Skocz do zawartości
IGNORED

Rock Polo - czyli fenomen Sławomira.


marian.ch

Rekomendowane odpowiedzi

Być może najbardziej niezadowoleni z utworu Sławomira "Miłość w Zakopanem" są muzykanci weselni - jak zagrać wiarygodnie gitarowe legato wstępu (Piotrek Aleksandrowicz) ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w czasach gdy naśmiewanie się z discopolo jest w dobrym tonie, nikt poważny za ten gatunek się nie zabiera. A twórczość Sławomira doskonale obrazuje jak discopolo mogłoby wyglądać. Ale na razie to "cudze chwalicie - swojego nie znacie" i jedyne co mamy, to gwiazdeczki raczej marnie naśladujące zagraniczny pop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy dramat nastąpi wtedy, gdy zagraniczne gwiazdy zaczną naśladować nasze disco polo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy dramat nastąpi wtedy, gdy zagraniczne gwiazdy zaczną naśladować nasze disco polo.

Najpierw discopolo i inne nasze ludowe klimaty musieliby docenić polscy profesjonalni muzycy, a wtedy byłby to niewątpliwie sukces. Ale u Nas to lepiej naśladować zagraniczny chłam niż docenić swoje.

 

"Muzyka" do karkówki z majonezem i piwa z Biedry.

Nic więcej, tylko w przeciwieństwie do discopolo w miarę fachowo wykonana. Żaden fenomen, po prostu ktoś zorientował się jakiej muzyki potrzebuje lud.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy dramat nastąpi wtedy, gdy zagraniczne gwiazdy zaczną naśladować nasze disco polo.

 

Nie jestem pewien, czy disco polo to poza nazwą taki bardzo polski fenomen. Podobno w Niemczech takiego grania jak poniżej jest pełno. Czy to jest daleko od disco polo?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A Sławomir to fachowiec, który korzysta z koniunktury. I o śpiewie coś tam wie, co pokazał u Wojewódzkiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Sławomir to fachowiec, który korzysta z koniunktury. I o śpiewie coś tam wie, co pokazał u Wojewódzkiego:

 

Też uważam, że Sławomir potrafi śpiewać, i niewątpliwie posiada potencjał, a że wybrał taką a nie inną drogę? Well? Nie on pierwszy i nie ostatni. Przecież to jest inteligentny człowiek i chyba zdaje sobie sprawę z tego jaki tor wybrał. Krzysztof Krawczyk też zainwestował w disco polo... i został milionerem. Gdyby nie disco polo, to pewnie do dziś śpiewałby na parostatku '-)

 

 

 

Nie jestem pewien, czy disco polo to poza nazwą taki bardzo polski fenomen. Podobno w Niemczech takiego grania jak poniżej jest pełno. Czy to jest daleko od disco polo?

 

A Meksyk? Tam to dopiero króluje disco polo wśród ludu! Straszna kaszana, ale faktem jest, że są mocno muzykalni. Kuba i Brazil to zupełnie inna galaktyka w porównaniu z Meksykiem '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mial Slawomir wybrac? Podroby zachodniego popu? W kazdym kraju kroluje discopolo, tylko Polacy nie dojzeli jeszcze po zmianie ustroju i u nas nadal to obciach. Ale Slawomir to dobry znak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie dojrzeli do disco polo.

 

gwiazdeczki raczej marnie naśladujące zagraniczny pop.

Polscy metale naśladujący zagraniczny metal, bluesmani naśladujący zagraniczny blues, polski rock naśladujący zagraniczny rock, hip hop naśladujący zagraniczny hip hop, polski jazz naśladujący zagraniczny jazz, polskie reggae naśladujące to zagraniczne. Coś pominąłem?

Brać się za disco polo a nie odstawiać jakieś marne szopki.

 

"Muzyka" do karkówki z majonezem i piwa z Biedry.

Do kupienia na winylach w biedrze.

 

 

N

nasze ludowe klimaty musieliby docenić polscy profesjonalni muzycy,

Znasz polską muzykę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jest jeszcze ital-disco, ale tam do takiej muzyki pije się wino i zjada dobre rzeczy, a ludzie uśmiechają się do siebie. Tu pije się wódę, a bliźniego najlepiej utopiłoby się w łyżce wody..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam trzy kawałki Sławomira.

Megiera - wydawało mi się, że gość idzie drogą Braci Figo Fagot - szydera dla hipsterów, ale z rozmachem. Widziałem puszczanie oka, gitarę nieobecną w diso-polo, plus jak u Braci trochę wulgaryzmów (robienie loda)

Miłość w Zakopanem - metalowe gitarowe intro, które ponoć jest zżyną z jakiegoś sola Sabbathów albo muzy Ozzego (google znajdzie). Kawałek ma drive, jakiego nie ma w żadnym numerze disco polo, na YT już chyba są rockowe covery. :) Jak się po tym włączy Zenka, to żałość...

