Jump to content
Kacper_68015

Wzmacniacz o głębokim i ciepłym dźwięku.

Recommended Posts

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu stereo Yamaha ax 540 + kolumny podstawkowe qln 601 mk II. Problem jest w tym, że od jakiegoś czasu zaczyna mnie męczyć metaliczność i suchość odtwarzanego dźwięku, yamaha jest dynamiczna jednak brakuje jej ciepła i pożądanej przeze mnie głębi. Z monitorów jestem zadowolony i w pierwszej kolejności chciałbym zmienić wzmacniacz. Muzyka jakieś słucham to głównie rock z lat 70-90 oraz muzyka typu housewerk, dubstep, generalnie od łagodnych utworów romantycznych przez ostre kawałki gitarowe, po utwory z głębokim basem. Muzyki słucham w konfiguracji odsłuchu bliskiego z racji pracy przy biurku. Tak więc zwracam się z prośbą o polecenie jakichś fajnych wzmacniaczy do 600 zł zgadzających się z powyższymi sugestiami. Fajnie byłoby usłyszeć coś o rotelach, ale innym propozycjom też się bardzo chętnie przyjrzę :D

• Like 1

Creek 4330, cambridge audio C640v2, lub starsza rega - są to brytyjskie wzmacniacze za bardzo uczciwe pieniądze. Myślę, że są na tyle uniwersalne, że będą nadawać się do każdego rodzaju muzyki. Miałem wszystkie z nich (z regi miałem brio i brio-r) i z chęcią bym posłuchał sobie je jeszcze raz. Brzmienie, lekko ocieplone bardzo fajne w odbiorze, za te pieniądze super sprzęt. Jak kupisz zadbany egzemplarz to odsprzedasz kiedyś bez utraty wartości. Rega to świetny wzmacniacz, popularny wśród melomanów w uk, u nas bardzo niedoceniany, przyznam że ja również się nią kiedyś nie interesowałem. A wykonanie i brzmienie kapitalne.

Edited by mercandede

Oczywiście mając 110 % pewności, że za barwę winę ponosi wyłącznie wzmacniacz ....

bo kolumny w porównaniu z tym, co jest na słuchawkach we wzmaku to po prostu miodzio ;-))

Z roteli coś raczej 01, 02 - jest kilka na allegro, lub 11 ale to już inne pieniądze ...

... i zamiast IV RP jest PRL II

Oczywiście mając 110 % pewności, że za barwę winę ponosi wyłącznie wzmacniacz ....

bo kolumny w porównaniu z tym, co jest na słuchawkach we wzmaku to po prostu miodzio ;-))

Z roteli coś raczej 01, 02 - jest kilka na allegro, lub 11 ale to już inne pieniądze ...

Dobry wieczór!

Prosiłbym o opinię oraz rade, szukam wzmacniacza, przypatrzyłem Pioneer A A6 J. Byłoby to połączenie z Dynaudio DM2/6

Dziękuję

Tutaj kolega pyta się o ciepły dźwięk. Żaden Rotel tak nie gra. Proponowany przez audioburaka 01 ma trochę ściętą górę ale ciepły nie jest, z kolei 02 to jasny ostro grający wzmacniacz.

Edited by Satori