Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo do Monitor Audio MR6


mr.chaosmaker

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się prośba o polecenie wzmacniacza stereo do posiadanych przeze mnie kolumn Monitor Audio MR6 . Na tą chwilę mam je podpięte do amplitunera Onkyo TX 8270 i zestaw ten sprawuje mi się bardzo dobrze . W tej konfiguracji mam sporo nieźle kontrolowanego basu , piękną średnicę i mało krzykliwe wysokie tony . Na co dzień słucham radia internetowego + streaming (80% ) oraz płyt winylowych (20%) . Jak wspomniałem , w codziennym użytkowaniu , ta konfiguracja daje mi sporo frajdy lecz zaczynam czuć pewien niedosyt gdy zasiadam do słuchania swoich ulubionych płyt (jazz - chillout ) – brakuje mi detali i przestrzeni w słuchanej muzyce . Przy zakupie amplitunera i wyborze kolumn , sprzedawca podpiął mi je także do wzmacniacza stereo – różnica była łatwa do usłyszenia – czyli kolumny które posiadam mają większe możliwości niż te z których korzystam – tak więc,pomysł jest taki by wycisnąć z nich ile się da :) .

 

Poczytałem nieco o wzmacniaczach NAD 350 - 355 , Luxman 410 , Denon PMA 860 , Xindac A06 - czy któryś z nich byłby dobrym wyborem - a może jakiś jeszcze ? - czyli kto widział kto wie :)

 

Mój sprzęt :

Monitor Audio MR6

Onkyo TX 8270

Gramofony Yamaha , Grundig , HMV - wkładki AT95 / Ortofon 0M10 / Ortofon 2MRed

Przedwzmacniacz gramofonowy DJ PreII

Odtwarzacz CD Onkyo DX 7111 ( używany od święta )

Pomieszczenie 26m2

 

Pozdrawiam Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto pomyśleć o wzmacniaczu NAD C356 BEE (https://www.q21.pl/nad-c356-bee.html), uzyskasz zdecydowanie więcej detali, szczegółów, bardziej wyeksponowane skraje pasma. Jako alternatywa spójrz na szwedzką integrę Primare I22 (https://www.q21.pl/primare-i22.html). To dźwięk także bardziej szczegółowy, dokładny, szybki, swobodny. Moim zdaniem będzie to jednak najlepsze dla Ciebie połączenie, które sprawdzi się w Twoich gatunkach muzycznych i w pełni wykorzysta możliwości jakościowe kolumn.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchu, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Jeżeli brakuje detali i przestrzeni to dodaj do listy Yamahe AS700, Teac AI1000. Music Hall 35.

 

Dzieki za radę - niestety ta Yamaszka jest trudno dostępna , pozostałe wzmacniacze jednak poza zasięgiem finansowym .

 

Ciekawe czy Yamaha nie jest za ostra/jasna dla moich kolumn ?

 

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.