Skocz do zawartości
pepepepofski

Uruchomienie Bernarda GS 434

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chcę zacząć użytkować wspomniany gramofon, ale nie wiem jaką wkładkę kupić, jako że oryginalną odkręciełem dawno temu z niewiadonego mi powodu i zaginęła. Przeczytałem, że mogą być różne w zależności od ramienia. Zamieszam zdjęcie ramienia.

Drugie pytanie to czy można podłączyć taki gramofon bezpośrednio pod wieżę (SC-EH790 Technics)? Jest jakaś przejściówka z 5pin na chinch? A może zarobić końcówkę zamiast 5pin (wykorzystywane są jedynie 3 piny), jack lub coś innego?

Będę wdzięczny za sugestie i porady,

Pozdrawiam.

post-70141-0-51740300-1518094050_thumb.jpg

post-70141-0-67583900-1518094653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry,

Chcę zacząć użytkować wspomniany gramofon, ale nie wiem jaką wkładkę kupić, jako że oryginalną odkręciełem dawno temu z niewiadonego mi powodu i zaginęła. Przeczytałem, że mogą być różne w zależności od ramienia. Zamieszam zdjęcie ramienia.

Drugie pytanie to czy można podłączyć taki gramofon bezpośrednio pod wieżę (SC-EH790 Technics)? Jest jakaś przejściówka z 5pin na chinch? A może zarobić końcówkę zamiast 5pin (wykorzystywane są jedynie 3 piny), jack lub coś innego?

Będę wdzięczny za sugestie i porady,

Pozdrawiam.

Moim zdaniem to lepiej kupić cały gramofon z lepszą wkładką niż uruchamiać tego Benka .

Cena lepszego gramofonu nie będzie wiele droższa od nowej wkladki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączyć się nie da bezpośrednio, bo ta wieża nie ma wejścia PHONO z korekcją RIAA.

Trzeba dodatkowy wzmacniacz już od ok 100 zeta, albo patefon z wbudowanym wzmacniaczem korekcyjnym.

Jak policzysz wkładkę plus wzmacniacz z zasilaczem, to niewiele więcej zapłacisz za gramofon z korekcją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kup at 91 a jak chcesz lepiej to at 95 - to trochę lepsze granie, do tego - jeśli ta wieża nie ma wejścia phono musisz kupić preamp - jest tego trochę na alledrogo.. za 200 będzie parę do wyboru, no i chyba będziesz potrzebować przejściówkę z din5 na cinch bo raczej preampa z wejściem din nie kupisz, lub jeśli masz lutownicę i dwa cinche to odcinasz din i lutujesz cinche - 5 min. roboty..

Oczywiście to nie będzie super sprzęt do odsłuchu winyli ale też w tej chwili za parę stów ciężko będzie znaleźć coś specjalnie lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no czyli wszystko aktualne, masz wejście uniwersalne czyli bezpośrednio gramofonu nie podłączysz, potrzebny jest preamp do którego podłączysz gramofon a z preampa będzie wyjście na dwa cinche które wpinasz do wieży i grasz..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podałem zły model wieży. Mam SA-EH570.

Jedyne dostępne wejscie to aux - 2 chinche.

Tak czy inaczej wejścia phono w niej nie ma, więc powyższe uwagi są nadal na miejscu.

Edytowane przez krzysmxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi