Skocz do zawartości
IGNORED

Dali e12f vs klipsch r110sw


ŁukaszP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje kupno suba, pod kino i na pewno też pod muzykę. Pokój prostokąt nie za wielki 17m2 ,tak jak w załączniku ,czarny klocek miejsce gdzie chcialbym go postawić.

Jeśli chodzi o sub mam dwie opcje: dali e12f w dobrej cenie, albo klipsch r110sw.

Z racji nie za wielkiego pokoju gra to z dali Zensor 5, Amp to Yamaha v479 ,przyszłościowo chce wymienić na Yamaha Aventage RX-A870

Czy ktoś spotkał się z tymi subami? Dzisiaj miałem okazję posłuchać Dali i ma kopa , jednak nie miałem możliwośći skonfrontować tych 2 subow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch jest bardziej kinowy, mocniejszy, oferuje trochę głębszy i mocniejszy bas. Dali za to lepiej kontroluje bas. Jeśli zestaw wykorzystujesz także do odsłuchu muzyki, z podanych przez Ciebie modelu lepszym wyborem będzie Dali biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia. Natomiast z mojej strony zaproponowałbym także jeden z modeli subwooferów Rel, w Twoim salonie idealnie sprawdzi się model Rel T/5I (https://www.q21.pl/rel-t-5i.html) lub większy i mocniejszy Rel T/7I (https://www.q21.pl/rel-t-7i.html).

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba zdecyduje się na Dali E12f z 30cm głośnikiem, tym bardziej że mogę go mieć w dobrej cenie.

Mam jeszcze jedno pytanie, na stronach w opisach jest zapis że rekomendowane ustawienia suba to narożnik, co myślicie ? Czy lepiej poexperymentowac z ustawieniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba zdecyduje się na Dali E12f z 30cm głośnikiem, tym bardziej że mogę go mieć w dobrej cenie.

Mam jeszcze jedno pytanie, na stronach w opisach jest zapis że rekomendowane ustawienia suba to narożnik, co myślicie ? Czy lepiej poexperymentowac z ustawieniami?

Narożnik....?

...to chyba przy subach malutkich aby spotęgować efekt basu... ale niestety będzie to bas ciągnący i nieczysty. ....

Mój sub stoi w połowie długości ściany 60cm od niej...jest czysto...szybko...punktowo...i mocno...i niiiiiiiisssssssko..... :)

 

Gdybyś takiego rela t5 zakupił to postawił byś go w narożniku aby go troszkę poczuć... ;)

 

Suby wciśnięte w jakieś kąty to jest niestety rzeczywistość i najczęściej spotykane warunki mieszkalne...

...to nic dobrego dla jakości niskich tonów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o miejsce to spokojnie, nie postawie go w narożniku. Przeczytałem w specyfikacji na stronie, że zalecane miejsce to narożnik dlatego mnie to zdziwiło trochę i wolalem wyjaśnić. Postawie go z drugiej strony jakieś 3/4 ściany od naroznika. A cena klipscha można za jakieś 2000pln kupic, co do Dali chyba trochę lepszy sub za moge miec za ok 2400, gdzie wszędzie ceny średnio ok 3000.wiec wydaje mi się że lepiej postawić na E12f

Yodas - dzięki za odp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Są różne testy i opinie forumowych guru. Na konkurencyjnym forum pewien stały bywalec i "audiofilski krol"(tytuł nadawany na podstawie ilości wpisów :)))) pisał że zakres 100hz jest najbardziej kopliwy dla suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali był w teście AV 2017r w KD wypadł tak sobie cytuje z gazety:

precyzja bas-refleks odciska swoje piętno

Dynamika: Duza energia 30-60hz poniżej 25 panuje cisza

Zniekształecenia : 30- 60hz małe krytczny zakres BR 30-50hz

czyli w KD tak sobie jak wychodzi z testu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam wasze posty od paru tygodni i szukam suba do 2000zł do pokoju 17m2 no i po waszej dyskusji i wogole zrozumiałem że najlepszy to klips 12sw :) a jak się on ma do Yamaha ns-sw700 ?? Malo o nim opini wiec zapytam was :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Dali E12F sub na prawie 25m2 i wykorzystuje 1/4 mocy jego, Ty masz 17m2 i moim zdaniem nie wykorzystasz potencjału tego suba.

A może zamiast Dali lub Klipsch to Velodyne EQ-Max10?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina lepszym wyborem będzie Klipsch/Jamo 112

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamo z klpsiakiem mambranami sie różnią z innego materiału sa jak wpominała branża tu S4Home.Jak mnie pamieć nie myli kolega Bipo tesowała jamo i nie był zachwycony bo sie gubił jamo przy duzej ilosci basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam możliwość kupić w bardzo dobrej cenie leciwy subwoofer firmy Velodyne CHT-12R (10lat). Po drugiej stronie też w bardzo dobrej cenie nowy Klipsch R-112SW. Co kuźwa byście wybrali? Bardzo stary Velodyne w super stanie czy nówka Klipsch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.