Skocz do zawartości
IGNORED

Czy bohaterstwo powinno być obowiązkowe, a jego brak piętnowany ?


Pasqual

Rekomendowane odpowiedzi

Izrael protestuje przeciwko ustawie karzącej za twierdzenie, że Polacy byli współwinni zagłady Żydów w czasie II Wojny Światowej. Pojawiają się przy tym mocne antypolskie akcenty, łącznie z tym, że Polacy współdziałając z Niemcami czynnie uczestniczyli w tym strasznym mordzie. Nie wspominają o tym, że Polska była jedynym krajem europejskim, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci sprawcy i jego rodzinie.

Zarządzenie gubernatora Franka z 1941 r. głosiło: "1). Żydzi, którzy bez upoważnienia opuszczają wyznaczoną im dzielnicę, podlegają karze śmierci. Tej samej karze podlegają osoby, które takim Żydom świadomie dają kryjówkę. 2). Podżegacze i pomocnicy podlegają tej samej karze jak sprawca, czyn usiłowany karany będzie jak czyn dokonany. W lżejszych wypadkach można orzec ciężkie więzienie lub więzienie. 3). Zawyrokowanie następuje przez Sądy Specjalne".

W innych krajach w najgorszym razie sprawca był kierowany do obozu koncentracyjnego, zwykle jednak kończyło się to krótkim aresztem. Oczywiste jest, że każdy człowiek postępuje tak, jak mu nakazuje sumienie przy akceptacji ewentualnych kosztów , jakie może ponieść za swój czyn. Nurtuje mnie jednak pytanie, czy ci, którzy decydowali się pomagać Żydom mieli moralne prawo narażać swoich bliskich na śmierć; Niemcy za ukrywanie lub pomaganie Żydom w Polsce mordowali całe rodziny, łącznie z małymi dziećmi. Osobiście sądzę, że decydujący się na ukrywanie Żydów mieli do tego prawo, jeśli mogli wspólnie i świadomie podjąć taką decyzję, nie mieli natomiast prawa decydować za dzieci czy osoby nie mogące pojąć i zaakceptować zagrożenia, jakie to rodziło.

Gdybym żył w tamtych czasach i nie miał nikogo bliskiego pewnie starałbym się ratować Żydów. Gdybym jednak miał rodzinę na pewno bym tego nie robił - uznałbym, że muszę przede wszystkim dbać o swoją żonę, dzieci i bliskich.

Ciekawy jestem, co o tym sądzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabin pytany przez zyda w czasie okupacji co ma robic udzielil rady ze w chwili kiedy nie ma zadnych reguł jedyna regula jest ratowanie zycia.Autentyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohaterstwo jest fajne jak się nie czuje lufy na skroni, noża na gardle albo jeszcze czegoś innego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bohaterstwa nie da się zaplanować ; może sie ono jedynie przytrafić " , jak słusznie zauważył Karel Ćapek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie mamy problemu z brakiem bohaterstwa w stosunku do Żydów w czasie II wś.

 

Każdy mógł się bać śmierci siebie i swoich bliskich i miał prawo odmówić Żydom pomocy w tamtych czasach. Nikt nie powinien go za to winić - i chyba nie wini.

 

Ta ogromna awantura międzynarodowa ostatnich dni wynika z innej postawy naszego społeczeństwa wobec Żydów w czasie okupacji ( i zaraz po niej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohaterstwo jest fajne jak się nie czuje lufy na skroni, noża na gardle albo jeszcze czegoś innego ...

 

 

lub nie ma nic (np.: najbliższa rodzina) do stracenia .

 

P.S.

 

Nie każdy może być jak Hiob , lub Einstein , i nie każdy może być bohaterem , aczkolwiek chylę czoła przed ludźmi , którzy bezinteresownie poświęcili się dla bliźnich , a swój heroizm opłacili własnym życiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się przy tym mocne antypolskie akcenty, łącznie z tym, że Polacy współdziałając z Niemcami czynnie uczestniczyli w tym strasznym mordzie. Nie wspominają o tym, że Polska była jedynym krajem europejskim, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci sprawcy i jego rodzinie.