Znowu Mała zarosłaś (albo jakoś tak) - tu mamy pastisz country, puszczanie oka do Polonii amerykańskiej. Dwuznaczność oburzająca mamusie.

 

 

No i tak. Jest szansa, marna, bo marna, że jakiś małolat coś usłyszy w solówce gitarowej i pójdzie dalej. Co jest słabe, to że ja np. Miłość w Zakopanem poznałem podczas dyskusji w pracy, o tym, co się puszcza dzieciom na szkolnych imprezach, bo właśnie tam, od przedszkola, leci disco polo. Z drugiej strony... przy czym te dzieciaki mają skakać? Przy Britney Spears itp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz polską muzykę?

Pytasz o muzyka ludowa na czasie, czy ta z przeszlosci?

 

...od przedszkola, leci disco polo. Z drugiej strony... przy czym te dzieciaki mają skakać? Przy Britney Spears itp?

No wlasnie. Media wykreowaly udawanie zachodniego popu, ktorego nikt nie slucha i nasmiewanie sie z discopolo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, do czego pijesz. :)

 

W disco polo obciachem była amatorska aranżacja z Casio, niska jakość produkcji, nieporadność językowa i naiwność tekstów plus charakterystyczne wokale wyrastające z tradycji popu lat 80.

Ale było tam też dużo inwencji melodycznej, której brak rzemieślnikom zawodowcom, którzy tłuką pop dla tzw. majorsów i nie ma to często absolutnie żadnej melodii, co kamufluje się niby ambitnymi zawijasami wokalnymi udającymi żałośnie soul. Jest to kompletnie niestrawne, niechwytliwe i działa tylko na zasadzie "usłysz 100 razy, to polubisz".

Gdyby pop miał oblicze jak w Stanach lat 50. gdzie powstawało miliony chwytliwych melodii, nie byłoby tak dużej przestrzeni dla disco polo, które powoli nabiera statusu klasyki. W końcu ma już ok. 30 lat. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discopolo to autentyczna muzyka dzisiejszego polskiego ludu, a media kreuja swoje wlasne sztuczne twory udajace zachod. Bo na swoim chlamie zarobia, a na discopolo zarobiliby jego tworcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat - czyli media - od wielu lat promuje disco polo. Eska chyba też. Teraz doszło TVP.

 

Autentyzm to bardzo dyskusyjny termin, czasem traktujemy go jako przeciwieństwo komercyjności, a disco polo to na pewno muzyka komercyjna, jak pop. Nie ma tu żadnej szczerości, prawdy, spontaniczności i tego typu konotacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiecej niz w udawaniu zagranicznego popu. Czasy sie zmienily.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o muzyka ludowa na czasie, czy ta z przeszlosci?

 

Pytam dokładnie o to co zacytowałem z twojej wypowiedzi.

Co to znaczy według ciebie docenić? i co dalej?

I ci profesjonalni to niby którzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz sie ogolnie rzecz biorac do popu, a wszystko stanie sie dla Ciebie jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz sie ogolnie rzecz biorac do popu, a wszystko stanie sie dla Ciebie jasne.

Odpowiedź nie na temat.

 

nasze ludowe klimaty musieliby docenić polscy profesjonalni muzycy

O co kaman?

 

Ogranicz sie ogolnie rzecz biorac do popu

A dlaczego tylko do popu mam się ograniczać? Reszta też naśladuje, jednym wolno a innym nie.

Chyba, że w tym popie ma być muzyka ludowa.

 

Oczywiście, jest jeszcze ital-disco, ale tam do takiej muzyki pije się wino i zjada dobre rzeczy, a ludzie uśmiechają się do siebie.

np. na osiedlu Vele di Scampia w Neapolu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko do popu mam się ograniczać?

Zeby nie odbiegac od tematu.

 

Jak przejechac autem przez Europe sluchajac radia, to w kazdym kraju uslyszymy wpadajace w ucho kawalki o aktualnej stylistyce, ale i regionalnych klimatach, oczywiscie w lokalnym jezyku. Tylko u nas wielkie g... W UK w samochodach imigrantow z krajow innych niz PL zazwyczaj gra ich rodzima muzyka. Osobiscie w swojej plytotece posiadam od kumlpi skladanki z kilku krajow. Noga sama tupie!

