Skocz do zawartości
IGNORED

maly gabarytowo subwoofer z POTEZNYM basem


T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako ze zmienilem pokoj przeznaczony na kino domowe na sporo mniejszy i niestety nie mam fizycznie miejsca na obecne subwoofery ktore uzywam, ale bedac przez nie rozpieszczony wspanialym uderzeniem w filmach szukam suba z naprawde poteznym i nisko schodzacym basemi ale i w miare niewielkimi gabarytami. Bylem u dealera firmy Paradigm i umowilem sie na wypozyczenie Paradigm Seismic 110 ale chetnie uslyszal bym jakies porady i opinie o innych podobnych konstrukcjach aby nie spedzic tygodnia jezdzac po sklepach a mniej wiecej wiedziec co wypozyczyc i posluchac.

 

Moj obecny system sklada sie z:

 

- dedykowanego pokoju 16m2 (wiem ze nie jest za wielki, ale jestem maniakiem poteznego basu w filmach i chce cos na prawde mocnego)

- amplituner: Arcam AVR500

- przod: Magnepan 1,6QR

- bez centralnego, niestety nie bylem w stanie nic dopasowac do Magnepanow bo za kazdym razem gralo lepiej z wylaczonym centralnym niz wlaczonym

- tyl: JM Lab Chorus SD700

- sub: 2 x Onkyo THX (modelu nie pamietam, 30cm, 230W - bardzo bylem pozytywnie zaskoczony tym jak ladnie sie sprawuja w KD)

- sub: Jamo D600 SUB (38cm, 400W)

 

Calosc gra wspaniale, w obecnym pomieszczeniu suby sie dusza (ustawione wszystkie na polowe mocy i -8 w amplitunerze) ale bas jest niesamowity i schodzi bardzo nisko i tego wlasnie nie chcial bym stracic, ale niestety te zabieraja o wiele za duzo miejsca. Sam Jamo jest ogromny, natomiast Onkyo maja swietny plytszy bas ale nie schodza nisko bardzo, wiec niestety wszystko z tego co mam odpada. Szukam jednego mniejszego ktory bedzie schodzil nisko i mial potezne uderzenie. Budzet to okolo 6000-7000zl (moze byc uzywany).

 

Z gory pieknie dziekuje za podpowiedzi i rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na konstrukcje Bowersa B&W PV1D. Dwie membrany (po 20cm) w zamkniętej obudowie dają świetną kontrolę i niskie zejście.

https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/pv1d.html

Wpadnij do któregoś z naszych salonów ,żeby go wypożyczyć.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Electronics P12-300SB

 

Znajdziesz na ebayu. Schodzi poniżej 20Hz, 300W mocy ciągłej, z czasem możesz dorzucić drugi, kup do tego jakieś DSP, zrób kalibrację i będziesz miał o wiele lepsze efekty niż miałeś. Napisz do Magog, zna się na rzeczy, myślę, że coś więcej podpowie w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Electronics P12-300SB

 

Znajdziesz na ebayu. Schodzi poniżej 20Hz, 300W mocy ciągłej, z czasem możesz dorzucić drugi, kup do tego jakieś DSP, zrób kalibrację i będziesz miał o wiele lepsze efekty niż miałeś. Napisz do Magog, zna się na rzeczy, myślę, że coś więcej podpowie w tym temacie.

 

Jak ma amplituner to jeszcze ma dokupic dsp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kolegi zakladajacego watek wieje mi tu bassheadem.... tylko cos mi sie gryzie...chce potezny nisko schodzacy bas a to raczej konstrukcja otwarta. Z drugiej strony chce niewielkie gabaryty a to bedzie konstrukcja zamknieta. Budzet zacny.

