Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup Nowego Gramofonu Audio Technica


Stan Ley

Rekomendowane odpowiedzi

Stan Ley, nie kupuj gramofonów Polskiej produkcji z epoki. Poszukaj lepiej Thorensa, Technicsa, Telefunkena lub wyższy model Duala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

A filmik... Przyznam, że czegoś nie rozumiem. Skośny opukał, ostukał trzy różne gramofony, by na końcu i tak zachwalić Technicsa.

Ale jemu to łatwo - mieszka w Japonii.

 

 

A czego tam nie rozumiesz, gównianą konstrukcję mają, ich obudowy przenoszą drgania, wróg numer jeden gramofonu. Też chwaliłbym Technicsa, a pozostałe do basenu.

 

"prawie Thorens", wystarczy porównać z Thorensem 180- widać podobieństwo?

 

Znalezione gdzieś w sieci o Fonice :

„Thorens przeniósł produkcję niektórych modeli do Czech w 1992 roku. Przeniósł ją jednak nie z Niemiec, gdzie też miał swoją fabrykę, a z… Polski. To tu, w łódzkiej Fonice wytwarzane były podzespoły, które potem w Niemczech były składane i z których powstawał gramofon o symbolu TD-180. Niemiecka fabryka została wkrótce potem zamknięta, a jej produkcja – a właściwie część „Thorensowska”, została przeniesiona do Polski, gdzie powstawały gramofony, do których wcześniej Fonica wytwarzała podzespoły, a następnie zupełnie nowy model o symbolu TD-280 Mk IV. To w Łodzi powstał prototyp gramofonu TP-290

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No..masz rację i nie masz racji..FONICA to była duża fabryka która dużo eksportowała głównie na niezbyt wymagajace rynki byłego ZSSR i reszty demoludów i jako entry level do krajów zachodnich.Niestety nie przykładano się do jakości wykonania.Są thorensy i są thorensy "wydmuszki" TD-180 i wiele pózniejszych to badziew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tańsze gramofony Technics, Pioneer i podobnych firm, to te Thorensofoniki wcale nie wypadają tak tragicznie, jak niektórzy twierdzą. Sam miałem Fonikę 464 i wcale nie była taka zla, a już na pewno w stosunku do ceny, jaką trzeba W tym przypadku zapłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkowali dla Thorensa podzespoły w Torensah są części z Fonici .

 

pamiętam te czasy i podrabianie zachodnich marek było na porządku dziennym , dużo rzeczy w tym i gramofonów robiono też na licencji , wg producenta rzecz jasna , bo jakoś thorens , czy telefunken ,siemens nie chwalą się rzekomą współpracą . W pracy się gadało i herbatkę piło , a na produkcji robiło się fuchy , tylko jak się komuś zechciało , lub musiał i najczęściej na ostrym kacu to robił co trzeba. Kasy było dużo tylko w sklepach nic nie było :) . Także teorie , że niby thorens robił coś w polsce są mało prawdopodobne , bo granicę były takjakby zamknięte i nikt za złotówki niczego sprzedać nie chciał , bo waluta była nie wymienna , a dewizy bardzo drogie. Żadne prawo własności intelektualnej nikogo nie chroniło , to po najniżej lini oporu kupowali jeden i co dali radę małpowali , a czego nie było , lub za drogo wychodziło wymyślali swoje , albo z czegoś innego ściągali. Za dewizy thorens też by nie zamawiał bo raz plastik u nas był kiepski , a park maszynowy jeszcze gorszy :) Po za tym czasy były dość mocno polityczne i częściej brano ze wschodu niż z zachodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie..FONICA naprawdę tłukła dla THORENSA najtańsze modele..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zobaczyłem , że chodzi o nowsze pseudo thoensy. Pod-podwykonawca czytaj tania siła robocza , teraz wiem , czemu są takie tandetne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> bolo_senor

 

Prawie bym się zgodził z tym co napisałeś, ale prawie robi różnice i po mojemu będzie tak.

