Skocz do zawartości
IGNORED

Rolling Stones w Polsce - PGE Narodowy 08.06.2018


barmanekm

Rekomendowane odpowiedzi

Szybko, drogo i mało. Szaleństwo, takie ceny za rzępolenie 70- paro letnich staruszków ;)

Łyknąłem dla rodziny 5 w przed-przed sprzedaży, a już żałuję, że za mało.

Dżiss, ,w 2007 było taniej, mieli nowy materiał z Bigger Bang, a bilety sprzedawały się chyba tak sobie.

Choć wtedy też wydawało się że to już The Last Time, :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chyba jakaś moda nastała, pokolenia połączyły siły czy coś. Kupowanie biletów na niektóre koncerty to jakaś paranoja i raj dla handlarzy. Próbowałem nie tak dawno kupować bilety na koncerty w Europie ulubionej kapeli i pomimo bycia w gotowości od pierwszej sekundy, otwarcia 5 różnych przeglądarek na 3 komputerach mi się nie udało... a jednocześnie bilety zaczęły pojawiać się w kosmicznych cenach na rynku wtórnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na  OLX śmieciarze już się wystawiają, na płytę jest bilet za 1200 już i tylko czekać jak się wysypią

w jeszcze śmielszych cenach ... żenada, że nie da się tego ukrócić i karać :-(

 

Nie żebym był chętny nawet za 400 ale o sam fakt mi chodzi, bo akurat Stonsi mnie nie interesują

ale są inne wydarzenia, na które równie trudno się dostać przez takich s#*#rwieli ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoje koncerty RS, a byłem na trzech, bilety zawsze kupowałem przed koncertem po nominale, ale wtedy nie było takiej histerii

w przedsprzwdaży.

Tak, że nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aby umilić oczekiwanie na koncert, Stonesi zaserwowali nam powtórkę z 1999 roku. Koncert z San Jose będzie dostępny do oglądania i słuchania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że mam bilety do Pragi i Warszawy, wybieram tylko Pragę więc dwa bilety do Warszawy, jakby co... Priv

 

Nieaktualne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie miałem miejsce, najlepsze nagłośnienie, że wszystkich koncertów na jakich byłem. Każde słowo, każda struna. Albo przypadek, albo RS mają prawdziwych inżynierów dźwięku....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze stałem na koncercie przed namiotem z technikami od nagłośnienia i podpisuję się pod słowami kolegi, że nagłośnienie na płycie jak na stadion było bardzo dobre. Pełna profeska. Nawet pokazałem im okeja na koniec, bo mieli naprawdę duże wyzwanie:)

 

Sam koncert, co tu dużo mówić. Moje pierwsze słowa po koncercie: czuję się jakby pi...nął we mnie meteoryt!

 

Sporo dobrych koncertów już widziałem, ale to było magiczne. Na pewno pojawią się głosy odmienne ale dla mnie osobiście był to jeden z najlepszych koncertów w życiu. Dziękuję wam Panowie! Nie wiem kto wam miesza drinki, ale wam to służy. Wykonania piosenek długie i brzmiały rewelacyjnie. Kawałki z blue & lonesome świetne, raszta jeszcze lepsza. Mam nadzieję - do zobaczenia!

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie miałem miejsce, najlepsze nagłośnienie, że wszystkich koncertów na jakich byłem. Każde słowo, każda struna. Albo przypadek, albo RS mają prawdziwych inżynierów dźwięku....

 

jak zawsze stałem na koncercie przed namiotem z technikami od nagłośnienia i podpisuję się pod słowami kolegi, że nagłośnienie na płycie jak na stadion było bardzo dobre. Pełna profeska

 

Panowie - piszecie o koncercie na Narodowym w Warszawie???

Mam informację od koleżanki, która była na nim i jest mocno niezadowolona z powodu fatalnego nagłośnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą kilkanaście dużych koncertów, lotniska, hale, stadiony. Tutaj było najwyraźniej, bez zbytniego dudnienia. I bez echa! Wyraźnie było słychać słowa, melodię, pojedyńcze instrumenty. O klasę lepiej niż na wszystkich pozostałych. Miejsce w sektorze D18 (na przeciw sceny, minimalnie po skosie, mniej więcej po środku dolnego poziomu)

 

Koncert 1 klasa, dwie godziny samych hiciorów, wypełnione energią, która płynęła ze sceny. Z każdym utworem, poziom zadowolenia rósł, a szczęka opadała coraz niżej. Widać, że dla Jaggera i spółki, to wciąż spora frajda, a nie tylko odcinanie kuponów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - piszecie o koncercie na Narodowym w Warszawie???

Mam informację od koleżanki, która była na nim i jest mocno niezadowolona z powodu fatalnego nagłośnienia.

 

To nigdy nie byłeś na koncertach, takich dużych, stadionowych W RÓŻNYCH MIEJSCACH takiego obiektu?

Tak jest ZAWSZE - inaczej słychać w różnych sektorach płyty, inaczej na RÓŻNYCH WYSOKOŚCIACH trybun.

W bardzo małym zakresie dźwiękowcy, nawet ci najlepsi są w stanie uzyskać KOMPROMIS nagłośnieniowy, taki aby wszyscy, na całym stadionie (który przecież nie był projektowany do słuchania muzyki!) byli zadowoleni. jak w którymś jego rejonie na widowni jest OK - to jest już wielki sukces dźwiękowców.

Podobnie zresztą jest i w halach, które maja wysokie trybuny (aż pod dach) jak np. Spodek,Torwar,Tauron Arena.

Na takich obiektach (wiem z własnego doświadczenia) ważna jest WYSOKOŚĆ usytuowania słuchacza, o wiele ważniejsza niż jego miejsce na "osi audiofilskiej sceny tzw. stereo".

Często słyszy się później skrajne opinie na temat "jakie było nagłośnienie" a mało kto bierze pod uwagę gdzie kto był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nigdy nie byłeś na koncertach, takich dużych, stadionowych W RÓŻNYCH MIEJSCACH takiego obiektu?

 

Byłem kiedyś na Aerosmith w 1994 roku na stadionie Gwardii. Akurat brzmienie było OK, więc nie przemieszczałem się.

Natomiast bardzo źle wspominam koncert Deep Purple z łódzkiej Areny. Łaziłem wszędzie w poszukiwaniu lepszego dźwięku

i nie znalazłem.

Od tej pory unikam takich hal koncertowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, są miejsca "genetycznie" lepsze i gorsze, są różni dźwiękowcy i sprzęt nagłośnieniowy - od tego wiele zależy ALE nie można też się dziwić kiedy z tego samego koncertu padają różne opinie od osób, które były w skrajnie różnych miejscach.

P.S. stadion Gwardii (byłem raz na Watersie, na płycie było bardzo OK) to z jego "wysokimi" na "5m" trybunkami, trudno jednak porównywać za Ślaskim, czy Narodowym.

 

P.S. a pro pos Śląski - w tej właśnie chwili (będąc w domku) usłyszałem pierwszą próbę dźwięku przed dzisiejszym Guns'n'Roses... "posłucham" (chcąc nie chcąc) koncertu dzisiaj...choć się nie wybieram :)

... to pierwszy koncert tu na nowym stadione z zadaszonymi trybunami, ciekawe jaka będzie różnica do wielu poprzednich.

 

Łaziłem wszędzie w poszukiwaniu lepszego dźwięku

 

To tak się da? "wszędzie"? Teraz, kiedy są bardzo zróżnicowane ceny biletów, w zależności od miejsca? Bramki przed każdym wejściem i ciągłe sprawdzanie biletów?

Czy też "łaziłeś' w obszarze swojego sektora?

No chyba, że to było drzewiej, innymi czasy...no ale wtedy to Łódzkiej Areny jeszcze chyba nie było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też "łaziłeś' w obszarze swojego sektora?

 

Po całej płycie szukałem.

Czy można w ogóle w danej hali przewidzieć w którym miejscu będzie w trakcie koncertu najlepsze brzmienie,

czy zawsze jest to sprawa losowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, co prawda, w Pradze ale mogę potwierdzić, że granie tym chłopakom sprawia dalej radość i to co robią to mistrzostwo.

Świetne nagłośnienie, każdy instrument odpowiednio nagłośniony, można było wyraźnie słyszeć każde słowo.

Oprawa wizualna- klasa sama w sobie ale i tak nie przyćmiła muzyki.

Zwróciłem też uwagę na genialne wyważenie między spontanicznoścą a zmanierowaniem, czyli tacy powinni być gwiazdorzy rocka a nie jak wielu współczesnych idoli - tacy pussy boys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w ogóle w danej hali przewidzieć w którym miejscu będzie w trakcie koncertu najlepsze brzmienie,

 

Z reguły jak najbliżej stołu mikserskiego. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny dość sektor G24. jak na SN czy jak tam zwać tą donicę, echo niewielkie od ścian i dachu. Było przyzwoicie słychać. szło z głównych paczek, Koncert ekstraklasa, robota techniczna pierwsza liga. Czad konkretny heh. Warto na to zerknąć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

Koncert fajny, szkoda że w chórkach nie śpiewała Lisa Fisher... ale nie można mieć wszystkiego.

