Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel głośnikowy Jaki wybrać


rafi6666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rafi6666,kolega nie smieje sie.Sprobuj tego kabla,jest "wyrazny" ale z delikatnie obcieta gora.

Te doswiadczenia niewiele kosztuja.Warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go używam od wielu lat zarówno do baroku jak Prince'a czy Aerosmith,

ciekawe, że ostatecznie też w wersji 3 + 3.

Nie uważam tego wpisu za wyszydzający czy prześmiewczy.

A w ogóle jest odpowiedzią na temat, w odróżnieniu od dużej części wpisów, niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszne, typowy Polak wyśmiać, wyszydzić itp.

A zna kolega powiedzenie "nie sądź swoją miarą". Daleki jestem od wyśmiania, a tym bardziej szydzenia z kogoś. Pisałem całkiem poważnie (tym razem to ja się wystawiam), zresztą poczytaj sobie troche forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie na temat znowu.

@audioburak - wskazałbyś jakiegoś opisa jak taki kabelek popełnić? Może być jeden kabel na kanał? Zamiast skręcać po 3 druty?

 

Mój kabelek to był FTP 8x.5 mm + 1 masa/ekran. Problem w nim był z jakością drutów jak już się udało zdjąć izolację to skręcenie ich w 1 całość graniczyło z cudem by 2-3 druciki się nie ukręciły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie Melodika Brown Sugar, słyszałem od Pana z branży że to chiński wynalazek w polskiej oprawie

 

To kable w 100% robione w Polsce. Nawet opakowania i ulotki dodawane do środka są robione w Polsce. Bardzo dobry kabel, łagodzi skraje pasma, a z drugiej strony wzmacnia dynamikę i selektywność.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M&B audio cable?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

M&B audio cable?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rafi6666

Pytałeś o kabel kimber 4vs, Ja używam 8VS jest to kabelek można powiedzieć neutralny, łagodny, ciepły, wysokie tony sa prezentowane bardzo łagodnie ale nic im nie brakuje. Bas nawet przyzwoicie nisko schodzi i nie jest go za dużo, chyba tyle ile potrzeba.

Wcześniej miałem Qeda i jest bardziej łagodnie - przyjemniej. (po dłuższym słuchaniu Qeda troche w uszy mnie kluło)

Mówią iż jak potrzebujesz złagodzić trochę góry (jak za ostro na górze) to posłuchaj kimbera z serii VS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To kable w 100% robione w Polsce. Nawet opakowania i ulotki dodawane do środka są robione w Polsce. Bardzo dobry kabel, łagodzi skraje pasma, a z drugiej strony wzmacnia dynamikę i selektywność.

 

Owy Pan chwalił swój towar a to nie była Melodika.

Jestem po zakupie kabla Melodika OFC Brown Sugar BSC2330 2x3.3 mm2, uznałem to za bezpieczny zakup oraz opinie użytkowników.

 

Jak dojdzie kabel do mnie opiszę jak mój zestaw brzmi z nowym kablu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek który łagodzi ladnie górę i dociążył bas to Tellurium Q ultra blue. Porownywalem go z wieloma innymi kabelkami i jeśli chodzi o cechy jakie ww.to kabelek nr 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiście temat długi i szeroki jak Amazonka, ale przechodzę do meritum.

Postanowiłem wymienić w moim budżetowym sprzęcie audio kable głośnikowe, obecnie używam Chord Clearway króre są w miarę Ok ale za bardzo podkreślają i wyostrzają górę która dominuje.

Od nowego kabla oczekuję wyrównanie dźwięku (jeśli jest to możliwe) wszystkich zakresach żęby słuchanie muzyki nie było męczące.

Dodam ze na słuchawkach Creative Aurvana Live! dźwięk jest bardzo przyzwoity i wyrównany który mi bardzo odpowiada.

 

Moje propozycję:

1. Wireworld Oasis Pro

2. Wireworld Solstice 6

3. Supra Ply 2x3,4/S

4. Monkey Cable Clarity Diamondback rev II

 

Mój sprzęt

Pioneer A-30+ CD PD-30 Opele 20 orzaz QED QE6100 INTERKONEKT

 

Oasis Pro owszem złagodzą a górę ale dostaniesz wysuniętą średnicę. Bas niski i szybki, dynamiczny. Ta średnica może odbiegać od oczekiwanego wyrównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Współczuję ludziom co głusi są.

