Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe do salonu około 60mkw


gumbas

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Mój szanowny sąsiad mający drewniane ucho dojrzał lub też został zmuszony :) do zakupu KD.

 

Środowisko: salon w kwadracie o wielkości około 60mkw.

 

Wymagania: Ma być przede wszystkim wydajnie (czytaj głośno) i najlepiej gdyby było maksymalnie bezprzewodowo (a przynajmniej tył).

 

Budżet: Tutaj nie ma jakiś ustaleń, ale niech będzie, że rozsądnie - załóżmy do 3 - 4kzł, ale jak będzie jakaś inna ciekawa i droższa propozycja też zostanie wzięta pod uwagę.

 

Ja nie mam pojęcia o KD dlatego pytam i proszę o poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bezprzewodowości zapomnij :) Ja bym brał zdecydowanie to ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I potem kiedyś suba np. Magnat 302

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj zestaw na bazie amplitunera Onkyo TX-NR676 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr676e.html) w połączeniu z kolumnami Jamo S809 HCS (https://www.q21.pl/jamo-s-809-hcs.html) oraz subwoofer Klipsch R-12SW (https://www.q21.pl/klipsch-r-12sw.html).

To zestaw bardzo nowoczesny, oferujący mocny, szybki i dynamiczny dźwięk z dużym poziomem głośności.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bezprzewodowości zapomnij :) Ja bym brał zdecydowanie to ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I potem kiedyś suba np. Magnat 302

 

Czemu tak źle życzysz autorowi tematu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60m2 i 3-4 tyś to żarty.Tyle to trzeba zapłacic za sam subwoofer jeden a tam trzeba najlepiej 2 szt.Nie ma takiej opcji,niech sobie sąsiad odpuści i tyle to bardzo duże pomieszczenie i tu budżet to powinien być 10 razy większy.Same kolumny optymalnie bez szaleństw to 7,,2 i wydatek 20 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje wzmacniacz i dwie jebitne kolumny np. Heco ms 1000. W kino bym sie nie bawil.

 

Mam salon, jadalnie, kuchnie calosc w prostokacie 80m^2, tez chcialem isc w kino probowalem z jamo s608 i dalem sobie na luz. Takie heco wiele lepiej zagra w stereo niz jamo s608 w secie 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 19:29

 

Użytkownik gumbas dnia 05.02.2018 - 13:57 napisał

 

Środowisko: salon w kwadracie o wielkości około 60mkw.

 

Wymagania: Ma być przede wszystkim wydajnie (czytaj głośno) i najlepiej gdyby było maksymalnie bezprzewodowo (a przynajmniej tył).

 

Budżet: Tutaj nie ma jakiś ustaleń, ale niech będzie, że rozsądnie - załóżmy do 3 - 4kzł, ale jak będzie jakaś inna ciekawa i droższa propozycja też zostanie wzięta pod uwagę.

Moim zdaniem przy takim metrażu i takich wymaganiach to budżet musi być co najmniej kilkukrotnie większy.

za 3-4 kzł. to nie będzie ani bezprzewodowo, ani wydajnie (głośno)

 

nie sposób się nie zgodzić z kolegą cezar1972

 

60m2 i 3-4 tyś to żarty.Tyle to trzeba zapłacic za sam subwoofer jeden a tam trzeba najlepiej 2 szt.Nie ma takiej opcji,niech sobie sąsiad odpuści i tyle to bardzo duże pomieszczenie i tu budżet to powinien być 10 razy większy.Same kolumny optymalnie bez szaleństw to 7,,2 i wydatek 20 tyś.

 

ja też się z tym zgadzam i nawet jeśli sąsiad ma

 

Mój szanowny sąsiad mający drewniane ucho

 

usłyszy różnicę miedzy kd za 3 tys (max budżetu) a kinem za 10 tys.

