Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór wzmacniacza - proszę o pomoc.


Thrust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

 

Pokój w którym będzie sprzęt ma 18m2. Muzyka jakiej słucham to Rock, Metal w 70% oraz cała reszta jak Jazz , Pop itp w 30 %, więc głównie ciężka muzyka.

Odsłuchy kolumn mam już za sobą. Przesłuchałem troszkę kolumn podłogowych jak i podstawokowych takich jak: Monitor Audio Rx6, Monitor Audio Bx6, Monitor Audio Rx2, Klipsch Rp 260, Paradigm 9v7, Focal Aria 906, Heco MS 500, Elac F6, Dali Zensor 7, Dynaudio Emit M20.

 

Zakupiłem kolumny, które dla mnie grały bardzo spójnie, z dobrym wypełnieniem, dociążeniem, melodyjnie, ale też z wykopem - Dynaudio Emit M20.

Teraz potrzebuję do nich zakupić wzmacniacz, który jakoś poprawnie je wysteruje. Słuchałem z nimi takich wzmacniaczy jak Yamaha As 701, Marantz Pm 7005, Nad C 326. Pioneer A 50.

Yamaha mi się totalnie nie podobała, gdyż gra ona za jasno i za ostro jak dla mnie, a środek za bardzo wycofany, Marantz natomiast zagrał lepiej ale za delikatnie, tutaj NAD okazał się bardzo dobrym jak dla mnie połączeniem. Było lekko ciepło, energia, wykop, ale i kultura brzmienia.

 

Na wydanie mam około 2500 zł. Czy moglibyście mi coś zaproponować ze wzmacniaczy co by w miarę poprawnie napędziło te kolumienki. Obojętnie, mogą być nowe , albo używane.

 

Dodam , że kiedyś naście lat temu bawiłem się trochę w audio, więc totalnym amatorem nie jestem, ale na tych nowych urządzeniach się nie znam,zupełnie Miałem niegdyś Dali 450 i wzmacniacze jak Sony Ta F 770 Es, Pioneer A 757, Harman Kardon 665, a także Nada'a 3020. Teraz postanowiłem wrócić do stereo. Wiadomo , że w takiej kwocie super wypasu nie ma, ale nie jest źle. Te Dynaudio co wybrałem jak dla mnie naprawdę ładnie grają. Widać , że jestem za Duńską szkołą dźwięku chyba ;)

 

Co do wzmacniaczy, nie wiem na ile audio się zmieniło , ale podczas odsłuchów tych nowych urządzeń mam pewne niezbyt dobre odczucia. Te wzmacniacze , które miałem w przeszłości grały różnie, jedne jaśniej, drugie cieplej, ale nigdy nie byłe one takie suche, analityczne , wyprane z emocji. A te nowe jakoś tak właśnie grają. Nie wiem , albo mam coś może ze słuchem , albo obecnie jest jakiś "nowy" pomysł na dźwięk. Ta starsza szkoła mi się lepiej podobała, ale z powyższych nowych sprzętów NAD wywarł na mnie jeszcze najlepsze wrażenie.

 

Suma na wzmacniacz nie jest duża, gdyż 2500 Pln, ale może uda nam się wspólnie coś wybrać co w miarę wysterują te kolumienki. Wzmacniacz może być nowy albo używany.

 

Preferencje muzyczne: Nie lubię dźwięku suchego , zimnego, krzykliwego, ostrego. Bardziej lekko ocieplony, wypełniony ale i z wykopem. Nie lubię twardego , ultra szybkiego basu, wolę jak jest on nawet poluzowany, z mniejszą kontrolą , ale mocny, mięsisty, a te podstawkowce nie krępują się własnie w tym zakresie co mi się tez bardzo podoba.

 

Jako źródło będą pliki Flac z laptopa + Arcam IrDac.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dynaudio wiem że jeszcze Denony polecają których nie odsłuchales...za 2500zł mozna teraz uzywke 1520ae wyhaczyc a za 2000zł 1510ae ...

