Jump to content
triode

Wzmacniacze Line Magnetic.

Recommended Posts

24 minuty temu, ankos44 napisał:

Dzięki za szybką odpowiedz 🙂  Wystrugałem sobie monitory na seas FA22RCZ i plan jest zakupić lampiaka 300B . Teraz rozkminiam którego . A może jednak 845? , 805?. Trudna sprawa ...

obajetnie ktorego, zima idzie zaoszczedzisz na ogrzewaniu 😉

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

2 godziny temu, dlmtb napisał:

Liczy się to w następujący sposób: 

Cena wzmacniacza powiedzmy 1000 USD + cena transportu załóżmy 350 USD. Cło jest raczej pomijalne i przyjmijmy że wynosi 5%. Czyli 1000 USD x 5% (cło) = 50 USD + 350USD (koszt transportu). Teraz sumujemy cena wzmacniacza 1000 + 50 cło + 350 transport = 1400 USD. Teraz od sumy 1400 USD naliczamy 23% VAT co daje kwotę 322 USD. Finalnie do ceny wzmacniacza i transportu dopłacimy 372 USD z czego 50 USD to cło a 322 USD to podatek VAT.  

Nie jestem pewien ale "Teraz sumujemy cena wzmacniacza 1000 + 50 cło + 350 transport = 1400 USD. Teraz od sumy 1400 USD naliczamy 23% VAT" VAT chyba b będzie liczony od 1000  + 350 transport czyli do VAT nie sumujemy Cła?

Znalezione na tym forum:
"Nie żadne wyjątki, bo wszystko da się ominąć, tylko trzeba pomyśleć. Kupowaliśmy trafa po 4 tysiące z Tajlandii i inne rzeczy też tak ludzie kupują - na invoice/fakturze sprzedawca wpisuje, że urządzenia nie kupowaliśmy, tylko było w serwisie, wpisuje też wartość usługi serwisowej rzędu $20-$30 albo zgoła pisze, że urządzenie jest na gwarancji i naprawa w jej ramach była darmowa. Taki zapis potwierdza, że już jesteśmy właścicielami danego przedmiotu, opłat nie ma więc od czego naliczyć, a czy rzeczywiście wysłaliśmy np. wzmacniacz do Chin na naprawę, jest niesprawdzalne. Z Tajlandią działało na 100%. Pozdro."

Czy ktoś jeszcze próbował tej metody ?
A swoją drogą załóżmy prawdziwą sytuację jeżeli wyślę wzmak do Chińczyka do naprawy a on mi go odeśle naprawionego do nasz poborca też może to kwestionować ? I kazać i płacić ? Jak udokumentować w należyty sposób że wzmacniacz wraca z naprawy ?

Drugi przypadek Chińczyk wysyła mi ( hipotetycznie ) drugi sprzęt w ramach gwarancji ( bez odsyłania zepsutego) - też jak udokumentować poborcy że mamy taką sytuację aby nie musieć ponosić opłat które już poniosłem- przecież mogę już nie mieć dokumentacji dotyczącej poprzedniego zakupu ?

Takie coś napisał do mnie Chińczyk.

"Hello friend if you can wait for a long time. we can send it to you by railway . it is tax free channel.
that means you don't need to pay the tax. but the shipping time is more expensive."

Czyżby to była prawda ? Nie wydaje mi się ale jak się mylę to proszę mnie sprostować?

xavian
5 godzin temu, vain napisał:

Nie jestem pewien ale "Teraz sumujemy cena wzmacniacza 1000 + 50 cło + 350 transport = 1400 USD. Teraz od sumy 1400 USD naliczamy 23% VAT" VAT chyba b będzie liczony od 1000  + 350 transport czyli do VAT nie sumujemy Cła?

Znalezione na tym forum:
"Nie żadne wyjątki, bo wszystko da się ominąć, tylko trzeba pomyśleć. Kupowaliśmy trafa po 4 tysiące z Tajlandii i inne rzeczy też tak ludzie kupują - na invoice/fakturze sprzedawca wpisuje, że urządzenia nie kupowaliśmy, tylko było w serwisie, wpisuje też wartość usługi serwisowej rzędu $20-$30 albo zgoła pisze, że urządzenie jest na gwarancji i naprawa w jej ramach była darmowa. Taki zapis potwierdza, że już jesteśmy właścicielami danego przedmiotu, opłat nie ma więc od czego naliczyć, a czy rzeczywiście wysłaliśmy np. wzmacniacz do Chin na naprawę, jest niesprawdzalne. Z Tajlandią działało na 100%. Pozdro."

A swoją drogą załóżmy prawdziwą sytuację jeżeli wyślę wzmak do Chińczyka do naprawy a on mi go odeśle naprawionego do nasz poborca też może to kwestionować ? I kazać i płacić ? Jak udokumentować w należyty sposób że wzmacniacz wraca z naprawy ?

