Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel głośnikowy Jaki wybrać


rafi6666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przykładowo posiadacz bardzo drogiego zestawu audio przystepuje do slepego testu kabli. Okazuje się, ze jednak słyszy roznicę no i bardziej odpowiada mu brzmienie po kablu za 50 zl niz po kablu za 5000 zl. I co wtedy? Zostawia w swoim bardzo drogim systemie kabel za 50 zl czy jednak ten drogi mimo, ze dla niego wypadl w tescie gorzej no ale przeciez nie wypada do takiego systemu podpinac kabla za 50 zl. Kazdy przeciez ma inne preferencje muzyczne i brzmieniowe wiec absurdalne roznice cenenowe kabli sa bezsensowne. Roznica w cenie powinna byc niewielka i wynikac glownie z trwalosci kabla i solidnosci wtykow, a ceny wtykow stosowanych do kabli tez sa w wiekszosci przesadzone bo nibo co? Wtyki tez maja slyszalny wplyw na brzienie, ze niektore kosztują krocie? Tak jasne, nikt mnie nie przekona ze tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Wrażliwość muzyczna nie musi mieć wiele wspólnego z percepcją absolutną. 

Uściślając - słuch absolutny to nie jest rozpoznawanie różnic między jakimiś częstotliwościami, bo to potrafi każdy, z różną precyzją rzecz jasna, można to też wyćwiczyć. Słuch absolutny to jest rozpoznawanie pojedynczej częstotliwości i nazywanie jej "po imieniu", w dźwiękach muzycznych albo za pomocą pamięci lub ściągi w Hz. Dokładność tego nie jest kosmiczna, parę centów. Muzykom oczywiście pomaga, niektórym jest wręcz niezbędna, ale nie jest generalnie konieczna. Porównać to można do widzenia kolorów - przeważającej większości ludzi wystarczy spojrzeć na kolor i powiedzieć "czerwony" albo "zielony". Tak działa słuch absolutny. Słuch relatywny natomiast działa mniej więcej tak "jeżeli ten jest zielony, to ten jest inny, czyli nie  zielony," ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tlenu na bajdurzenia , ktoś chce zmian niech bawi się w wymianę żródła-wzmacniacza lub kolumn .?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Czy to nie Ty kiedyś wymyśliłeś wątek zgaduj zgadula.

Były tam również kawałki z instrumentami, których niewielu potrafiło rozpoznać.

Tak tak, trąbka vs saksofon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od progu percepcji, co kto zmienia

3 minuty temu, KALIBER napisał:

Szkoda tlenu na bajdurzenia , ktoś chce zmian niech bawi się w wymianę żródła-wzmacniacza lub kolumn .?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KALIBER napisał:

Szkoda tlenu na bajdurzenia , ktoś chce zmian niech bawi się w wymianę żródła-wzmacniacza lub kolumn .?

 

I tylko wymiana tych elememtow ma sens w dążeniu do uzyskania swojego ulubionego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Reaper napisał:

Przykładowo posiadacz bardzo drogiego zestawu audio przystepuje do slepego testu kabli. Okazuje się, ze jednak słyszy roznicę... I co wtedy?

Teoretycznie? Byłby pierwszy na świecie. Praktycznie? Jeszcze się taki nie urodził. Dalsze rozważanie czysto hipotetycznej sytuacji, a tym bardziej wyciąganie na jej podstawie jakichkolwiek wniosków, pozbawione jest sensu. To mniej więcej tak, jakby wybierając się w podróż dookoła Świata, brać pod uwagę ryzyko dotarcia do jego krawędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak korekcja brzmienia poprzez wymiane okablowania. Ze juz nie wspomne o tych, ktorzy slysza roznice po wymianie kabli zasilajacych ??.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

Tak tak, trąbka vs saksofon

To chyba nie ten trop - 'zgadywanki' na forum były przed twoim userstwem tutaj. Właściwie, to wątek założył wojciech iwaszczukiewicz, ale ponoć zainspirował się jakimś moim postem. Ale nie twierdzę, że nie założyłem kiedyś czegoś podobnego i myślę, że to fajne wątki były i chociaż wątki posiadały silę i parły do przodu, to liczba uczestników zgadywanek była mikroskopijna - tylko kilku userów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Słuchanie muzyki to nie słuchanie gołych dźwięków. Wrażliwość muzyczna nie musi mieć wiele wspólnego z percepcją absolutną. 

Chciałem to podkreślić. Ale oznacza to również, że żadne parametry urządzeń i kabli nie mogą wpływać na odbiór muzyki. Bo te zmiany są poniżej jakiejkolwiek percepcji. Zresztą dzieło jakim jest kompozycja muzyczna, jego interpretacja to składowe przejawiające się niezależnie od jakości reprodukcji. Oczywiście w pewnych granicach. 