Zwlaszcza do ciezkiej muzyki powinny się sprawdzić. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje i przede wszystkim zestaw kolumn, zdecydowanie sugerowałbym dwa modele wzmacniaczy. Spójrz proszę na NAD C356 BEE (https://www.q21.pl/nad-c356-bee.html). To mocniejsza i lepsza wersja C326, zagra jeszcze lepiej. Drugą opcją jest Primare I22 (https://www.q21.pl/primare-i22.html). To bardziej równe, dokładne, analityczne granie, świetne połączenie z Dynaudio.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

 

Pokój w którym będzie sprzęt ma 18m2. Muzyka jakiej słucham to Rock, Metal w 70% oraz cała reszta jak Jazz , Pop itp w 30 %, więc głównie ciężka muzyka.

Odsłuchy kolumn mam już za sobą. Przesłuchałem troszkę kolumn podłogowych jak i podstawokowych takich jak: Monitor Audio Rx6, Monitor Audio Bx6, Monitor Audio Rx2, Klipsch Rp 260, Paradigm 9v7, Focal Aria 906, Heco MS 500, Elac F6, Dali Zensor 7, Dynaudio Emit M20.

 

Zakupiłem kolumny, które dla mnie grały bardzo spójnie, z dobrym wypełnieniem, dociążeniem, melodyjnie, ale też z wykopem - Dynaudio Emit M20.

Teraz potrzebuję do nich zakupić wzmacniacz, który jakoś poprawnie je wysteruje. Słuchałem z nimi takich wzmacniaczy jak Yamaha As 701, Marantz Pm 7005, Nad C 326. Pioneer A 50.

Yamaha mi się totalnie nie podobała, gdyż gra ona za jasno i za ostro jak dla mnie, a środek za bardzo wycofany, Marantz natomiast zagrał lepiej ale za delikatnie, tutaj NAD okazał się bardzo dobrym jak dla mnie połączeniem. Było lekko ciepło, energia, wykop, ale i kultura brzmienia.

 

Na wydanie mam około 2500 zł. Czy moglibyście mi coś zaproponować ze wzmacniaczy co by w miarę poprawnie napędziło te kolumienki. Obojętnie, mogą być nowe , albo używane.

 

Dodam , że kiedyś naście lat temu bawiłem się trochę w audio, więc totalnym amatorem nie jestem, ale na tych nowych urządzeniach się nie znam,zupełnie Miałem niegdyś Dali 450 i wzmacniacze jak Sony Ta F 770 Es, Pioneer A 757, Harman Kardon 665, a także Nada'a 3020. Teraz postanowiłem wrócić do stereo. Wiadomo , że w takiej kwocie super wypasu nie ma, ale nie jest źle. Te Dynaudio co wybrałem jak dla mnie naprawdę ładnie grają. Widać , że jestem za Duńską szkołą dźwięku chyba ;)

 

Co do wzmacniaczy, nie wiem na ile audio się zmieniło , ale podczas odsłuchów tych nowych urządzeń mam pewne niezbyt dobre odczucia. Te wzmacniacze , które miałem w przeszłości grały różnie, jedne jaśniej, drugie cieplej, ale nigdy nie byłe one takie suche, analityczne , wyprane z emocji. A te nowe jakoś tak właśnie grają. Nie wiem , albo mam coś może ze słuchem , albo obecnie jest jakiś "nowy" pomysł na dźwięk. Ta starsza szkoła mi się lepiej podobała, ale z powyższych nowych sprzętów NAD wywarł na mnie jeszcze najlepsze wrażenie.

 

Suma na wzmacniacz nie jest duża, gdyż 2500 Pln, ale może uda nam się wspólnie coś wybrać co w miarę wysterują te kolumienki. Wzmacniacz może być nowy albo używany.

 

Preferencje muzyczne: Nie lubię dźwięku suchego , zimnego, krzykliwego, ostrego. Bardziej lekko ocieplony, wypełniony ale i z wykopem. Nie lubię twardego , ultra szybkiego basu, wolę jak jest on nawet poluzowany, z mniejszą kontrolą , ale mocny, mięsisty, a te podstawkowce nie krępują się własnie w tym zakresie co mi się tez bardzo podoba.