Ale przynajmniej nie muszą wydawać dużych kwot na sprzęt, bo i tak wszystko dla nich tak samo gra.

 

Tani sprzęt to i różnic nie będzie.

W droższym HiFi już zaczyna się zabawa.

Każdy drobny element ma wpływ na dźwięk

 

Wracając do tematu.

Ja też przetestowałem wiele kabli i każdy wprowadzał swoją korekcję w dźwięku audio.

Z tańszych polecam miedziane Percon.

 

Do dzis bylem kablosceptykiem ale roznice moga byc diametralne. Po tygodniu czekania dotarla do mnie przesylka z kablami glosnikowymi Haiku Audio (nota bene bardzo wysoko ocenianymi przez pewien portal o tematyce hifi,). Wpiecie w system (jak w opisie), troche czasu pogralo samo. Po przesluchaniu kilku ulubionych moj kablo-sceptycyzm polegl w gruzach, razem z kablem Haiku. Roznica byla w kazdym zakresie, wysokie, srednica, niskie, dynamika, przestrzen. Chcialbym zaznaczyc ze chodzi tylko i wylacznie o moj systemik i nie staram sie nikomu zrobic antyreklamy, ale tez nie moge z czystym sunieniem nikomu z taka elektronika jak ja, go polecic.

Na ta chwile uzywam Chord Odyssey 2 i chcialbym zrobic krok w przod w kwestii kabli. Jakies propozycje panowie? Zaznaczam ze Chord Odyssey 2 pasuje mi bardzo ale zastanawiam sie czy mozna wiecej. Moze Chord Epic Twin?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem u siebie chord epic twin I chord odyssey 2, a obecnie mam chord odyssey 4. Różnica pomiędzy nimi w moim systemie polegała na tym, iż twin zagrał łagodniej góra poprzez to miało się wrażenie, że bas był trochę niższy. Średnica na podobnym poziomie z przewagą lekka na oddysey .

Jeśli chcesz złagodzić górę i dodac basu to twin lub tellurium q ultra blue będzie brzmiał podobnie.Tylko jak lubisz czysta górę to nie kupowałem bym w tedy ww.kabelków.

Również myślałem iż zakupie twin ale po dwuch tygodniach testów struny gitar oraz przestrzeń jaką kreuje oddysey była przewagą nad twin. Oba kabelki są bardzo dobre tylko trzeba je wpasować w swój system i gust, nie zawsze drożej oznacza lepiej choć twina traktuje się, że jest to model wyższy i droższy ja bym je postawił obok siebie. Ponieważ każdy z nich jest bardzo dobry i wnosi coś od siebie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz. Ciezki temat z tymi kablami. Pod uwage jeszcze biore Wireworld Oasis 7, ma ktros z Was doswiadczenia z tymi kablami? Oczywiscie w porownaniu z Chord Odyssey 2 lub Epic Twin?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam serdecznie.

Temat widzę stary, ale może coś pomogę.Do sprzętu klasy budżetowej jeżeli chcesz dźwięk złagodzić i nie stracić za dużo, a to bardzo ważne,, to proponuję stary , ale naprawdę sprawdzony kabel Cable Talk 3.1, świetny zacny przewód do jasno brzmiącej elektroniki / temat dotyczy również interconektów np Cable Talk Studio2, nawet Monitor 2 i 3 /. Cable Talk miał też w ofercie następcę Cable Talk 3.0, też niezły, mam obydwa, ale wolę 3.1.Wireworld ma podbite skraje pasma wysokie i niskie, osobiście mam interconekty wireworlda Luna I Solstice i gra to z pełnym wygarem, typowo po amerykańsku, fajne , ale mogą męczyć.Nie miałem głośnikowych, ale podejrzewam , że grają podobnie, bo każda firma ma swój  ogólny charakter dźwięku i tego się trzyma.

Dołączam się do opinii i współczuję osobom , które nie słyszą różnicy w jakości dźwięku pomiędzy kablami, z jednej strony to dobre i wygodne, bo brak ewentualnych wydatków, ale z drugiej masakryczne, bo jednak zubożenie w odsłuchach.Kable same nie grają , oczywiście, ale wprowadzają ogromną słyszalną zmianę. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawne czasy... Zostal Chord Signature Reference glosnikowy i coax oraz Cardas Parsec interconnect. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Reaper napisał:

Kable nie grają, kup taki, który podoba Ci się z wyglądu i jest trwały i tyle.