Sam kiedys kupilem rela za 8,5k a potem bk xxls400 i stwierdzilem, ze ten rel nie byl az taki dobry na to co kosztowal... nie wszystko zloto co sie swieci :)

BK polecam 2 sztuki xxls400 gabarytowo dokladnie to samo co p12-300sb a jest mocniejszy i niewiele drozszy lub SVS sb-12 albo sb-2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na konstrukcje Bowersa B&W PV1D. Dwie membrany (po 20cm) w zamkniętej obudowie dają świetną kontrolę i niskie zejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wpadnij do któregoś z naszych salonów ,żeby go wypożyczyć.

 

Dziekuje pieknie, taki definitywnie sie kwalifikuje, zajrze do ktopregos z Waszych salonow aby wypozyczyc :-)

 

BK Electronics P12-300SB

 

Znajdziesz na ebayu. Schodzi poniżej 20Hz, 300W mocy ciągłej, z czasem możesz dorzucić drugi, kup do tego jakieś DSP, zrób kalibrację i będziesz miał o wiele lepsze efekty niż miałeś. Napisz do Magog, zna się na rzeczy, myślę, że coś więcej podpowie w tym temacie.

 

Niestety wszystko czego nie moge posluchac u siebie odpada :-) Poza tym ja nie szukam lepszych efektow jako ze gra cudownie, szukam czegos co zagra mi tak samo a zajmie 1/3 miejsca obecnych :-)

 

Od kolegi zakladajacego watek wieje mi tu bassheadem.... tylko cos mi sie gryzie...chce potezny nisko schodzacy bas a to raczej konstrukcja otwarta. Z drugiej strony chce niewielkie gabaryty a to bedzie konstrukcja zamknieta. Budzet zacny.

Sam kiedys kupilem rela za 8,5k a potem bk xxls400 i stwierdzilem, ze ten rel nie byl az taki dobry na to co kosztowal... nie wszystko zloto co sie swieci :)

BK polecam 2 sztuki xxls400 gabarytowo dokladnie to samo co p12-300sb a jest mocniejszy i niewiele drozszy lub SVS sb-12 albo sb-2000.

 

O dziwo kocham bas przy filmach, muzyki slucham zupelnie bez suba i jestem zadowolony :-) Ale do filmow musi byc uderzenie ! :-)

 

Majac na mysli niewielkie gabaryty szczesliwy bym byl gdyby sub zajal mi tyle miejsca co 1/3 tego co mam teraz, nie musi byc mikroskopijny wiec bo wiem ze praw fizyki nie oszukam :-) Ale w obecnej chwili suby zajmuja o wiele za duzo miejsca, sprzet stoi na srodku pokoju i do tego przy stereo scena sie pogorszyla przez te suby tez. Chcial bym wiec jeden mocny sub i chetnie postawil bym go gdzies w innym miejscu niz stoja te ktore mam teraz. Zerkne na te modele ktore piszesz, acz BK (nie znam firmy) rozumiem ze w PL nie ma zadnego dealera aby mozna bylo to wypozyczyc ?

 

Tak wyglada sytuacja z subami, zdjecie z surowego jeszcze stanu ale pokazuje na czym polega moj problem z wielkoscia subow i miejscem. TV nad nimi to 42" z duzymi ramkami do tego dla odniesienia, doszly tez mebelki i ogolnie jest ciasniej i definityeni nie moga zajmowac tyle miejsca i tam, jako ze chcial bym cofnac sprzet pod sciane.

 

IMAG0301j_qnhwaeh.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jednego mniejszego ktory bedzie schodzil nisko i mial potezne uderzenie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

myślę, że ten się nada spokojnie ale popatrz też na suby z tej firmy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i z tej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jeśli ma być mały z wykopem to może taki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten telewizorek wygląda przy tym jak monitor komputerowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje pieknie za porady, jade jutro wypozyczyc Paradigma Seismic 110, od tego zaczne :-)

 

I faktycznie wyglada jak monitor :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepany fajne kolumny sam posiadam model mg0.6 ale zastąpiły je konstrukcje diy na accutonach.

Nie dziwię się że nie mogłeś dopasować centrala bo one same już grają ścianą dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.