Slawomir to zaden fenomen a cos, co powinno byc powszednie jak chleb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw discopolo i inne nasze ludowe klimaty musieliby docenić polscy profesjonalni muzycy, a wtedy byłby to niewątpliwie sukces.

Za co doceniać, że się tak zapytam?

Discopolo to autentyczna muzyka dzisiejszego polskiego ludu, a media kreuja swoje wlasne sztuczne twory udajace zachod. Bo na swoim chlamie zarobia, a na discopolo zarobiliby jego tworcy.

Nie autentyczna, a prostacką, kierowaną do odbiorcy, którego poziom umuzykalnienia zatrzymał się na etapie przedszkolnej rytmiki. Promowanie takiej "muzyki" w mediach jest niedopuszczalne, bo skutkowało by to tylko jeszcze większą regresją kulturalną naszego społeczeństwa.

Chciało by się by się by, to media kreowały gusta odbiorców przynajmniej na poziomie "Trójki", niestety program mediów kreują dziś reklamodawcy i pośrednio "niewyrobieni" odbiorcy.

Jest wiecej niz w udawaniu zagranicznego popu. Czasy sie zmienily.

Czasy się zmieniają. Brak granic i tego typu sprawy. Kultura staje się globalna, a że ta zachodnia wydaje się być najbardziej atrakcyjna, przez to wpływ ma największy na lokalnych twórców. Promowanie na siłę chłamu, tylko dlatego że wydaje się komuś bardziej swojski, jest jak stwierdzenie, że polonez był dobrym samochodem i powinniśmy być dumni z polskiej motoryzacji.

Jak świat światem zawsze twórcy się nawzajem inspirowali, i nie ma co mieć kompleksów, że więcej u nas jest naśladowców niż prekursorów. Tak jest wszędzie. Poza tym epigoni też czasami są warci uwagi i mają wiele do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chyba, że w tym popie ma być muzyka ludowa."

Nie tyle w popie powinna byc muzyka ludowa, co zamiast popu niezbyt udanie nasladujacego zachod, powinno byc to, co zastapilo muzyke ludowa, czyli discopolo.

 

"Za co doceniać, że się tak zapytam?"

Za to, ze w najgorszym przypadku niczym nie ustepuje popowym gwiazdeczkom.

 

"Czasy się zmieniają. Brak granic i tego typu sprawy. Kultura staje się globalna..."

A jednak (po raz trzeci powtorze) Jak przejechac autem przez Europe sluchajac radia, to w kazdym kraju uslyszymy wpadajace w ucho kawalki o aktualnej stylistyce, ale i regionalnych klimatach, oczywiscie w lokalnym jezyku. Tylko u nas wielkie g... W UK w samochodach imigrantow z krajow innych niz PL zazwyczaj gra ich rodzima muzyka.

 

"Promowanie na siłę chłamu, tylko dlatego że wydaje się komuś bardziej swojski..." Ale jak juz promowac chlam, to dlaczego nie ten swojski? Tego swojskiego wiele osob slucha, a tego dzis promowanego nikt.

 

"Promowanie takiej "muzyki" w mediach jest niedopuszczalne, bo skutkowało by to tylko jeszcze większą regresją kulturalną naszego społeczeństwa."

A dzisiejsze prmowanie popowych gwiazdeczek udajacych zachod skutkuje progresem?

 

"Nie autentyczna, a prostacką, kierowaną do odbiorcy, którego poziom umuzykalnienia zatrzymał się na etapie przedszkolnej rytmiki."

Taki jest przecietny odbiorca, nieprzecietnemu nikt discopolo nie wciska.

 

"...epigoni też czasami są warci uwagi i mają wiele do powiedzenia."

Nie mowilem, ze nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie bardzo wiesz jakie są w Polsce stacje radiowe, jak są targetoeane i co w nich jest promowane.

Telewizyjne też chyba nie wiesz.

 

Jak czytam te twoje wpisy to mam wrażenie, że disco polo to jakiś underground, którego nie ma w mediach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rosim :

Gitarowe legato wstępu to solo Randy Rhoadsa do utworu Ozzy'ego "Mr.Crowley".

Violet podał link o tym w poscie tematu "Plagiaty (?) w muzyce".

Co do muzy puszczanej w mediach - paradna odświętna imprezowa jest rewelacyjna (czasami) ale ten zabawowo ludyczny styl jakoś mnie nie integruje.

Za mało jest polskiej muzy pop do codziennego powszedniego słuchania.

Oczywiście względem prostych głównie angolskich kawałków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to, ze w najgorszym przypadku niczym nie ustepuje popowym gwiazdeczkom.

Jakieś konkrety zamiast ogólników?

