Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do ok. 3000 PLN, używany.


Sinuhe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Jestem kompletnie początkujący (czytaj: zerowy), jeżeli chodzi o audio. Latami siedziałem w sprzęcie gitarowym i zatrzymałem się wiele lat temu na zupełnie przypadkowym stereo, które oddałem ze względu na ówczesny brak miejsca.

W domu dogorywa tania miniwieża żony Samsung C330, póki co mieszkamy w wynajętym lokum i planuję złożyć jakiś zestaw stereo, do którego nie będzie trzeba się przywiązywać.

Jak zmienimy warunki lokalowe na docelowe, to sensowny zestaw będę budował od zera.

 

Budżet: ok. 3000 PLN

 

Założenia: zestaw stereo z elementów używanych: wzmacniacz/amplituner, odtwarzacz cd, kolumny.

 

Z czysto technicznych rozwiązań - byle cd czytał w miarę szybko i radził sobie z porysowanymi płytami.

 

Pomieszczenie: ok. 15m2

 

Rodzaj słuchanej muzyki: głównie szeroko pojęta, głównie przesterowana gitarowa - blues, rock/metal, funk. Sporo jazzu. Oprócz tego nieco tzw. poważnej (żona - więc w radzeniu, wicie-rozumicie, że gitarowe granie istotniejsze :D). Nie słuchamy w ogóle muzyki dyskotekowej, elektroniczna w nieznacznych dawkach. Ulubione brzmienia to rock (od '60 po '90) i metal starszej daty (po thrash i death metal '80 i '90). Praktycznie od starego bluesa i początki rocka przez klasyków rocka, jak Deep Purple i Led Zeppelin, po Death.

 

Oczekiwania: dobre oddanie szybkich partii centralki i basu, ogólna melodyjność. Jak napiszę, że soczystość, to mam nadzieję, że ma to sens :D. Przyzwoite brzmienie przy niezbyt głośnym słuchaniu. Muzyki słuchamy tak, żeby można było ze sobą porozmawiać. Zdecydowanie wolę brzmienie metalu po lata '90, niż nowoczesne gatunki, jak djent, czy metalcore, które wydają mi się zbyt elektroniczne. I o wiele bardziej lubię słuchać muzyki pod kątem brzmienia i umiejętności grajków, niż pod kątem samego czadu.

 

Kompletnie się nie znam, ale rozumiem, że w razie czego można za pomocą bluetooth przesłać sygnał z komputera do wzmacniacza?

Ale proszę się tym nie sugerować, to opcja, nic więcej.

 

Coś tam zacząłem grzebać,szukać - ale przyznam przerósł mnie nadmiar informacji.

Firmy, modele, dostępność laserów itd. Naraz zrobiło się tego dla mnie za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał coś ze starych aplitunerów z lat 65 - 73 do tego CD na TDA 1541 i glosniki JBL 100, 112, lub Pioneer S-910, HPM 100. Jak chcesz coś wyjątkowego, to warto Accuphase e-202, dobry lampowo grający wzmacniacz super odwzorowujący brzmienie gitary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał coś ze starych aplitunerów z lat 65 - 73 do tego CD na TDA 1541 i glosniki JBL 100, 112, lub Pioneer S-910, HPM 100. Jak chcesz coś wyjątkowego, to warto Accuphase e-202, dobry lampowo grający wzmacniacz super odwzorowujący brzmienie gitary.

Taki zestaw jak piszesz kolego w dobry stanie to lekko licząc z 5000-7000 zł

 

W takim budtrzecie proponuje świetne combo cd ,wzmacniacz, tuner. Linn Clasic nowy kosztował 6000 zł i był wart tych pieniędzy , kolumny np Monitor Audio s5 lub rs5 .jakiś starszy Kef lub Tannoy powinien wystarczyć ,jak na początek i tak będzie wypas na maxa. Albo arcam solo również fajne urządzenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.