Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana elementów w zwrotnicy


gruchol

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakończyłem ostatecznie odbudowę / modyfikacje kolumn :)
Dzięki wszystkim za pomoc, w skrócie opiszę moje spostrzeżenia może komuś przyda się na przyszłość.
Głośniki są oryginalne, jedynie odbudowy zostały oklejone nowym fornir'em. W zwrotnicy syczków wymieniłem kondensator na Audyn Cap MKT 3,90 uF, a w średniotonowym dołożyłem bocznik Audyn Cap Q4 0,56 uF. Ogólnie duży +, Instrumenty dużo lepiej / wyraźniej brzmią, wcześniej niektóre dźwięku "syczały" teraz tego nie ma. Woofer wymieniłem kondenstator na Mundorf Ecap 100 VDC RAW 68,00 uF, praktycznie nic to nie zmieniło, poprostu już przy całości wymieniłem. Cewki ostatecznie zostały wszystkie oryginalne. Wszystko porównywałem względem drugiego głośnika, który był nie ruszany.
Dodatkowo wymieniłem kabel głośnikowy do głośników i od zwrotnicy do woofera Monster XPHP MKII i minimalnie się poprawiło brzmienie woofera.

Była jeszcze zabawa z kablami RCA ... ;) Największą różnicę było słychać między kablami za 5zł i Cambirdge Arctic ( faktycznie dźwięk jest jakby chłodniejszy, dla kogoś kto chce więcej górnych dźwięków), były jeszcze Ultralink Audiophile i Prolink Exclusive.  Ostatecznie zostałem przy Prolink, bo na Ultralink była bardzo znikoma różnica dźwięku ( to już było nasłuchiwanie, a nie słuchanie).


Aktualnie podłączone jest do wzmacniacza Cambridge A500 i CD Kenwood dp-7040. Zastanawiam się czy by
 nie wymienić wzmacniacza na NAD c350 lub Kenwood 990-v? może ktoś słyszał  któreś zestawienie i jest wstanie powiedzieć czy to ma sens?

Ps.  Po słuchaniu przez rok na jednej kolumnie, zacząłem doceniać te głośniki. One wcale nie mają za mało  basu, grają poprostu naturalnie do danej epoki. Wszystko zależy czego się słucha. Na początku słuchałem cały czas starszego roku, ale jak zacząłem puszczać współczesny pop, rap itd. to się okazało, że basu jest prawie idealnie. Jak odpale YouTube z PC to basu jest aż nadto, trzeba ujmować  ;)
To jest chyba trochę jak z wytrawnym winem, trzeba się nauczyć je pić tak tutaj trzeba się nauczyć słuchać.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.