Skocz do zawartości
IGNORED

Standy podstawy granitowe - warto?


jarrro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, porlick napisał:

Jak dobrze wypoziomujesz...

To nie ma nic do rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się tłumaczyć, więc zrób doświadczenie: spróbuj pobujać krzesłem czworonożnym i trójnożnym. Czworonożnym może nie udać Ci się bujnąć gdy bujaniu precyzyjnie zapobiegnięto, a trójnożnego bujnięcie wymaga relatywnie ogromnej siły.

A wracając do kolumn to możesz postawić je na czterech punktach i podniecać się, że audiofilsko rozwiązałeś problem bujania, a nawet systematycznie podniecać się, że audiofilsko sprawdzaniem i korygowaniem problemu, albo postawić je na trzech punktach i o istnienie problemu bujana po prostu zapomnieć.

A jeśli postawisz cztery kolce na drewnianej podłodze, to zawsze bujać się będzie, bo zawsze jeden punkt podda się bardziej niż trzy pozostałe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2020 o 00:45, szymon1977 napisał:

Nie chcę mi się tłumaczyć, więc zrób doświadczenie: spróbuj pobujać krzesłem czworonożnym i trójnożnym. Czworonożnym może nie udać Ci się bujnąć gdy bujaniu precyzyjnie zapobiegnięto, a trójnożnego bujnięcie wymaga relatywnie ogromnej siły.

Jeśli nóżki, czy kolce są na gwintach, można je tak wyregulować, że o żadnym bujaniu nie będzie mowy. Masz w domu pralkę, czy lodówkę z regulowanymi nóżkami? Ja mam, więc wiem, o czym piszę. Stawiasz taką, a następnie kręcisz, aż wszystkie 4 będą stały stabilnie i je kontrujesz. (Standy mam na trzech nóżkach, też regulowanych. )

 

W dniu 5.12.2020 o 00:45, szymon1977 napisał:

A jeśli postawisz cztery kolce na drewnianej podłodze, to zawsze bujać się będzie, bo zawsze jeden punkt podda się bardziej niż trzy pozostałe .

Nie, jeśli....jak wyżej.

Acha, jeszcze ciekawostka dla Ciebie, bo inni pewnie będą to uważać za normalne: szafkę rtv mam na SZEŚCIU regulowanych nogach. Po regulacji WSZYSTKIE SZEŚĆ stoją jednakowo pewnie na podłodze i nic się nie buja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, porlick napisał:

Masz w domu pralkę, czy lodówkę z regulowanymi nóżkami? Ja mam

szczęściarz...

 

5 godzin temu, porlick napisał:

Acha, jeszcze ciekawostka dla Ciebie, bo inni pewnie będą to uważać za normalne: szafkę rtv mam na SZEŚCIU regulowanych nogach.

wygląda to na manię większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu taka konstrukcja. 

No cóż, niektórym w głowie się nie mieści, że można precyzyjnie wyregulować nóżki z gwintem. To brak wyobraźni, czy dwie lewe ręce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 17:26, bartoszek32 napisał:

Mam takie same odczucia ja Ty. Na kolcach dźwięk ostrzejszy bez kolców na samym granicie dźwięk bardziej dociążony. 

To przecież "oczywista oczywistość" kolce ostre to  musi być ostrzej, a granit ciężki to musi być dociążenie???

Podświadomość ma co robić, tak jak przy srebrnych kablach dźwięk na pewno będzie jaśniejszy, a jak ma być ciemniejszy to trzeba użyć takich z domieszką węgla.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, audiofan01 napisał:

To przecież "oczywista oczywistość" kolce ostre to  musi być ostrzej, a granit ciężki to musi być dociążenie???

Podświadomość ma co robić, tak jak przy srebrnych kablach dźwięk na pewno będzie jaśniejszy, a jak ma być ciemniejszy to trzeba użyć takich z domieszką węgla.?

To już wszystko co masz do powiedzenia? Faktycznie bardzo rzeczowa wypowiedź. 

