Skocz do zawartości
IGNORED

Steven Wilson, 17.02.2018 Zabrze


s1ayto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś był na ww. koncercie i podzieli się wrażeniami z nagłośnienia? Przyznam, że byłem zszokowany. Moje uszy krwawiły. Zastanawia mnie, czy ktoś ma podobne odczucia. Znajomym bardzo nie przeszkadzało, ale akurat to mnie nie dziwi. Z powodu mojego ograniczenia, co do opisywania dźwięku, nie będę na razie za dużo pisał. Ale partie mocniejsze, bogate w dźwięki były tak świszczące, jakby ktoś w domu sobie przesterował sprzęt i tego słuchał. Talerz perkusji? Patrzę jak uderza perkusista i nic prawie nie słyszę. Skojarzenia z loudness war. Przynajmniej taki sam efekt został uzyskany. Po pierwszej części wyszedłem, jakbym dostał kijem po głowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłem na wczorajszym koncercie i nie mogę się jeszcze „otrząsnąć” jak fatalnie został nagłośniony. Szukam opinii na ten temat i czytam że nie jestem odosobniony = to dobrze bo już myślałem że ze mną coś nie tak. Na razie jest to najgorszy koncert pod względem nagłosnienia w jakim udało mi się uczestniczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Dzwiek byl okropny. Bylem juz na duzo koncertach Porcupine Tree/ Dream Theater / Opeth / Riverside, ale tak zle jeszcze niebylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Taka muzyka musi być dobrze nagłośniona.

O co chodzi?

Dobrze, że nie byłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, aż trudno uwierzyć, że Wilson ze swoim przywiązaniem do detalu takie coś dopuścił. Słabo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bajania o podążaniu HajEndu w stronę brzmienia live, jakoś słabo przystają do rzeczywistości.

Ma ona, ta rzeczywistość wiele ograniczeń i dodatkowych warunków do spełnienia - a to gatunku, konkretnego miejsca, realizatora nagłośnienia.

W tym przypadku mamy grajka słynącego z dopieszczania brzmień, jednak w studio, sala (byłem wielokrotnie) - co najmniej dobra akustyka (nigdy nie narzekałem), gatunek muzyki - do ogarnięcia jak najbardziej - i? Lipa jak się okazuje - nikt nie chce w domu zbliżać się nawet takiego brzmienia "live".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Czyli bajania o podążaniu HajEndu w stronę brzmienia live, jakoś słabo przystają do rzeczywistości.

Ma ona, ta rzeczywistość wiele ograniczeń i dodatkowych warunków do spełnienia - a to gatunku, konkretnego miejsca, realizatora nagłośnienia.

W tym przypadku mamy grajka słynącego z dopieszczania brzmień, jednak w studio, sala (byłem wielokrotnie) - co najmniej dobra akustyka (nigdy nie narzekałem), gatunek muzyki - do ogarnięcia jak najbardziej - i? Lipa jak się okazuje - nikt nie chce w domu zbliżać się nawet takiego brzmienia "live".

 

Wiele realizacji Live "drze gębę"...to chyba jak w rzeczywistości...a my głupi się czepiamy, że to zła realizacja...i chcemy żeby brzmiały miło i przyjemnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dziękuję za założenie wątku.

Byłem na tym koncercie. Wyszedłem z koncertu po pierwszych trzech utworach z obawy przed "utratą" słuchu. Oprócz odczuć estetycznych które były fatalne, uważam również że było też zdecydowanie za głośno tam gdzie siedziałem.

Przez chwilę myślałem, że to dlatego, iż miałem słabe miejsce na balkonie zbyt blisko głośników.

Byłem na wielu koncertach i myślę że mam już jakiś układ odniesienia. Jednak oceny osób w sieci mówią o nieziemskich zachwytach i genialnym koncercie. Czy możliwe jest że to PR czy po prostu mocno subiektywna ocena? Możliwe, że efekty wizualne były dobre, ale ja pytam o dźwięk/nagłośnienie. Mam być tam za niedługo na koncercie Camel i jestem pełen obaw. Co sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za podzielenie się własnymi odczuciami. Ja siedziałem na balkonie, mniej więcej po środku. Również zastanawiam się jak to możliwe, biorąc pod uwagę, że Wilson to raczej osoba, która nie jest tylko muzykiem, ale zna się również na dźwięku (przynajmniej tak to rozumiem, skoro tworzy własne masteringi i ponoć dobre!). Ja właśnie po pierwszych piosenkach miałem zamiar opuścić salę. Głośność rzeczywiście była na poziomie wysokim, ale najgorsze były jakieś zniekształcenia, które również z wysoki db uderzał w głowę. Jednak wróciłem i 2. część jakoś przeżyłem. Nadal było źle, ale nie bolała mnie już głowa (pewnie lekko już ogłuchłem, heh). Spokojne momenty brzmiały całkiem w porządku i przyjemnie, ale każdy bardziej skomplikowany moment kończył się tak samo. Co do zachwytów? No cóż. Może to kwestia doświadczenia. Nie każdy na co dzień obcuje z lepszym dźwiękiem. Doświadczenia z koncertów, czy imprez rockowych raczej też nie rozpieszczają zmysłu słuchu. Może nawet powodują powstanie pewnych deficytów (sam raz straciłem część słuchu w jednym uchu na kilka dni). Pytanie jak wyglądają inne koncerty w tym miejscu. Czy to pojedynczy przypadek (i nikt kurde nie weryfikuje tego przed koncertem?!?), czy taka to już sala i akustyka. Moim zdaniem wystarczyło zejść z decybeli i może byłoby już znośniej. Więc czemu nikt tego nie zauważył? Genialne to może było, ale opierdzielenie przez Wilsona flaszujący telefonami z kilku metrów uczestników ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.