 

Mieszasz 2 kwestie.

 

Czynne WSPÓŁDZIAŁANIE z Niemcami w Holocauście z NIEUDZIELANIEM POMOCY Żydom.

 

O ile ta pierwsza postawa była działaniem czynnym , w większości dobrowolnym - a przez to wyjątkowo niemoralnym, o tyle nieudzielanie pomocy , w sytuacji groźby kary śmieci, jest , przynajmniej w mojej ocenie, całkowicie zrozumiałe i wybaczalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz 2 kwestie.

 

Czynne WSPÓŁDZIAŁANIE z Niemcami w Holocauście z NIEUDZIELANIEM POMOCY Żydom.

 

O ile ta pierwsza postawa była działaniem czynnym , w większości dobrowolnym - a przez to wyjątkowo niemoralnym, o tyle nieudzielanie pomocy , w sytuacji groźby kary śmieci, jest , przynajmniej w mojej ocenie, całkowicie zrozumiałe i wybaczalne.

Zacząłem w ten sposób ze względu na obecną sytuację - przynajmniej u mnie służy ona przemyśleniom różnych kwestii historycznych związanych z historią Żydów. Przypisane mi zmieszanie pojęć jest całkowicie niezamierzone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe, z uwagi na to, że ten problem, jest ... jak to powiedzieć? Chyba tak jak przeczytałem dziś w "Przeglądzie"

 

J. Domański, cyt:"... nie przepracowaliśmy uczciwie , DO BÓLU, jako społeczeństwo (...) tego, co NAPRAWDĘ było między Polakami i Żydami ... "

 

No właśnie - BOLESNY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny czysto polityczny temat mający dokopać Żydom. Skąd to stwierdzenie? Ano dlatego, że autorowi nawet nie chciało się sięgnąć do przepisów które wywołały taką awanturę, a pytanie które stawia ma się nijak do tego co się dzieje wokół zmiany przepisów dzieje.

 

Podsumowując - prowokacja i pytanie z gotowymi tezami. Szkoda czasu na dyskusję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wpis Pasquala sugeruje, że coś próbuje się jednak dowiedzieć.

 

Może stara się pojąć, dlaczego grupa staruszków w Tel Awiwie stała pod polską ambasadą z niezdarnym napisem: "POLONI WESZCZE NA SIEBIE CO WY ZROBILI" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny czysto polityczny temat mający dokopać Żydom. Skąd to stwierdzenie? Ano dlatego, że autorowi nawet nie chciało się sięgnąć do przepisów które wywołały taką awanturę, a pytanie które stawia ma się nijak do tego co się dzieje wokół zmiany przepisów dzieje.

 

Podsumowując - prowokacja i pytanie z gotowymi tezami. Szkoda czasu na dyskusję.

Na miły Bóg ! Wkrótce cytowanie czy powoływanie się na Józefa Flawiusza będzie traktowane jako wyraz antysemityzmu. Ludzie, opamiętania !

 

Autorowi się chciało, ale to akurat nie ma nic do rzeczy. Pytanie jest związane z tematem afery o tyle, o ile odpowiedź na nie pozwoli zrozumieć, dlaczego Żydzi tak nie lubią Polaków, mimo że wielu z nich w Polsce mieszkało od lat

 

Na miły Bóg ! Wkrótce cytowanie czy powoływanie się na Józefa Flawiusza będzie traktowane jako wyraz antysemityzmu. Ludzie, opamiętania !

 

Autorowi się chciało, ale to akurat nie ma nic do rzeczy. Pytanie jest związane z tematem afery o tyle, o ile odpowiedź na nie pozwoli zrozumieć, dlaczego Żydzi tak nie lubią Polaków, mimo że wielu z nich w Polsce mieszkało od lat

Ostatni wpis Pasquala sugeruje, że coś próbuje się jednak dowiedzieć.

 

Może stara się pojąć, dlaczego grupa staruszków w Tel Awiwie stała pod polską ambasadą z niezdarnym napisem: "POLONI WESZCZE NA SIEBIE CO WY ZROBILI" ?