Pewnie nie miałes możliwości sprawdzenia takiej opcji, ale na ten temat wszystko wiesz. Brawo! 

Tu nie chodzi o wyobraźnię a raczej o słuch. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bartoszek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bartoszek32 napisał:

To już wszystko co masz do powiedzenia? Faktycznie bardzo rzeczowa wypowiedź. 

Pewnie nie miałes możliwości sprawdzenia takiej opcji, ale na ten temat wszystko wiesz. Brawo! 

Tu nie chodzi o wyobraźnię a raczej o słuch. 

Miałem już wszystko sprawdzone wiele lat temu i wiem co wiem na bazie własnych doświadczeń, a nie skojarzeń.

Obecnie mam duże bardzo ciężkie monitory na standach od Rogoza, do których dobrałem regulowane nóżki na gumie (w wyposażeniu standów są opcjonalnie kolce, których nie używam bo mam twardą podłogę, a nie wykładzinę, do której są przeznaczone) standy zasypane piaskiem ważą ok. 30 kg szt. Kolumny na standach na gumowych podkładkach antywibracyjnych takich pod pralkę, gr. ok. 3 mm, średnica 5 cm, do kupienia w sklepach AGD, 4 szt. ok. 50 zł.

To jeszcze było wszystko na płytach granitowych ale je odstawiłem w kąt bo wysokość się zrobiła za duża.

Oczywiście te gumowe podkładki użyłem, żeby zmiękczyć brzmienie bo wiadomo guma miękka to musi być miękko??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, audiofan01 napisał:

Miałem już wszystko sprawdzone wiele lat temu i wiem co wiem na bazie własnych doświadczeń, a nie skojarzeń.

Obecnie mam duże bardzo ciężkie monitory na standach od Rogoza, do których dobrałem regulowane nóżki na gumie (w wyposażeniu standów są opcjonalnie kolce, których nie używam bo mam twardą podłogę, a nie wykładzinę, do której są przeznaczone) standy zasypane piaskiem ważą ok. 30 kg szt. Kolumny na standach na gumowych podkładkach antywibracyjnych takich pod pralkę, gr. ok. 3 mm, średnica 5 cm, do kupienia w sklepach AGD, 4 szt. ok. 50 zł.

To jeszcze było wszystko na płytach granitowych ale je odstawiłem w kąt bo wysokość się zrobiła za duża.

Oczywiście te gumowe podkładki użyłem, żeby zmiękczyć brzmienie bo wiadomo guma miękka to musi być miękko??

Ja mam filc pod granitem i też jest mięciutko. Z wysokością nie mam problemu bo po wyciągnięciu kolców i postawieniu na 3cm granicie wysokość jest ta sama. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, bartoszek32 napisał:

Ja mam filc pod granitem i też jest mięciutko. Z wysokością nie mam problemu bo po wyciągnięciu kolców i postawieniu na 3cm granicie wysokość jest ta sama. 

Też miałem te standy na granicie na podkładkach gumowych tylko to miejsce gdzie stoi jedna z kolumn jest nierówne ( część na panelach, część na płytkach) i płyta się chybotała,  więc potrzebowałem czegoś z regulacją i najłatwiejszy sposób to wywalenie granitów i regulowane nóżki do standów, które ze względu na swą wagę same są bardzo stabilne tylko wymagają wypoziomowania, łączna wysokość pozostała bez zmian, a płyty granitowe to pozostałość po poprzednich kolumnach podłogowych, może się jeszcze kiedyś przydadzą. 

Co do sprawy wibracji co lepsze guma, filc czy kolce to kwestia do przemyślenia i sprawdzenia dla wszystkich, a dla ułatwienia pytanie:

Czy widział ktoś silnik w aucie zamontowany do nadwozia na ...... kolcach? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, porlick napisał:

No cóż, niektórym w głowie się nie mieści, że można precyzyjnie wyregulować nóżki z gwintem. To brak wyobraźni, czy dwie lewe ręce?