 

Poza tym weźmy pod uwagę to, że wcale nie trzeba nagłaśniać całych 60-ciu metrów a wydzielić sobie część i tak porozstawiać kolumny i skalibrować zestaw, żeby to dawało tylko w tym "kawałku salonu". Nie mniej jednak bas będzie się "rozłaził" po całości pomieszczenia i żeby to miało kopa jak powinno trzeba by faktycznie wydać ze dwa razy tyle na samego suba co zakładany budżet na całość. No i granice 20 tysięcy łapiemy. Na tyły można kupić monitory z innej mańki (czyt. firmy :) ) , na środek i przód wiadomo z tej samej stajni no i serce, że tak nazwę, subwofer może być też z całkiem innej mańki. Amplituner wcale nie najnowszy a z wcześniejszej serii , będzie tańszy od nowinek a wcale nie gorszy.

 

Ja proponuje wzmacniacz i dwie jebitne kolumny np. Heco ms 1000. W kino bym sie nie bawil.

 

no tak ale weź pod uwagę, że amplituner jest bardziej uniwersalnym klockiem niż wzmak, do niego podłaczysz wszystko w zależności ile ma wejść i może o to chodzi. Zgodzę się z Tobą, że podane przez Ciebie Heco MS1000 zagra super w parze ze wzmakiem bo i będzie porządny bas i kopnięcie ale i tu będzie przekroczony budżet chociaż nie tak drastycznie jak przy kupnie odpowiedniego do tego metrazu kina domowego. Czort wie co "chłopaki" (założyciel tematu i sąsiad) sobie tam myslą o tym wszystkim. Przeczytali co mogą za te 3 tys i wystraszyli się. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 DUŻE kolumny

wzmacniacz do nich z dacem - będzie można różne sprzęty podłączyć

5.1 w takim budżecie to jakieś popierdułki będą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet nierealny na konkretne stereo a o kinie to juz nie wspomne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Somsiad ;) ma salon 60metra a budzet na kd 4k ?? żart

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do prima aprilis to prawie dwa miesiące jeszcze - to odnośnie tego "budżetu" na 60 m kw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Somsiad ;) ma salon 60metra a budzet na kd 4k ?? żart

 

:) no właśnie a moze chodziło o centralny

 

A do prima aprilis to prawie dwa miesiące jeszcze - to odnośnie tego "budżetu" na 60 m kw.

 

niektórzy szybko żyją :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tu można podpatrzeć jak się robi kino w 60m2

budget...

nawet nie chcę wiedzieć żeby nie denerwowaćsia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tu można podpatrzeć jak się robi kino w 60m2

budget...

nawet nie chcę wiedzieć żeby nie denerwowaćsia

 

no i już samym wstawieniem tego filmiku zdenerwowałeś mnie. :) Ale super z tymi gwiazdami nad głową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za panele z tymi gwiazdami... myslalem o suficie podiweszanym, ale jak sa takie gotowe panele.

 

I jedno co rzucilo mi sie w oczy to ten podest pod tylnim rzedem siedzen jest pusty w srodku. Czy to nie strzal w kolano?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki niech sobie kupi za te 4tys. Lepiej wyjdzie niż budżetowy zestaw KD. Zresztą ile by nie włożył hajsu to i tak będzie źle brzmieć w kwadratowym pomieszczeniu. Niestety nie wszędzie da się zrobić kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może KickBOOSTERY w fotelach

 

- i wtedy wszystko inne schodzi na plan II

jak się fotel trzęsie :)

 

ale rzeczywiście - 3 rolki waty i nie ciągnie od posadzki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie minimum to takie kolumny

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-bp-8040st-bp8040st-kolumny-podlogowe-bipolarne-z-wbudowanym-aktywnym-subwooferem-2szt?campaign-id=10

 

Do tego wzmacniacz stereo lub amplituner kina domowego, plus centralny i surroundy. Ogółem, ten rozsądny budżet to tak 13 - 14, a nie 3 do 4.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wogole jest ten temat ??? Chyba tylko zeby zrobic awanture lub jakis kabaret...

Z tym budzetem to i dobrego stereo na te pomieszczenie nie kupi a co dopiero kino...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz widać, że to jakiś trol kto pyta się sąsiada odnośnie kd który sam nie ma pojęcia.

Każdy logicznie myślący wie, że nie da się zbudować poprawnie kd za 3 czy 4kzł. Tyle to kosztuje przyzwoity sub a nie pierdziawki za 1tysiąc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...Ludzie naprawdę nie mają pojęcia ile co kosztuje w elektronice. ...

