Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup Nowego Gramofonu Audio Technica


Stan Ley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem tutaj nowy ale z tego co widzę zagoszczę tu na dłużej.

 

Chcę sobie zakupić nowy gramofon, z nowiutką igiełka .

 

wpadło mi w oko takie cudo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

audio-technica-at-lp120-usb-hc-czarny.jpg

co sądzicie na temat jakości tego sprzętu

 

Jeśli macie coś w tej cenie innego do polecenia

podawajcie modele

 

Z góry dziekuję za pomoc

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie polecam kupować nowej Audio-techniki, nie śpiesz się z gramofonem jeśli ma być podobny to poczekaj dołóż i kup Pioneera PLX-1000. Mam tą Audio-technikę i tak- talerz jest niedopracowany waży 700 gram i przez to się buja, ramię jest za wysoko ustawione musiałem wkręcić dwa obroty żeby było w miarę równolegle do talerza, ponadto przeciwwaga jest za lekka do tej wkładki at-95 i trzeba ją dociążyć, napęd jest dość głośny musiałem przesmarować łożysko trochę pomogło. Poza tym należy ominąć wbudowany przedwzmacniacz jak to zrobić to można zobaczyć na youtube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Witam,

 

Jestem tutaj nowy ale z tego co widzę zagoszczę tu na dłużej.

 

Dzięki za info, ale to widać.

 

post-3254-0-18175600-1519481876_thumb.jpg

 

Chcę sobie zakupić nowy gramofon, z nowiutką igiełka .

 

wpadło mi w oko takie cudo

 

https://www.euro.com.pl/gramofony/audio-technika-at-lp120-usb-hc-czarny.bhtml

 

To nie jest cudo, pomimo, że nowe i z nową "igiełką".

 

co sądzicie na temat jakości tego sprzętu

 

W tym egzemplarzu, z którym miałem do czynienia bardzo krótko:

- niedziałający antyskating,

- "bujający" się w pionie talerz,

- na prędkości 45 obr./minutę zaniżone obroty przy włączonej stabilizacji kwarcowej,

- luzy w łożyskowaniu ramienia.

 

Wnioski wyciągnij sam, bo te wady powtarzają się w różnych egzemplarzach tego gramofonu.

 

Jeśli macie coś w tej cenie innego do polecenia

podawajcie modele

 

"Podawajcie"? To jest jakiś rozkaz czy inne polecenie?

 

Z góry dziekuję za pomoc

pozdrawiam

 

Z góry dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej z wymienionych przez Ciebie wad nie stwierdziłem w moim egzemplarzu.

Za to, i owszem - winda ramienia działała typu "pijany szwagier leci na pysk".

Zmieniłem olej i po krzyku.

 

Od lat mówię, że w tej kwocie to najlepszy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

Od lat mówię, że w tej kwocie to najlepszy wybór.

 

W krótkim czasie miałem w rękach trzy egzemplarze i w każdym były luzy w ramieniu. W dwóch z nich talerz się "kiwał".

Ja też kiedyś polecałem ten model, ale już nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo serii?

 

Mój kumpel, który mi zataszczył tę AT do chałupy (moje auto było wtedy w naprawie), na drugi dzień kupił w tym samym sklepie i też żadnych niedociągnięć. Słucha do dziś.

 

A mój leży sobie w pudle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys go kupilem, po dwoch dniach odeslalem.

 

Porownalem go z itt 8010b , oba gramiaki graly na tej samej wkladce czyli zielonej at95e.

 

Nie bylo co porownywac , nie rozumiem zachwytu tym gramofonem..... stary itt (200 zl) kontra at120 ( wtedy dalem 750 zl).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie zakup nowego gramofonu może mijać się z celem, z drugiej strony ciężko jest kogoś przekonać na 30 letnią używkę. Udzielanie się starych userów też pozostawia wiele do życzenia ale czemu się dziwić. Pozostawili ślad co kupić i za ile. Gramofon to nie odtwarzacz CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

... Udzielanie się starych userów też pozostawia wiele do życzenia ale czemu się dziwić....

 

Eeeee... to może nas objaśnisz w jaki sposób mamy się udzielać, żeby się nie trzeba było dziwić? Chętnie się czegoś nowego nauczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

A filmik... Przyznam, że czegoś nie rozumiem. Skośny opukał, ostukał trzy różne gramofony, by na końcu i tak zachwalić Technicsa.

Ale jemu to łatwo - mieszka w Japonii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym egzemplarzu, z którym miałem do czynienia bardzo krótko:

- niedziałający antyskating,

- "bujający" się w pionie talerz,

- na prędkości 45 obr./minutę zaniżone obroty przy włączonej stabilizacji kwarcowej,

- luzy w łożyskowaniu ramienia.

 

Także stwierdziłem w/w usterki (ficzery) w dwóch egzemplarzach. Jeden kalibrowałem u znajomego drugi macałem w sklepie dla idiotów. Wszystkie z bieżącej produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że w fabrycznie nowym Pro-ject w kilkakrotnie wyższej cenie też były drobne usterki, choćby ciężarek antyskatingu o zdecydowanie zbyt dużej masie, co powodowało zniekształcenia dźwięku w jednym kanale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gramofon z epoki to tylko od kogos znajomego albo z nastawieniem, ze pojdzie do serwisu.