Żenujące. To Tobie się w głowie nie mieści, że jeśli się nie chce bujania, to zamiast czterech nóżek wymagających precyzyjnej regulacji, stosuje się nóżki trzy stojące stabilnie siłą praw fizyki. No ale jak samemu sobie audiofilskiego problemu nie stworzysz, to nie morzesz podbić samooceny audiofilsko go rozwiązując.

Pozostaje życzyć miłej zabawy w audio. Bo co niby poza zabawą ma dać precyzyjne ustawianie kolców na twardej podłodze, skoro gdzieś pomiędzy jest przekładka z gumy, wnikać nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podparcie w trzech miejscach teoretycznie jest lepsze, ale i bardziej wywrotne w przypadku "potrącenia" kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafal735r napisał:

Podparcie w trzech miejscach teoretycznie jest lepsze, ale i bardziej wywrotne w przypadku "potrącenia" kolumny. 

Niby tak, ale: o ile trzy punkty utworzą trójkąt, to nic nie przeszkadza aby na wystających poza ten trójkąt rogach kolumn dać o 1mm krótsze nóżki, na których kolumna nie będzie stać, a będą zabezpieczać przed przewróceniem. A poza tym trójkąt będzie większy niż wpisany w obrys kolumny, więc z tą łatwością przewrócenia nie dramatyzowałbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szymon1977 napisał:

Niby tak, ale: o ile trzy punkty utworzą trójkąt, to nic nie przeszkadza aby na wystających poza ten trójkąt rogach kolumn dać o 1mm krótsze nóżki, na których kolumna nie będzie stać, a będą zabezpieczać przed przewróceniem. A poza tym trójkąt będzie większy niż wpisany w obrys kolumny, więc z tą łatwością przewrócenia nie dramatyzowałbym.

A widziałeś kolumnę z miejscami na 3 nóżki... Bo ja nie. Rozumiem wyborowac nową, po środku? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od ilości nóżek i tak powinny one być regulowane żeby kolumna stała prosto co ma szczególne znaczenie jak jest bardzo wysoka. Bo stabilność i brak chybotania to jedno i  w tej sprawie trójkąt wygrywa ale trzymanie poziomu to co innego i regulacja jest niezbędna bo rzadko zdarza się idealnie równe podłoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, audiofan01 napisał:

Niezależnie od ilości nóżek i tak powinny one być regulowane żeby kolumna stała prosto...

Tak.

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

A widziałeś kolumnę z miejscami na 3 nóżki...

Dyskusja o dorobienou pidstawy do kolumny, a nie wkręcaniu kolców w fabryczne otwory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Rozumiem...

Dobry dowcip w cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, szymon1977 napisał:

Ps.

Dobry dowcip w cenie.

napiszę ponownie - osądzasz innych możliwości na podstawie swoich ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

napiszę ponownie - osądzasz innych możliwości na podstawie swoich ?

Dokładnie! Piszę tu bo zakładam, że nie jestem jedyny, który potrafi użyć mózgu do czegoś więcej, niż regulacja nóżek żeby się kolumna nie bujała.

Ale do rzeczy! W planie miałem zrobić tak, ale kupiłem monitorki i standy przykręciłem do podłogi. Pod kolumną miała być metalowa płyta, trzy kolece w pkt A, B i C na których miała stać kolumna, dwa dodatkowe w pkt D i E nieco krótsze, zapobiegające przewróceniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kur.a, ale ładne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 14:05, marcinmarcin napisał:

A widziałeś kolumnę z miejscami na 3 nóżki... Bo ja nie. Rozumiem wyborowac nową, po środku? ?

Kolumny mające trzy nóżki robią np. Vandersteen i Heco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcinzp napisał:

Kolumny mające trzy nóżki robią np. Vandersteen i Heco.

