Skocz do zawartości
IGNORED

Rock Polo - czyli fenomen Sławomira.


marian.ch

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś, kto jest miłośnikiem disco-polo może też lubić rock progresywny?

Maksymalna sprzeczność.

Mylisz się i to mocno.

 

Co to znaczy płytka muzyka? Kto zadecydował o tym, że disco polo to skrajnie płytka muzyka?

Ludzie z pewnym "wyrobieniem" i osłuchaniem muzycznym.

Jakieś źródło tych "rewelacji"?

 

Nie wierzę...sorry, ale naprawdę w to nie wierzę.

Wymyśliłeś to sobie by polemizować w tym wątku. ;-)

Zdziwiłbyś się.

 

A gdzie ja napisałem, że trzeba słuchać tylko Bacha i Beethovena?

Wolę tego nie komentować, żeby nie naruszyć regulaminu forum.

 

Coś ci się szymon mocno pomyliło. To że ktoś ma torsję gdy słyszy disco polo, nie oznacza, że jest nadętym snobem, a muzyka której słucha kolejnym wyznacznikiem, mającym pokazać jaki to k**wa on jest wspaniały.

Nie, nie pomyliło mu się. :) Oczywiście to nie reguła.

 

Jak nie rozumiesz istoty sprawy i o co chodzi w tym wątku, to ja Ci nie pomogę tego zrozumieć.

Ja wiem o co chodzi w tym wątku: o podniesienie samooceny, dowartościowanie się, wzmocnienie swojego ego, podniesienie poczucia własnej wartości. To tyle na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Można nie lubić pewnych gatunków w muzyce, ale doceniać je i mieć do nich szacunek.

Jednak niech ktoś mi wytłumaczy w jaki sposób można mieć szacunek, czy doceniać takie disco-polo,

czy inny tego typu muzyczny chłam lansowany regularnie w radiowych stacjach komercyjnych?

Powiem tak . Za moich młodych lat często jeździłem na "podmiejskie potańcówki" zwane potocznie sztachetówami , nie bez powodu zresztą . Muzyka którą tam grano to były podwaliny dzisiejszego disco-polo jak to dzisiaj nazywają . Spróbował byś tak powiedzieć kapeli że są bez gustu i że muzyka którą grają jest do "%%%%%%" . Dostał byś od kapeli i tańczących w michę tak że by ci buty spadły . A jaki wstyd na drugi dzień !!! Wieść by się zaraz rozniosła że @soundchaser dostał na zabawie w dziób . Tak mój drogi przyjacielu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o wiejską muzykę ludową?

 

Spróbował byś tak powiedzieć kapeli że są bez gustu i że muzyka którą grają jest do "%%%%%%" . Dostał byś od kapeli i tańczących w michę tak że by ci buty spadły

 

W życiu nie przyszłoby mi do głowy krytykować taką muzykę sam uczestnicząc w tego typu imprezie.

Inna sprawa, że nigdy bym na taką potańcówkę nie poszedł. ;-)

 

Ja wiem o co chodzi w tym wątku: o podniesienie samooceny, dowartościowanie się, wzmocnienie swojego ego, podniesienie poczucia własnej wartości.

 

No to dowartościowuj się dalej. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chodzi Ci o wiejską muzykę ludową?

Nie . Na wiejskich zabawach zespół amatorski grał wszystko o co go bawiący poprosili za dopłatą oczywiście . Miał stały repertuar składający się z modnych jak na tamte lata kawałków nadających się do tańca oczywiście . Te zespoły grywały również na weselach . Pracowałem kiedyś z gostkiem który w takim właśnie zespole grywał na zabawach na gitarze i perkusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbował byś tak powiedzieć kapeli że są bez gustu i że muzyka którą grają jest do "%%%%%%" . Dostał byś od kapeli i tańczących w michę tak że by ci buty spadły

 

Siła argumentów powalająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbował byś tak powiedzieć kapeli że są bez gustu i że muzyka którą grają jest do "%%%%%%" . Dostał byś od kapeli i tańczących w michę tak że by ci buty spadły . A jaki wstyd na drugi dzień !!! Wieść by się zaraz rozniosła że @soundchaser dostał na zabawie w dziób . Tak mój drogi przyjacielu .

To rzeczywiście skłania to tego by z szacunkiem podchodzić do twórców disco polo, i jego odbiorców.

Znajdziesz jakieś poza siłowymi argumenty, broniące jakości muzyki disco polo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To rzeczywiście skłania to tego by z szacunkiem podchodzić do twórców disco polo, i jego odbiorców.

Znajdziesz jakieś poza siłowymi argumenty, broniące jakości muzyki disco polo?

Jeśli w ubiegłym stuleciu nie bywałeś na tego typu imprezach ," ja bywałem i wiem co się nieraz tam działo" to zamilcz waść .

E.O.T :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co chodzi w tym wątku: o podniesienie samooceny, dowartościowanie się, wzmocnienie swojego ego, podniesienie poczucia własnej wartości. To tyle na razie.

