Jump to content
triode

Wzmacniacze Line Magnetic.

Recommended Posts

Cześć, czy mozecie podzielić się opinią jak mają się wzmacniacze Line Magnetic do Unison Research? Mam aktualnie na testach UR S6 i bardzo mi się podoba, ale zastanawiam się czy nie porównać z którymś modelem LM. W S6 brakuje mi trochę kontroli basu, ale generalnie bomba. 

Czy to oznacza, że UR to budżetowe urządzania w porównaniu do LM czy chodzi tylko o rodzaj konstrukcji i co za tym idzie rodzaj brzmienia? Może to naiwne pytania, ale jestem zielony w lampach. Szukam dźwięku barwnego, z bogatą średnicą i lampowym czarem, ale nie kosztem kontroli basu i rozdzielczości

to nic nie oznacza. 🙂

firma LM nastawiła się na określony typ lamp..

fajny jest Line Magnetic lm-518ia na 845..ale to inne pieniądze.

W dniu 20.10.2019 o 13:33, Arek80 napisał:

Czy to oznacza, że UR to budżetowe urządzania w porównaniu do LM czy chodzi tylko o rodzaj konstrukcji i co za tym idzie rodzaj brzmienia? Może to naiwne pytania, ale jestem zielony w lampach. Szukam dźwięku barwnego, z bogatą średnicą i lampowym czarem, ale nie kosztem kontroli basu i rozdzielczości

no to Line Magnetic na 845 najbardziej gra w ten sposob.

Miałem 805 i tam jest barwny środek, ale całosc jest nieco przyciemniona i niestety rozdzielcosci lekkosc, a szczeólnie bas na tym cierpi.
Wersja 300B ma najlepszą barwną średnicę.
845 (518ia) jest najbardziej rockowa, ma ładną barwę, ale do tego dobry kontur i potrafi trzymać najlepiej z całej trójki bas w ryzach) rozdzielczosc plus minus na poziomie 300b, w środku od 300b mniej gęsta. 

Idą lampy...

5 godzin temu, julius-6 napisał:

no to Line Magnetic na 845 najbardziej gra w ten sposob.

Miałem 805 i tam jest barwny środek, ale całosc jest nieco przyciemniona i niestety rozdzielcosci lekkosc, a szczeólnie bas na tym cierpi.
Wersja 300B ma najlepszą barwną średnicę.
845 (518ia) jest najbardziej rockowa, ma ładną barwę, ale do tego dobry kontur i potrafi trzymać najlepiej z całej trójki bas w ryzach) rozdzielczosc plus minus na poziomie 300b, w środku od 300b mniej gęsta. 

I to jest konkretna odpowiedź, dziękuję. Posłucham w takim razie 518ia. Rozumiem, że 845 ia to jest to samo, bo na stronie 4hifi tylko ten jest na tych lampach?

Edited by Arek80

7 minut temu, Arek80 napisał:

I to jest konkretna odpowiedź, dziękuję. Posłucham w takim razie 518ia.

Masz jeszcze Cayina CS-845A opartego na lampie 845, który również spełnia Twoje kryteria. Myślę, że warto go również wziąć pod uwagę

6 godzin temu, darius6707 napisał:

Od trzech tygodni jestem posiadaczem LM 805 🙂

Same pozytywne odczucia co do jakości wykonania i odbioru muzyki.

Lampy "chodzą" po 3-4 godziny dziennie :)))

zapodaj foto portret 🙂 dla potomnych-jeżeli możesz..

to ładna rzecz. i na pewno gra wyśmienicie.