? Ale przez xdziesiąt lat takiej na żywo nie widziałem... Ale wzmaka już tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 21:57, szymon1977 napisał:

Ale do rzeczy! W planie miałem zrobić tak, ale kupiłem monitorki i standy przykręciłem do podłogi. Pod kolumną miała być metalowa płyta, trzy kolece w pkt A, B i C na których miała stać kolumna, dwa dodatkowe w pkt D i E nieco krótsze, zapobiegające przewróceniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kur.a, ale ładne!

I Ty piszesz:

W dniu 7.12.2020 o 21:57, szymon1977 napisał:

jestem jedyny, który potrafi użyć mózgu do czegoś więcej, niż regulacja nóżek

No to ładnie go użyłeś, gratuluję. To dopiero kombinacja w prostej sytuacji. Najbardziej audiofilski audiofil w swym audiofilskim mózgu by tego nie wykoncypował. ?

10 godzin temu, Marcinzp napisał:

Kolumny mające trzy nóżki robią np. Vandersteen i Heco.

...a TRIANGLE robi kolumny na pięciu (!) nóżkach, s właściwie 4 nóżkach i kolcu.

Zatkało?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, porlick napisał:

To dopiero kombinacja w prostej sytuacji...

Że co!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że 95% producentów nie wydziwia i robi w kolumnach podłogowych po 4 kolce lub nóżki, które bez kombinowania, jak koń pod górę, można po prostu wypoziomować nikt nie robi 3 długich i krótszych kolców, bo to bez sensu.

Są tacy, co wydziwiają, ale tylko po to, by złowić takich klientów, których łatwo złapać na audiofilskie wydumy, np Triangle:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porlick napisał:

...audiofilskie wydumy, np Triangle:

To nie audiofilska wyduma, tylko prawa fizyki w praktyce. Audiofilska wyduma to płyta marmurowa+4 kolce+podkładki+precyzyjna regulacja+wszystko i tak zmiękczone kawałkiem gumy. Natomiast jeśli chcesz sztywność i stabilność, to rozwiązaniem wszelkich problemów są trzy nóżki. Rozwiązanie nie stosowane, bo widać dla klienta bardziej istotne zabezpieczyć przed ewentualnym przewróceniem, niż poprawa brzmienia solidnym postawieniem na podłożu.

Nakład pracy i środków prawie zerowy, bo wystarczy na tym Twoim marmurze postawić kolumnę na fabrycznych kolcach przednich, a z tyłu dorobić jeden po środku o 1mm dłuższy od fabrycznych. No ale rozwiązania proste, skuteczne i przede wszystkim logiczne psują całą audiofilską zabawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porlick napisał:

...bo to bez sensu.

Nie argumentuj własnym brakiem zrozumienia tematu. Bo skoro sztywne i stabilne postawienie na 3 nóżkach jest Twoim zdaniem bez sensu, to tym bardziej bez sensu jest Twoje bajanie o sztywności i stabilności na nóżkach 4 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie argumentuj własnym brakiem zrozumienia tematu. Bo skoro sztywne i stabilne postawienie na 3 nóżkach jest Twoim zdaniem bez sensu, to tym bardziej bez sensu jest Twoje bajanie o sztywności i stabilności na nóżkach 4 .

Mam 23kg kolumny 106cm, wąskie i głębokie. Stoją na 4 "nóżkach" z korka. Ja postawie na 3, to się wyp...lą ?

Szymon, postawienie na 3 nie jest stabilne, ma tylko z założenia niwelować krzywa podłogę. Inna zupełnie sprawa to poziomowanie. Sam słyszysz co się dzieje jak odchylisz na boki, to samo odchylenie w pionie. 

17 minut temu, szymon1977 napisał:

własnym brakiem zrozumienia

?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 13:18, rafal735r napisał:

Podparcie w trzech miejscach teoretycznie jest lepsze, ale i bardziej wywrotne w przypadku "potrącenia" kolumny.

 

57 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ja postawie na 3, to się wyp...lą ?

słuszne uwagi, przetestowałem, nie wracam do tego, za duże ryzyko wywrotki. Moje kolumny są wąskie, głębokie i do tego pochylone w tył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.