Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana głośników


DarthV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W końcu planuję wymianę głośników i generalnie moim celem (jak dotąd) były klipsche r26f + r25C + r14M(x4), ale spotkałem się z opinią aby tę serię omijać (choć sporo osób twierdzi,że do kina jak najbardziej) i powstały dylematy.

Nie byłem jeszcze na odsłuchach i nie bardzo wiem co mógłbym dodać do potencjalnych kandydatów. Mógłby ktoś z forumowiczów coś polecić? Poniżej info odnośnie preferencji:

 

Pomieszczenie - salon 25m2

Ma być to zestaw 7.2 - ta konfiguracja nie podlega zmianie, więc proszę nie pisać,że za mała pow. itd - póki co się sprawdza i nie zamierzam zmieniać

Planowałem 2 suby Klipscha r12sw.(tu również kwestia rozwojowa)

Fronty muszą być z bassreflexem z przodu - brak możliwości odsunięcia od ściany

Efektowe powinny być nie wyższe jak 25cm i o wadze do 5kg (większych nie zmieszczę)

Zestaw będzie pracować z Yamahą rx-v777

Przeznaczenie - 100% kino.

 

Budżet na kolumny bez subów - max. 6k - (nie planuję kupować po kawałku, więc w tej kwocie ma być zestaw 7.0)

Budżet na 2 suby z bassreflexem - max.3,5k

 

Jakieś pomysły?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz piłę ;-)) to dałoby się złożyć po lekkiej korekcji wysokości komplet akurat do kina.

Nie tak problematyczny jak Klipsch, ale wyrazisty i wystarczająco dynamiczny.

Mam na myśli Monitor Audio, ale problem, to kilka modeli małych monitorów ale niestety h = 26 cm.

Albo je usytuować na leżąco.

Ponieważ zamysł z subami jest słuszny nie potrzebujesz podłogowych frontów, bo wszystko

do 100 Hz przejmą subwoofery i wystarczą większe monitory, a MA są z przednimi BR.

Poszukaj w tej marce i posłuchaj - warto i może budżet styknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem podłogowce i 2 suby i było OK. Chcąc zaoszczędzić miejsca rozważałem głośniki typu LCR na ścianę i suby oczywiście.

Rozważę markę MA i opcję monitorów. Dzięki za podpowiedź.

 

"Nie tak problematyczny jak Klipsch" - co miałeś na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naścienne glosniki do kina DOMOWEGO i sub(y) w rozsądnych pieniądzach (uzywki) z super jakościa to chyba tylko Jamo z serii THX.

 

Na 7.2 budget 10 tys spokojnie styknie. Mysle ze 7 tys wystarczy. Seria 600 ale ja bym celował w te starsze z przełomu wieków. Potrzebna jedyńie cierpliwosc aby to upolowac.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nieeeeeee Klipsch z Yamahą..... krew z Uszu....Yamaha gra skrajami i Klipsch także...

 

Ja lecę na secie 5.0 Klipsch RP i w kinie jest mega....Kolega ma MA Bronze z Yamahą i to nie moje granie...

...ale każdy ma inne ucho....

 

 

 

Problematyczne Klipsch? Jaka seria jakie modele...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naścienne glosniki do kina DOMOWEGO i sub(y) w rozsądnych pieniądzach (uzywki) z super jakościa to chyba tylko Jamo z serii THX.

Popieram, miałem swego czasu zestaw Jamo D500 i w kinie niczego mu nie brakowało, a w stereo to wiadomo że nic porządnych podłogówek nie zastąpi(przynajmniej jak na mój gust)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nieeeeeee Klipsch z Yamahą..... krew z Uszu....Yamaha gra skrajami i Klipsch także...

 

Ja lecę na secie 5.0 Klipsch RP i w kinie jest mega....Kolega ma MA Bronze z Yamahą i to nie moje granie...

...ale każdy ma inne ucho....

 

 

 

Słuchałem ostatnio u znajomego MA Bronze 6 bodajże w połączeniu z Yamahą ax 840 i też do końca mi to nie leżało.

 

Im dłużej się zastanawiam tym większy mętlik.

 

Generalnie zależy mi aby zestaw dobrze się zgrał z moją Yamahą, a dźwięk powinien być szczegółowy w każdym paśmie (co by nie było wrażenia jakbym słuchał przez ścianę albo spod koca) i jednocześnie nie męczył przy dłuższym seansie (2-3 filmy).

Ważny jest też dla mnie wygląd - oczywiście jakość dźwięku jest ważna, ale nie które z polecanych marek wyglądają ja wyciosane siekierą - to kwestia gustu rzecz jasna.

W skrócie chodzi o to, aby w założonym budżecie mieć najlepsze z możliwych przy możliwie najmniejszych kompromisach.

 

Teraz to trochę pokręciłem, ale chyba wiecie o co mi chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jeszcze potrafił zdefiniować CO ci nie do końca pasowało w zestawieniu MA z Yamahą

byłbyś już pewnie w połowie drogi do znalezienia optimum dźwięku swego kina.