Drugi przypadek Chińczyk wysyła mi ( hipotetycznie ) drugi sprzęt w ramach gwarancji ( bez odsyłania zepsutego) - też jak udokumentować poborcy że mamy taką sytuację aby nie musieć ponosić opłat które już poniosłem- przecież mogę już nie mieć dokumentacji dotyczącej poprzedniego zakupu ?

"Hello friend if you can wait for a long time. we can send it to you by railway . it is tax free channel.
that means you don't need to pay the tax. but the shipping time is more expensive."

Czyżby to była prawda ? Nie wydaje mi się ale jak się mylę to proszę mnie sprostować?

Najpewniejsza wersja to wystawienie faktury przez sprzedawcę na serwis gwarancyjny urządzenie o niskiej kwocie, powiedzmy o wartości kilkunastu dolarów. Ja to robię jeszcze inaczej i zawsze się sprawdziło, jednak nie dotyczy to zakupu dużych przedmiotów.

szczerze wątpię w bezcłowe sprowadzenie przesyłki o takich gabarytach.

w firmach kurierskich nie ma zmiłuj,trzeba zapłacić.

Przesyłka pocztowa,lotnicza tutaj zależy jak w WER Zabrze ją potraktuje...raczej należy być przygotowanym.

Zresztą zapowiadano uruchomienie specjalnego oddziału celnego na okoliczność przesyłek z Chin.

była nawet dyrektywa unijna na ten temat.

Stawka celna na wzmacniacz audio to 2,5% +23% Vat.przynajmniej ja tyle zapłaciłem.

Warto pamiętać,że w polskim prawie celnym , nie ma ``free shipping``..

Jak to nie ma free shipping nie rozumiem ? Wzmacniacz który biorę pod uwagę jest z darmową przesyłką , więc o co kaman ?

Nie ma czegoś  takiego jak darmowy towar, sprzęt po naprawie itd. Nawet jak chińczyk przesyła tylko część na wymianę gwarancyjną to trzeba podać jej wartość minimum 0,1 USD. No ale urząd celny  coraz częściej żąda dołączenia wydruku przelewu potwierdzającego wartość transakcji. Jeżeli takiego potwierdzenia przelewu nie ma celnik ocli przedmiot przyjmując jego wartość z cennika dowolne sklepu w Polsce.

Co do kosztów transportu tu też nie ma że koszt wynosi 0 USD. Jeżeli nie ma tego na fakturze celnik przyjmie wartość średnią za taką usługę świadczoną przez przewoźnika który dostarczył przesyłkę.

Edited by dlmtb

15 godzin temu, vain napisał:

Znalezione na tym forum:

Moja przesylka (waga blisko 38 kg) w ten sposób została dostarczona bez żadnego problemu za pomocą kolei, dostawa trwała 43 dni.

pozdr

2 godziny temu, sp5xfz napisał:

Moja przesylka (waga blisko 38 kg) w ten sposób została dostarczona bez żadnego problemu za pomocą kolei, dostawa trwała 43 dni.

pozdr

Ale co z Vatem i cłem ? Były?

39 minut temu, vain napisał:

Jeżeli paczka zostanie dostarczona zwykłą pocztą istnieje duża szansa że przejdzie bez cła. Tak się dzieje w przypadku paczek o małych gabarytach i małej wartości. Ale w przypadku wzmacniacza gdzie warto było by zadbać o odpowiednie traktowanie przesyłki ta forma dostawy jest obciążona największym ryzykiem uszkodzenia zawartości. Paczka z zasady nie jest ubezpieczona a jeżeli już to na śmieszną kwotę wiec ryzyko uszkodzenia i zaginięcia jest duże.

Edited by dlmtb

W dniu 15.10.2020 o 11:55, vain napisał:

skontaktuj sie z Queenway Store - wszystko Ci wyjaśnią

Witam. Czy ktoś posiada w użytkowaniu wzmacniacz LM-34iA. Jak sprawdza się na lampach El34 a jak na KT-88. Czy wymieniony model był porównywany z innymi wzmacniaczami tego typu. Jak się spisywał ?

Ma ktoś porównanie któregoś wzmaka Line Magnetic na 300b do Manley neo clasic 300B ? Może ktoś jest w stanie określić sposób przekazu obu konstrukcji ?

Sposób prezentacji bardziej zależy od lamp,niż od samego wzmacniacza...innymi słowy-jak skonfigurujesz tak będzie grał.

słyszałem kilka innych wzmacniaczy na 300b ze średniej półki cenowej-moim zdaniem lm-210ia gra bardziej rozdzielczym dźwiękiem i ma bardziej naturalny balans tonalny.

problem jest oczywisty-- kolumny.

Ja bym dodal tylko do tego co Triode napisal, ze naprawde malo spotykane jest aby 300b gralo tak energetycznym dzwiekiem jak lm-210ia

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

A z jakiej pewnej strony zamawiać ? Ja znalazłem takie cuś

hifi-amplifiers.com    Może są lepsze (pewne i tańsze?)