Grupa staruszków ? masz zdjęcie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grupa staruszków ? masz zdjęcie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Dzięki Może staruszkowie, ale prominentni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest związane z tematem afery o tyle, o ile odpowiedź na nie pozwoli zrozumieć, dlaczego Żydzi tak nie lubią Polaków, mimo że wielu z nich w Polsce mieszkało od lat

 

Hm...

 

J. Tokarska Bakir "Okrzyki pogromowe" str. 204

 

Zeznanie Władysława Szumielewicza ps. "Mietek", członka oddziału AK "Wybranieccy , cyt: "... wówczas wszyscy czterech oddaliśmy strzały z posiadanej broni do Sawy Stefana, który był w kuchni zabijając go na miejscu

a następnie oddaliśmy strzały do dwóch Żydów których również zabiliśmy. Z kuchni udaliśmy się do pokoju gdzie znajdowały się trzy kobiety i jedno dziecko narodowości żydowskiej których również rozstrzelaliśmy... "

 

Tragedię powyższego wydarzenia potęguje fakt, że Stefan Sawa, za próbę ocalenia zabitych w jego domu Żydów, został odznaczony pośmiertnie Medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata ...

 

Może z powodów takich zdarzeń ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Szanownego Kolegę Pasquala akurat teraz zaciekawiło dlaczego Żydzi tak nie lubią Polski. Ja na przykład nie mam pojęcia czy akurat tak jest, czy Żydzi rzeczywiście nie lubią Polski.

Czy można w ogóle tak uogólniać? Na jakiej podstawie?

 

Widzę, że stawianie pytań z tezą mamy opanowane do perfekcji ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie znowu jakis prominentny buc pod pozorem dyskusji rznie głupa.

 

Dzięki Może staruszkowie, ale prominentni

oni prominentni a ty po polsku glupi.Moze byli madrzejsi od ciebie w twoim wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie znowu jakis prominentny buc pod pozorem dyskusji rznie głupa.

Ja Cię nie wyzywam i nie życzę sobie, abyś to robił. Swoją drogą gratuluję Ci buty - skoro dla ciebie ci, którzy ocaleli z Zagłady nie są osobami prominentnymi, to dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne masz pojecie prominentnosci albo nie wiesz co to znaczy albo wiesz ale rzniesz.

 

Dzięki Może staruszkowie

to staruszkowie czy nie... ale prominentni.

 

Ja Cię nie wyzywam i

to moze zwyzywaj a nie udawaj szczura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Szanownego Kolegę Pasquala akurat teraz zaciekawiło dlaczego Żydzi tak nie lubią Polski. Ja na przykład nie mam pojęcia czy akurat tak jest, czy Żydzi rzeczywiście nie lubią Polski.

Czy można w ogóle tak uogólniać? Na jakiej podstawie?

 

Widzę, że stawianie pytań z tezą mamy opanowane do perfekcji ;-).

W roku 2001 zacząłem czytać o zamachach i wielkich katastrofach. Z tego samego powodu co wtedy założyłem teraz wątek.

 

Izraelskie MSZ zamieściło w niedzielę na swym profilu na Facebooku link do artykułu w dzienniku "Haarec" z 11 lutego o książce Jana Grabowskiego "Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945".

 

MSZ napisał: "Dowody, że wielu Polaków pomagało nazistom i dokonywało własnych straszliwych zbrodni przeciwko Żydom podczas drugiej wojny światowej, są przytłaczające. Każda próba wymazania tej części Holokaustu musi być zwalczana przez wszystkich, którzy cenią sobie prawdę i starają się zapewnić, że zbrodnie tamtej ery nigdy się nie powtórzą".

 

W artykule "Haareca" "Orgia mordu: Polacy, którzy 'polowali' na Żydów i wydawali ich nazistom" autor Ofer Aderet wskazuje, że według Grabowskiego ponad 200 tys. Żydów zostało zabitych, "bezpośrednio i pośrednio" przez Polaków w czasie drugiej wojny światowej. "Jego (Grabowskiego) konkluzja: nie było biernych obserwatorów w Holokauście" - dodaje Aderet, obszernie omawiając następnie książkę Grabowskiego.