Czyli krytyka, takiego np. serialu jak "Moda na sukces" przez osoby, lubią dobre kino jest podniesieniem samooceny, dowartościowaniem się itd.?

A może powinno być powodem do wstydu, że jak to napisał szymon jest się "odmieńcem" bo wymaga, się czegoś więcej od muzyki niż jest w stanie dać disco polo?

Może w imię tolerancji dla innych, nie powinno się wygłaszać, krytycznych sądów na temat wyborów innych, bo to mogło by obrazić czyjeś uczucia?

Trochę powagi, nikt nikomu nie zakazuje słuchać disco polo, ale chyba nie jest wielkim nietaktem wyrażenie swojej opinii na temat tego gatunku muzycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kuzynem nie raz uciekaliśmy z takiej imprezy na której leciały sztachety . A guzów na głowie to sam nie wiem ile miałem .

 

Jak krytykowałeś ich muzykę to dostałeś w michę...co się dziwisz... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ubiegłym stuleciu nie bywałeś na tego typu imprezach ," ja bywałem i wiem co się nieraz tam działo" to zamilcz waść .

E.O.T :-(

Nie bywałem ani w tym ani w zeszłym stuleciu bo nigdy nie interesowały mnie wiejskie potańcówki, z tego samego powodu, z którego unikam wesel. Zupełnie nie trafia do mnie estetyka tej muzyki. Nie widzę w tego typu muzyce żadnej wartości i co mi zrobisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak krytykowałeś ich muzykę to dostałeś w michę...co się dziwisz... ;-)

Uciekałem z innego powodu . Poderwałem dziewuchę na zabawie która miała amanta.

 

Nie bywałem ani w tym ani w zeszłym stuleciu bo nigdy nie interesowały mnie wiejskie potańcówki, z tego samego powodu, z którego unikam wesel. Zupełnie nie trafia do mnie estetyka tej muzyki. Nie widzę w tego typu muzyce żadnej wartości i co mi zrobisz?

To po co zabierasz głos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co zabierasz głos ?

A nie mam prawa krytykować czegoś co mi się nie podoba i co niestety występuje w przestrzeni publicznej (patrz choćby plaga na plaży wyposażona w przenośne głośniki, imprezy sponsorowane z publicznych pieniędzy, itp)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A nie mam prawa krytykować czegoś co mi się nie podoba i co niestety występuje w przestrzeni publicznej (patrz choćby plaga na plaży wyposażona w przenośne głośniki, imprezy sponsorowane z publicznych pieniędzy, itp)?

Tu się z tobą zgadzam . Może ktoś założy wątek na ten temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja jest jak cała Polska, ludzie z brakami w edukacji chcą powiedzieć, że są tacy sami jak inni, a wszystko jest relatywne ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie jest wielkim nietaktem wyrażenie swojej opinii na temat tego gatunku muzycznego.

Wypowiadanie się na temat muzyki - nie jest nietaktem, natomiast jest nietaktem wypowiadanie się źle o osobach, które takiego czy innego gatunku muzyki słuchają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadanie się na temat muzyki - nie jest nietaktem, natomiast jest nietaktem wypowiadanie się źle o osobach, które takiego czy innego gatunku muzyki słuchają.

 

Przypomnij mi post, w którym krytykowałem słuchających disco polo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W eleganckim towarzystwie nie słucha się disco polo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kryształowy "żynardorek" pod rozetą na sztukateryjnym suficie , w rogu salonu po lewej stronie fortepian z klawesynem, po prawej fisharmonia , na antresoli czyli balkonie dumnie stojące organy piszczałkowe i miejsce dla churu .

@jarex do ciebie pytanie . Czy ten saloon jest właściwy ? Trzeba tylko towarzystwo znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon jest w głowie, to nie ma nic wspólnego z rzeczami materialnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce dla churu

 

Nie wiem czy zmieści się tam całe miasto.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Uhuru :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pomyliło mu się. :) Oczywiście to nie reguła.

Oczywiście, że mi się nie pomyliło. Prosty przykład, ja i Przemysław. Obaj z tych słynnych 99% poszliśmy w podobnym kierunku i obaj discopolo nie słuchamy. A tylko jeden z nas się nadyma. A Przemysławowi podczas czytania mojego postu jak zwykłe coś umknęło, tym razem słówko "najczęściej". No bo gdyby je zauważył, to przecież nie miał by powodu się bulwersować. A za każdym razem, gdy na Forum pojawi się hasło "hiphop" lub "discopolo" pojawia się też grupa dowartościowanych słuchaniem "lepszej" muzyki ignorantów uważających się za znafców z twierdzeniem, że to chwilowa moda.

 

Trochę powagi, nikt nikomu nie zakazuje słuchać disco polo, ale chyba nie jest wielkim nietaktem wyrażenie swojej opinii na temat tego gatunku muzycznego.

To, że discopolo czysto subiektywni Ci się nie podoba to trochę mało, aby obiektywnie twierdzić, że jest do d...

 

Czyli krytyka, takiego np. serialu jak "Moda na sukces" przez osoby, lubią dobre kino jest podniesieniem samooceny, dowartościowaniem się itd.?

Nie odróżniasz obiektywnej krytyki od wyrażania swojej czysto subiektywnej opinii.

 

...chyba nie jest wielkim nietaktem wyrażenie swojej opinii na temat tego gatunku muzycznego.

Szanowny panie "taktowny"... inaczej. Jeśli napiszesz, że discopolo Ci się nie podoba będzie ok. Ale jeśli z faktu, że Ci się nie podoba będziesz chciał zrobić wystarczający powód, aby po discopolo sobie na Forum pojeździć, będzie to nietaktem i to wielkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że discopolo czysto subiektywni Ci się nie podoba to trochę mało, aby obiektywnie twierdzić, że jest do d...

Porównując z innymi gatunkami muzycznymi mogę śmiało stwierdzić że nie pojawiło się w nim ani jedna pozycja warta zainteresowania. Wiec na tle innych gatunków to niewątpliwie jest bezwartościowa.

Szanowny panie "taktowny"... inaczej. Jeśli napiszesz, że discopolo Ci się nie podoba będzie ok. Ale jeśli z faktu, że Ci się nie podoba będziesz chciał zrobić wystarczający powód, aby po disco-polo sobie na Forum pojeździć, będzie to nietaktem i to wielkim.

Próbuj bronić tego wg. ciebie wartościowego gatunku.

Napisz nam wszystkim za co go cenisz.

A odróżniasz obiektywną krytykę od wyrażania swojej czysto subiektywnej opinii?

Opinia na temat dzieła jest zawsze subiektywna. Na jej subiektywizm wpływa to co mamy w głowie, a że nie wszyscy mają po równo to i opinie na ten sam temat nie muszą być jednakowe.Przecież nikt nie twierdzi że nie ma osób, lubiących "modę na sukces" czy też "disco polo". Warto wtedy zapytać za co lubią.

Ja bez problemu napiszę dlaczego lubię tę czy inną płytę.

Chciałbym byś ty napisał dlaczego uważasz, disco polo to wartościowa muzyka wystarczy gdy zrobisz to na przykładzie jednego ulubionego utworu

Prosty przykład, ja i Przemysław. Obaj z tych słynnych 99% poszliśmy w podobnym kierunku i obaj discopolo nie słuchamy

Nie schlebiaj sobie, raczej na pewno nie słuchamy podobnej muzyki, a już z całą pewnością nie odbieramy jej w ten sam sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że discopolo czysto subiektywni Ci się nie podoba to trochę mało, aby obiektywnie twierdzić, że jest do d...

 

 

Disco-polo to była i jest g....muzyka i każdy powinien sobie z tego zdawać sprawę.

Nawet ci, którzy lubią tego g...posłuchać powinni mieć tę świadomość.

Jeśli jej nie mają, to znaczy że są ignorantami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za każdym razem, gdy na Forum pojawi się hasło "hiphop"

Ktoś się tu pastwi nad hiphopem?

Jedyne co tu jest krytykowane to szmirowate disco polo, którego z hiphopem nie ma co stawić w jednym szeregu bo jest to najdelikatniej mówiąc niepoważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie powtórzyć:

 

Jeśli napiszesz, że discopolo Ci się nie podoba będzie ok. Ale jeśli z faktu, że Ci się nie podoba będziesz chciał zrobić wystarczający powód, aby po discopolo sobie na Forum pojeździć, będzie to nietaktem i to wielkim.

 

A Wy w kółko wielkie słowa wywodzące się z braku znajomości tematu i subiektywnych odczuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy w kółko wielkie słowa wywodzące się z braku znajomości tematu i subiektywnych odczuć.

Jakie wg. ciebie trzeba mieć kwalifikacje, by w sposób uprawniony móc krytykować disco polo?

Czy ty spróbowałeś kiedyś przeczytać, sam siebie?

Chcesz sobie słuchać i śpiewać disco polo, to to rób. Ale nie popadaj w paranoje gdy, ktoś taką muzykę nazwie gównem.

Gdybym miał się przejmować tym co ktoś, pisze o moich ulubionych albumach nie miał bym czego słuchać.

Spojrzyj na to trochę z boku. Jesteś osobą w tym wątku, która tak zaciekle broni czci disco polo. Twój zapał godny większej sprawy, jest śmieszny by nie powiedzieć żenujący, jeśli zestawimy go z tym czego bronisz.

 

I jeszcze raz disco polo to gówno pod każdym względem. Nie ważna na jak małe czynniki rozłożysz muzykę, nie znajdzie się tam kompletnie nic wartego uwagi. Jest to tym bardziej widoczne gdy porównamy to z jakimkolwiek gatunkiem muzycznym. Jak ktoś tego słuch jego sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.