Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Harpii Amstaff Mini? Cabasse Jersey?...


MacP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Amstaffy Mini i uważam je za świetne głośniki, mogące konkurować z naprawdę dużo droższymi (i do tego są piękne!). Ale mam z nimi trochę trudny do przeskoczenia problem z dopasowaniem akustycznym (może to przez podwójny bass-reflex z przodu i z tyłu?). W moim pokoju ich niezły bas powoduje wzbudzenia i rezonanse. Zatkanie tylnego b-r zdecydowanie na to pomaga, ale za to dźwięk się nieco spłaszcza, nie ma już takiego oddechu i przestrzeni. Nie bardzo chcę oklejać ściany jakimiś "ustrojami", zwłaszcza że z innymi głośnikami które miewałem problem nie był dotkliwy.

 

Zastanawiam się nad ich podmianą np. na Cabasse Jersey - z opisów wynika, że powinny mieć podobne zalety: przestrzenność, plastykę wokali, dobrą górę, a bass-reflex mają dość nietypowy, bo "w podłogę". Może to rozwiąże ów problem dudnienia basu?

 

Czy ktoś miał okazję słuchać obu modeli? Lub zna jakiś sklep w Warszawie, który zgodzi się na wypożyczenie do przetestowania w docelowych warunkach? (Bo wiele razy przekonałem się jak bardzo mylący może być odsłuch w sklepie - potem nie powtarza się NIC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i po kłopocie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zatykasz b-r? Jeśli zmiana jest aż tak duża jak piszesz, to pewnie dość mocno go blokujesz. Spróbuj zatkać krążkami z cienkiej warstwy (np. 1-2 cm) dość luźnej gąbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się pobawić z różnymi grubościami i gęstością gąbki, można też coś w rodzaju takiego wałka przetestować:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Amstaffy Mini już bardzo długo. Jak miałem za dużo basu to lepiej było zatkać br z przodu. Zatkanie br z tyłu faktycznie pogarsza dźwięk w tych kolumnach.

 

PS. Z basem na Amstafach Mini walczyłem jak miałem Caspiana, Przy nim właśnie trzeba było kombinować z zatykaniem br. Caspiana pozbyłem się już jakiś czas temu i długo szukałem dobrego wzmacniacza. Było kilka Hegli po drodze, bo były osoby co pisały że grają lepiej niż Caspian, więc próbowałem, ale grać nie chciało. Był i najwyższy Denon, było lepiej niż z Heglami, ale też nie było szału. Teraz wpadł w ręce Audio GD Master 10 i chyba zakończę przygodę z poszukiwaniem wzmacniacza do Amstaffów. Kolumn jak na razie zmieniać nie zamierzam, chyba żeby mi się jakieś wyższe Harpie trafiły w okazyjnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohh,te Hegle,hehe

 

Ludzie tworzą sami legendy.

 

Jeden kolega też ma Harpie z GD,tutaj na forum

 

Możesz powiedzieć kto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnikowo,swego czasu Hegel pojawiał się dosyć często w propozycjach a na forum jestem już 4 lata :)

 

Ja na forum już jestem bardzo długo. A chodziło mi o to kto ma AGDz Harpiami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje grają właśnie z Heglem H90 i to wydaje się naprawdę świetne zestawienie. Kontroluje ich bas całkiem dobrze (pomijając wspomniane kwestie akustyczne) i bardzo ładnie oddaje ich niezłe walory plastyczno-przestrzenne. Wcześniej miałem też H80 i było nieźle ale bez euforii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H90 nie słuchałem, z H80 było ok, ale nie na tyle żeby u mnie został. Z H200 Amstafy pokazały rewelacyjny bas. Za to z H190 była tragedia.

 

Edit:

Z Heglami Amstaffy nie pokazują całego swojego potencjału. W dodatku są bardzo czułe na okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.