 

 

 

Mówi się często, że Czesi czy Niemcy nie lubią Polaków. Czy ktoś toczy boje, że to uogólnienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica w postrzeganiu polakow przez zydow a niemcow jest prosta.Niemcy robili co robili ale od dawana uprzedzali o tymi, byli konsekwentnii.Polacy najzwyklej w swiecie zdradzili sasiadow przyczyniajc sie do ich wymordowania albo sami mordujac.A to BARDZIEJ boli.

 

 

A czemu Szanownego Kolegę Pasquala akurat teraz zaciekawiło dlaczego Żydzi tak nie lubią Polski. Ja na przykład nie mam pojęcia czy akurat tak jest, czy Żydzi

 

 

Mówi się często, że Czesi czy Niemcy nie lubią Polaków. Czy ktoś toczy boje, że to uogólnienie ?

a co to ma wspolnego z zydami?

 

faktycznie znowu jakis prominentny buc pod pozorem dyskusji rznie głupa.

faktycznie mozna to i tak ze staruszkowie ale dziarscy.Poniosło mnie, tak wiec przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W artykule "Haareca" "Orgia mordu: Polacy, którzy 'polowali' na Żydów i wydawali ich nazistom" autor Ofer Aderet wskazuje, że według Grabowskiego ponad 200 tys. Żydów zostało zabitych, "bezpośrednio i pośrednio" przez Polaków w czasie drugiej wojny światowej.

 

 

To jest wyjście od ogółu. Od statystyki. Wg mnie żeby zrozumieć problem, należy przyjrzeć się detalom. Wtedy obraz stanie się wyraźniejszy, może bardziej zrozumiały.

 

Dodam jeszcze 1 przykład z książki J. Tokarska Bakir "Okrzyki pogromowe" (str. 54).

Autorka podaje tam, że przesłuchany w 1949r. członek oddziału AL "Swit" Józef Bugajski ps. Azja" wyliczył takie czyny;

 

- obrabowanie i rozstrzelanie grupy 12 Żydów nad rzeką Kotyska,

- zabójstwo 4 Żydów w leśniczówce Lipie,

- zabójstwa Żydów dokonane przez adiutanta Edwarda Konpskiego ps. Ząbek" (bez podania liczby ofiar).

 

Z zeznania "Azji" wychodzi więc, że oddział "alowców" (a więc zbrojnego ramienia tzw. "żydokomuny", sic!) zabił conajmniej 20 Żydów.

 

I los jaki spotkał Sprawiedliwą Wśród Narodów Świata, Panią Antoninę Wyrzykowską, która uratowała 7 Żydów w czasie okupacji;

Za Wiki cyt; Wydarzeniem, które silnie wpłynęło na późniejsze losy Antoniny Wyrzykowskiej i jej rodziny, było dotkliwe pobicie jej w marcu 1945 przez sześciu sąsiadów należących do miejscowej partyzantki. Wydarzenie to miało prawdopodobnie miejsce w nocy 13 na 14 marca 1945. Sprawcy chcieli pozbawić życia ostatniego ukrywającego się jeszcze w gospodarstwie Żyda i zażądali jego wydania. Wyrzykowska odmówiła, po czym została okrutnie pobita. (...) Sama pisze o dramatycznych wydarzeniach wojny i pierwszych miesięcy powojennych tak: „Przechowywałam siedem osób przez 28 miesięcy w schronie w chlewie pod gnojem. Zaznaczam, że byli bez centa. Nie chodziło mnie o pieniądz, ale o ratowanie życia ludzkiego, nie chodziło o wyznanie, tylko o człowieka. Po wyzwoleniu byłam wielokrotnie bita i im też groziło nieszczęście, więc musiałam opuścić rodzinne strony...”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izraelskie MSZ zamieściło w niedzielę na swym profilu na Facebooku link do artykułu w dzienniku "Haarec" z 11 lutego o książce Jana Grabowskiego "Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945".

 

MSZ napisał: "Dowody, że wielu Polaków pomagało nazistom i dokonywało własnych straszliwych zbrodni przeciwko Żydom podczas drugiej wojny światowej, są przytłaczające. Każda próba wymazania tej części Holokaustu musi być zwalczana przez wszystkich, którzy cenią sobie prawdę i starają się zapewnić, że zbrodnie tamtej ery nigdy się nie powtórzą".

