Skocz do zawartości
IGNORED

Chińskie klony Naim- wzmacniacze, końcówki, pre


rafiru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądając sobie zasoby pewnego chińskiego portalu aukcyjnego zauważyłem trochę tego typu konstrukcji. Ponieważ od wielu lat użytkuję yaqina mc100b i bardzo sobię chwałę, zaświtał mi pomysł sprowadzenia czegoś takiego do kolejnego zestawu. Co o tym myślicie, może macie jakieś typy, na odsłuch niestety do Chin nie pojadę;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądając sobie zasoby pewnego chińskiego portalu aukcyjnego zauważyłem trochę tego typu konstrukcji. Ponieważ od wielu lat użytkuję yaqina mc100b i bardzo sobię chwałę, zaświtał mi pomysł sprowadzenia czegoś takiego do kolejnego zestawu. Co o tym myślicie, może macie jakieś typy, na odsłuch niestety do Chin nie pojadę;)

 

Jeśli to wygląda tak, jak z dartZeel,em , to chyba jednak lepiej dać sobie spokój. Cuda się nie zdarzają....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w przypadku klonów, ale kolega ściągał z Chin (poprzez serwis aliexpress) t-ampa Topping TP-60 za cenę ok 850 zł. Uważam, że za te pieniądze gra rewelacyjnie. Słyszałem już trochę budżetowych wzmacniaczy(przedział 1000-2000 zł) i raczej nie mają startu do tego Chińczyka. Dyskusyjny jest oczywiście wygląd i funkcjonalność... no ale nie ma rzeczy idealnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem czegokolwiek w Chinach trzeba się dopytać, czy mają certyfikat "CE" i papiery na to. Jeśli nie, i jeśli towar wpadnie w rączki Urzędu Celnego, to Ci go nie wydadzą. Mam taką "jazdę" od września ub. roku, przesyłka wsiąkła totalnie, tygodnie korespondencji, negocjowanie warunków odsyłki itp itp. Podobno po miesiącach męki odesłali - teraz czekam czy p. Chińczyk zechce zwrócić kasę :) A chodziło o drobiazg, który z całą pewnością nie spowodowałby pożaru miasta, wysadzenia budynku ani skażenia terenu i

 

Oczywiście wielu Chińskich sprzedawców to wie i po prostu drukuje znaczek "CE" bez żadnych certyfikatów. Ale nie wszyscy na to wpadli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, te znaczki są podobne ale jednak inne. Inny odstęp pomiędzy C i E i kilka innych niuansów. Ktoś nieświadomy nie odróżni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli to wygląda tak, jak z dartZeel,em"

czyli jak ?

cena rewelacja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że to powiem ale to powiem.

Czy nie jest to tak z tymi klonami elektroniki, jak z chińskimi podróbami jeansów Levis'a czy markowych kosmetyków albo butów Adidasa?

Po prostu zwykły obciach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie jest to tak z tymi klonami elektroniki, jak z chińskimi podróbami jeansów Levis'a czy markowych kosmetyków albo butów Adidasa?

Jeżeli pisze na tym Accuphase albo Naim to tak. A jeszcze większy jest jak się takie płytki wstawia do obudowy z napisem Accuphase, najlepiej także kopi oryginału.

Czy to na prawdę aż taki problem mieć zbliżoną konstrukcję, czy nawet klona, ale nie wspominać, że to np. jest to samo co Naim, gra jak Naim, pisze nie nim Naim i się super przyoszczędziło.

To po prostu może być zwykły dobry wzmacniacz, bez wartości dodanej w postaci marki, serwisu etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli to wygląda tak, jak z dartZeel,em"

czyli jak ?

cena rewelacja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena może i rewelacja, ale...tylko cena...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Wielbiciele podróbek mogą złożyć cały zestaw . Podrabiany dartzell, jakiś top loader bada za 600 USD, podróbka sonus Faber marki bada. I oczywiście cały set podrabianych kabli furutech w tym Furutech piezo lub w zależności od gustu podrabiany Silltech triple crown :) i można robić lans wmawiając sobie że gra to tylko troszkę gorzej niż oryginał

 

Cena może i rewelacja, ale...tylko cena...

 

Zależy . Głośnikowy Siltech triple crown podróbka kosztuje od 3000 USD...i jakiś japończyk kupił to i okablowal accuphase...ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak znalazłem tego dartZeel,a na Alixpress, nawet tu założyłem wątek z pytaniem co i jak, chociaż jak się później okazało w temat głębiej wszedł już Elberoth. Człowiek się zapala i przynajmniej ja miałem cień nadziei, że to właśnie "dobrze gra". Co z tego, że gra wg testów Elberotha nie najgorzej, skoro przychodzi w paczce praktycznie w rozsypce (!), a to już dyskwalifikuje taką zabawę w moich oczach zupełnie. Czy to jest siara ? To zależy..od podejścia. Jeśli ktoś kupuje taką podróbę, żeby chwalić się tym przed znajomymi, ile to tysięcy baksów wydał na oryginał, to zgadzam się. To jest cebulactwo najgorszego sortu, ale jeśli ktoś podchodzi do tego z przymrużeniem oka, nie ukrywa, że ma podróbę, to może to być fajna ciekawostka w zbiorach i tak właśnie podchodziłem do tego ja :-).

 

Ale co: ktoś z Was słuchał tego dartAzheela (czy jak to się pisze) chińskiego? Obciach obciachem, ale jak to gra !?

 

Elberoth w swoim wątku o audio Nirwanie dokładnie go opisuje. Jeśli chcesz - poszukaj, jeśli nie, to jutro prześlę Ci jego "recenzję" bo zrobiłem zrzut i mam gdzieś na dysku ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jedynie czy informacja o tym przypadku nie wpłynęłaby na kolejną wysyłkę.

 

Może to był wypadek przy pracy, bo w sumie większość komentarzy na aukcji była zdecydowanie pozytywna, tyle tylko, że skoro to nawet jest ruska ruletka, to każdy musi zadać sobie pytanie, czy chce w nią grać.

Ktoś kiedyś powiedział, że trzeba mieć jaja, żeby " jeść chińczyka na dworcu ", a teraz zmieniłbym to na " trzeba mieć jaja, żeby zamówić 20 kg klocek na Ali " :-))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi w wątku ( nie licząc mojej ) tylko jedna z nich związana z tematem. Kolego proponuję spróbować i kupić skoro ludzie tutaj opierają się na domysłach nie warta jest ich opinia. Kup zobaczysz jak gra najwyżej sprzedasz jako hi end i jeszcze na tym zarobisz. Wydaje mi się, że ludzie mają inny problem, czasami takie chińskie zabaweczki mogą wprawić nie jeden hi-endowy sprzęt w zakłopotanie tak jak i ich posiadaczy. Moim skromnym zdaniem warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nikt nie kupił? (słuchał?) tytułowych klonów (nie piszę o ordynarnych efekciarskich logowanych podróbach). Wiele chińskich zabawek audio ma świetne recenzje, na własnych uszach się przekonałem. Ale nie chcę kupować kolejnych klamotów bo już przestało mnie to kręcić:).

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moment moment, a to już nie chodzi o to żeby dobrze grało?
Rozumiem, że jak ktoś jeździ kradzionym autem to jest OK. W końcu chodzi tylko o to "żeby dobrze jeździło".

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak ktoś jeździ kradzionym autem to jest OK. W końcu chodzi tylko o to "żeby dobrze jeździło".

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Kradzione auto nic nie kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.