Możliwe, że polecany przez kolegę komplet Klipscha byłby tu panaceum a i budżet dałby radę,

jednak przeskok z Prism na prawdziwe ww. kolumny może być połączony z chwilowym zachwytem.

Sam to kiedyś przerabiałem, więc wiem, co piszę. Jeśli zakup, to nie za szybko,

choć zdaję sobie sprawę, że skoro docelowym kompletem jest Klipsch ciężko

będzie spojrzeć na to bez emocji tzw "recepty" ;-)) do realizacji.

Zastanów się nad pierwszą kwestią - CO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jeszcze potrafił zdefiniować CO ci nie do końca pasowało w zestawieniu MA z Yamahą

byłbyś już pewnie w połowie drogi do znalezienia optimum dźwięku swego kina.

Możliwe, że polecany przez kolegę komplet Klipscha byłby tu panaceum a i budżet dałby radę,

jednak przeskok z Prism na prawdziwe ww. kolumny może być połączony z chwilowym zachwytem.

Sam to kiedyś przerabiałem, więc wiem, co piszę. Jeśli zakup, to nie za szybko,

choć zdaję sobie sprawę, że skoro docelowym kompletem jest Klipsch ciężko

będzie spojrzeć na to bez emocji tzw "recepty" ;-)) do realizacji.

Zastanów się nad pierwszą kwestią - CO.

 

Dzięki za rady. Na pewno muszę przemyśleć zakup i odsłuchać parę zestawów w tej półce cenowej.

Przeglądam różne oferty praktycznie codziennie i na chwilę obecną będę chciał odsłuchać w najbliższym czasie:

 

Klipsch R26F, Jamo Concert C97 i dam jeszcze szansę MA Bronze 6 (tu jest chyba lepiej ze średnicą jak na moje ucho względem klipscha)

 

Przydało by się jeszcze ze 2 propozycje (nie wiem co będzie dostępne w sklepie do odsłuchu) - jakieś pomysły w/w budżecie?

 

Jest jeszcze inna możliwość, a mianowicie wybrać głośniki i ewentualnie pomyśleć nad zmianą ampli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz swoją Yamahę pod pachę :) ;) ...taki mały rym.... i jedź na odsłuchy... Klipsch są za ostre dla Yamahy... a Yamaha jest za ostra dla Klipsch tym bardziej dla serii o której myślisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj szerokim łukiem serię R , jest to samo , co stara seria F .

Moje pierwsze Klipsch F 30 gościły 3-4 miesiące. Byłem bardzo szczęśliwy jak wyjechały z domu .

Jak już to Klipsch RF . Ale i tak nie dla Yamahy :)

 

Muszą być, to nowe głośniki ?

Gdzie mieszkasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszą być, to nowe głośniki ?

Gdzie mieszkasz ?

 

Mieszkam na podkarpaciu, a dokładniej - Stalowa Wola.

Co do głośników - to tak chcę kupić nowe.

 

Czyli wychodzi póki co,że najpewniej sprawdzi się MA.

 

A co myślicie o tych jamo c95/97 (fajny design jak dla mnie). Zaciekawiły mnie też STX electrino 250 - też ciekawe, ale czy warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yamaha szukaj Tannoy . Np serii 7

U mnie na 25 m gra Tannoy HTS 101 XP :) Możesz wierzyć lub nie jest petarda :)

Mam 5.1.2 ( Magnat IC 82 jako Atmos )

 

Zapraszam na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yamaha szukaj Tannoy . Np serii 7

U mnie na 25 m gra Tannoy HTS 101 XP :) Możesz wierzyć lub nie jest petarda :)

Mam 5.1.2 ( Magnat IC 82 jako Atmos )

 

Zapraszam na PW

 

Seria 7 wizualnie mnie nie urzeka niestety, natomiast HTS ładne, może i dobrze grają, ale malutkie - może przy TV jest OK, ale przy ponad 100" wyglądały by jak "kropki" - oczywiście według mnie.

 

Nawiązując do wyglądu to swego czasu podobały mi się Taga Harmony Platinum F80 V2. Może warto by było je włączyć do odsłuchu. Ktoś na forum wspominał,że do Yamahy by pasowały.

 

Tak sobie myślę, że przy wyborze wymarzonego zestawu - budżet - to chyba "najmniejszy" problem. Bo mając już jakieś pieniądze - wybrać coś to dopiero wyzwanie. Jedno ładne, ale znowu nie pasuje do drugiego, a jak już pasuje - to nie koniecznie wpasuje się lub zmieści do salonu itd. :)

To chyba taka celowa gra producentów,żeby non stop się bujać ze sprzętem i kombinować co z czym - byle interes się kręcił. Ogólnie takie zabawy mogą być przyjemne, szkoda tylko, że nie wszystkim te pieniążki - tak bardzo niezbędne w tej zabawie - przychodzą na tyle łatwo by nadążyć za tym w tzw. poszukiwaniu własnego brzmienia.