Chodzą po marketach "nie dla idiotów" a tam sami wiecie jakie sprzęty stoją...i chodzą i patrzą i widzą plastikowe KD w jednym flaku z głośnikami wielkości smartfona za 800 czy 1000 pln-ów...i sobie dedukują , że za 3-4 tysie to już będzie mega zestaw KD... nie każdy ma hobby pt.Kino Domowe.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze nie maja pojęcia ile co kosztuje.

Ludzi po prostu nie wiedzą jak złożyć kino, a co ważniejsze nie stać dużą liczbę społeczeństwa na kina za grubą kasę.

Myślicie że jak małżeństwo przynosi do domu 3000 co miesiąc, mają do tego dwójkie dzieci, do opłacenia czynsz i rachunki to mogą wydać worek pieniędzy na kino?

Ja się nie dziwię, 4000 to jest już dużo pieniędzy, i ludzie myślą że to hiper sprzęt.

Ja się takim ludziom nie dziwię, i napewno nie będę ich negował.

 

A markiety rtv dają ludziom szanse na to aby mieć cokolwiek w domu, dzięki swoim spłatom ratalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze nie maja pojęcia ile co kosztuje.

Ludzi po prostu nie wiedzą jak złożyć kino, a co ważniejsze nie stać dużą liczbę społeczeństwa na kina za grubą kasę.

Myślicie że jak małżeństwo przynosi do domu 3000 co miesiąc, mają do tego dwójkie dzieci, do opłacenia czynsz i rachunki to mogą wydać worek pieniędzy na kino?

Ja się nie dziwię, 4000 to jest już dużo pieniędzy, i ludzie myślą że to hiper sprzęt.

Ja się takim ludziom nie dziwię, i napewno nie będę ich negował.

 

Panowie...Ludzie naprawdę nie mają pojęcia ile co kosztuje w elektronice. ...

Chodzą po marketach "nie dla idiotów" a tam sami wiecie jakie sprzęty stoją...i chodzą i patrzą i widzą plastikowe KD w jednym flaku z głośnikami wielkości smartfona za 800 czy 1000 pln-ów...i sobie dedukują , że za 3-4 tysie to już będzie mega zestaw KD... nie każdy ma hobby pt.Kino Domowe.... :)

 

też się z Wami zgadzam jednak mimo wszystko wychodzi brak obeznania w cenach w miarę dobrego sprzętu. Ludziska nie zdają sobie sprawy z tego, ze jeśli kupią taki sprzęt sukcesywnie dokupując po jednym klocku (każdy za budżet całości) będzie on jakościowo i brzmieniowo lepszy ale to jednak wiąże się z większym wydatkiem. Wiadomo. Ludzie są niecierpliwi. Chca juz coś tam mieć, juz teraz i w całości. Ale tu lepiej uzbroić się w cierpliwość i warto poczekać nawet ze dwa lata na ten efekt łał gdy zapuści się w "chacie" jakiś film i miło kopnie w klatę wtedy gdy trzeba, zafurkoczą nogawki, zadzwonią szkła w meblach, włosy wyrwie z głowy albo potarga je na jajach gdy się trochę zaszaleje z kasą :) .

 

Mówię Wam tym niecierpliwym - warto. Sam zbierałem swój sprzęt jakiś czas (chociaż nie jest wysokich lotów) i wiem jak to jest gdy już całość zostanie połączona i włączona. Micha się cieszy podczas seansu.

 

Założyciel tematu się wystraszył i zwiał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku dobrze się bawiłem na imprezie nagłośnionej przez Yamahę V681 (albo V679, głowy nie dam), która to sygnał stereo rozszerzała na 5.1 składający się z naprawdę niewielkich monitorków i suba - na oko 10 cali. Spory salon otwarty na kuchnię, i było naprawdę głośno i nieźle brzmieniowo - jak na taką głośność. Nie jestem przekonany, czy stereo za zbliżoną kwotę w warunkach imprezowych (a już zwłaszcza przy oglądaniu filmów) zagrałoby lepiej, bo jednak subwoofer wtedy potrafi pokazać, że niskie tony to jego zadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.