?.

Przecież Audiolaba na testy w dwa dni z ogromną przyjemnością wyśle dystrybutor - Q21 i tak samo Na Temat Audio wyśle swojego Cyrusa One HD.

Dwa różne pomysły na brzmienie, nie skreślałbym tak szybko i definitywnie Audiolaba....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam 38 napisał:

z opisów to mi wygląda, że piece Cyrusa grają "odwrotnie" do pieców Naima, gdzie Naim gra bliskim, gęstym pierwszym planem, brzmienie środka jest pełne, wokale są namacalne a przez to angażujące, wysokie są dociążone ale najwyższa góra u Naima jest "ucięta" , a w Cyrusie góra i środek są jakby pomniejszane, odchudzane, "sfilcowane" ale "góra Cyrusa idzie w przeciwieństwie do Naima wysoko" . Miałem takie odczucia z paczkami Xavian Perla, ATC 7 i 11, Elac (modelu już nie pamiętam ale z tych wyższych już modeli) oraz JMR Lucia i PMC 20.21. Najmniej dokuczał mi ten charakter środka i góry Cyrusowych piecyków  z paczkami Dynaudio ale tu Cyrus nie dawał rady na niskich i wszystko było ujednolicone, aż do przesady zmiękczone,

Z Cyrusa słuchałem starych 8 i vs2 no i mojego aktualnego One. Każdy miał super średnicę i piękne wokale. Tych dwóch wyżej nie kupiłem bo miałem wrażenie dziwne ze lekko szumią, ale całościowo i tak było super. One gra najostrzej ale to i tak dalej łagodne w miarę granie i dziwnie precyzyjne. Muszę Ci z kolei po czasie przyznać rację że Atoll miał bułe na basie i mimo dynamiki coś było z nim nie tak. Natomiast z Naima zapamiętałem wychwalanego pod niebiosa Atoma i tam w ogóle nie było średnicy. Była wysuszona chuda, jazgotliwa góra, wokale sztuczne i ogólna porażka. Żona zapytała dyskretnie czy na pewno chce to kupić, po czym jak wyszliśmy stwierdziła że nic tak źle nie brzmiało nigdy...

Ale każdy musi sobie posłuchać, najlepiej u siebie 👍

Ale fakt że wokal grany na środku gra jakby dość daleko, Atoll wypychał do przodu... 

Tylko czy to wada Cyrusa czy zaleta... Myślę że chodzi tu o poziom głośności jak grają 2 kanały ten sam sygnał.. 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym jeszcze sprawdzić w moim systemie jakieś źródło od Cyrusa np. takiego  CD-i czy jakiś odtwarzacz strumieniowy, żeby sprawdzić czy źródła Cyrusa nie przybliżają środka, który tak jak napisał Marcin (i ja się z tym zgadzam) Cyrus ma naprawdę ładny ale kurfa on tak baaardzo spindala do tyłu jakby się czegoś niepotrzebnie "wstydził".

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, japs napisał:

Ja zmądrzałem i w moim, powtarzam w moim przypadku pożegnam się z Cyrusem bez żalu.

A na co zmieniasz? Ja ostatnio słuchałem Teac'ow i fajne, szczegółowe, precyzyjne granie, ale chyba jednak wolę spokojniejsze klimaty

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, bo to takie normalne miejsce, gdzie nie piszą tylko zaślepieni fanatycy danej marki czy dystrybutor/producent. 

Zobacz, że tylko Ty piszesz -  kupuj Cyrusa One HD bez sprawdzenia Audiolaba.

Rozumiem, że znasz się na audio jak nikt inny i najlepiej wiesz co innym się spodoba a co nie, stąd (w ciemno) tylko i wyłącznie Cyrus One HD...

Ochłoń mistrzu i więcej luzu, przecież gadamy tu o zwykłym kawałku żelastwa i plastiku...  

I chyba porównanie Cyrusa do Naima nie przynosi ujmy dla tego pierwszego? 

