Skocz do zawartości
IGNORED

Usher Reference


markul3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast z 5 lat temu miałem i zapamiętałem jako petardę z wielkim wykopem. Noga sama podskakiwała w rytm.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Kawa "retro audio", ja polecam i możesz się na mnie powołać jak coś a powiedz mi jaka jest ta końcówka ? Poluję na tego ushera i jestem ciekawy opini każdego kto go ma. Pozdrawiam

Jacek Kawa "retro audio", ja polecam i możesz się na mnie powołać jak coś a powiedz mi jaka jest ta końcówka ? Poluję na tego ushera i jestem ciekawy opini każdego kto go ma. Pozdrawiam

Jacek Kawa "retro audio", ja polecam i możesz się na mnie powołać jak coś a powiedz mi jaka jest ta końcówka ? Poluję na tego ushera i jestem ciekawy opini każdego kto go ma. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka świetna, powala detalicznością i dynamiką. Prawdziwe lampowe brzmienie wśród tranzystorowych końcówek. Nie przejmuj się tymi co piszą źle, zapewne nigdy nawet nie widzieli na oczy tej końcówki, nie wspomnę już o słuchaniu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien ? To czemu były wersje 220v 230v i 240v ? Pozatym dzwoniłem do elektronika z doświadczeniem i jakoś nie był pewie tak jak Ty! Powiedział że wszystko zależy od budowy i że może być ok ale może też nie wytrzymać. Więc jak jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, że urządzenia elektryczne z GB działają tak samo dobrze na Kontynencie. Kiedy wróciłem z Anglii, przywiozłem cały system hi-fi, plus liczne urządzenia agd. Nigdy nie było problemu. W Londynie uzywałem urządzeń importowanych z Europy. Sprzęt grający to nie super czułe urządzenia laboratoryjne. Wahania napięcia w domowej sieci są większe niż 220-240V. Elektronik powinien pójść na kurs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem kupić tego ushera ale jest wersja 220v a ja mieszkam w UK gdzie jest 240

 

Na tej końcówce pisze wyraźnie 230V , a nie 220V .

Genesis ma 100% rację , że nie ma absolutnie żadnego wpływu na sprzęt , gdyż wahania napięcia i tak są dużo wyższe .

Ushera trzeba odpowiednio zestawić aby otrzymać tzw. finezji , jest to trochę trudniejsze , ale możliwe .

Sprawdza się bardzo dobrze przy trudnych kolumnach , zawsze można lepiej , tylko na pewno trzeba wydać dużo więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bodajże taka norma że wahania mogą mieć 10% różnicy. Urządzenia spokojnie to zniosą.

U mnie w 'szczycie' było 243V na zwykłym mierniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, ale ten wzmacniacz ma naklejkę oryginalną i jest tam podane 220v, gdzie jak zmierzyłem u siebie jest caly czas 241, 10% z 220 to 22 co daje max napięcie 242v a co jak podskoczy bardziej, trochę się boję kuzwa... A mam dużą ochotę na niego bo jest mega zadbany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, ludzie opamiętajcie się ;)

Przecież nikt brytyjskich Linnów i DCS-ów nie przerabia z 240 na 220 ani na odwrót ;).

 

Dopuszczalne odchylenia wynoszą +/-10%, czyli od 207 V do 253 V.

 

Jak słuchasz popu, rocka a nie ECM-u li tylko to bierz tę końcówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie od 198v do 242v. MÓWIĘ PRZECIEŻ ŻE PODANE JEST Z TYŁU 220V NA KOŃCÓWCE. Dla czego do jazu i ballad się nie nada ta końcówka ? Napisz coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego do jazu i ballad się nie nada ta końcówka ?

 

Nie napisałem, że się nie nada ale nie jest to granie nastawione na niuanse i wychwytywanie smaczków.

Tak jak było napisane wcześniej to dobry rzemieślnik bez specjalnego wyrafinowania, cyzelowania brzmienia.

Jeśli potrzebujesz mocnego pieca - OK.

To jet dobry wzmacniacz na miarę własnych oczekiwań ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.