Skocz do zawartości
IGNORED

yamaha YAMAHA A-S1100 lub Vincent SV237


aryman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem systemu audio. Czytam namiętnie forum i im więcej czytam tym ... bardziej wiem że nic nie wiem :)

 

Mam świadomość , że trzeba się osłuchać i potestować sprzęt ale żeby zawęzić krąg poszukiwać staram się zdobyć jak najwięcej wiedzy z forum.

 

Do tej pory rozważałem na poważnie zakup: piec/ cd / gramofon marantz seria 14.

 

Po wnikliwej lekturze forum mam na celowniku jeszcze dwie konstrukcje :

 

Yamaha a - s 1100

 

Vincent cv 237 .

 

Muzyka jakiej słucham to rock progresywny i jazz. Od sprzętu oczekuję, że uwypukli całe bogactwo dźwiękowe zawarte w nagraniach. Ma być precyzyjnie, ciepło, z rozbudowaną sceną ( o ile da się to połączyć w tym pułapie cenowym ).

 

Jak oceniacie wymienione modele?

 

Pytanie czy z wyżej wymienionymi wzmacniaczami dobrze zagrają kolumny dynaudio excite 34 / 38 ?

 

Jeśli nie, proszę o sugestie dotyczące kolumn.

Z góry dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw oparty na bazie wzmacniacza hybrydowego Vincent SV-237 MK (https://www.q21.pl/vincet-sv-237mk.html) lub jednego z modeli Musical Fidelity, model M3si (https://www.q21.pl/musical-fidelity-m3si.html) bądź mocniejszy i lepszy M5si (https://www.q21.pl/musical-fidelity-m5si.html) w połączeniu z kolumnami Dynaudio. Wybór konkretnego modelu kolumn zależy od wielkości salonu. Takie zestawienie zapewni na pewno dynamiczny, spójny, dobrze wypełniony, plastyczny dźwięk.

Jest to oczywiście tylko jedna z wielu ciekawych propozycji, które warto rozważyć. Zapraszam serdecznie do nas na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalną sprzedaż w Polsce modeli CD-S i A-S1100/2100/3000 z 3 letnią gwarancją prowadzi wyłącznie autoryzowana sieć TopHi-Fi.

 

Odnośnie pytania autora: nie trać czasu na komputerowe dywagacje.

Wypożycz sprzęt do domu i szybko będziesz wiedział, co Ci odpowiada.

Pytając tutaj dowiesz się tyle, że za chwilę nic nie będziesz wiedzieć.

Pamiętaj: nikt nie wie jak słyszysz, jakie masz pomieszczenie i akustykę.

Rady tutaj to jak wróżenie z fusów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha i Vincent to zupełnie inny dźwięk.

Vincent jest bardzo ciepły, słodki. Yamaha natomiast bardziej wyostrzona.

Obydwa urządzenia maja korektory barwy.

 

Koniecznie protestuj u siebie w domu, bez sprzedawcy siedzącego Ci na plecach i chwalącego urządzenie.

Pograsz na różnych ustawieniach i na różnych głośnościach.

 

Yamaha ma fajne wskaźniki , a w Vincencie świecą się lampy :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

sam zastanawiałem się nad tymi wzmacniaczami, ich foniczny charakter jest zupełnie inny. Tak jak kolega powyżej już wspomniał vincent to wzmacniacz hybrydowy, gdzie sekcja lampy dba o miłe dla ucha znikształcenia i ociepla barwę natomoast yamaha to grający liniowo wzmacniacz tranzystorowy z możliwością korekty. Nie ma co wczytywać się w recenzje, trzeba do tematu podejść racjonalnie. Jeżeli słuchasz rocka i mocniejszej muzyki szukałbym wzmacniaczy tranzystorowych - yamaha to świetna propozycja, do tego wygląda ponadczasowo. Jeżeli masz możliwość odsłuchu zaproponowałbym nada c375bee - mocny, bardzo dobrze wykonany wzmacniacz, wręcz stworzony do ww. gatunków muzyki. Q21 9/10 propozycji budżetowych to Vincent, pewnie jest na nim bardzo duża marża ok 40% - 50 %, obiektywnie jest to niezła niemiecka marka, do tego jest to kompromis pomiędzy tym co najczęściej oczekuje początkujący klient czyli mocny tranzystor+mile dla ucha zniekształcenie lampy, nie dyskwalifikowałbym go ale poszukałbym sklepu w którym udzielą ci ok 30 % marży. Jeżeli chodzi o yamahę z rabatu nie ugrasz raczej nic, polityka sieci która ma ją w dystrybucji jest taka, że tą jedną (najlepszą) serię mają dla siebie a pozostałe normalnie kupisz w innych sklepach. Nada kupisz natomoast za świetną cenę na rynku wtórnym i odsprzedajac za klika lat nic na nim nie stracisz. Na yamaha stracisz ok 30% wartości a co do stosunkowo nowych na rynku hybryd ludzie boją się je odkupić (będziesz ją sprzedawał długo i na pewno stracisz na niej ok 40%-50%). Co innego z dobrą lampą, te kupują już bardziej świadomi melomani ale słuchający muzyki bardziej ,,kameralnej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przy takim budżecie rozważ jeszcze Rotele 1572, 1592.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna analogia,yamahe czy nada,a w szczególności yamahe,wybieraja osoby młode i ją polecają i tu jest więcej osób młodych,bo ona gra efekciarsko,skrajnymi pasmami,jakbym był młodszy to pewnie też bym wziął,kiedys taki dźwięk mi się podobał,aby głośniej i aby ostrzej,by wszyscy mnie słyszeli,osoby bardziej dojrzałe powinny odpuścić sobie yamahe,widze to po osobach niezadowolonych w dojrzalszym przedziale wiekowym,taka jest większość spostrzeżeń,nie wiemy kto wypowiada się na forum,moze to 17latek lubiący łupanke i tym się kierujemy i potem porażka jest,zawsze lepiej samemu sprawdzić na własnej skórze,na forum czytałem inne rzeczy,a w rzeczywistości było inaczej,tylko niektóre osoby rzetelnie pisały że właśnie było zupełnie inaczej,w szczególności z opisami sponsorowanych niby rzetelnych opisów audiofilów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem systemu audio. Czytam namiętnie forum i im więcej czytam tym ... bardziej wiem że nic nie wiem :)