Czy na radyjku kuchennym można rozpoznać lubianego muzyka, usłyszeć jego charakterystyczne cechy? Można. 

To jest ważny tekst i każdy audiofil powinien to sobie uzmysłowić. Dodam, że w hi-endzie nie chodzi o super odwzorowanie rzeczywistości muzycznej i tzw. brzmienia 'live'. Owszem, można odnieść wrażenie, że brzmi 'jak na żywo', ale to jest wyobrażnia. Ile systemów tyle hi-endów czy też hi-fajów - i co ważne, każdy może się podobać. I o to chodzi w hi-endzie - o podobanie. Dlatego kable, podstawki, stoliki, akustyki pomieszczeń, jak i same pomieszczenia i ich design... zaraz obok głośników i elektroniki, stanowią tak ważną część tego drogiego hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Chicago napisał:

...kable, podstawki, stoliki, akustyki pomieszczeń, jak i same pomieszczenia i ich design... zaraz obok głośników i elektroniki, stanowią tak ważną część tego drogiego hobby.

A także lampka wina i wygodny fotel, a nawet wytarcie kurzu z czarnego wzmacniacza. Na końcowe wrażenie wpływ mają elementarny, ale na to, co wydobywa się z głośników (bez jaj!) zerowy. Wszystko na to wskazuje, że równie zerowy jak kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 9.02.2018 o 09:51, yorkfield25 napisał:

Zwykły przewód głośnikowy, za 2zł/metr. Możesz kupić nawet zwykły, stosowany np. w przedłużaczach.

Nie masz pojęcia o czym piszesz,nie wierze żebyś nie słyszał różnicy chyba ze masz problem ze słuchem ,tylko nie miałeś okazji posłuchać sprzętu hiend na takim kabelku za 2zł z kablem odniesienia niech będzie to Np Nordost Heaven blue. Jeżeli masz zdrowy słuch mogłoby cię to zaskoczyć ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda klawiatury bo to nie tyle dyskusja o kolorach z daltonistą, ale można odnieść wrażenie, że z

comment_QjPdbwqi9HdGbb41wqXZ9tSRkPwCnKa7

co nie tylko ze wzrokiem ma problem, ale i uszy w zaniku ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Ufff... przeczytałem w całości ten wątek i powiem szczerze, że może 15-20% wypowiedzi było rzetelnych merytorycznie. Dla tego, kto temat rozpoczął rzecz jasna. Reszta to typowy folklor forumowy - jedni drugich obrażają a większość uparcie rozbija muzykę na atomy i się bezowocnie wykłóca.

Żaden ze mnie audiofil. Ja po prostu słucham muzyki i koniec. Przez tyle lat zrozumiałem jedną rzecz. Ktoś tutaj wcześniej szepnął słówko na temat emocji. Muzyka to emocje. Każdy odczuwa ją inaczej bo każdy słyszy inaczej. Próba wmawiania komuś, że jest z nim coś nie tego, bo albo słyszy albo nie słyszy różnicy przy zamianie kabli jest kompletnie bez sensu. Jeżeli ktoś nie słyszy różnic to byłoby uprzejme gdyby nie zabierał głosu bo wątek dotyczy zupełnie czegoś innego.

Ja słyszę różnice pomiędzy różnymi wzmacniaczami i cd a przede wszystkim pomiędzy kolumnami. Bez problemu również słyszę różnicę pomiędzy, dajmy na to 3 różnymi parami kabli głośnikowych, przepinanych do tego samego systemu. Nigdy jednak nie stosowałem zasady, że "moja prawda jest bardziej mojsza niż twojsza". Co wiele osób, niestety  namiętnie tutaj czyni. 

Ot, tak mnie pod wieczór na dygresję wzięło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dodam swój głos w dyskusji. Długie lata nie zwracałem uwagi na kable. Tj. miałem zwykle miedziane 2,5mm. Aż kiedyś kupiłem sobie okazyjnie van den hool cs122 i też nie zwróciłem uwagi na różnice w brzmieniu. Ostatnio dość mocno grzebałem w swoich systemach (mam 3...) i w salonie zrobiłem ślepy test swojemu synowi (16 lat, ulubiona muzyka rap). Puszczałem mu ten sam zestaw utworów przepinając zwykły miedziany 1,5mm, vdh cs122, jakiś biwire, angielski fikuśnie zakonfekcjonowany, tellurium silver 2. Efekt? Małolat bezbłędnie rozpoznawał zmianę kabla i co najlepsze ułożył ich jakość brzmienia od najtańszego, do najdroższego! Konkluzja - kable mają wpływ na dźwięk, może nie dat duży, jak elektronika i akustyka pomieszczenia, ale lekceważyć ich nie warto. Rzecz w tym, że... i chyba nie każdy ma odwagę się przyznać... trzeba mieć słuch, Anię wszyscy go mamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Bu1 napisał:

Rzecz w tym, że... i chyba nie każdy ma odwagę się przyznać... trzeba mieć słuch, Anię wszyscy go mamy...