Ps. Zobacz, sam mam wystawione Cyrusy na sprzedaż i logika podpowiada by pisać o nich w samych superlatywach a ja potrafię napisać, że tu Cyrus gra tak a tu tak i jeżeli szukasz bliskiego, intymnego wokalu to możesz go z piecykami Cyrusa nie znaleźć. Jednak ktoś inny może właśnie takie granie lubi i kupi Cyruska. 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adam 38 napisał:

Widzisz, bo to takie normalne miejsce, gdzie nie piszą tylko zaślepieni fanatycy danej marki czy dystrybutor/producent. 

Zobacz, że tylko Ty piszesz -  kupuj Cyrusa One HD bez sprawdzenia Audiolaba.

Rozumiem, że znasz się na audio jak nikt inny i najlepiej wiesz co innym się spodoba a co nie, stąd (w ciemno) tylko i wyłącznie Cyrus One HD...

Ochłoń mistrzu i więcej luzu, przecież gadamy tu o zwykłym kawałku żelastwa i plastiku...  

I chyba porównanie Cyrusa do Naima nie przynosi ujmy dla tego pierwszego? 

Ps. Zobacz, sam mam wystawione Cyrusy na sprzedaż i logika podpowiada by pisać o nich w samych superlatywach a ja potrafię napisać, że tu Cyrus gra tak a tu tak i jeżeli szukasz bliskiego, intymnego wokalu to możesz go z piecykami Cyrusa nie znaleźć. Jednak ktoś inny może właśnie takie granie lubi i kupi Cyruska. 

 

Oj Adam. Przejrzałem jeszcze raz moje wpisy, i nigdzie nie napisalem aby kupował Cyrus. 

Zobacz, że tylko Ty piszesz o wzmacniaczach ktorych nie słyszałeś. 

Opisalem to co słyszałem.

To fajna grupa- masz rację. Tylko irytuje mnie gdy ktoś zarzuca mi cos czego nie zrobiłem, a sam opisuje wzmacniacze na podstewie tego co mowia koledzy.

Szkoda energii na dalsza dyskusje. Cieszmy się piątkiem. Milego weekendu życzę..

Edytowane przez Robert 7800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One to piekielnie dobry piec, przekonałem się o tym osobiście będąc na osłuchu kilku kolumn. Pokonał dużo droższą konkurencję. Nie będę wymieniał jaką konkurencję, bo nie chce mi się potem tłumaczyć z czym, jak, dlaczego i czy przypadkiem nie jest mi potrzebny jakiś specjalista od uszu lub diagnozy w stylu, że jestem zwyczajnie głupi :) .  Cyrusowi wyszedł bardzo udany model i naprawdę trudno doszukać się jakiś konkretnych wad w brzmieniu. Problem może być po stronie wizualnej choć  ja uważam, że jest całkiem ok. Cyrus ewidentnie chce ugrać tym modelem trochę na rynku, bo jest dostępny w takich sieciówkach jak Media-Markt, Avans, Media-Expert... kto wie może z czasem i w Lidlu  będzie można go spotkać 😄 (np. Silvercerst ONE).

Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lowfi81 napisał:

Pokonał dużo droższą konkurencję. Nie będę wymieniał jaką konkurencję, bo nie chce mi się potem tłumaczyć z czym, jak, dlaczego i czy przypadkiem nie jest mi potrzebny jakiś specjalista od uszu

Napisz, jak już powiedziało się A to czas na B 😉

Ja tylko dodam że kupiłem One bo chciałem mieć drugi wzmacniacz do pomierzenia czy Atoll 100 faktycznie podbija bas. Pomiary się nie różniły prawie wcale, ale różnica w graniu była duża na korzyść One. Najlepsze że jak porównałem je razem to One gral ciepło i analogowo a Atoll jak przysłowiowy cyfrowy - sztucznie i ostro. Na dodatek przy One przestało dudnić na basie i przestało wysuwać wokale ze środka sceny do przodu. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. Aczkolwiek pytałem wyłącznie o kwestię jakości wykonania. Kolega sprzętu słuchał - ale pewnych nuiansów dotyczących wykonania można nie wyłapać. Ja osobiście zawsze kojarzyłem Cyrusa ze standardem w stylu Naim czy Quad i trochę mnie zasoczyły informacje o słabej jakości tej serii. Jak rozumiem wielkiej tragedii nie ma.