 

Jako źródło będą pliki Flac z laptopa + Arcam IrDac.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

podstawkowce do metalu!!! gratuluję odwagi

 

polecam do tych Dynek tego wzmaka i po sprawie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jak ma być nowy to 356 też da radę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na powaznie z tym nad c356 pod Dynki? Przeciez juz bardziej ich zamulic i zrobic karykaturalnego, szarego, zamulonego brzmienia sie nie da. Mialem c356, mialem i mam rozne tansze serie Dynek i tak okaleczyc te swietne kolumny tak zle dobranym wzmakiem moze tylko zaklamana branza, ktora przez telefon mowi to o czym wyzej napisalem a tu poleca wg nich najgorsze z mozliwych polaczen jako swietny wybor...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na powaznie z tym nad c356 pod Dynki? Przeciez juz bardziej ich zamulic i zrobic karykaturalnego, szarego, zamulonego brzmienia sie nie da. Mialem c356, mialem i mam rozne tansze serie Dynek i tak okaleczyc te swietne kolumny tak zle dobranym wzmakiem moze tylko zaklamana branza, ktora przez telefon mowi to o czym wyzej napisalem a tu poleca wg nich najgorsze z mozliwych polaczen jako swietny wybor...

 

nie dziwi mnie ten wpis dlatego, że jak widzę kolega nie słucha metalu a to akurat bardzo specyficzny gatunek muzyki i niestety ale bardzo wymagający wobec sprzętu zwłaszcza audiofilskiego. Autor wątku jak napisał słucha w 70% ciężkiej muzy dlatego akurat Nady jako nieliczne się w tym sprawdzą. Gdyby autor słuchał wyłącznie jazzu lub czegoś poza metalem, na pewno żadnego Nada do tych kolumn bym nie polecał. Wiem co piszę bo siedzę w tym od lat. Dynki do metalu to kontrowersyjny wybór ale to już sprawa dokonana więc z tym nie będę dyskutował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za wstępne porady.

 

podstawkowce do metalu!!! gratuluję odwagi

 

Dynki do metalu to kontrowersyjny wybór ale to już sprawa dokonana więc z tym nie będę dyskutował.

 

Można się zgodzić ;). Nie dość, że podstawkowce to jeszcze trochę "nie taka" szkoła dźwięku niż jak się wydawać powinno ;)

Ale akurat wybór został dokonany w pełni świadomie, gdyż raz , że nie będę wkładał wielkich kolumn trzydrożnych na głośnikach 20cm do pokoju 18m2, a dwa w dźwięku szukam również melodyjności, wyrafinowania, niż tylko ataku i poweru. Te Dynaudio, pomimo , że to kolumny podstawkowe to grają bardzo dużym dźwiękiem z mocno zaznaczonymi niskimi tonami. Wręcz ździwiłem się jak one mogą zabrzmieć w takim metrażu. Mi osobiście ich prezentacja w muzyce ciężkiej - Hard Rock, Heavy Metal, czasem Thrash, nic cięższego zdecydowanie odpowiada.

Tutaj uwaga, mam na strychu dosyć stare , ale idealnie działające kolumny jak Cervin Vega Sl 150, na głośniku 30 cm. W metrażu 30m2 przy tej muzyce robią pogrom, Wszelkie nowe budżetowe kolumny typu Klipsch, Paradigm moim zdaniem nie dorównują tym kolumn. Ale obecnie już mi nie chodzi tylko o to , aby "grzmocić" bez opamiętania. Teraz troszkę czegoś innego już szukam w muzyce, pomimo , że to nie Diana Krall a ciężki metal.

 

Ale spokojnie, jakby co Cervin Vega aż grzeją sie do grania takiej muzyki także jakby mnie naszła ochota na mocne wrażenia, to zapas jest ;)

 

Ale no właśnie. Tak jak kolega Radark zauważył - wzmacniacz do Metalu.