Mianujący się "audiofilami" mówią: za słaby masz system, słuch i doświadczenie - potwierdzam, mam słabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Bu1 napisał:

trzeba mieć słuch

To jest forum dla sympatyków muzyki i sprzętu.

Dla głuchych jest miejsce na forum "dla głuchych" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, stench napisał:

To jest forum dla sympatyków muzyki i sprzętu.

Dla głuchych jest miejsce na forum "dla głuchych" 🙂

Ja głuchy nie jestem, i nie tylko słucham muzyki ale też grałem. A i gitarę potrafię na ucho nastroić. Ale kabli nie słyszę. A dla czego się z tego cieszę i nawet usłyszeć nie staram, to możemy pogadać w Audio-mitach, choć prowokujesz tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2018 o 09:25, rafi6666 napisał:

Postanowiłem wymienić w moim budżetowym sprzęcie audio kable głośnikowe

Od nowego kabla oczekuję wyrównanie dźwięku (jeśli jest to możliwe) wszystkich zakresach żęby słuchanie muzyki nie było męczące

Pioneer A-30+ CD PD-30 Opele 20 orzaz QED QE6100 INTERKONEKT

Nie wiem na jakim etapie poszukiwań jesteś może spróbuj z rynku wtórnego Tellurium Q blue w cenie za używkę bardzo dobry kabelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Ja głuchy nie jestem, i nie tylko słucham muzyki ale też grałem. A i gitarę potrafię na ucho nastroić. Ale kabli nie słyszę. A dla czego się z tego cieszę i nawet usłyszeć nie staram, to możemy pogadać w Audio-mitach, choć prowokujesz tutaj.

Wcale nie prowokuję. A to, że grasz na instrumencie niestety o niczym nie świadczy. Zapraszam do siebie. Zrobię ci dokładnie ten sam test, co mojemu dzieciakowi i jeśli nie usłyszysz różnicy, to znaczy, że wrażliwość słuchową masz jednak małą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bu1 napisał:

jeśli nie usłyszysz różnicy, to znaczy, że wrażliwość słuchową masz jednak małą.

Przyznałem to bez testu.

32 minuty temu, Bu1 napisał:

Wcale nie prowokuję.

A ja nie pisałem, że Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mikelas76 napisał:

wireworld mini eclipse 8 to fajny szczegółowy kabel

pad genesis lekko cieplejszy

oba warte uwagi

Myślałem że po taniości mam być , budżet był podany ?

Kabelki bardzo dobre w tym przedziale cenowym, tez zdecydowanie polecam posłuchać, jestem przekonany że któryś na pewno się spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, PanAntoni napisał:

Myślałem że po taniości mam być

Jak mówiła Tereska, z gówna bata nie ukręcisz. YDTY ktory jest tani nigdy nie pokaze tego co PAD czy WW.

Taka przykra prawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2018 o 19:43, rafi6666 napisał:

 

Ale śmieszne, typowy Polak wyśmiać, wyszydzić itp.

Witaj. Nie jest to szydzenie czy wyśmiewanie. Potwierdzam że może taki "Śmieszny przewód" zagrać, kto nie próbuje się nie przekona. Ja kable słyszę, więcej, słyszę również zmianę polaryzacji przewodu prądowego. Sprawdź jedno i drugie bo jak jest niezgodnie potrafi grać właśnie ostro. Być może Twoje bolączki się skończą bez inwestycji.  Podziękujesz jak sprawdzisz i się przekonasz🙂.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 30.06.2021 o 20:32, szymon1977 napisał:

Ja głuchy nie jestem, i nie tylko słucham muzyki ale też grałem. A i gitarę potrafię na ucho nastroić. Ale kabli nie słyszę. A dla czego się z tego cieszę i nawet usłyszeć nie staram, to możemy pogadać w Audio-mitach, choć prowokujesz tutaj.

Katastrofa, co wypisujesz. I może nie graj już na tej gitarze, wiele oszczędzisz słuchaczom. Dla mnie spadasz tam , gdzie Twoje miejsce - do ignorowanych, gdzie czeka iro iii oraz podobni. Se tam dyskutujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977

Też grałem wiele lat; co prawda nie na gitarze, ale perkusji i mimo, iż to inny

instrument właśnie w tym upatruję nie tylko swoje ubytki słuchu 😉 

Poza tym każdy słyszy inaczej i barwę instrumentu czy głosu odbiera na swój 

indywidualny sposób. Dlatego ilu słuchaczy - tyle opinii.

A wracając do YTDY - jak jest źle z nim, to przyjrzał bym się z podobną uwagą

jakości pozostałych elementów toru ... i nie chodzi tu o zadrapania płyty czołowej 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.