Mówiło się że najlepiej wykonane produkty były w środę gdy minął kac, a czwartek, piątek myślano o sobocie, a sobota właśnie była tym dniem gdy robiono fuchy itd.

Polskie gramofony większości to nie plastik tylko płyta z okleiną drewnianą ,stal i aluminium.

Przypomnę że gramofony jak i sprzęt audio , wzmacniacze , tunery, magnetofony i zestawy głośnikowe były tam sprzedawane pod marką Dynamics Speakers i Brandt odsyłam do katalogów audio z lat 70-90 sporo tam tego, całe zestawy. Co do małpowania, zmałpowany był gramofon Adam to nic innego tylko Fisher MT6225 miałem i jednego oraz drugiego. Adam prawie jak Fisher , prawie się udało hehe. Thorens od jakiego modelu zaczyna się oh ah ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon jest PRECYZYJNYM URZĄDZENIEM MECHANICZNYM i będę się upierał ze właśnie tej precyzji w Polskich gramofonach właśnie brakowało.Miałem praktycznie wszystkie polskie modele(oprócz najnowszych) i wiem co mówię.Oczywiście idzie je ucywilizować mając narzędzia czas i wiedzę.Z THORENSAMI(jak i DUALAMI) jest taki problem że na przestrzeni czasu zmieniali sie właściciele marki i pózne wypusty są do bani.DUAL skończył się po 1980 roku(około).THORENS też.Dobre są (THORENS)-TD 124,TD 135,TD 150,TD 160,TD 165-te miałem.Z DUALI polecam 1019,1229,701,721,713(te miałem lub mam).

A propos Polskich wytworów np. G-601 łożysko wygląda na porządne(długie) ale o ile tulejki możemy wymienić bez problemu na nowe z typoszeregu to pasowanie ośi głównej jest do pupy po prostu ma za dużą tolerancję czyli jest za lużna.

A silniki SILMA są tragiczne i według producenta(katalogu) maksymalna trwałosć tychże to 1000 godzin..ale to teoria.Sam licecjonodawca(HITACHI) tych silników szybko je wycofał z produkcji a my je z musu tłukliśmy.

Polskie gramofony były sprzedawane jako tzw.entry level czyli najtańszy sort.Notabene w dawnym ZSRR też nasze wytwory nie były najlepsze-były środkowymi w jakosci.Najlepsze sami tłukli(bezlicencyjne kopie THORENSA+kopia ramienia SME czyli ELEKTRONIKA B1-01).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELEKTRONIKA B1-01

 

tylko geometria tego pseudo sme ramienia jakaś dziwna :D . Czeska tesla też była niezłe gramofony to był chyba segment środkowy.

 

Takiego nowego thorensa postawić obok starego to trochę i wstyd :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon jest PRECYZYJNYM URZĄDZENIEM MECHANICZNYM i będę się upierał ze właśnie tej precyzji w Polskich gramofonach właśnie brakowało.Miałem praktycznie wszystkie polskie modele(oprócz najnowszych) i wiem co mówię.Oczywiście idzie je ucywilizować mając narzędzia czas i wiedzę.Z THORENSAMI(jak i DUALAMI) jest taki problem że na przestrzeni czasu zmieniali sie właściciele marki i pózne wypusty są do bani.DUAL skończył się po 1980 roku(około).THORENS też.Dobre są (THORENS)-TD 124,TD 135,TD 150,TD 160,TD 165-te miałem.Z DUALI polecam 1019,1229,701,721,713(te miałem lub mam).

A propos Polskich wytworów np. G-601 łożysko wygląda na porządne(długie) ale o ile tulejki możemy wymienić bez problemu na nowe z typoszeregu to pasowanie ośi głównej jest do pupy po prostu ma za dużą tolerancję czyli jest za lużna.