 

Mam świadomość , że trzeba się osłuchać i potestować sprzęt ale żeby zawęzić krąg poszukiwać staram się zdobyć jak najwięcej wiedzy z forum.

 

Do tej pory rozważałem na poważnie zakup: piec/ cd / gramofon marantz seria 14.

 

Po wnikliwej lekturze forum mam na celowniku jeszcze dwie konstrukcje :

 

Yamaha a - s 1100

 

Vincent cv 237 .

 

Muzyka jakiej słucham to rock progresywny i jazz. Od sprzętu oczekuję, że uwypukli całe bogactwo dźwiękowe zawarte w nagraniach. Ma być precyzyjnie, ciepło, z rozbudowaną sceną ( o ile da się to połączyć w tym pułapie cenowym ).

 

Jak oceniacie wymienione modele?

 

Pytanie czy z wyżej wymienionymi wzmacniaczami dobrze zagrają kolumny dynaudio excite 34 / 38 ?

 

Jeśli nie, proszę o sugestie dotyczące kolumn.

Z góry dziękuję za pomoc

 

też słucham rocka progresywnego dość sporo w stylu King Crimson, EmersonLakePalmer i powiem krótko Nad c375 to wybór dla Ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij posłuchać/ wypożyczyć YAMAHĘ A-S1100. O wyostrzeniu zapomnij, to melodyjny wzmak, o dużej detaliczności , świetnie buduje przestrzeń.

Zdecydowanie posłuchaj tej konstrukcji bo jak czytam o YAMAHA A-S1100, że to sprzęt "do łupanki" i wybierają ją osoby młode bo gra efekciarsko, to delikatnie mówiąc jest to wprowadzanie w błąd.

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s1100.html

Zapraszamy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna analogia,yamahe czy nada,a w szczególności yamahe,wybieraja osoby młode i ją polecają i tu jest więcej osób młodych,bo ona gra efekciarsko,skrajnymi pasmami,jakbym był młodszy to pewnie też bym wziął,kiedys taki dźwięk mi się podobał,aby głośniej i aby ostrzej,by wszyscy mnie słyszeli,osoby bardziej dojrzałe powinny odpuścić sobie yamahe,widze to po osobach niezadowolonych w dojrzalszym przedziale wiekowym,taka jest większość spostrzeżeń,nie wiemy kto wypowiada się na forum,moze to 17latek lubiący łupanke i tym się kierujemy i potem porażka jest,zawsze lepiej samemu sprawdzić na własnej skórze,na forum czytałem inne rzeczy,a w rzeczywistości było inaczej,tylko niektóre osoby rzetelnie pisały że właśnie było zupełnie inaczej,w szczególności z opisami sponsorowanych niby rzetelnych opisów audiofilów

 

Czy Ty w ogóle słyszałeś jakąś Yamahę z serii "tysiączek" , czy może swe spostrzeżenia opierasz wyłącznie na doświadczeniach z KD i z czytania różnych forów? Czytając powyższe przypuszczam, że nie słuchałeś nigdy wyższych modeli yamahy.

 

Pytanie czy z wyżej wymienionymi wzmacniaczami dobrze zagrają kolumny dynaudio excite 34 / 38 ?

 

Sam mam Yamahę z dynaudio i to bardzo dobry trop, polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 1100 bynajmniej ostra nie jest, to dość neutralne urządzenie, takie spokojne granie, rewelacyjnie wygląda. Miałem ją na testach w domu i mimo wyższej ceny przegrała z Nadem 375

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie, wskazówki i pomoc. W sumie to właśnie takich krótkich ale rzeczowych opisów oczekiwałem. Znam teraz pokrótce charakterystykę tych dwóch pieców oraz wiem czym się różnią. Oczywiście na razie to tylko teoria i następnym krokiem będzie odsłuch wymienionych wzmacniaczy. Tak jak piszecie - obydwa wyglądają fantastycznie i można się w nich zakochać. ( co też może być złudne).

 

Prosiłbym jeszcze o opinie jak te dwa piece wyglądają jakościowo/klasowo w zestawieniu z marantz pm 14.

 

Proszę także o sugestie z jakimi kolumnami należałoby je skonfigurować. Pomieszczenie 20 m2. Muza tak jak pisałem - prog rock i jazz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho to Marantz jest gdzieś pośrodku, ale bliżej mu do Vincenta.

Nie wiem jakie masz potrzeby do wejść, ale Marantz jest totalnie analogowy (tak jak i Yamaha), a Vincent ma już na pokładzie niezłego DACa i kilka wejść optycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wybierz głośniki. Wzmacniacz dobiera się do kolumn.

Jezeli mają to być dynaudio to vincent, marantz czy nad jak dla mnie odpadają nie ujmując nic tym wzmacniaczom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.