 

Ale wracając do tematu - czy ktoś może coś powiedzieć na temat wyżej wspomnianych jamo c97?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu nie słuchałem, ale kilku innych nowszych i starszych tak i powiem tyle, że do muzyki

komplet c95 brałbym prawie w ciemno, na forum też ktoś ma 97 i chwalił, natomiast co do kina

razem z CEN9 i C91 musiałbym posłuchać.

Choćby dlatego, że dokładając dwa suby nie wiem, jak by to grało razem, oraz

- tu uwaga

C91 też przekracza Twój założony wymiar wysokości o 15 mm; dobrze, że kpl. mieści się w budżecie ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu nie słuchałem, ale kilku innych nowszych i starszych tak i powiem tyle, że do muzyki

komplet c95 brałbym prawie w ciemno, na forum też ktoś ma 97 i chwalił, natomiast co do kina

razem z CEN9 i C91 musiałbym posłuchać.

Choćby dlatego, że dokładając dwa suby nie wiem, jak by to grało razem, oraz

- tu uwaga

C91 też przekracza Twój założony wymiar wysokości o 15 mm; dobrze, że kpl. mieści się w budżecie ;-))

 

Jamo mi się podoba, wymiarowo dla satelit może bym upchnął, na pewno przesłucham, ale jedna rzecz mnie trapi - spotkałem się w internecie z negatywną oceną tweetera w tych jamo - tylko nikt dokładnie nie opisał o co chodzi.

Ktoś wie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy np. Paradigma, Klipscha Focala czy innych kolumn z twardą kopułką nie będą dobrze mówić

o kopułkach Jamo, tak samo, jak o Dynaudio, Sonusie, Usherze czy AudioPhysic.

Są dla nich zamulone i bez góry pasma więc to naturalne. Podobne opinie o wooferach spotkasz

wśród wielbicieli gratów spod znaku caraudio, gdzie ma być w 3 m3 min 38 cm sub o mocy 400W...

Masz jakieś wątpliwości - najważniejsze - posłuchać. Dlatego pisałem, że do muzyki biorę od razu,

ale to mój wybór, a kino stanowi 25 % tego, co słucham ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy np. Paradigma, Klipscha Focala czy innych kolumn z twardą kopułką nie będą dobrze mówić

o kopułkach Jamo, tak samo, jak o Dynaudio, Sonusie, Usherze czy AudioPhysic.

Są dla nich zamulone i bez góry pasma więc to naturalne. Podobne opinie o wooferach spotkasz

wśród wielbicieli gratów spod znaku caraudio, gdzie ma być w 3 m3 min 38 cm sub o mocy 400W...

Masz jakieś wątpliwości - najważniejsze - posłuchać. Dlatego pisałem, że do muzyki biorę od razu,

ale to mój wybór, a kino stanowi 25 % tego, co słucham ...

 

Dzięki za odpowiedź. Czyli tak jak podejrzewałem - kwestia gustu i ulubionych rozwiązań. Odsłuch rozwiąże wątpliwości.

Z innych zestawów jamo, które słyszałem pamiętam, że góra jest tam taka "aksamitna" - nie nachalna w porównaniu do tego co słychać np: w klipschach i może o to niektórym użytkownikom chodzi.

Mi zależy na naturalnym odbiorze dźwięku jako całości, bez wyczuwalnych braków lub nadwyżek danego pasma. Tak żeby można było usłyszeć selektywnie detale danego dźwięku, ale też tak, żeby przez czas trwania seansu nie czuć się tak jakby ktoś szpilki w uszy wbijał.

 

Już prawie mam pewien obraz sytuacji i potencjalnych kandydatów do odsłuchu i jak tylko ogarnę się z remontem to jadę słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam, i w końcu udało się dokonać wymiany głośników. Po długich próbach stanęło na Klipschach R26F/R25C/R14Mx4. Podczas odsłuchu, biorąc pod uwagę wpisy z forum co do łączenia ich z Yamahą spodziewałem się najgorszego, ale okazało się, że to właśnie takie zestawienie pasuje mi najbardziej, a dodatkowo zmieściłem się w budżecie, wymiary satelit również spasowały. Póki co jestem w trakcie wygrzewania, ale już da się odczuć różnicę na plus.

Kolumny są dynamiczne z zapasem basu i świetnym detalem i nie kłują w uszy. W moim przypadku - 99% kino - sprawdzają się świetnie. Oczywiście to są moje odczucia i wcale nie muszą się pokrywać z opinią innych.

Na chwilę obecną jestem zadowolony, ale cały czas słucham i testuję oraz staram się ocenić je pomijając chwilę radości wiążącą się z nowym zakupem.

Planuję jeszcze dokupić suby r10sw, choć póki co Yamaszki, które mam nieźle dopełniają całości, pomimo, że to modele dosyć budżetowe.

 

Całość uzupełnia nowy projektor Benq W1700 i jak to niektórzy piszą zaczynam na nowo całą zabawę i odkrywam nowe doznania:)

 

Pozdrawiam

DarthV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są moje odczucia

i to powinno być podstawowym kryterium wyboru. Żadna ilość komentarzy i opinii nie zastąpi własnego ucha.

niech się dobrze sprawują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.