Słuchając tego najtańszego Nad'a 326 z tymi Dynaudio muszę powiedzieć, że dźwięk mi się całkiem całkiem podobał. Była energia, wykop, ale z zachowaniem tak to napiszę "kultury grania" tj wyrafinowania, spójności. Bardzo nie lubię jak jest średnica schowana, bo moim zdaniem z muzyki ulatuje wiele "muzyki", a w tym paśmie moim zdaniem jest jej najwięcej.

Nie wiem jak gra NAD 356, gdyż go nie słyszałem , ale jeżeli bardzo podobnie jak NAD 326 tyle, że mocniej co przy tych kolumnach będzie na plus, gdyż jednak potrzebują trochę prądu to byłbym zadowolony, chyba , że to jest inna szkoła dźwięku to co innego.

 

Nad 372 z linka jest , ale w UK , stamtąd na pewno bym nie kupił, martwiąc się o kurierów , ale z terenu Polski jak najbardziej, a czy dobry wybór? Nie wiem ;) Swoją drogą czy ktoś mógłby wskazać różnicę pomiędzy starsza linią NAD 3x2, a tą przedostatnią 3x6 (tj c 356, c 375)

 

Przeczytałem trochę forum i jeszcze wpadły mi takie wzmacniacze (używki, trochę bym musiał dopłacić) jak:

 

Atoll In 100 Se - czy nie za jasny do takiej muzyki, Sporo info o buczących trafach, wywalaniu korków.

Naim 5si - Czy nie za mała moc do tych kolumn? Sporo info o buczących trafach i wzmacniacz musi być pod ciągłym włączeniem.

Amc Xia 150 - Czy ktoś może by mógł powiedzieć jak on się ma do takiego Nad'a 356? Jest mocniejszy , to na plus, ale czytałem ,że ponoć z gorszych komponentów.

 

A może coś ze starszych wzmacniaczy

Np. Sony Ta f 870, 808?

 

Miałem kiedyś Sony ta f 707 i było całkiem nieźle, razem z Dali 450.

 

Wracając jeszcze na szybko do Nad 356. Wyczytałem wiele informacji bardzo sprzecznych ze sobą, nie wiem z czego one wynikają - może z doboru kolumn?

Jedni piszą, że Nad 356 gra chudo, jasno, krzykliwie (a tego bym nie chciał)

a drudzy, że powolnie, ciepło, mułowato ...;)

 

Słuchając Nad'a 326 nie odczułem aby grał on ani mółowato, ani ostro, jasno. Mółowato w tym połączeniu to zagrał Marantz , a jasno i krzykliwie - Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C356 gra wyraznie bardziej krzykliwie od mniejszego brata, 356 wypycha do przodu gorny srodek i nawet z dyniami bedzie Cie to meczyc. Atoll-a jeszcze mam i trafa brumia, z czasem to sie uspokaja ale za nowosci bedziesz sluchal co wieczor buczenia trafa z in100se, moj gra u mnie dwa lata i sporadycznie, czasem przybrumi. Korki wywala przy wlaczaniu pstrykiem, nie zawsze. Akurat dzisiaj pakowalem Soul Note SA 300 i wlaczalem setke atolla i korki "wytrzymaly" , chociaz swiatlo przygaslo na chwile hah. In 100se zdecydowanie bardziej pod Dynie i Twoja muze niz C356, chociaz wiadomo, ze to tez nie ideal i swoje przywary ma ale juz to jakos razem zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo , że też cudu nie oczekuję gdyż to nie ten budżet, ale no właśnie - tutaj trafiłeś w sedno, nie chciałbym , aby ten zestaw był męczący,(tj ostry, czy krzykliwy) gdyż z reguły ta muzyka , a szczególnie starsze płyty są w dużej ilości źle zrealizowane i nie dość , że sama "realizacja" to dźwięk suchy, wyprany z barw a do tego dość jasny to nie chciałbym aby sprzęt to podkreślał gdyż wyjdzie jazgot. Dlatego też te Dynaudio mi bardzo pasują , teraz nie mogę tylko zepsuć tego wzmacniaczem.