Porównasz jakąś popową gwiazdeczkę i wybitną gwiazdę disko polo?

Wykażesz wyższość jednej nad drugą?

A jednak (po raz trzeci powtorze) Jak przejechac autem przez Europe sluchajac radia, to w kazdym kraju uslyszymy wpadajace w ucho kawalki o aktualnej stylistyce, ale i regionalnych klimatach, oczywiscie w lokalnym jezyku. Tylko u nas wielkie g... W UK w samochodach imigrantow z krajow innych niz PL zazwyczaj gra ich rodzima muzyka.

 

Wszystko zależy czego i przede wszystkim kto słucha.

A dzisiejsze prmowanie popowych gwiazdeczek udajacych zachod skutkuje progresem?

Słucham rzadko radia a jeśli już to zazwyczaj "Trójki". Możesz podać jakąś promowaną polską popową gwiazdeczkę, która nie dorasta do pięt gwieździe disco polo?

Taki jest przecietny odbiorca, nieprzecietnemu nikt discopolo nie wciska.

Gusta można w jakimś stopniu kształtować, i za to powinny być odpowiedzialne media. Dlatego uważam, że promowanie takiego chłamu jak disco polo jest szkodliwe. Nie powinno się gloryfikować prostactwa w żadnej formie, nie ważne czy to muzyka, film, poezja, malarstwo. Kultura, nawet ta masowa wcale nie musi być prostacka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym więcej smutku jak u Jacka Łaszczoka w czasach jego świetności albo inwencji jak u Jarka Polaka.

Jak w takim kawałku : Sidney Polak - Chorwat.

Dopuśćmy jeszcze: Zero 7 zgłoś się kapeli Piersi.

To bardziej pasuje pod temat objęty skrótem 'rockpolo'.

@przemyslaw 51508

Oczywiście że nie musi. Dzieciaki lubią Enej Lemon Dawid Podsiadło odpoczął i wraca - wkrótce płyta i nieliczne koncerty - aż chce się żyć i skakać i podokazywać niegrzecznie.

jihhaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemon, nie daję rady ani minuty. Maniera wokalna mnie przerasta:)

 

Polak bardzo sprytnie na pierwszej płycie wplata dancehall i hip hop. A o dancehallu pisałem wcześniej.

 

Enej Lemon Dawid Podsiadło odpoczął i wraca - wkrótce płyta i nieliczne koncerty - aż chce się żyć i skakać i podokazywać niegrzecznie.

jihhaha

Dokazywać niegrzecznie jednak wolę przy Dezerterze czy Vavamuffin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igor Herbut ma ten epicki rozmach. Artysta przeżywa ale jednak przebił się z zespołem w konkursie talentów.

Ogólnie jest trudny w słuchaniu - dopiero z czasem te nutki się przyswaja. Na początku drażnił mnie ale jest w tym szczerość.

 

Wracając do fenomenów efemeryd i innych nowości: jest konkurencja i wsparcie promocyjne.

Zapotrzebowanie publiki na wodzirejów chyba nawet większe.

 

Uporczywe namolne i sztuczne integrowanie natomiast jest nie do zniesienia dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało jest polskiej muzy pop do codziennego powszedniego słuchania.

Oczywiście względem prostych głównie angolskich kawałków.

Pytanie: dlaczego? Odpowiedz: bo promuje sie tych, co udaja angoli, a nie tych co graja po polsku. Bywa, ze leci polska gwiazdeczka, a Ty myslisz, ze to angielski pop.

 

Przemyslaw:

 

"Jakieś konkrety zamiast ogólników?"

Nie, bo pisze o ogolnej sytuacji a nie jakims szczegolnym przypadku.

 

"Porównasz jakąś popową gwiazdeczkę i wybitną gwiazdę disko polo?"

Nie bardzo jest jak porownywac gwiazdeczke, za ktora tekst, muzyke, aranzacje, realizacje i sam nie wiem co jeszcze robia orofesjonalisci za grube pieniadze, z artysta, ktory wszystko robi sam.

 

"Wykażesz wyższość jednej nad drugą?"

Jak niby wykazac wyzszosc tworcy nad odtworca?

 

"Możesz podać jakąś promowaną polską popową gwiazdeczkę, która nie dorasta do pięt gwieździe disco polo?"

Skoro takie cos przyszlo Ci do glowy sam podaj sobie przyklad.

 

"Gusta można w jakimś stopniu kształtować... Kultura, nawet ta masowa wcale nie musi być prostacka."

Promowac mozesz co chcesz, przecietny odbiorca i tak zredukuje to do skocznej melodii i wpadajacego w ucho refrenu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.