A silniki SILMA są tragiczne i według producenta(katalogu) maksymalna trwałosć tychże to 1000 godzin..ale to teoria.Sam licecjonodawca(HITACHI) tych silników szybko je wycofał z produkcji a my je z musu tłukliśmy.

Polskie gramofony były sprzedawane jako tzw.entry level czyli najtańszy sort.Notabene w dawnym ZSRR też nasze wytwory nie były najlepsze-były środkowymi w jakosci.Najlepsze sami tłukli(bezlicencyjne kopie THORENSA+kopia ramienia SME czyli ELEKTRONIKA B1-01).

Oj, akurat te Thorensy i Duale to taka sama lipa, bałbym się komuś to polecać, naprawdę wiem co to jest precyzja z wykształcenia jestem mechanikiem precyzyjnym.

Nie 1000 tylko 2000 godzin i są wystarczająco ciche podczas pracy. Jak silnik ma 40 lat, czy będzie to silnik z Torensa, Duala, Technicsa , po tylu latach kołaczą i robią tyle szumu że hej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz Polskie wyroby nazywane szumnie gramofonami to ok. ale nie wprowadzaj w błąd..bo się rodzą legendy..

 

Dla przykładu silniki-SILMA PRM-33-1.9 i silnik DUAL 1229 oraz silnik DUAL(PAPST) EDS 1000..widać róznicę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-52371-0-55593800-1519937935_thumb.jpg

post-52371-0-62093100-1519937949_thumb.jpg

post-52371-0-21090700-1519937959_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz Polskie wyroby nazywane szumnie gramofonami to ok. ale nie wprowadzaj w błąd..bo się rodzą legendy..

 

Dla przykładu silniki-SILMA PRM-33-1.9 i silnik DUAL 1229 oraz silnik DUAL(PAPST) EDS 1000..widać róznicę ?

 

Widziałem tę specyfikację techniczną silnika PRM 33-1-5 jakiś czas temu i przyznaję Ci rację , skąd te 2000 wytrzasnąłem i najgorsze że w wątku o Danielu zrobiłem ten sam błąd. No tak EDS to silnik DD ile modeli Duala miało taki silnik, mogę sie mylić ale taki silnik rozłożył firmę Dual na łopatki był drogi w produkcji i bardzo cichy. Ten następny to silnik bezszczotkowy na pewno lepszy od Silmy ale i tak wiele modeli Duala miało silniki szczotkowe. Jak ktoś ma silnik typu EDS to buduje na jego bazie własny gramofon znam takich ludzi.Słuchałem takich gramofonów i to jest to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik DUAL EDS 1000 był produkowany przez firmę zewnętrzną PAPST(specjalista od silników).Stosował go tez szwajcarski GOLDMUND.Jego konstrukcję powiela nowy silnik stosowany w najnowszych(terażniejszych) modelach TECHNICS-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie zakupić nowy gramofon, z nowiutką igiełka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

audio-technica-at-lp120-usb-hc-czarny.jpg

co sądzicie na temat jakości tego sprzętu

 

ta sama taktyka pojawia się w praktycznie każdym wątku, gdy ktoś pyta o porady odnośnie upatrzonego sprzęta - że to, że tamto, że owamto, a tak naprawdę to wszystko g...i stare tylko dobre, ale nie, stare też złe, bo zużyte, a jak wyremontowane, to nie wiadomo jak...jednym słowem - mętlik w głowie człowieka, który pyta i oczekuje porady.

Do Autora wątku - poczytaj opinie tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a nie tylko zgryźliwych audio-fachmenów z audiostereo.

Od siebie dodam, że przy zakupie gramofonu (szczególnie budżetowego) trzeba patrzeć na wagę. Porównaj sobie wagę gramofonów z zakresu cenowego tej Audio-Techniki i wyciągnij wnioski sam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mamy być mili i głaskać po główce :) . Tak to forum jest w szczególności dla fanatyków , i ta AT jest też porównywa do sprzętów dla fanatyków i tych i innych nawet z drugiej ręki , Taki cel jest tego forum. Jeżeli chcesz opinię dj-i , czy miłośników śpiewania pod prysznicem to pytania należy zadawać na odpowiednim forum .