 

356 wypycha do przodu gorny srodek

 

O to nie dobrze, W Nad 326 czegoś takiego nie zauważyłem , bardziej dociążenie niższego środka jak i samego dołu. Fakt, może bas nie szybki , a bardziej poluzowany, dosyć obszerny, ale tak mi się podoba. nie lubię jak bas brzmi twardo , sucho, jaby ktoś uderzał łyżką w karton od butów ;)

 

Hmm.. Już widzę , że ciężko będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciezko, zostaja tylko uzywki. A i z C356 i emit bedzie szaro, baaardzo szaro, gdy chodzi o barwe. Chociaz nadziak ma w sobie taka jakas plynnosc, nie wiem jak to opisac ale to w c356 mi sie podobalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zobaczymy ;) Ciekawe czy Nad 375, 372 nie akcentuje tej wyższej średnicy jak w 356 , a tonalnie bliżej im do Nad 326.

 

Trochę przeraża mnie fakt, że w niektórych nowych urządzeniach ludzie psioczą na te buczące trafa, problemy z instalacją... Kiedyś takich rzeczy raczej nie było, przynajmniej ja nie doświadczyłem.

 

Znalazłem póki co Atolla In 100 se na aukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko kolega sprzedający zgubił nakrętkę od terminala głośnikowego

 

A tu jeszcze Roksan Caspian mk 1:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle, że nie wiem czy on jest wystarczająco mocny aby wysterować te dynie, a dwa , że to chyba już byłby za duży mezalians w tym połączeniu do ciężkiej muzyki. Byłoby chyba już za słodko, co innego poezja śpiewana, jazz itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram metal,rock oraz reszte muzy na podstawkach z i32 i jakoś mi to pasuje.

Mam taki sam metraż,wię Radark chyba nie wiesz że każdy ma inne preferencje inaczej mielibyśmy w domu same Hegle,heheh

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thrust za taką kasę możesz śmiało brać setkę atolla, nie dość że nie wiekowa to jeszcze atrakcyjna cena. Jak nie podejdzie to nie stracisz na odsprzedaży. Zapytaj się tylko czy nie grzebana w środku i czy nie serwisowana. Za 2.500 zł. można śmiało brać jak nie było z tym piecem żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za wstępne porady.

 

 

 

 

 

Można się zgodzić ;). Nie dość, że podstawkowce to jeszcze trochę "nie taka" szkoła dźwięku niż jak się wydawać powinno ;)

Ale akurat wybór został dokonany w pełni świadomie, gdyż raz , że nie będę wkładał wielkich kolumn trzydrożnych na głośnikach 20cm do pokoju 18m2, a dwa w dźwięku szukam również melodyjności, wyrafinowania, niż tylko ataku i poweru. Te Dynaudio, pomimo , że to kolumny podstawkowe to grają bardzo dużym dźwiękiem z mocno zaznaczonymi niskimi tonami. Wręcz ździwiłem się jak one mogą zabrzmieć w takim metrażu. Mi osobiście ich prezentacja w muzyce ciężkiej - Hard Rock, Heavy Metal, czasem Thrash, nic cięższego zdecydowanie odpowiada.

Tutaj uwaga, mam na strychu dosyć stare , ale idealnie działające kolumny jak Cervin Vega Sl 150, na głośniku 30 cm. W metrażu 30m2 przy tej muzyce robią pogrom, Wszelkie nowe budżetowe kolumny typu Klipsch, Paradigm moim zdaniem nie dorównują tym kolumn. Ale obecnie już mi nie chodzi tylko o to , aby "grzmocić" bez opamiętania. Teraz troszkę czegoś innego już szukam w muzyce, pomimo , że to nie Diana Krall a ciężki metal.