Jak sie nie znasz to zrobia Cie na szaro ;)) byc moze wyolbrzymiam ale jakos ciezko uwierzyc w slownosc handlarzy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak w ruchu drogowym:

ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA!!!

 

Ja swoją Fonicę G8010 kupiłem za symboliczną stówę od znajomego- gramofon stał 10 lat na szafie: zakurzony, z pozasychanym smarem, sparciarłym paskiem, ale z uszkodzeń było tylko jedno zarysowanie tylnej części pokrywy. Wymagał dopieszczenia, lecz po kilku godzinach intensywnych zabiegów w "spa dla gramofonów" jest w stanie lepszym, jak w czasach świetności. Ma parę przeróbek układu elektrycznego, głównie w zasilaczu i stroboskopie, nowy smar, pasek, wkładkę Ortofon OM10, przewody, docisk płyty i dokładną regulację. Naprawdę jestem z niego zadowolony.

 

Tytułową AT oglądałem w gdańskim MM (w Matarni). Sprawiała trochę plastikowe, ale raczej przyzwoite wrażenie na tle reszty. Sądzę jednak, że dostępnych tam wtedy gramofonów wolałbym droższy o stówę, czy dwie Teac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę to co tu w takim wątku stary user ma napisać jak sam dj-ski wygląd zdradza dla kogo on jest wyprodukowany , A co powiesisz na tym ramieniu ? Dobrej wkładki mc nikt zdrowy na rozumie tu nie powiesi , więc jak co to jest produkt pośredni na początek i tyle. Może dj-ów trzeba zapytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam , że na początek to tak . Niemniej jednak red-a postawił bym pięterko wyżej niż at95.

 

Druga sprawa , że w cenie tego nowego gramofonu , można szukać już używanego klasycznego thorensa. A to sens zakupu nowego gramofonu AT stawia pod dużym znakiem zapytania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gramofon z epoki to tylko od kogos znajomego albo z nastawieniem, ze pojdzie do serwisu.

Jak sie nie znasz to zrobia Cie na szaro ;)) byc moze wyolbrzymiam ale jakos ciezko uwierzyc w slownosc handlarzy ;)

 

Coś o tym wiem i wiele napisaliśmy, dzięki temu uniknąłem kilku wpadek, a finalnie wdepnąłem najlepiej jak mogłem, za radami kolegów trafiłem jednak uczciwego sprzedającego, zrządzeniem losu nabyłem cudo technicznie leżące na przeciwległym biegunie jakości, do tego co chcesz kupić „bo nowe” i bez urazy.

 

Poczytaj wątek „Wciąż szukam, może mi pomożecie...”, można z niego coś dobrego wyciągnąć, ja mam nirwanę na chwile obecna :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Także stwierdziłem w/w usterki (ficzery) w dwóch egzemplarzach. Jeden kalibrowałem u znajomego drugi macałem w sklepie dla idiotów. Wszystkie z bieżącej produkcji.

Widzisz. A ja kupiłem z siedem lat temu(?).

W zasadzie tuż po ukazaniu się na rynku.

 

 

Bolo - znasz kogoś, kto powiesił MC na swym pierwszym gramofonie? Ja nie, a znam wielu winylowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja , benza powiesiłem na lenco 85 . Po niespełna pół roku.

 

Mała errata o elacu miracordzie zapomniałem , ale benz też na nim wisiał , tylko już elac siebie nie przypominał. Ale był pierwszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. A ja kupiłem z siedem lat temu(?).

Na pewno coś w tym jest, bo niedługo po wejściu na rynek tego modelu AT chciałem go kupić. Miałem okazje macać i słuchać w lokalnym sklepie audio. Wtedy sprawiał wrażenie (gramofon) dość solidnie zbudowanego i na pewno nie miał w/w wad. Widocznie, z czasem księgowi zaczęli swoje działania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam za pomoc tak jak wiekszosći osób pisało odpuszczam sobie nowy gramofon szukam coś z epoki daniela ,bernarda i jak tylko możecie mi napisać który z nich byłby lepszy no chyba że jest jeszcze jakiś inny dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fonica robiła dobre gramofony, ale do pewnej półki jakościowej. Nie licz na rewelacje, choć taka seria 43X, cz G8010 i podobne są w porządku. Sam używam G8010 i po dopieszczeniu i z dobrą wkładką może z powodzeniem konkurować z dobrą budżetowką że swiata, łykając bez popitki plastikowe Technicsy i Pioneery :-)

Seria 46X to "prawie Thorens", wystarczy porównać z Thorensem 180- widać podobieństwo?

Adama i Daniela sobie daruj- pomimo zaawansowania i efektownosci konstrukcji, po wielu latach mogą być bardzo kłopotliwe pod względem awaryjności. Np czujniki indukcyjne obrotów do Adama są nie do zdobycia, bo były produkowane tylko do tego modelu, a lubią się zepsuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 17

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.