 

W artykule "Haareca" "Orgia mordu: Polacy, którzy 'polowali' na Żydów i wydawali ich nazistom" autor Ofer Aderet wskazuje, że według Grabowskiego ponad 200 tys. Żydów zostało zabitych, "bezpośrednio i pośrednio" przez Polaków w czasie drugiej wojny światowej. "Jego (Grabowskiego) konkluzja: nie było biernych obserwatorów w Holokauście" - dodaje Aderet, obszernie omawiając następnie książkę Grabowskiego.

Mówi się często, że Czesi czy Niemcy nie lubią Polaków. Czy ktoś toczy boje, że to uogólnienie ?

 

Rozumiem, że nie polemizujesz z ustaleniami Grabowskiego, jedynie stwierdzasz, że ni podoba ci się, że ktoś je cytuje.

I w związku z tym stwierdzasz, że ci co je cytują nie lubią Polaków. Ciekawa logika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabowski to jeden z duzych autorytetow w zakresie badan mordow zydow .Bywalo tez tak

Korsarz" miał misję, wpadł w zasadzkę. Rodzina poprosiła o pomoc Żyda z AK Wojenna historia Polaków i Żydów jest czarno-biała tylko na zdjęciach. W rzeczywistości jest tyle odcieni, ile przypadków i rodzin. W rodzinie byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego ten rozdział napisał Eliasz Baran pseudonim "Edyp" - Żyd i żołnierz Armii Krajowej, który próbował ratować stryja byłego prezydenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

Poruszane są tu kwestie czysto teoretyczne teraz.

Dla mnie bohaterem byłby sędzia, prokurator, wojskowy, policjant, urzędnik, który mając żonę, dzieci i kredyt, odmówiłby obecnemu reżimowi w imię swoich przekonań ( o ile je ma). Jak Tomasz od Kundery. Byłby, gdyby był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież PiS-d już dawno ustalił że nasz naród to naród bohaterów. Tematu więc nie ma.

 

Ja Cię nie wyzywam i nie życzę sobie, abyś to robił. Swoją drogą gratuluję Ci buty - skoro dla ciebie ci, którzy ocaleli z Zagłady nie są osobami prominentnymi, to dziękuję.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papageno

(Konto usunięte)

Niby nie ma, a cały czas jest. A bohaterskie, wręcz heroiczne wstawanie z kolan? A obrona godności, suwerenności, wartości, honoru? Cały czas trzeba być czujnym i dawać odpór. Kto jest niekwestionowanym, samokreującym się bohaterem? No kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Żydzi tak nie lubią Polaków, mimo że wielu z nich w Polsce mieszkało od lat

 

Odpowiedź jest bardzo prosta.

Z tych samych przyczyn z jakich Polacy żyjący w Anglii nie lubią Anglików. A kiedy zastanowisz się nad porównaniem doznanych w historii krzywd, to nielubienie Polaków przez Żydów ma całkowite uzasadnienie, natomiast nielubienie przez Polaków absolutnie WSZYSTKICH nacji u których przychodzi im żyć, jak nazwiesz?

Ja żyje w Anglii a mam przyjaciół w USA, Kanadzie, Azji i nikt nie wypowiedział się nigdy, że pokochał Naród wśród którego przyszło mu żyć. A przecież nigdzie na świecie nie prowadzono planowej anihilacji Polaków?

 

To było "bohaterstwo".

 

I w tym jest cała tragedia. W tamtej atmosferze, nakręcana od urodzenia przez religię katolicką a w tym czasie i przez ideologię komunistyczną biedota, była jedynie emanacją tych ideologii wprowadzona w czyn. I sprawcy choć głośno tak nie nazywani, przez swych animatorów jako "bohaterowie" byli postrzegani.

Całkowita analogia z postawą biedoty ukraińskiej wobec polskich sąsiadów. Tam również do dzisiaj są ludzie, którzy tych oprawców pojmują jako swych bohaterów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.