 

Ale spokojnie, jakby co Cervin Vega aż grzeją sie do grania takiej muzyki także jakby mnie naszła ochota na mocne wrażenia, to zapas jest ;)

 

Ale no właśnie. Tak jak kolega Radark zauważył - wzmacniacz do Metalu.

Słuchając tego najtańszego Nad'a 326 z tymi Dynaudio muszę powiedzieć, że dźwięk mi się całkiem całkiem podobał. Była energia, wykop, ale z zachowaniem tak to napiszę "kultury grania" tj wyrafinowania, spójności. Bardzo nie lubię jak jest średnica schowana, bo moim zdaniem z muzyki ulatuje wiele "muzyki", a w tym paśmie moim zdaniem jest jej najwięcej.

Nie wiem jak gra NAD 356, gdyż go nie słyszałem , ale jeżeli bardzo podobnie jak NAD 326 tyle, że mocniej co przy tych kolumnach będzie na plus, gdyż jednak potrzebują trochę prądu to byłbym zadowolony, chyba , że to jest inna szkoła dźwięku to co innego.

 

Nad 372 z linka jest , ale w UK , stamtąd na pewno bym nie kupił, martwiąc się o kurierów , ale z terenu Polski jak najbardziej, a czy dobry wybór? Nie wiem ;) Swoją drogą czy ktoś mógłby wskazać różnicę pomiędzy starsza linią NAD 3x2, a tą przedostatnią 3x6 (tj c 356, c 375)

 

Przeczytałem trochę forum i jeszcze wpadły mi takie wzmacniacze (używki, trochę bym musiał dopłacić) jak:

 

Atoll In 100 Se - czy nie za jasny do takiej muzyki, Sporo info o buczących trafach, wywalaniu korków.

Naim 5si - Czy nie za mała moc do tych kolumn? Sporo info o buczących trafach i wzmacniacz musi być pod ciągłym włączeniem.

Amc Xia 150 - Czy ktoś może by mógł powiedzieć jak on się ma do takiego Nad'a 356? Jest mocniejszy , to na plus, ale czytałem ,że ponoć z gorszych komponentów.

 

A może coś ze starszych wzmacniaczy

Np. Sony Ta f 870, 808?

 

Miałem kiedyś Sony ta f 707 i było całkiem nieźle, razem z Dali 450.

 

Wracając jeszcze na szybko do Nad 356. Wyczytałem wiele informacji bardzo sprzecznych ze sobą, nie wiem z czego one wynikają - może z doboru kolumn?

Jedni piszą, że Nad 356 gra chudo, jasno, krzykliwie (a tego bym nie chciał)

a drudzy, że powolnie, ciepło, mułowato ...;)

 

Słuchając Nad'a 326 nie odczułem aby grał on ani mółowato, ani ostro, jasno. Mółowato w tym połączeniu to zagrał Marantz , a jasno i krzykliwie - Yamaha.

 

na Twoim miejscu poczekałbym aż ktoś będzie sprzedawał Nada c372, a najlepiej 375 w dobrej cenie, to kulturalne i bynajmniej nie ostre urządzenia, o to możesz być spokojny. Na 372 grałem ok 10 lat i wszystko było ok, przesiadłem się na 375. Najlepiej jakbyś sam posłuchał wzmaków i wybrał najlepszy, bo tutaj każdy ma swoje preferencje brzmieniowe więc opinie innych traktuj poglądowo a kieruj się własnym słuchem. Atoll in100 moim zdaniem do metalu się nie nadaje ale to tylko moje zdanie. Uspokoiłeś mnie tymi Cerwinami, do metalu są zacne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Radark dobrze prawi.

Jeśli chodzi o wzmacniacz do Metalu to z mojej strony również polecam NAD, szczególnie , że sam na odsłuchach tą szkołę brzienia wyodrębniłeś.. Tego 356 bym odpuścił. Nad 326 i Nad 375 różnią się od tego C356. Tak jak powyżej , polowałbym na NAD 372 kub NAD 375. Do Metalu na pewno bym nie kupił wzmaka bez regulacji tonów. Czasem po prostu trzeba odjąć góry przy zbyt wysuszonych jaskrawych nagraniach, a chyba za każdym razem kabelków nie będziesz zmieniał.