 

samochody też jeżdżą jednakowo, kup najtańszy bo też dojedziesz z punktu A do punktu B - to jest filozofia postu Reaper

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, zn21 napisał:

samochody też jeżdżą jednakowo, kup najtańszy bo też dojedziesz z punktu A do punktu B - to jest... 

Nikt nie twierdzi, że wszystkie systemy grają tak samo, więc wyśmiałeś swój własny pomysł, i nikomu go nie przypisuj. Za to ja, jak założę do Golfa zajebiste przewody paliwowe, to podobno zajedę z punktu A do B z prestiżem Mercedesa, z prędkością BMW i klasą Audi - i to jest filozofia postów Waszych.

Ogólnie to nie staraj się ośmieszać innych, bo sam jesteś śmieszny. Śmieszniejsi od Ciebie są tylko Ci, co radzą, aby paliwo z CPN lać do Golfa przez diamentowy lejek...

-----

W dniu 20.04.2020 o 23:08, KECCAJ napisał:

...współczuję osobom , które nie słyszą różnicy w jakości dźwięku pomiędzy kablami...

Nie ma czego współczuć - jest czego zazdrościć. Bo mi radości ze słuchania ulubionej muzyki, nie psuje kabel o źle dobranym brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable graja. Na 1000%, jedynie slaby sprzet powoduje ze nie slychac HA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie!!! 

56 minut temu, szymon1977 napisał:

Nikt nie twierdzi, że wszystkie systemy grają tak samo, więc wyśmiałeś swój własny pomysł, i nikomu go nie przypisuj. Za to ja, jak założę do Golfa zajebiste przewody paliwowe, to podobno zajedę z punktu A do B z prestiżem Mercedesa, z prędkością BMW i klasą Audi - i to jest filozofia postów Waszych.

 

myśl człowieku jak piszesz bo coś z synchronizacją u Ciebie nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, David_65062 napisał:

Kable graja.

Grają - nie grają. Jak się robi porównania, to żeby przedstawić w inny sposób to, co ktoś powiedział, a nie żeby wciskać, że ktoś powiedział coś innego.

-----

9 minut temu, zn21 napisał:

...myśl człowieku jak piszesz...

Czego nie zrozumiałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable graja. to jest moje zdanie i ja sie z nim zgadzam ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kable graja. to jest moje zdanie i ja sie z nim zgadzam  

Oczywiscie ze graja. Najlepszym dowodem na to jest fakt, ze po odlaczeniu kabli nic nie gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, David_65062 napisał:

Kable graja... 

...nawet jak "graja", to wnoszą tak niewiele, że szkoda sobie zawracać nimi głowę. Bo za te same pieniądze, można o wiele bardziej brzmienie systemu poprawić, zmieniając chociażby kolumny... albo wyciągnąć zobecnego systemuvwięcej, poprawiając AKUSTYKĘ.

11 minut temu, David_65062 napisał:

...to jest moje zdanie i ja sie z nim zgadzam

A to jest moje zdanie i ja sie z nim zgadzam. A kolega zn, ze swoim autorskim wymysłem, że "samochody też jeżdżą jednakowo" niech... CENZURA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

.nawet jak "graja", to wnoszą tak niewiele, że szkoda sobie zawracać nimi głowę. Bo za te same pieniądze, można o wiele bardziej brzmienie systemu poprawić, zmieniając chociażby kolumny... albo wyciągnąć zobecnego systemuvwięcej, poprawiając AKUSTYKĘ.

dobra to od dzisiaj do kolumn za 50k dajmy najtańszego chińczyka albo prądowy... po co marnować pieniądze.

kable podobnie jak DAC, wzmacniacz, końcówka może wnieść niewiele albo całkiem sporo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fetek napisał:

dobra to od dzisiaj do kolumn za 50k dajmy najtańszego chińczyka albo prądowy... po co marnować pieniądze.

Popieram, ale choć nie byłbym aż tak radykalny, to do niczego nie namawiam. Od mechanika też nie wymagam, aby Passata TDI naprawiał w jedwabnych rękawiczkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2020 o 20:49, zn21 napisał:

samochody też jeżdżą jednakowo, kup najtańszy bo też dojedziesz z punktu A do punktu B - to jest filozofia postu Reaper

Porównanie z dupy wzięte.

Skąd jesteś? Chętnie bym Ci przeprowadził ślepy test kabli.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.