Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
meliks94

Akustyka pokoju niski sufit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Chciałem złożyć swój pierwszy zestaw stereo, ale mam sporo obaw co do akustyki pokoju i chciałem się poradzić przed kupnem.
Pierwszy problem to niskie pomieszczenie, zaledwie 2.2 m wysokości. Czy będzie to stwarzać jakieś problemy i czy można temu jakoś zaradzić?
Kolejny problem to skośny sufit z tyłu pomieszczenia. Ostatnie dwa metry sufitu to skos 45 stopni do metrowej ściany. Zastanawiam się nad tym czy nie można by w miejscu rozpoczęcia skosu powiesić kotary lub jakiejś zasłony.
Jeśli chodzi o konstrukcje to sufit to panele mdf a za nimi wełna mineralna. Ściana tylna to również panele mdf a w środku styropian. pozostałe ściany to otynkowany mur z cegieł, ale stoją przy nich szafki i regał.
Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestię. Dziękuję z góry.

Dodaje rysunek pokoju.
[attachment=392393:m2.jpg]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Narysowałeś najlepsze możliwe ustawienie, więc bez obaw możesz kupować system i go tam wstawiać. Kolumny grają fatalnie ustawione pod skosem, ale jeśli masz możliwość postawić kolumny na ścianie przeciwnej to świetnie. Dzięki temu uzyskujesz symetrię bocznych odbić, a skos będzie pełnił rolę pochłaniacza basu. Przykładowa moje realizacja w podobnym pokoju: http://acousticlab.pl/realizacje/adaptacja-akustyczna-tarnow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Jak tylko zrobię niezbędne przemeblowanie zacznę kompletować swój pierwszy system stereo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi