Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel głośnikowy Jaki wybrać


rafi6666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, iro III napisał:

Teraz to pewnie powiem tak:

Miałem już nadzieję, że tego suchara już nigdy nie przeczytam... a jednak...kolejni, nowi adepci zrywają się do boju...?

Widzę, że również technika nie leży w kręgu zainteresowań.

Jaka technika? Ta którą podważano co jakiś czas? Niedawno atom był najmniejsza cząstką we wszechświecie a teraz co mamy kwarki? Stary gdzie ty sie uczyłeś ?

1 minutę temu, przemak napisał:

Ja bym puścił takiej żonie tony Sheparda. 100 trafień na 100 murowane ?

Nie wiem co to i nie potrzebuje wiedzieć, jestes śmieszny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Audiolubny napisał:

 

Hahaha, nie moge pokazac niestety jak pracowałem za granicą to takich polskim niewolnikom nie rozdawali 

?

W Polsce jak pracujesz na wysokości robią przy badaniach okresowych co dwa lata ,  miałem robione przez 10 lat , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Audiolubny napisał:

Nie wiem co to i nie potrzebuje wiedzieć, jestes śmieszny. 

To, że nie wiesz, to nie dziwi. Że nie chcesz wiedzieć, już trochę dziwi, ale co tam. I tak, chciałem być śmieszny tak jak ty, jakże inaczej w takim wątku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

 

-----

Jeszcze raz: skoro dokładnie pokazałem, gdzie popełniłeś błąd, to nie widzę sensu, w odnoszeniu się do całości.

Gdzie Twój 1000000$?

Ok jeszcze raz: bo całość tworzy sens wypowiedzi,  i przeczytaj jeszcze raz co napisałem powyżej odnośnie manipulacji 

Zadałeś bezsensu pytanie czy w ślepym teście widziałem jak ktoś coś zmienia. Uzyskałeś odpowiedź, z której przytoczyłeś tą cześć, która Ci pasowała i do niej się odniosłeś. Ja rozumiem, że chciałeś zabłysnąć tym milionem $, ale weź poprawkę na swoje błędy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fashi napisał:

Proszę napisać jakie druty macie w systemach. Ciekaw jestem czy "nie" słyszący  grają na zwykłej miedzi ofc 1,5-2,5mm2 za ok 1,5-2,5zł/m ?

Nim napiszę jakie mam druty zrobię krótki wstep .

Problem leży w naszej głowie i nastawieniu psychicznym w poczatkowej fazie .

Kiedy kupimy wzmacniacz - kolumny - żródło dżwięku , trafiamy gdzieś że kable mają wpływ na zmianę brzmienia naszego systemu , to pierwszy sygnał by zacząć zabawę , podświadomie myślimy że zmiany będą - no i zaczyna się !

Żeby się streścić , oto moja przygoda z kablami .

Myslę że trwała z 10 lat , od tanich kabelków po sety za kilka tysięcy , na ostatnim grałem jakies 2-3 lata dochodząc do wniosku ze to są te kable !

Przyszedł czas odnawiania w chałupie więc wszystko trzeba było rozłączyć pochować itd .

Kiedy po wszystkim ustawiałem sprzęt przypomniałem sobie o tanich kablach zalegających w szafce , bez nastawienia się na zasiadki do odsłuchów podłączyłem , uruchomiłem zestaw i łażąc po pokoju zacząłem słuchać .

Słucham tak do dziś z małymi zmianami , a secik za kilka tysi poszedł do ludzi którzy słyszą zmiany przy wymiane kabelków .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego podświadomie jak mówimy że nie  maja wpływu okazuje sie ze ten wplyw jest? Taki kuksaniec.. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co słyszą lub nie, dla tych co techniczni lub wierzący. Już to kiedyś wstawiłem odnośnie kabli sieciowych, z którymi też się trochę bawiłem, ale w tym przypadku naprawdę nie widzę sensu wydawania kasy.  A okazuje się że jest jeszcze sporo innych cudów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A okazuje się że jest jeszcze sporo innych cudów 

Zadna inna branza nie jest tak kreatywna w wymyslaniu gadzetow, za ktore mozna kasowac dobre pieniadze.

Wiara czyni cuda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, vade napisał:

...weź poprawkę na swoje błędy.

Biorę. I dlatego nie twierdzę, że kable nie grają, tylko że (sory, że się powtarzam):

- A-S701 zamiast A-S501,

- Silver 2 zamiast Bronze 2, 

- Bronze 5 zamiast Bronze 2. 

Trzy różne kierunki zmian - we wszystkich trzech, nikt nie ma wątpliwości, co do istnienia różnicy.

Ale pojawia się Złotouchy, który poleca czwarty kierunek, czyli "lepsze" kable. A "lepsze" kable poleca będąc świadomym, że wniosą one tak niewiele, że być może ten Ktoś w ogóle różnicy nie usłyszy. Jak taką "radę" określić: bezczelność czy głupota?

29 minut temu, vade napisał:

...całość tworzy sens wypowiedzi...

Nie zamierzam bajakami na bajki odpowiadać - rozumiesz? Bo skoro popełniłeś błąd już na początku, to pomimo szczerych intencji, cały wywód jest do niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audiolubny napisał:

Jaka technika? Ta którą podważano co jakiś czas?

Jak, kiedy i które elementy techniki domowego audio podważono?

Co konkretnie z techniki audio działa inaczej niż kiedyś myślano.

Zacznij może na początek od PRZEWODNIKÓW ELEKTRYCZNYCH, to zrozumiałe bo jesteśmy w temacie ich dotyczącym.

Proszę tylko o nie wyjeżdżanie z mechaniką kwantową, miejsce na humorystyczne wpisy jest na Bocznicy.

Czekam na wykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tu sensu przekonywania się, czy kable wpływają czy nie wpływają na dźwięk. Jest grupa osób co słyszy zmiany, druga nie i  tak pozostanie. A kto na co wydaje kasę to każdego prywatna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

 

 

10 minut temu, szymon1977 napisał:

Biorę. I dlatego nie twierdzę, że kable nie grają, tylko że (sory, że się powtarzam):

- A-S701 zamiast A-S501,

- Silver 2 zamiast Bronze 2, 

- Bronze 5 zamiast Bronze 2. 

Trzy różne kierunki zmian - we wszystkich trzech, nikt nie ma wątpliwości, co do istnienia różnicy

I ja też nie mam wątpliwości

12 minut temu, szymon1977 napisał:

 

Ale pojawia się Złotouchy, który poleca czwarty kierunek, czyli "lepsze" kable. A "lepsze" kable poleca będąc świadomym, że wniosą one tak niewiele, że być może ten Ktoś w ogóle różnicy nie usłyszy. Jak taką "radę" określić: bezczelność czy głupota?

 Dlatego cały czas twierdzę,że pytanie o kable nie ma sensu. To trzeba samemu sprawdzić na własne ucho. I albo słyszę , albo nie. Tu temat jest bardzo prosty.  Tak jak napisałem wcześniej, większość rad polega na "posłuchaj w domu"  Dzisiaj niczym nie ryzykujesz. Pożyczasz posłuchasz oddasz. 

19 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie zamierzam bajakami na bajki odpowiadać - rozumiesz? Bo skoro popełniłeś błąd już na początku, to pomimo szczerych intencji, cały wywód jest do niczego.

Zarozumiałość ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, iro III napisał:

Jak, kiedy i które elementy techniki domowego audio podważono?

Co konkretnie z techniki audio działa inaczej niż kiedyś myślano.

Zacznij może na początek od PRZEWODNIKÓW ELEKTRYCZNYCH, to zrozumiałe bo jesteśmy w temacie ich dotyczącym.

Proszę tylko o nie wyjeżdżanie z mechaniką kwantową, miejsce na humorystyczne wpisy jest na Bocznicy.

Czekam na wykład.