A tak na marginesie to rola sprzętu w "powiększaniu" albo "pomniejszaniu" wokali jest raczej marginalna. W nagraniach Jopek czy Krall wokal zawsze będzie na 3/4 sceny. Za to w najbardziej manierycznych nagraniach operowych Karajana nawet najpotężniejszy sopran na tle orkiestry będzie wypadał jak "łepek od szpilki". Jakiejś szczególnej metafizyki w tym nie ma.
Nie przeszkadzam w dysputach i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokal zazwyczaj nagrany jest symetrycznie czyli grają Lewy i Prawy. Jak jest rownyy przebieg amplitudy to wokal jest idealnie na środku. U mnie jest bo mam symetryczne pomieszczenie, symetrycznie grający sprzęt, do tego maniakalnie wyrównuje jakiekolwiek  nierówności poszczególnych częstotliwości oddzielnym equalizerem dla lewego i prawego kanału. Jak mamy równo to wokal jest idealnie na środku. Czym innym jest precyzyjna lokalizacja - przy warunkach które mam teraz źródła wydają się znacznie mniejsze niż kiedyś i siedza precyzyjnie w swoich miejscach - to wynika z wyrównania głośności kolumn w całym paśmie. Druga sprawa to odbiór tego środka. Atoll dawał wrażenie grania środka dużo bliżej niż Cyrus. Przy Cyrusie wokal na środku brzmi jakby był grany na lini kolumn. Przy Atollu wokal był metr ode mnie... Źródła głośniejsze wydają się bliższe. Stąd moja teoria że przy sumie dwóch sygnałów L i R (wokal na środku) Atoll był głośniejszy niż Cyrus. Co lepsze? Chyba jednak scena na lini kolumn, ale to już zależy od gustu. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, japs napisał:

U mnie (choć to inny sprzęt ale szkoła grania Cyrusa) wokal jest daleko za linią kolumn -wgłąb.

I u mnie jest to samo. Jak dla mnie  ma to swoje plusy i minusy, jednak w mojej ulubionej  muzyce częściej są to minusy. Brakuje tego kontaktu z wokalistą/wokalistką. No i starsze nagrania... ale to już pisałem. Nic to, trzeba zaakceptować, że nie wszystko zagra nam idealnie pod nasz gust. Ale tego Cyrusa CDi to bym u siebie sprawdził i tu delikatnie puszczam oko w stronę Na Temat Audio 😉

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2021 o 20:58, Robert 7800 napisał:

a, jeszcze. brak pilota do wzmacniacza i streamer

Pilota mozna dobrać. Odbiornik podczerwieni w One HD jest. Ja używam pilota od cd Cyrusa, który to pilot ma regulację głośności wzmacniacza.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 22:57, Adam 38 napisał:

Ale tego Cyrusa CDi to bym u siebie sprawdził i tu delikatnie puszczam oko w stronę Na Temat Audio 😉

Proszę uprzejmie, jest dostępna demo sztuka.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 18:05, marcinmarcin napisał:

Napisz, jak już powiedziało się A to czas na B 😉

Dobrze, uchylę rąbka tajemnicy, bo wspomniałeś o Atoll-u in100 dlatego chyba nie będzie dla Ciebie dużym zaskoczeniem jak od siebie dorzucę wygraną Cyrusa z Atoll in200 ;-). Dodatkowo ONE dokopał Rotelowi A-14 i na tym może lepiej poprzestanę :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.