Nagłośnienia się obawiałem, bo to mój pierwszy koncert na PGE, ale było bardzo dobre, przynajmniej na sektorach G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ czad! Głośno do bólu, surowo, lekki pogłos, ale jaki luz, jaka energia! Poszedłem zobaczyć Prajaszczurów ze sporą nieufnością, ale z każdą minutą byłem coraz bardziej usatysfakcjonowany ;)

 

Fakt, brakowało Lisy Fisher ... No cóż, You Can't Always Get What You Want :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nigdy nie byłeś na koncertach, takich dużych, stadionowych W RÓŻNYCH MIEJSCACH takiego obiektu?

Tak jest ZAWSZE - inaczej słychać w różnych sektorach płyty, inaczej na RÓŻNYCH WYSOKOŚCIACH trybun.

W bardzo małym zakresie dźwiękowcy, nawet ci najlepsi są w stanie uzyskać KOMPROMIS nagłośnieniowy, taki aby wszyscy, na całym stadionie (który przecież nie był projektowany do słuchania muzyki!) byli zadowoleni. jak w którymś jego rejonie na widowni jest OK - to jest już wielki sukces dźwiękowców.

Podobnie zresztą jest i w halach, które maja wysokie trybuny (aż pod dach) jak np. Spodek,Torwar,Tauron Arena.

Na takich obiektach (wiem z własnego doświadczenia) ważna jest WYSOKOŚĆ usytuowania słuchacza, o wiele ważniejsza niż jego miejsce na "osi audiofilskiej sceny tzw. stereo".

Często słyszy się później skrajne opinie na temat "jakie było nagłośnienie" a mało kto bierze pod uwagę gdzie kto był.

Sektor D20, rząd 14: koszmar - kakofonia i dudnienie! Z trudem można było rozpoznać kawałki które grali, nie wybrażam sobie że jakimś cudem w sektorze obok brzmiało to lepiej. Po paru kawałkach perkusista Stonesów założył słuchawki wyciszające (takie przemyslowe, jak się nosi w warunkach hałasu), ciekawe czemu to zrobił ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru kawałkach perkusista Stonesów założył słuchawki wyciszające (takie przemyslowe, jak się nosi w warunkach hałasu), ciekawe czemu to zrobił ...

 

Od lat zakłada tak wyglądające słuchawki co jakiś czas podczas koncertu. W tej trasie też tak robił.

Myślę, że to sprawa odsłuchu i specyfiki nagłaśniania jego perkusji w niektórych utworach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat zakłada tak wyglądające słuchawki co jakiś czas podczas koncertu. W tej trasie też tak robił.

Myślę, że to sprawa odsłuchu i specyfiki nagłaśniania jego perkusji w niektórych utworach.

 

oj Panowie :)

Zakłada tylko w czasie Sympathy For The Devil żeby się zsynchronizować z podkładem perkusyjnym, który leci z taśmy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sektor D20, rząd 14: koszmar - kakofonia i dudnienie! Z trudem można było rozpoznać kawałki które grali, nie wybrażam sobie że jakimś cudem w sektorze obok brzmiało to lepiej. Po paru kawałkach perkusista Stonesów założył słuchawki wyciszające (takie przemyslowe, jak się nosi w warunkach hałasu), ciekawe czemu to zrobił ...

 

Z postu wynika, że i na scenie była masakra, tymczasem założył najprawdopodobniej klasyczne słuchawki dla perkusistów

 

ca3ec15275824227a09ed95c945dc083.jpg

 

żeby słyszeć metronom do którego w niektórych kawałkach musi grać.

 

Te słuchawki to w ogóle triumf myśli technicznej - teraz produkuje to parę firm, rzeczywiście są to przemysłowe ochronniki z wbudowanymi mocnymi głośnikami. Tylko trzeba było na to wpaść ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tymczasem założył najprawdopodobniej klasyczne słuchawki dla perkusistów

 

No i dziękuję za wyjaśnienie bo sam miałem pewne amatorskie pomysły na to.

Poza tym, cieszę się że wybraliśmy Pragę, tam dźwięk hulał aż miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.