Ty potrzebujesz kogos kto cię utwierdzi w twoim mysleniu a ja stwierdzam fakty jakie doświadczyłem, jak zrozumiesz tutaj różnice to bedziesz wiedzieć dlaczego nie będę musiał odpisywać na resztę twoich wypocin. W tym wątku kończę z dyskusją. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Audiolubny napisał:

A dlaczego podświadomie jak mówimy że nie  maja wpływu okazuje sie ze ten wplyw jest?

A dlatego że czytasz iż zmiany zachodzą , kuksaniec .?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Audiolubny napisał:

W tym wątku kończę z dyskusją.

Aha, tego można się było spodziewać, ale decyzja o zakończeniu w sumie dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, vade napisał:

Dlatego cały czas twierdzę,że pytanie o kable nie ma sensu. To trzeba samemu sprawdzić na własne ucho. 

Na własne ucho? Nie da się... no dobrze, w zasadzie się nie da. A Ty, już sugerując sprawdzenie samemu, rozmijasz się z faktami.

29 minut temu, vade napisał:

Zarozumiałość ?

Nie kolego, to po prostu uczciwość i szczerość dyskusji.

-----

22 minuty temu, Audiolubny napisał:

...ja stwierdzam fakty jakie doświadczyłem...

A skąd wiesz, czy (swoim rzekomo nadludzkim słuchem) doświadczyłeś (wykraczającego poza ludzką wiedzę) grania kabli, czy (zupełnie pospilicie, jak my wszyscy) zjawiska psychoakustycznego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Na własne ucho? Nie da się... no dobrze, w zasadzie się nie da. A Ty, już sugerując sprawdzenie samemu, rozmijasz się z faktami.

Oczywiście, że sugeruję sprawdzenie. No bo jak inaczej można się przekonać, jak inaczej można wyrobić sobie zdanie na dany, czy jakikolwiek temat. Na podstawie mojej czy Twojej opinii?  Dopiero po przeprowadzeniu testu czy odsłuchu można stwierdzić czy jest zmiana czy nie. Jak jest to jaka?  Czy brnę w to dalej czy po prostu olewam. Tutaj nie ma żadnego przymusu.  I taki był sens tej wypowiedzi, którą skróciłeś i odniosłeś się do jej części. Po raz kolejny pokazuję Ci, że  taka rozmowa nie ma sensu.

15 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie kolego, to po prostu uczciwość i szczerość dyskusji.

Oj daleko Ci do tego. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak umiejętność rozmowy, dyskusji i w tym dopatruje się u Ciebie wielu braków.   No, ale tu tego nie nadrobimy bo to inny temat. 

Pozdrawiam i życzę miłego  niedzielnego popołudnia.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audiolubny napisał:

W tym wątku kończę z dyskusją. 

Zawsze możesz zaprosić któregoś sceptyka, i pokazać mu, że nie tylko słyszysz (dla osoby świadonej istnienia zjawisk psychoakustycznego słyszenie to nic nadzwyczajnego), ale że to co słyszysz faktycznie istnieje. Twój ulubiony sprzęt, Twoje ulubione kawałki, dwa wybrane przez Ciebie kable o Twoim zdaniem skrajnie odmiennym brzmieniu, i 20 prób. Jeśli 19 razy prawidłowo ocenisz, który kabel gra, to kable faktycznie grają. Bardziej uczciwie podejść do tematu się nie da. Pasuje?

-----

15 minut temu, vade napisał:

Dopiero po przeprowadzeniu testu czy odsłuchu można stwierdzić czy jest zmiana czy nie.

Po przeprowadzeniu testu czy odsłuchu? Zdecyduj się, bo nie każdy odsłuch to test.

15 minut temu, vade napisał:

I taki był sens tej wypowiedzi...

Wypowiedź oparta o błędne założenia pozbawiona jest sensu. Równie dobrze możesz sobie pójść na forum matematyka.pl i zacząć wykład słowami "jeśli 2+2=5, to..." i nikt nad resztą się nie zastanowi.

15 minut temu, vade napisał:

...jest jeszcze coś takiego jak umiejętność rozmowy, dyskusji i w tym dopatruje się u Ciebie wielu braków.   

Pokazanie, gdzie Ty rozmijasz się z faktami, to mój brak umiejętności dyskusji? Miszcz! 

Godzinę temu, vade napisał:

...posłuchaj w domu"  Dzisiaj niczym nie ryzykujesz.

Ryzukujesz bardzo wiele, w zasadzie to ryzykujesz wszystko. Bo po doświadczeniu pospolitego zjawiska psychoakustycznego, możesz wydać pieniądze na zmianę elementu systemu, który nic nie wnosi do brzmienia systemu. Po prostu ignorując fakty, możesz wyrzucić pieniądze w błoto. Wszystkie, co do grosza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Audiolubny napisał:

... Sluch mam ponad przeciętny i wiem kiedy sa różnice kiedy nie. 

OK.

Kilka stron wcześniej podałem atrybuty utworu muzycznego.

Jakoś nikt oprócz jednego Kolegi nie podjął próby wskazania jakie atrybutu zmienia kabel. 

I w ogóle, słuch ponadprzeciętny, które z tych atrybutów pozwala lepiej usłyszeć?

Zawsze mnie to ciekawiło słuch ponadprzeciętny, słuch absolutny.

@przemak zapewne najszybciej wskaże odpowiednie stronki w próbkami, gdzie trzeba wskazać w którą stronę druga próbka poszła z częstotliwością... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Grzegorz7 napisał:

OK.

Kilka stron wcześniej podałem atrybuty utworu muzycznego.

Jakoś nikt oprócz jednego Kolegi nie podjął próby wskazania jakie atrybutu zmienia kabel. 

I w ogóle, słuch ponadprzeciętny, które z tych atrybutów pozwala lepiej usłyszeć?

Zawsze mnie to ciekawiło słuch ponadprzeciętny, słuch absolutny.

@przemak zapewne najszybciej wskaże odpowiednie stronki w próbkami, gdzie trzeba wskazać w którą stronę druga próbka poszła z częstotliwością... 

Są takie strony z testami, tylko co to ma wspólnego z tym "ponadprzeciętnym" słuchem? To jest kategoria psychologiczna a nie fizjologiczna ? Słuch absolutny ze słyszeniem kabli czy bezpieczników nie ma przecież nic wspólnego (sprawdzić, czy nie @soundchaser ? )

Więcej nawet - z moich obserwacji zawodowych wynika, że im lepszy słuch muzyczny tym mniejsza generalnie wrażliwość na brzmienie, barwę... Wręcz przeciwnie - im prostsze widmowo brzmienia tym takim "absolutom" lepiej brzmią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Zawsze mnie to ciekawiło słuch ponadprzeciętny, słuch absolutny.

Ponadprzeciętny słuch, to w miarę poprawne zaśpiewanie lub zagwizdanie piosenki, poprawne wystukanie rytmu piosenki, utrzymanie tego rytmu, pamięć muzyczna. Usłyszenie formy, metrum i spokojne, poprawne zweryfikowanie choćby sześciu, ośmiu instrumentów, to też wiedza, ale już wyuczona, bo nie da się nic powiedzieć lub opisać technicznych aspektów muzyki nie znając zagadnień muzycznych z autopsji. A więc, jest podobnie jak ze wszystkim - żeby cokolwiek usłyszeć w muzyce, trzeba się nauczyć słuchać. Audiofeelska wiedza i praktyka niestety nie daje takich możliwości. Nawet jak ktoś posiada absolut słuchowy, to bez nauki 'muzyki' będzie on bezużyteczny. A więc praca praca i jeszcze raz praca - to jest najważniejszy aspekt całości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takie jeden z naszych kolegów obrażał innych uważając się za ponadprzeciętnie słyszącego i ktoś rzucił linkiem. Mam ten link ale tam trzeba mieć flash`a. Wskazuje się czy następny ton wyższy czy niższy. Stopniowo dźwięki zbliżają się do siebie. Można zbadać swoją ponadprzeciętność i przesłać do wiadomości wszystkich jej wynik. 

prosty test a bez lipy...

Jak macie flash`a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Chicago napisał:

Przerobiłem ten test... 

...a ja przez ten test zostałem przerobiony. Ale to nie przeszkadza w graniu na gitarze... o cholera, ze trzy miesiące nie grałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu jak jeszcze wydawało mi się, że jestem nieśmiertelny a zmysły mam na poziomie absolutnym, wpadłem na pomysł aby się sprawdzić. 

Jakom elektronik metrolog to sobie robiłem testy z generatora. Oczywiście wypadałem rewelacyjnie. Ale, że wiem co to ślepe testy, zaczęliśmy je robić z kolegami. Badany nie wiedział o czy zwiększył czy zmniejszył częstotliwość kolega. Zacieśniając częstotliwości w pewnym momencie odpadamy...

I tu już wyszło co wart jest słuch człowieczy. Były jeszcze zabawy trójkątem, prostokątem,... jeszcze gorzej...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Były jeszcze zabawy trójkątem, prostokątem,... jeszcze gorzej...

To dodaj do tego tony Sheparda i jesteśmy w d... znaczy w domu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszenie moim zdaniem np. sinusa nie ma nic wspólnego z reakcją na właściwą barwę dźwięku.

Żeby nie naciągać na koszty i wracając do tematu polecam dwa kable po oprawieniu np widełki:

Dla słyszących różnice w wersji 10 + 10:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla niesłyszących tych różnic w niemal identycznej cenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

większość uczestników zapewne stać na taki eksperyment i będą od tej pory polecać kolegom

albo jeden albo drugi, bo skoro nie ma różnic ... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jakichś poważnych i profesjonalnych ślepych testów audio nie robiłem, ale lubię zabawy w odgadywanie kto gra, jaka forma, kompozytor, kocham odgadywanie standardów. Znam ludzi, którzy w tej materii wiedzą wszystko - oni są niesamowici. Wiedzą w jakim kluczu jest zagrany oryginał, znają na pamięć kilka wersji standardów, ale tak jak mówię - to są profesjonaliści i znakomicie wykształceni muzycy. Na przykład Mike Allemana zna na pamięć 800 standardów...??? Prawie niemożliwe, ale to jest prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, audioburak napisał:

Słyszenie moim zdaniem np. sinusa nie ma nic wspólnego z reakcją na właściwą barwę dźwięku.

Najprostszy sygnał do analizy. 

Harmoniczne albo inne tony maskujące niestety zdecydowania pogarszają możliwości. 

Ale ogólnie, zgadzam się. 

Słuchanie muzyki to nie słuchanie gołych dźwięków. Wrażliwość muzyczna nie musi mieć wiele wspólnego z percepcją absolutną. 

Chciałem to podkreślić. Ale oznacza to również, że żadne parametry urządzeń i kabli nie mogą wpływać na odbiór muzyki. Bo te zmiany są poniżej jakiejkolwiek percepcji. Zresztą dzieło jakim jest kompozycja muzyczna, jego interpretacja to składowe przejawiające się niezależnie od jakości reprodukcji. Oczywiście w pewnych granicach. 

Czy na radyjku kuchennym można rozpoznać lubianego muzyka, usłyszeć jego charakterystyczne cechy? Można. 

Jakieś subtelne zmiany brzmienia za przeproszeniem niczego w przekazie nie zmieniają! A takich zmian nie realizuje normalny kabel. Jedynie dziwolągi typu MIT. 

Kable sieciowe. Niektórym myli się sygnatura kabla sieciowego z zakłóceniami w przypadku pętli mas. Tylko pogratulować.

 

10 minut temu, Chicago napisał:

lubię zabawy w odgadywanie

Czy to nie Ty kiedyś wymyśliłeś wątek zgaduj zgadula.

Były tam również kawałki z instrumentami, których niewielu potrafiło rozpoznać.

Osobiście doznałem szoku kiedy przyjaciółka (jest zawodową skrzypaczką) zagrała w taki sposób, że postronni słyszeli flet piccolo. Do dzisiaj jak słyszę podobne dźwięki w wydawnictwach dusza się raduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.