Jak Ci się podobało NAD 326 z Dynaudio Emit M20 to wal od razu w 372 lub 375 - spodoba się jeszcze bardziej !

W tych wzmakach masz wyjście na dwie pary kolumn.

Ja będziesz potrzebował trzęsienia ziemi to Cervin Vega idą w ruch, jak wyrafinowania, ocieplenia to Dynaudio. Z reguły Cerviny z Nadem grają również super.

Kiedyś słuchałem NAD'a C 350 z Dynaudio Audience 52 Se. Bardzo fajnie grało, również metal, a w sumie to przede wszystkim metal jak dla mnie grał zacnie na tym sprzęcie.

Nad 356 wywala przełom górnej średnicy/wysokich na pierwszy plan. Wrzeszczy strasznie, nie polecam. Niektórzy to pięknie nazywają - otwartą górą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam w tym budżecie NAD'y do metalu. A jeżeli Tobie spodobała się ta szkoła dźwięku to jesteś blisko. Ja bym tutaj dorzucił coś ze stajni NAIM. To również bardzo konkretne maszynki do takiej muzyki. Taki NAIM 5si gra w takiej muzyce świetnie, super rytmika, dynamika, dociążenie średnicy co w metalu jest potrzebne. Tyle tutaj nie wiem jak z jego wydajnością w stosunku do Twoich Dynek. Ten model za mocny nie jest choć do słabeuszy też nie należy, ma wydajne zasilanie, ale czy by dobrze wysterował Twoje Dynki to nie wiem, Dynki pomimo, że to budżetówka to jednak też wymagają trochę prądu,

NAIM, NAD - do metalu to moim zdaniem dobra droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę @ Exciter555 co do Naima, a że potrafi zagrać świetnie; wgląd w nagranie, separacja, więc

nie tylko metal, ale i inne gatunki ...sądzę, że to go nie skompromituje ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje poszukać audiolaba 8000s lub se z drugiej reki

lub szarpnąc się na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e wzmacniacze , które miałem w przeszłości grały różnie, jedne jaśniej, drugie cieplej, ale nigdy nie byłe one takie suche, analityczne , wyprane z emocji.

 

To po co rzucasz się na nowe. wybierz jakąś używkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, że sam przymierzam się do tych Dynaudio to mam pytanie, czy właśnie wspomniany Naim Nait 5si poradzi sobie z Emit M20?

 

Bardzo mnie korci takie zastawienie, ale nie wiem, czy ten Naim nie będzie ograniczał tych Dynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Póki co , jeszcze nic nie kupiłem. Bacznie obserwuję portale aukcyjne. Jak widać zdania co do wzmacniacza są podzielone, no i słusznie bo przecież każdy wybiera pod siebie, pod swój gust. Podzielam zdania , że w muzyce ciężkiej jest dużo bardzo słabych realizacji. Nawet w obrębie jednego zespołu, w jego dyskografii można spotkać przeróżną jakość albumów, od marnej po dobrą. Tutaj nie ma tak jak w muzyce spokojniejszej typu Jazz itp, gdzie z reguły takie płyty są naprawdę nieźle nagrane. Dlatego też uważam ,że regulacja tonów we wzmacniaczu ma duży sens, gdyż faktycznie czasem przydałoby się coś odjąć - szczególnie wysokich tonów.

Po głowie mi chodzi AMC XIA 150 - Operuje sporą mocą gdyż 2 x 150 {8ohm} oraz 2 x 250 {4ohm} więc tutaj z Dyniami by nie było problemu. Ale i tak w miarę mżliwości chę odsłuchać kilka wzmacniaczy . Może dzisiaj mi się uda przetestować wzmacniacz Atoll in 100 oraz Cxa 80, aby sprawdzić z czystej ciekawości jak wypadnie.

 

Póki co dziękuję wszystkim za pomoc ... Zobaczymy jak się potoczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.