Skocz do zawartości
IGNORED

Chromecast 2/Chromecast Audio


rafiszymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy możecie mi potwierdzić, że prawdą jest iż Chromecast Audio nie obsługuje DLNA - czyli że nie posłucham sobie plików FLAC ze swojego Synology ???

Jak jest w przypadku Chromecasta 2 w tej kwestii ???

 

Pozwolę sobie jeszcze dopisać szersze zapytanie (zadałem je na innym podforum, ale zależy mi na czasie uzyskania odpowiedzi - wybaczcie za "zaśmiecanie forum" :) :) :)...)...

 

Mianowicie zastanawiam się nad zakupem Chromecasta - najlepiej jednego z nich, ale.... Chciałbym jednocześnie móc odtważać video z sieci - Netflix, Youtube, filmy z domowego NASa Synology tak aby uzyskać dźwięk najwyższej jakości włącznie do 5.1. Chcialbym również słuchać muzy, zwłaszcza w lepszej jakości - TIDALa, czy FLACów ze swojego NASa...

I aby to wszystko połączyć wychodzi mi, że powinienem zakupić Chromecasta 2 i podłączyć go po HDMI do wejścia Amplitunera (mam ONKYO TX-SR604E) - wówczas materiały video wypuszczałbym po wyjściu HDMI do TV a dźwięk zostawałby "wyłuskany" na kolumny....

 

Powiedzcie mi, czy faktycznie taki Chromecast 2 daje wyłuskać po HDMI "prawdziwe" audio 2.0, 2.1, czy 5.1 z materiałów filmowych a ze ścieżek audio np z TIDALa, czy FLACów faktyczy bezstratny dźwięk jak z Chromecasta AUDIO ???

Mam nadzieję, że Chromecast 2 obsługuje wszystkie te same apki audio dając to audio cyfrowo na HDMI (np TIDAL, SPOTIFY...) co Chromecast Audio daje cyfrowo na wyjście optyczne... Można by wówczas słuchać muzy na ampli z HDMI Chromecasta 2 identycznie jak z "jego wersji Audio" po optyku i jednocześnie mieć możliwość oglądania filmów...

 

Doszukałem się np na forach, że Chromecast 2 podaje z Netflixa dźwięk DD+ a nie DD i jeżeli "odbiornik" (czy to TV, czy ampli) tego nie obsługuje, to realnie otrzymujemy dźwięk 2.0, czy 2.1...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie mi potwierdzić, że prawdą jest iż Chromecast Audio nie obsługuje DLNA - czyli że nie posłucham sobie plików FLAC ze swojego Synology ???

 

To zależy od aplikacji, której używasz. Np. taki Neutron music player ma dostęp do zasobów DLNA, samba, UPnP i odtwarzając dany utwór możesz to dalej puścić na Chromecasta. Pewnie są też inne.

 

Co do dźwięku przestrzennego w filmach to nie wiem. To urządzenie jest raczej stworzone do podpięcia bezpośrednio pod tv. Może być różnie z amplitunerami.

 

Osobiście posiadam chromecasta audio i Xiaomi MiBox, który ma wbudowanego cc. Box ten, podobnie jak cc audio posiada wyjście optyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A możesz mi powiedzieć o ile łączysz tego MiBoxa przez WiFi 5GHz AC, czy owe AC jest "pełnowartościowe", tzn czy łączy się z routerem z teoretycznym połączeniem 433 Mb/s ???

A jeśli ma to AC z MIMO, to czy prędkość połączenia jest pokazywana x2, czyli 866 Mb/s...???

U siebie mam Asusa z AC i lapka też z AC MIMO x2 i pokazuje mi speed 866 a praktycznie osiągam tak do połowy tej prędkości...

Pytam, bo większość tego typu boxów ma złącza fizyczne 100 Mb/s lub zwykłe N-ki Wifi i w przypadku odtwarzania "większych" filmów (mam Startreka 1080P prawie 30GB i TV z 100Mb/s się zacina) mogą "wpadać zastoje" w trakcie odtwarzania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.