 

Dobry ten link co podałeś , a jeszcze śmieszniejsze , że chyba w to wierzysz :D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak nowe chińskie lenco 85 ma tyle gwiazdek to pewnie jest to też dobre tt a plusy za jakość dźwięku to już kuriozum :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenco zielone za 599 i te plastikowe AT 120 za 1199 pln to przy takim Sony PS-X50 kupionym za 650 pln przez kolegę miesiąc temu wypada marnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kup to cudo. Taniej można, ale raczej nie lepiej. Biorąc pod uwagę wygląd - gorzej.

 

cudo - powiadasz ?

 

wytłumacz się proszę , co tam takiego cudownego widzisz ? Bo na razie wygląda , że ze złośliwości chcesz forumowicza na straty narazić.

 

wygląd rzecz gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywałem teac do audiotechniki - nie no bez porównania ten drugi.

w kwestii cichości napędu proponuje każdemu przed zakupem posłuchanie go ... stetoskopem, kładzie się luźno na plintę i... teac to jakiś traktor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam forumowiczów. 

Stety lub niestety posiadam ten właśnie gramofon Audio technica ale wymieniłem wkładkę od razu na AT5V. 

Nurtuje mnie to że niby żeby on dobrze grał to trzeba ominąć przedwzmacniacz a przecież on posiada przełącznik, i możemy mieć na wyjściu sygnał albo bezpośrednio z wkładki lub z przedwzmacniacza. Ja mam przedwzmacniacz zewnętrzny więc pobieram sygnał prosto z wkładki. Nawet żeby się upewnić że na pewno idzie on prosto z wkładki to wyłączyłem gramofon z prądu i gdy kręcę talerzem z ramieniem z igłą na płycie to dźwięk jest. 

Dlatego nie rozumiem o co chodzi z tym przerabianiem żeby ominąć elektronikę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mietas222 napisał:

wyłączyłem gramofon z prądu i gdy kręcę talerzem z ramieniem z igłą na płycie to dźwięk jest. 

prosta rzecz a żaden mądrala na to nie wpadł :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎20‎.‎05‎.‎2018 o 21:16, Barthezz napisał:

U mnie od roku gra Reloop RP-7000 z 2M Red, i nie zamierzam go wymieniać na nic innego :)

Ja mam wersję limitowaną Gold. Nie żebym się chwalił, ale ze wszystkich klonów technicsa Reloop jest zdecydowanie najlepszy, co potwierdzają liczne pokazy na audio Show i recenzje.

Obecna wersja wymiata, a czy ten gramofon będzie za kilkanaście (kilkadziesiąt) lat wart tyle co obecnie złote Technicsy to zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kosztuje faktycznie grosze, ale mechanicznie bez kompleksów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mogę polecić Audio Technica LP 120, mam go od ok 1 roku i jest ok. I jakoś nie występują w moim egzemplarzu wady opisane wyżej. Kupiłem go bardziej z ciekawości, (dostając wcześniej w spadku kilkadziesiąt płyt winylowych) i jak dla mnie gra przyzwoicie. Oczywiście przedwzmacniacz w gramofonie wyłączyłem bo taki mam we wzmacniaczu. Wiem że nie jest to sprzet wysokich lotów ale jak na 1szy raz (za nie dużą kasę ) całkiem fajny sprzęt. Uważam że jeśli ktoś szuka gramofonu nie mając audiofilskich wymagań to jest to dobry wybór,a kupno sprzętu kilkunasto-letniego zawsze niesie ze sobą spore ryzyko co do jego stanu.

Na twoim miejscu zastanowił bym się jeszcze,zawsze możesz kupić posłuchać i zwrócić do 14 dni jak nie będzie pasował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.